• امروز پنج‌شنبه ، ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • ٥ شوال ۱٤٤۱
  • Thu 28 May 2020
فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران با اشاره به افزایش نسبی موارد جدید بستری بیماران کرونایی از بستری شده ۲۶۵ مورد جدید کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان‌های تهران و ترخیص ۲۹۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران خبر داد. دکتر زالی در این باره گفت: آمار بیماران جدید کرونایی بستری در بخش‌های عادی به ۲۰۰ مورد افزایش یافته است و ۶۵ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند که نسبت به ۴۸ ساعت گذشته تعداد موارد جدید با شیب ملایم وافزایش نسبی روبرو بوده است. وی توجه به تحلیل های آماری ۲۴ ساعت آینده را ضروری برشمرد و گفت: گاهی در تهران بصورت سینوسی شاهد موج های آماری بیماران بودیم اما تحلیل آمار ۲۴ ساعت آینده مشخص می‌کند که این تغییر، گذرا و مقطعی است یا از ثبات برخوردار خواهد بود. وی رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و...


قرائت پیام مقام معظم رهبری به مجلس یازدهمحجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی، پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز به کار رسمی یازدهمین دوره مجلس را قرائت کرد. حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری پس از آغاز به کار رسمی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، پیام رهبر انقلاب خطاب به منتخبان جدید را قرائت کرد. رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر نقش اساسی نمایندگان در نشاندن مجلس در جایگاه شایسته آن فرمودند: آنگاه که نمایندگان با شناخت درست از شرایط و اولویت‌های کشور و با کارشناسی، حضور فعال و منظم، پاکدستی و امانتداری، وظایف خود را انجام دهند، مجلس به معنی حقیقی در رأس امور کشور خواهد بود. رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یکی از الزامات در رأس امور بودن مجلس را حضور نمایندگان فعال،...


رییس جمهوری گفت: جدای از بخش مالیات و درآمدهایی که داریم، بازار فروش سهام نیز فعال خواهد بود و تمام بخش‌های دولتی باید سهام خود را در بازار بورس به فروش برسانند تا بازار بورس تقویت شود. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیأت دولت با تبریک مجدد ایام عید سعید فطر به ملت ایران، گفت: نمایندگان مجلس از هر جناح و تفکر سیاسی که باشند به خوبی می‌دانند که امروز کشور در چه شرایطی قرار دارد و وظیفه ما به عنوان دولت این است که با مجلس برای حل مشکلات مردم در کنار هم باشیم. رییس جمهوری با بیان اینکه قضاوت کردن نسبت به مجلس پیش از آنکه چند ماه از کار مجلس بگذرد، یک پیش‌داوری غیردقیق است، اظهارداشت: مدل انتخابات در کشور به گونه‌ای است که ما تقریباً دائم‌الانتخابات هستیم و همواره با انتخابات‌ گوناگون مواجه‌ایم که این مقداری کار را سخت کرده...


فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: کرونا به پایان نرسیده است و این سناریو استمرار دارد و باید با اوج آمادگی و سطح بالای مراقبت و تمهیدات بهداشتی و درمانی در راستای ریشه‌کنی این ویروس گام برداریم. دکتر علیرضا زالی در آیین تجلیل از قهرمانان سلامت و فعالان مرکز سلامت ایران مال ویژه کرونا، ضمن تشکر از تلاش ارزنده و اهتمام این مجموعه برای مقابله با بیماری کرونا، به لزوم تشکیل ناوگان تخت نقاهتگاهی به عنوان یکی از اقدامات لازم برای مقابله با بحران کرونا اشاره و تصریح کرد: بالغ بر ۱۱ هزار تخت در کمتر از یک هفته در این راستا تامین شد که عدد قابل اعتنایی است و یکی از بخش هایی که در این مسیر برای ستاد امنیت خاطر ایجاد کرد، ایران مال بود. وی اظهار داشت: مجموعه نقاهتگاهی ایران مال به سرعت در مدار ارایه خدمات قرار گرفت و امکانات...


سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص فریبا عادلخواه اظهار داشت: رسیدگی به "جرایم اتباع ایرانی" صرفا در صلاحیت قضایی "محاکم ایرانی" است. این پرونده با رعایت مقررات در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و خانم عادلخواه از حقوق شهروندی خود برخوردار بوده است. سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: رای صادره رای دادگاه بدوی است و خانم عادلخواه می‌تواند از طریق مجاری قانونی نسبت به آن فرجام خواهی کند. موسوی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از استقلال کامل برخوردار است، تسری برداشت‌های یک طرفه از احکام مستقل قضایی را برای روابط دو کشور غیر سازنده دانست و تاکید کرد: هر گونه لحن تهدیدآمیز و مداخله جویانه باعث پیچیده‌تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران...


شنبه ، ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۲:۵۸
بسیاری از اصنافی که نباید فعالیت کنند به طور زیرزمینی در حال فعالیت هستند


دبیر شورای سلامت اهواز با بیان اینکه دید و بازدید، تهدیدی برای سلامت همه به ویژه گروه‌های پرخطر است، گفت: از همه مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عید فطر را در منزل خود برگزار کنند و به دید و بازدید نروند.

مهرداد شریفی با اشاره به وضعیت تردد در اهواز در پی تعطیلی مجدد اصناف در آستانه عید فطر، اظهار کرد: اقدامات انجام شده و اعمال محدودیت‌ها به منظور کاهش تردد بسیار ارزشمند است اما نتیجه این اقدامات در دو هفته آینده مشخص می‌شود.

وی افزود: با توجه به تعطیلی اصناف، تا حدود زیادی ترددها در سطح شهر کاهش یافته اما همچنان در بازارچه‌ها مشکلات عدیده‌ای وجود دارد.

شریفی تصریح کرد: پیش از این، بار مراجعه در سطح شهر بود اما اکنون این حجم در حال کشیده شدن به سمت و سوی بازارچه‌های مناطق مختلف است. در این بازارچه‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود و از وسایل حفاظتی نیز کمتر استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: در این شرایط، امروز در برخی بازارچه‌های غرب اهواز مانند بازارچه پردیس و بازار کیان، ماسک و تراکت بهداشتی توزیع شد.

دبیر شورای سلامت اهواز افزود: حتی با استفاده از بلندگو، شعارها و توصیه‌های بهداشتی به اطلاع مردم رسانده شده است. ما از هر وسیله‌ای برای آگاهی‌رسانی بیشتر به مردم استفاده می‌کنیم. در حال حاضر هم به ۴۰ سال قبل که تکنولوژی چندانی در دست نبود، برگشته‌ایم و مانند آن دوران آموزش‌های سلامت را از طریق بلندگوهای سیار ارائه داده‌ایم.

وی با اشاره به خرید لباس و شیرینی عید در روزهای اخیر توسط شهروندان گفت: برخی بازارهای اهواز فعالیت خود را ادامه داده‌اند اما مردم باید رعایت کنند. تا زمانی که مردم به کمک نیایند و خودشان برای سلامتی‌شان احساس مسئولیت نکنند، این مشکل حل نخواهد شد. راز و رمز کنترل کرونا همکاری بین بخشی ارگان‌های ذیربط و همچنین مشارکت مردم است.

شریفی تصریح کرد: بسیاری از اصنافی که نباید فعالیت کنند و جزو اصناف غیرضروری‌اند، به طور زیرزمینی در حال فعالیت هستند. این افراد هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند و در یک فضای سر بسته و محدود، تعداد زیادی از مشتریان را جمع می‌کنند.

وی افزود: مهم‌ترین راه انتقال ویروس، از طریق چنین تماس‌هایی در فضای کوچک و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی است. امیدواریم مردم به فکر سلامتی خود باشند و به این اماکن نروند زیرا افرادی که در این اماکن تجمع می‌کنند، به راحتی می‌توانند به بیماری مبتلا شوند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: بارها گفته‌ایم اگر فرد ناقلی، در فضای سربسته و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور داشته باشد، در کمتر از ۱۵ دقیقه می‌تواند سایر افراد را مبتلا کند.

وی بیان کرد: در آستانه عید سعید فطر هستیم و از همه مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عید را در منزل خود برگزار کنند و به دید و بازدید نروند.

شریفی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبریک عید، گفت: دید و بازدیدها می‌تواند تهدیدی برای سلامت افراد به ویژه گروه‌های پرخطر باشد بنابراین از مردم می‌خواهیم از این مهمانی‌ها اجتناب کنند؛ در غیر این صورت به بیماری مبتلا خواهند شد و نگرانی ما را بیشتر خواهند کرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - اصناف - فعالیت - زیر زمینی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP