• امروز دوشنبه ، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
  • ۱٥ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Mon 6 Jul 2020
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۵۴ درصد از حریق‌های ساختمانی مربوط به کاربری مسکونی است، گفت: سیم‌کشی غیراصولی در مجموعه و دپوی نامناسب سیلندرهای اکسیژن از دلایل حادثه حریق در کلینیک سینا مهر بوده است. زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران درباره حادثه کلینیک سینا مهر در صحن شورا گفت: ۲۶ درصد از حریق‌ها در پایتخت مربوط به ساختمان و ۵۴ درصد از حریق‌های ساختمانی مربوط به کاربری مسکونی است. این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کلینیک سینا مهر کاربری مسکونی داشته است، گفت: مسقف کردن حیاط جنوبی با پروفیل سبک و سقف غیر اساسی به منظور ایجاد سایبان، تبدیل ۴۰۵ مترمربع مسکونی به بخش بهداشتی و درمانی و تبدیل بخش مسکونی به بخش اداری در طبقات همکف، اول و دوم از جمله تخلفات ساختمانی این...


نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه سؤال از رئیس جمهور بیش از ۱۰۰ امضا دارد، گفت: طرح سؤال از آقای روحانی امروز تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود. جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین طرح سؤال از حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، گفت: این طرح بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی تدوین شده و امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) برای بررسی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود. وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۰۰ تن از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده‌اند، افزود: براساس اصول ۲۱۰ و ۲۱۱ آیین نامه داخلی مجلس هرگاه ۷۵ تن از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کنند، می‌توان سؤال از رئیس جمهور را مطرح کرد. نماینده رشت در مجلس درباره محور‌های طرح سؤال از رئیس جمهور، گفت: نابسامانی در بازار ارز، مسکن و خودرو، اشتباهاتی که...


جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ از بازداشت ۱۲ نفر در پرونده انفجار مرگبار در کلینیک سینا اطهر خبر داد. ، سردار حمید هداوند درباره تعداد افرادی که پس از انفجار مرگبار در کلینیک سینا اطهر بازداشت شده‌اند، اظهار کرد: تعداد بازداشتی‌ها در این پرونده به ۱۲ نفر رسید. جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: ۱۰ نفر از بازداشتی‌ها مرد و دو نفر نیز زن هستند. وی تصریح کرد: بخشی از این پرونده توسط پلیس امنیت و بخشی از آن توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است. گفتنی است، شامگاه چهارشنبه (۱۱ تیر) انفجار مهیب و آتش‌سوزی گسترده در کلینیک سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی روی داد که بر اثر آن ۱۹ نفر (۱۵ زن و چهار مرد) به کام مرگ فرورفتند. ۱۷ نفر از متوفی‌ها کادر درمانی و دو نفر دیگر از مراجع‌کنندگان به این کلینیک بودند.


معاون بهداشت وزارت بهداشت استفاده از ماسک‌ را ارزان‌ترین و موثرترین راه در پیشگیری از ابتلا به کرونا خواند و در عین حال گفت: حتی اگر تا دو ماه دیگر واکسن کرونا در اروپا و آمریکا تولید شود که نمی‌شود، اما این واکسن تا یک سال دیگر به دست ما نخواهد رسید. دکتر علیرضا رییسی با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی، گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که همه باید رعایت کنند، بحث فاصله‌گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است که البته از قبل هم اعلام شده بود. منتها با توجه به خیز بیماری که در کشور آغاز شده و عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی برخی هموطنان و بازگشایی برخی از مراکز تجمعی مانند سالن‌ها و ... حتما نیاز است که فاصله گذاری و استفاده از ماسک را داشته باشیم. ماسک؛ موثرترین و ارزان‌ قیمت‌ترین راه پیشگیری از کرونا وی افزود: اجباری کردن استفاده...


معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آمریکا در پی ناکامی از فروپاشی نظام جمهوری اسلامی، دوباره برای مذاکره چراغ سبز نشان می‌دهد. ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور عصر شنبه در نشست هم اندیشی با جمعی از علما و روحانیون ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع)، نقش تاریخی روحانیت در تاریخ ایران را خاطرنشان کرد و گفت: مهمترین عاملی که موجب ایجاد این نقش در نقاط عطف تاریخ این کشور شد و در ذهن و یاد ملت ایران یادگار ماند، نحوه ارتباط روحانیت با مردم و بدنه اجتماعی بوده است. معاون اول رئیس‌جمهور گفت: مردم روحانیت را گروهی مرجع می‌دانند که در تلخ و شیرین زندگی آن‌ها همراهشان بوده است. این نقش بسیار تعیین کننده و مهم است و در حوادثی نظیر کرونا نیز آثار آن به وضوح مشخص شد. وی با اشاره به نقش مراجع عظام و روحانیت در داستان کرونا گفت: آن‌ها نشان دادند که به سلامت...


جمعه ، ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۳:۰۵
بانوی ملی‌پوش گلف ایران: کرونا شهامت بسیاری از کارها را به من داد


لیلا سربازی می گوید که کرونا باعث شده شهامت بسیاری از کارها را که در روز عادی نداشته به دست بیاورد و معتقد است که کرونا نباید بهانه ای برای ورزش نکردن باشد.

بانوی ملی پوش گلف ایران در گفت و گو با ایسنا، درباره تمریناتش در خانه با توجه به شیوع کرونا گفت: درست است که برای بازی گلف نیاز به زمین بازی داریم اما موضوعی که به اشتباه جا افتاده و کرونا باعث شد بسیاری از دوستان متوجه شوند این بود که یادگیری گلف نیاز به فضای زیادی ندارد. دوستاران این ورزش می توانند در خانه گلف بازی کنند و یا تمرینات مربوط به این رشته را پشت سر بگذارند.

او در باره نحوه تمرین گلف در خانه گفت: برای بازی گلف در خانه به فضای ۱۲ یا ۱۵ متری نیاز دارید و این فضا کافی خواهد بود. می توان علاوه بر بازی و تمرین به دیگران در همین فضا گلف را آموزش دهیم. در این مدت کرونا من هم تمرینات خود را داشته و هم به شاگردانم آموزش می دادم.

بانوی ملی پوش گلف ایران افزود: باید توجه داشت که شرایط بهداشتی باید به درستی رعایت شود تا مشکلی پیش نیاید. اما برای رکورد گیری و مسابقات حرفه ای قطعا به زمین نیاز داریم اما یادگیری و یا مرور تکنیک نیازی به زمین گلف نیست و در هرجایی می توان تمرینات را دنبال کرد.

سربازی درباره اردو و مسابقات لغو شده تیم ملی گلف با توجه به شیوع کرونا گفت: هرسال در فروردین یا اردیبهشت ماه مسابقات قهرمانی کشوری برگزار می‌شد اما این مسابقات برای امسال به دلیل شیوع کرونا جابجا شد. می توان گفت که کرونا بر برگزاری مسابقات بی تاثیر نبوده است اما برای بازیکنانی که باید تمرین خود را در هر رشته ادامه دهند کرونا بهانه خوبی نیست.

او در پاسخ به اینکه بانوان در سال گذشته به چه مسابقاتی اعزام شدند؟ پاسخ داد: مسابقات در گلف به صورت انفردادی و تیمی برگزار می شود. در انفرادی بازیکن به تنهایی برای مسابقات خواهد رفت و برای مسابقات تیمی نهایتا چهار نفر به مسابقات اعزام خواهند شد. در ایران مسابقات قهرمانی کشور در سال گذشته برگزار شد و همچنین قرار بود مسابقات لیگ برگزار شود اما به زمان دیگری موکول شد. در حال حاضر من نفر دوم رنکینگ بانوان هستم. اگر فدراسیون اعزامی داشته باشد می تواند از بین چهار نفر برتر رنکینگ بانوان، نفرات را انتخاب کرده و اعزام داشته باشد. امسال مسابقات پاکستان برگزار شد که قرار بود دو نفر به این مسابقات اعزام شوند که فدراسیون گلف برای ایجاد انگیزه بین بازیکنان نفر اول بالای ۱۸ سال و نفر اول زیر ۱۸ سال را به این مسابقات اعزام کرد.

او در پایان گفت: دوستانی بهانه می آوردند که کرونا مشکلات زیادی ایجاد کرده اما من به آنان می گویم که واقعا این چنین نیست و در ایام کرونا خیلی از فعالیت ها را که شهامت انجام آن را در روز عادی نداشتم با برنامه ریزی جلو بردم. همچنین کلاس های حرکات اصلاحی به صورت زنده برای دوستانی که علاقه دارند در خانه ورزش کنند را برگزار کردم که از آن بازخورد های بسیار خوبی گرفتم. دوست دارم فرهنگ ورزش کردن در خانه ها جا بیفتد و خانواده با هم ورزش کنند و بهانه ای نیاورند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بانوی - ملی پوش = گلف 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP