• امروز سه‌شنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۸
  • ۱ رجب ۱٤٤۱
  • Tue 25 Feb 2020
قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه ۵ اسفند ۹۸/ دلار گران تر شد قیمت دلار و یورو امروز سه شنبه ۵ اسفند ۹۸/ دلار گران تر شدبازار ارز در سومین روز هفته بازهم با افزایش قیمت ها همراه شده است. این در حالی است که پیش از این در اردیبهشت ماه امسال شاهد جهش نرخ دلار در کانال فعلی یعنی چهارده هزار تومان بودیم و حالا دوباره تحت تاثیر بازگشت ایران به لیست سیاه FATF، نرخ دلار و یورو افزایش یافته است. ؛ در معاملات امروز سه شنبه ششم اسفندماه 98 بازار ارز، نرخ دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار آزاد روند صعودی را در پیش گرفته اند. به گونه ای که در حال حاضر در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 14700 تومان از مردم خریداری می شود و به قیمت 14800 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به روز قبل، 100 تومان گران...


نادر توکلی گفت: به تمامی بیمارستان‌های محدوده دانشگاه علوم پزشکی ایران، اعم از دولتی و خصوصی، توصیه کرده‌ایم اگر فردی به دلیل مشکوک شدن به کرونا مراجعه کرد، باید پذیرش شود. وی افزود: البته از بیمارستان‌ها خواسته‌ایم که محل موقت و جداگانه‌ای را با پرسنل و حفاظت فردی مجزا برای پذیرش این افراد پیش بینی کنند تا از آلودگی به سایر بخش‌های بیمارستان جلوگیری شود. توکلی ادامه داد: این قبیل مراجعان به کلینیک تب ارجاع و مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اما، نکته‌ای که مردم نباید نسبت به آن بی اعتنا باشند، این است که فضا بیمارستان با عفونت همراه است و از همین رو، کسانی که علائم سرماخوردگی دارند، اصلاً نیاز نیست مراجعه داشته باشند و در منزل استراحت کنند. وی افزود: افراد با علائم سرماخوردگی می‌توانند با دارو‌های معمول و استراحت در منزل، بهبود بیابند...


سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتلای ۴۷ نفر در کشور به کرونا و فوت ۱۲ نفر بر اثر این بیماری خبر داد. ، اسدالله عباسی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه 5 اسفند 98) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور وزیر بهداشت در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس گزارش ارائه شده از سوی آقای نمکی، بسیاری از گزارش‌هایی که در خصوص بستری شدن اشخاص در بیمارستان‌ها بوده مربوط به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا است و تقریبا ۴۷ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند. وی ادامه داد: براساس گزارش وزیر بهداشت دو نفر مبتلا به کرونا در تهران شناسایی شده که از قم به تهران آمده بودند. در استان قم هم به هر کدام از خانواده‌ها بسته‌ای حاوی ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده...


، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص نشست آتی کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام کرد: جلسه‌ای که روز چهارشنبه هفتم اسفند برگزار می‌شود، نشست عادی و دوره‌ای کمیسیون مشترک برجام است که در سطح معاونان وزرا و مدیران سیاسی برگزار خواهد شد. وی تاکید کرد که این جلسه ارتباطی با سازوکار حل اختلاف برجام نداشته و جلسه عادی کمیسیون مشترک است که هر سه ماه یکبار برگزار می‌شود. به گزارش فارس، اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در روز چهارشنبه هفته جاری (هفتم اسفند ماه) در وین خبر داد. اخیرا سه کشور اروپایی در واکنش به گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران اعلام کردند که مکانیسم ماشه در برجام را کلید می‌زنند که این تصمیم واکنش ایران را در پی داشت. در همین خصوص نیز...


خسرو کفیلی - با نزدیک شدن به زمان اعزام ملی پوشان کشورمان به رقابتهای غرب آسیا که قرار است برخی از ملی پوشان زن و مرد ایران در آن شرکت کنند ، اردوی تیم ملی وزنه برداری کشورمان که در کمپ تیم های ملی تشکیل شده بود ، به پایان رسید. محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران پس از دعوت از حافظ قشقایی ، حسین سلطانی ، علی میری ، سهراب مرادی ، کیانوش رستمی ، امیر حقوقی ، علی هاشمی و علی داودی برای شرکت در رقابتهای وزنه برداری غرب آسیا با پایان هفته سوم لیگ وزنه برداری باشگاه های ایران از مسعود چترایی ، رسول معتمدی، محمد زارعی ، رضا بیرالوند ، صالح چراغبی ، سید ایوب موسوی ، رضا دهدار ، کیا قدمی و پیمان جان نیز برای شرکت در این اردو دعوت به عمل آورده بوده تا آنان خود را برای شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا آماده کنند. برخواه قرار است...


جمعه ، ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۸
وقتی آرتریت روماتوئید را جدی نگیرید!

آرتریت روماتوئید یک نوع بیماری خودایمنی التهابی است به این معنی که در صورت ابتلا به آن، سیستم ایمنی به جای محافظت از بدن بر حمله به مفاصل و بافت های دیگر متمرکز می شود.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خودایمنی است که موجب درد، تورم و سفتی در مفاصل بدن انسان می شود. گاهی اوقات، دنبال کردن روند درمان آرتریت روماتوئید ممکن است راحت نباشد، اما این نباید موجب ناامیدی بیماری شود زیرا در نهایت می تواند به نتایج خوبی دست یابد. همچنین، آرتریت روماتوئید کنترل نشده می تواند کیفیت زندگی فرد را در معرض خطر قرار دهد.

وقتی آرتریت روماتوئید را جدی نگیرید!
، بدون درمان مناسب، آرتریت روماتوئید می تواند موجب آسیب بلند مدت به مفاصل و آسیب جدی به کل بدن شود که با درد و ناتوانی همراهی می شود. آرتریت روماتوئید کنترل نشده با گذشت زمان می تواند موجب تغییر شکل مفاصل بدن شده و از دست رفتن بخشی از عملکرد آنها شود.

در مقابل، درمان درست و به موقع می تواند تاثیر چشمگیری در پیشگیری از آسیب بلند مدت و حفظ عملکرد عادی مفاصل داشته باشد. با گزینه های درمان فعلی، بیشتر افراد می توانند کنترل خوبی بر علائم و کاهش پیشرفت آرتریت روماتوئید داشته باشند. افراد بسیاری حتی می توانند القای خاموشی در بیماری را تجربه کنند.
عوارض کوتاه مدت عدم درمان آرتریت روماتوئید

در صورت عدم درمان، آرتریت روماتوئید موجب برخی عوارض کوتاه مدت، به ویژه احساس درد در مفصل می شود. از آنجایی که آرتریت روماتوئید بر کل بدن تاثیرگذار است، فرد ممکن است بدون درمان مناسب ضعف عمومی، تب و خستگی را تجربه کند.

آرتریت روماتوئید درمان نشده می تواند خطر عفونت را نیز افزایش دهد. آرتریت روماتوئید یک نوع بیماری خودایمنی التهابی است به این معنی که در صورت ابتلا به آن، سیستم ایمنی به جای محافظت از بدن بر حمله به مفاصل و بافت های دیگر متمرکز می شود. هرچه شدت آرتریت روماتوئید بیشتر باشد، خطر عفونت نیز افزایش می یابد.
مسائل سلامت بلند مدت آرتریت روماتوئید درمان نشده

در صورت عدم درمان آرتریت روماتوئید در بلند مدت، این بیماری می تواند نه تنها بر کیفیت زندگی بلکه بر مدت زمان آن نیز تاثیرگذار باشد. التهاب پایدار می تواند به کاهش طول عمر انسان منجر شود.

آرتریت روماتوئید کنترل نشده می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد زیرا التهاب مرتبط با آرتریت روماتوئید نه تنها بر مفاصل تاثیرگذار است بلکه قلب را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. این التهاب می تواند به تنگ شدن رگ های خونی در نتیجه تشکیل پلاک در آنها منجر شود.

به گفته بنیاد آرتریت آمریکا، خطر بیماری قلبی در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید نسبت به افراد سالم دو برابر بیشتر است. بنابر مطالعه ای که در آوریل 2018 در نشریه BMC Rheumatology منتشر شد، به واسطه پیوند بین آرتریت روماتوئید و مشکلات قلبی، مدیریت آرتریت روماتوئید و همچنین عوامل خطر برای بیماری قلبی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، سیگار کشیدن، دیابت و کم تحرکی اهمیت دارد.

با پیشرفت هرچه بیشتر بیماری آرتریت روماتوئید، خطر بروز آسیب قلبی نیز هرچه بیشتر افزایش می یابد.

با این وجود، آرتریت روماتوئید درمان نشده می تواند آثاری فراتر از درد مفاصل و مشکلات قلبی داشته باشد و به عوارضی که دامنه آن از مشکلات پوستی تا نازک شدن استخوان، مشکلات چشمی و موارد دیگر را در بر می گیرد، منجر شود.

دنبال کردن یک برنامه درمانی منظم که به کند شدن پیشرفت آرتریت روماتوئید کمک می کند می تواند به محافظت از مفاصل، قلب، سلامت کلی و بهزیستی و البته زندگی شما کمک کند.
اهمیت درمان زودهنگام آرتریت روماتوئید

به گفته مرکز آرتریت جانز هاپکینز، حدود 85 درصد افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید با آسیب مفصلی مواجه هستند و بیشتر این آسیب ها طی دو سال نخست ظهور بیماری رخ می دهند. امروزه، بسیاری از کارشناسان درمان زودهنگام و تهاجمی را برای محافظت از مفاصل آسیب پذیر توصیه می کنند.

القای خاموشی در بیماری به لطف درمان های جدید امکان‌پذیر است که می توانند به صورت جداگانه یا در ترکیب با یکدیگر استفاده شوند. پزشک می تواند یک برنامه درمانی را با توجه به نیازهای فردی شما شکل دهد. برنامه درمان آرتریت روماتوئید ممکن است شامل داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، کورتیکواستروئیدها، و داروهای ضد روماتیسمی اصلاح کننده بیماری - دسته گسترده ای از داروهای سرکوب کننده ایمنی - شود.

افزون بر این، انتخاب های سالم سبک زندگی مانند ورزش منظم، حفظ وزن سالم بدن و دنبال کردن یک رژیم غذایی ضد التهاب، مانند رژیم غذایی مدیترانه ای، می تواند به کسب احساس بهتر و بهبود شرایط مفاصل کمک کند. بنابر مطالعه ای که در آگوست 2018 در نشریه Arthritis Care & Research منتشر شد، افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید که اضافه وزن داشتند در مقایسه با آنهایی که وزن سالم داشتند، به رغم دریافت درمان مشابه 25 درصد احتمال کمتری داشت به القای خاموشی پایدار بیماری در سه سال نخست پس از تشخیص آرتریت روماتوئید دست یابند. افرادی که چاق بودند 74 درصد احتمال کمتری داشت.

همکاری نزدیک با روماتولوژیست می تواند در یافتن موثرترین ترکیب از تغییرات و اصلاح سبک زندگی برای زیر کنترل گرفتن آرتریت روماتوئید و البته شرایط زندگی شما کمک کند.

حتی اگر یافتن درمان مناسب و درست برای شما مدتی طول بکشد، دنبال کردن و متعهد بودن به درمان اهمیت دارد. اگرچه ممکن است تسکین نسبتا سریع علائم را تجربه کنید اما یافتن داروی مناسب برای مراقبت بلند مدت می تواند مدت زمان بیشتری طول بکشد. معمولا چندین ماه زمان نیاز است تا مشخص شود برنامه درمان برای شما کار می کند یا زمان امتحان کردن چیزی جدید فرا رسیده است.

درمان آرتریت روماتوئید یک تعهد طولانی مدت است، از این رو، یک روماتولوژیست که احساس راحتی بیشتری با وی دارید را انتخاب کرده و اگر دارویی خاص نتایج مطلوب را برای شما به همراه نداشته است، دلسرد نشوید. به بدن خود زمان دهید تا به داروهای جدید واکنش نشان دهد و اگر هر گونه نگرانی درباره روند درمان دارید، آن را با پزشک خود مطرح کنید.
کلمات کلیدی: چندثانیه - رماتوید - آرتریت چدی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP