• امروز دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸
  • ۳۰ جمادى الثانية ۱٤٤۱
  • Mon 24 Feb 2020
رئیس‌جمهور گفت: محدودیت ‌تحریم‌های آمریکا خیلی شدیدتر و بیشتر از محدودیت‌های FATF می‌باشد ولی تلاش دولت برای آن بود که مصوبه FATF ، مجوزی به دولت آمریکا برای فشار بیشتر به طرف‌های تجاری ما ندهد. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور با قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که این مجلس از روز تشکیل در سال آینده، مجلس همه است و همگان نیز باید با آن همکاری کنند و البته مجلس هم موظف به همکاری با همه نهادهای نظام است.حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت اظهارداشت: در یکی از سخت‌ترین ایام حیات انقلاب اسلامی و در شرایط سخت اقتصادی و اجتماعی و سیاسی ملت ایران برای تکریم نهاد انتخابات و دفاع از «حق انتخابِ» خویش، به پای صندوق‌های رای رفتند و برای سرنوشت خویش تصمیم گرفتند. روحانی با بیان اینکه "ما...


خسرو کفیلی - سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران ، شرایط وزنه برداری کشور را اسفناک دانست. مدد نصیری نیا که سال ها هدایت تیم های ملی وزنه برداری ایران در رده های گوناگون سنی را برعهده داشت ، گفت : نگاهی به وضعیت وزنه برداری استان ها و تعطیلی یکی یکی باشگاه ها که ناشی از سوءمدیرست است ، نشان می دهد که وضعیت این رشته ورزشی المپیکی که پس از کشتی بیشترین افتخارات را برای ورزش ایران از بازی های المپیک برای کشورمان به ارمغان آورده است ، بسیار اسفناک است و متاسفانه مسوولان ورزش کشور به آن اهمیتی نمی دهند. او به حضور شمار اندک وزنه برداران استان های مختلف به ویزه تهران در رقابتهای قهرمانی کشور و مشکلاتی که هیات های وزنه برداری استان ها با آن مواجه هستند ، اشاره کرد و گفت : یک زمانی رقابتهای قهرمانی کشور در رده های گوناگون سنی با حضور صدها...


نتایج نهایی آراء انتخاباتی ۳۰منتخب تهران در انتخابات مجلس یازدهم اعلام شد. نتایج نهایی آراء تهران به این شرح است: ۱.محمدباقر قالیباف ۱۲۶۵۲۸۷ ۲.مصطفی میرسلیم ۸۹۲۳۱۸ ۳.مرتضی آقاتهرانی ۸۶۸۰۲۵ ۴.الیاس نادران ۸۴۱۹۵۶ ۵.محسن دهنوی ۸۲۹۲۹۲ ۶.محمود نبویان ۸۲۱۲۰۳ ۷.احسان خاندوزی ۸۰۱۶۹۶ ۸.اقبال شاکری ۷۹۵۲۱۱ ۹.ابوالفضل عمویی ۷۹۲۹۶۴ ۱۰.بیژن نوباوه ۷۹۲۵۶۵ ۱۱.مجتبی توانگر ۷۸۹۹۱۳ ۱۲.فاطمه رهبر ۷۸۷۴۸۵ ۱۳.محسن پیرهادی ۷۸۵۴۵۰ ۱۴.روح‌الله ایزدخواه ۷۸۴۴۵۶ ۱۵.احمد نادری ۷۸۳۵۴۵ ۱۶.عبدالحسین روح‌الامینی ۷۷۹۴۷۹ ۱۷.سیدنظام‌الدین موسوی ۷۷۸۶۱۸ ۱۸.زهره الهیان ۷۷۳۲۶۴ ۱۹.مالک شریعتی نیاسر۷۶۸۱۳۹ ۲۰.مهدی شریفیان۷۶۰۰۱۶ ۲۱.سیدرضا تقوی۷۵۳۳۰۷ ۲۲.سمیه رفیعی ۷۴۲۹۷۵ ۲۳.سید علی یزدی خواه ۷۴۲۳۹۴ ۲۴.علی خضریان۷۴۰۰۳۳ ۲۵.رضا تقی پور انوری۷۲۸۲۳۸ ۲۶.فاطمه...


رئیس جمهور که پیش از این به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور تشکیل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را داده بود، با صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وی ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد. ، متن حکم حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنایت به ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها در موضوع مقابله و پیشگیری بیماری کرونا، به موجب این ابلاغ به جناب‌عالی ماموریت داده می‌شود، ستادی را به عنوان «ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا» تحت نظر خود متشکل از وزرای کشور،...


، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: درخصوص آنچه که موجب تصمیم FATF برای اعلام اقدامات تقابلی علیه ایران شد و مطابق انتظار موجب خرسندی دولت آمریکا و موجه نشان دادن تحریم‌های ظالمانه آنها گردید، صحبتی نمی‌کنم. به دنبال این اقدام، همانگونه که قبلا تاکید کردم، گروهی در تلاش بوده و هستند تا با ایجاد فضای روانی بی‌ثباتی و نیز اعلام نرخ‌های بی‌پایه و غیرمعاملاتی در فضای مجازی در چارچوب فشار حداکثری آمریکا، این تصمیمات را تکمیل کرده و ثبات بازارها از جمله بازار ارز را مجددا به هم بزنند. بانک مرکزی با هیجانات بازار، هیجانی برخورد نمی‌نماید بلکه با رویکرد اصولی و استفاده از امکانات و روش‌های تجربه شده خود در طول ماه‌های گذشته و با رهیافت صبر و تدبیر، تلاش‌ها برای سفته‌بازی از طریق تحمیل شوک به بازار ارز را با تقویت...


سه‌شنبه ، ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۶:۳۰
عابدینی: شنیده‌ام تاج اشتباهی نامه AFC را امضا کرده است!


امیر عابدینی یکی از مدیران باتجربه فوتبال کشور به‌شمار می‌رود. مدیری که البته در سال‌های اخیر در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان فوتبال کشور نقشی نداشته به خصوص که نتوانست با فدراسیون مهدی تاج سر و سامانی به سازمان اقتصادی فوتبال بدهد و در نهایت هم ترجیح داد از تشکیلات مدیریتی فدراسیون فوتبال کشور کنار بکشد و چند صباحی هم هست که به آن‌سوی مرز‌ها رفته است. دیروز فرصتی دست داد تا با امیر عابدینی در خصوص مسائل مختلف فوتبال صحبت کنیم. گزیده‌ای از این گفتگو را می‌خوانید.

دنبال قاتل بروسلی نباشیم
آن‌قدر اتفاق‌های فوتبال در این مدت سریع رخ می‌دهد که اگر بخواهید تحلیل کنید از اتفاق‌های بعدی عقب می‌مانید. اتفاقات تیم امید، سرپرستی و انتخابات فدراسیون، رفتن مربیان خارجی، قرارداد بازیکنان خارجی، بدهی‌های انباشته و... آخرینش هم سلب میزبانی از ایران بود. من معتقدم برای این اتفاقات نباید دنبال قاتل بروسلی بگردیم و این حوادث به عدم برنامه‌ریزی و صداقت و همچنین مدیریت دقیق کارشناسی مربوط می‌شود.

ماجرای واگذاری
من از سال ۷۳ در مدیریت فوتبال حضور داشتم و از آن زمان قرار است کار واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس انجام شود، اما ما در خیلی از مسائل مهم‌تر تن به خصوصی‌سازی داده‌ایم، اما ۲۵ سال است استقلال و پرسپولیس خصوصی نشده‌اند؛ این دو دلیل دارد یا نتوانستیم یا آنکه خصوصی‌سازی این دو تیم شوخی است تا جدی.

AFC با ما خوب نیست
وقتی دو تیم را واگذار نمی‌کنند آن وقت یک مدیرعامل می‌آید و با تصمیم غلطش دردسر درست می‌کند؛ از قدیم می‌گفتند آمد ابرو را درست کند زد چشمش را کور کرد. واقعیت این است که AFC به هر دلیلی با ما خوب نیست. من در گذشته رئیس فدراسیون بودم و ما مشکلاتمان را در کنفدراسیون فوتبال آسیا حل می‌کردیم. داریوش مصطفوی آن‌قدر هنر داشت که قبل از بازی ایران و استرالیا در نشستی که با هاوه‌لانژ (رئیس وقت فیفا) داشت به او گفت مراقب باشید حق ما را نخورند. هاوه‌لانژ گفت مگر فکر می‌کنید قرار است اتفاقی بیفتد و مصطفوی گفت ما یک کشور آسیایی هستیم و استرالیا وابسته به انگلستان است. رئیس فیفا گفت چه کار باید بکنیم و مصطفوی توانست داور بازی را به آن‌ها تحمیل کند. این اتفاق کار داریوش (مصطفوی) بود، چون بلد بود لابی کند.

ماجرای قرارداد افشین پیروانی
افشین پیروانی قراردادش با السد قطر تمام شده بود و ما می‌خواستیم از او در پرسپولیس استفاده کنیم، اما آن‌ها نامه جدایی اش را نمی‌دادند. با پیتر ولاپان (رئیس وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا) تماس گرفتم و گفتم این حق ماست که از این بازیکن استفاده کنیم. ما افشین را همراه تیم به قطر بردیم، آنجا قراردادش را ثبت کردیم و برای پرسپولیس بازی کرد. اگر ارتباط درست برقرار کنیم، می‌توانیم کارهایمان را پیش ببریم. تازه ما آن زمان در AFC کرسی نداشتیم و یکی از هنر‌های علی کفاشیان این بود که توانست تعدادی کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ایران بگیرد و تاج روی همان موج سوار شد. جالب است، اما ما کرسی نداشتیم توانستیم حقمان را بگیریم.

قزاقستان را به اروپا فرستادیم
در جام باشگاه‌های آسیا با پرسپولیس باید با آلیمای قزاقستان بازی می‌کردیم. آن‌ها زمینی که برای بازی انتخاب کرده بودند در دورترین نقطه این کشور جایی نزدیک سیبری بود، نه زمین تمرین و نه امکانات درست و حسابی نداشتیم. در بازی هم علی دایی اولین استپ را که کرد داور کارت زرد به او نشان داد. در بازی برگشت آلیما را در تهران ۵ بر صفر بردیم و بعد از آن به کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتیم، به آن‌ها گفتیم این نقشه ظلم به ماست و انگار می‌خواهید جان ما را بگیرید. در نهایت قزاقستان به حوزه اروپا فرستاده شد.

نباید قهر کنیم
من در این روز‌ها با افراد کاربلد و باتجربه‌ای که صحبت کردم می‌گویند نباید با AFC قهر کنیم. با توجه به فشاری که کشور‌های آسیایی به کنفدراسیون فوتبال آسیا آورده‌اند و گفته‌اند ایران ناامن است آن‌ها دو راه داشتند یا ما را کنار بگذارند یا بازی را در زمین ثالث برگزار کنند. من معتقدم باید تمام تلاشمان را بکنیم و اگر در نهایت تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا عوض نشد باید از الان به فکر بازی‌های ملی باشیم. ما الان برای بازی‌های تیم ملی فرصت لابی داریم و وزارت ورزش و جوانان و وزارت امورخارجه باید کار را آغاز کنند.

شنیده‌ام تاج امضا کرده است
اگر ما فردی مثل حمیدرضا آصفی را در مناسبات AFC همراه داشتیم خیلی از مسائل حل می‌شد، چون ایشان هم دیپلمات است. شخصیت و وجهه رسمی دارد و مسلط به زبان است. کسی نمی‌تواند به او بگوید اشتباه نوشتی یا اشتباه خواندی! الان شنیده‌ام که تاج خودش نامه AFC را امضا کرده، چون نمی‌دانسته چه چیزی را امضا می‌کند. البته امیدوارم این یک شایعه باشد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - عابدینی - تاج - اشتباهی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP