• امروز شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  • ٥ رجب ۱٤٤۱
  • Sat 29 Feb 2020
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان ‌کننده خواهد داد. به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه، سید عباس موسوی با اشاره به ماهیت تروریستی و اشغالگری رژیم صهیونیستی افزود: شالوده و ماهیت این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته بر اشغال سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، کشتار، غارت اموال، ترور و تجاوز بنا شده است. موسوی تأکید کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور و با هدف مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا و اسرائیل انجام گرفته و کشورمان در حراست از حضور در سوریه و دفاع از امنیت ملی و منافع منطقه...


خسرو کفیلی - از شانس دو ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاسته شده است. هادی پانزوان مربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران با بیان این مطلب افزود : شانس کیانوش رستمی و سهراب مرادی برای شرکت در بازی های المپیک توکیو نسبت به علی هاشمی و علی داودی دو ملی پوش اوزان ۱۰۹ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم کشورمان در برهه کنونی کمتر است. مصدومیت های رستمی و مرادی که مانع از کسب امتیازات لازم این دو وزنه بردار از رقابتهای گزینشی بازی های المپیک شده است ، باعث گردیده که امید هاشمی و داودی برای حضور در این بازی ها بیشتر شود. رستمی و مرادی در دو رویداد گزینشی دیگر باید بیشترین امتیاز را کسب کنند که با توجه به شرایط و میزان آمادگی آنان کسب این امتیازات بسیار سخت است با این وجود باید امید داشت . پانزوان...


وزیر بهداشت از پیک بیماری کرونا در کشور در هفته آینده خبر داد و گفت: از مردم تمنا می‌کنم بیش از پیش با همکارانم در وزارت بهداشت همکاری کنند. سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با تشکر از رهبر معظم انقلاب و همچنین تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی گفت: اگر چه در سراسر کشور بخش‌های بیمارستانی را آماده کرده‌ایم و تمامی امکانات را به میدان آورده‌ایم اما باید بگویم که هفته نسبتا سختی را در پیش داریم. وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص اپیدمی این بیماری در دنیا ادامه داد: پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد چراکه با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود...


آمار‌مبتلایان‌به‌کرونا‌بدون‌ملاحظه‌سیاسی‌اعلام‌می‌شود ، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت:امروز شاهد ارائه آماری غیر واقعی و اغراق آمیز از سوی رسانه‌هایی هستیم که نه تنها هیچ خیرخواهی برای جامعه ایران ندارند بلکه سابقه روشنی در عملیات روانی و همسویی با فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران در کارنامه خود دارند. وی گفت: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بدون هیچگونه ملاحظه سیاسی به محض حصول اطمینان از تعداد دقیق مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از این ویروس نسبت به اعلام صادقانه و شفاف آن به افکار عمومی اقدام کرده و حتی در این راه شماتت‌های سیاسی داخلی را نیز به جان خریده است. این در حالی است که اطلاعات واثقی در اختیار است که نشان می‌دهد کشور‌های زیادی، از جمله کشور‌های پیشرفته نسبت به اعلام اطلاعات مربوط به مبتلایان...


سید عباس موسوی جمعه شب در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا برای کمک به ایران در خصوص ویروس کرونا، قبل از آنکه به ایران اعلام شود در رسانه‌ها اعلام شده و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می‌گیرد. این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است. موسوی اضافه کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیاز‌های دارویی و بهداشتی کشور و مقابله با ویروس کرونا در تماس نزدیک با بسیاری از کشور‌ها بوده و تا کنون بخش قابل توجهی از نیاز‌های...


دوشنبه ، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۳۰
نماینده وزیر صمت: نقش خمس در اصناف کم‌رنگ شده است


با هدف پررنگ‌تر کردن نقش خمس در سطح جامعه بنیاد بین المللی احیای فرهنگ خمس در اصناف کشور تشکیل شد.

نماینده وزیر صمت: نقش خمس در اصناف کم‌رنگ شده است
ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نقش خمس در جامعه مقداری کمرنگ شده است گفت: به همین دلیل و برای احیای خمس اقدام به ایجاد بنیاد بین‌المللی احیای فرهنگ خمس در اصناف کردیم تا بتوانیم نقش خمس را در کشور و در بین اصناف پررنگ‌تر کنیم.

ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک ایران در ادامه این همایش و با بیان اینکه افتخار دارم میزان احیای این بخش مظلوم باشم گفت: به سهم خود در اصناف خود را مکلف می‌دانم که این فریضه را احیا کنیم البته ناگفته نماند که موضوع گرفتن خمس نیست بلکه هدف احیای این فرهنگ در خانواده و در سطح جامعه است.

سعید ممبینی رییس اتاق اصناف ایران نیز با حضور در این همایش یکی از نقاط قوت اصناف و بازرایان را همجواری با روحانیت دانست و اعلام کرد: حاصل این موضوع سرعت بخشیدن به اصناف در قبل و بعد از انقلاب است.

وی ادامه داد: امیدوارم این اقدام سراسر خیر و راهی باشد برای ترویج فرهنگ خمس در اصناف و پس از آن شاهد تحولات کیفی در اصناف و بازاریان باشیم.

حجت الاسلام نعیم آبادی رییس بنیاد احیای فرهنگ خمس در اصناف گفت: بحث خمس از دایره دشمن مورد هجوم و از ناحیه دوستان نیز مورد غفلت واقع شده است. بنابراین حضور در این همایش و این بخش برای جاندهی به خمس لازم است. خمس طرح یک مجلس نیست و از جانب خدا برای نجات بشر است.

وی ادامه داد: آیا اروپا از دین گریزان شده است؟ خیر بلکه به دین تمایل دارد و با چهره مهری که نشان می‌دهند را می‌توان از آن فهمید. خمس می‌تواند تشیع را در جهان به عنوان یک راه درست معرفی کند و اگر این ترویج را انجام ندهیم به بشریت ظلم خواهیم کرد.

وی تشریح کرد: خمس یک واجب الهی است و در حج، نماز و حتی غذا اثر دارد و در تمام زندگی ما نمایان است که امیدواریم با این بنیاد بتوانیم اقدامات مثبتی را در جامعه داشته باشیم.

خسرو ابراهیمی‌نیا، نایب رییس دوم اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در طول 40 سال اخیر رسانه‌ها و حتی فقها نتوانستند واقعیت خمس را نشان دهند گفت: اقتصادهای شکوفای امروز مانند ژاپن، اروپا و آمریکا به دلیل شفافیت در گردش مالی و پرداختن به ایجاد شعبات مختلف، پژوهشکده‌ها و ایجاد اشتغال است.

وی افزود: مبانی گردش پولی و مالی ما بر اساس یک وظیفه شرعی در بحث اشتغال و ارتقای سطح فعالیت‌های شغلی پرداختن به مساله مالیات و خمس است. ما در بحث خمس بیشتر به جنبه مالی آن پرداخته‌ایم نه جنبه ذاتی و فرنگی آن، در صورتی که اگر به جنبه ذاتی آن بپردازیم شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود.

در پایان این همایش احکام اعضای بنیاد بین المللی احیای فرهنگ خمس به هر کدام از اعضا اعطا شد که بر طبق آن ابراهیم درستی نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف ایران توسط آیت الله نعیم آبادی رییس بنیاد احیای فرهنگ خمس به عنوان رییس کارگروه این بنیاد در اصناف کشور منصوب شد.

این همایش با حضور نایب رییس اول اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی رییس اتاق اصناف ایران، محمد توکلی رییس هیات ا منای بازار تهران، ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک ایران و تعدادی از روسای لشکری و کشوری در سالن همایش‌های مرکز پژوهش‌های پوشاک ایران برگزار شد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نماینده - وزیر صمت ۰ خمس 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP