• امروز شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  • ٥ رجب ۱٤٤۱
  • Sat 29 Feb 2020
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان ‌کننده خواهد داد. به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه، سید عباس موسوی با اشاره به ماهیت تروریستی و اشغالگری رژیم صهیونیستی افزود: شالوده و ماهیت این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته بر اشغال سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، کشتار، غارت اموال، ترور و تجاوز بنا شده است. موسوی تأکید کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور و با هدف مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا و اسرائیل انجام گرفته و کشورمان در حراست از حضور در سوریه و دفاع از امنیت ملی و منافع منطقه...


خسرو کفیلی - از شانس دو ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاسته شده است. هادی پانزوان مربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران با بیان این مطلب افزود : شانس کیانوش رستمی و سهراب مرادی برای شرکت در بازی های المپیک توکیو نسبت به علی هاشمی و علی داودی دو ملی پوش اوزان ۱۰۹ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم کشورمان در برهه کنونی کمتر است. مصدومیت های رستمی و مرادی که مانع از کسب امتیازات لازم این دو وزنه بردار از رقابتهای گزینشی بازی های المپیک شده است ، باعث گردیده که امید هاشمی و داودی برای حضور در این بازی ها بیشتر شود. رستمی و مرادی در دو رویداد گزینشی دیگر باید بیشترین امتیاز را کسب کنند که با توجه به شرایط و میزان آمادگی آنان کسب این امتیازات بسیار سخت است با این وجود باید امید داشت . پانزوان...


وزیر بهداشت از پیک بیماری کرونا در کشور در هفته آینده خبر داد و گفت: از مردم تمنا می‌کنم بیش از پیش با همکارانم در وزارت بهداشت همکاری کنند. سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با تشکر از رهبر معظم انقلاب و همچنین تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی گفت: اگر چه در سراسر کشور بخش‌های بیمارستانی را آماده کرده‌ایم و تمامی امکانات را به میدان آورده‌ایم اما باید بگویم که هفته نسبتا سختی را در پیش داریم. وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص اپیدمی این بیماری در دنیا ادامه داد: پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد چراکه با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود...


آمار‌مبتلایان‌به‌کرونا‌بدون‌ملاحظه‌سیاسی‌اعلام‌می‌شود ، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت:امروز شاهد ارائه آماری غیر واقعی و اغراق آمیز از سوی رسانه‌هایی هستیم که نه تنها هیچ خیرخواهی برای جامعه ایران ندارند بلکه سابقه روشنی در عملیات روانی و همسویی با فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران در کارنامه خود دارند. وی گفت: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بدون هیچگونه ملاحظه سیاسی به محض حصول اطمینان از تعداد دقیق مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از این ویروس نسبت به اعلام صادقانه و شفاف آن به افکار عمومی اقدام کرده و حتی در این راه شماتت‌های سیاسی داخلی را نیز به جان خریده است. این در حالی است که اطلاعات واثقی در اختیار است که نشان می‌دهد کشور‌های زیادی، از جمله کشور‌های پیشرفته نسبت به اعلام اطلاعات مربوط به مبتلایان...


سید عباس موسوی جمعه شب در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا برای کمک به ایران در خصوص ویروس کرونا، قبل از آنکه به ایران اعلام شود در رسانه‌ها اعلام شده و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می‌گیرد. این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است. موسوی اضافه کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیاز‌های دارویی و بهداشتی کشور و مقابله با ویروس کرونا در تماس نزدیک با بسیاری از کشور‌ها بوده و تا کنون بخش قابل توجهی از نیاز‌های...


سه‌شنبه ، ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۰:۱۷
نویسنده فیلمنامه "سینما شهر قصه": شهر قصه را به "بهروز وثوقی" تقدیم می‌کنیم


علیمحمدی با اشاره به بازیگران قبل از انقلاب بیان کرد: گاهی از خود می‌پرسم که گناه این افراد که برای ما خاطره ساختند چه بوده است؟ چرا اکنون ما نباید بازیگری همچون سوسن تسلیمی را در کشور خود نداشته باشیم؟


نشست خبری فیلم «سینما شهرقصه» با حضور کیوان علیمحمدی و علی‌اکبر حیدری (نویسنده و کارگردانان)، علی اوجی، حامد کمیلی، آناهیتا درگاهی، سیاوش مفیدی، رویا میر علمی (بازیگران) و برخی عوامل دیگر در سالن رسانه‌های پردیس ملت برگزار شد.

علی فرهمند (منتقد) درباره این فیلم گفت: این فیلم یک درام پست مدرن بوده و درامش بر پایه دو هجویه پایه‌گذاری شده است. این هجویه‌ها منطقی را پیدا می‌کند برای رفتن به سمت تاریخ سینما.

کیوان علیمحمدی درباره اینکه چرا همه فیلم‌های خود را به صورت مشترک می‌سازد، توضیح داد: فیلمسازی کار جدی و سختی است و همه می‌دانند من به خاطر استرس کار، روز اول فیلمبرداری فرار می‌کنم. به همین دلیل همیشه با یک کارگردان دیگر همکاری می‌کنم.

وی درباره اینکه چرا با بنکدار کار نکرده است، توضیح داد: درحال حاضر تعداد زیادی از هنرمندان سینما بیکار هستند و خانه‌نشین شده‌اند. در باره بنکدار نیز باید بگویم که به دلیل مشکلاتی که سر فیلم گیلدا برای ما پیش آمد امید بنکدار تصمیم گرفت فیلم نسازد، اما فکر می‌کنم کار بعدی خود را ۳ نفره کارگردانی می‌کنیم البته تاکید می‌کنم که بنکدار در طول فیلمسازی کنار ما بود.

علی‌اکبر محمدی نیز در ادامه اظهار داشت: بعد از مشکلات گیلدا سعی کردیم با ساختن این فیلم مجددا بلند شویم و از این بابت خوشحالیم چراکه فیدبک‌های مثبتی برای این فیلم از مخاطبان گرفته‌ایم.

علیمحمدی در ادامه با اشاره به بازیگران قبل از انقلاب بیان کرد: گاهی از خود می‌پرسم که گناه این افراد که برای ما خاطره ساختند چه بوده است؟ چرا اکنون ما نباید بازیگری همچون سوسن تسلیمی را در کشور خود نداشته باشیم؟

آیدین ظریف طراح صحنه درباره این اثر گفت: هر فیلم برای خود سختی‌هایی دارد و تجربه خاصی به شمار می‌آید که امیدوارم نتیجتا در این فیلم به اثر خوبی رسیده باشیم.

سیده محمدزاده طراح لباس درباره این فیلم گفت: قسمت‌های مربوط به روزهای انقلاب برای ما بسیار سخت بود که همه آنها باید مجددا می‌ساختیم و از این جهت کار سختی به شمار می‌آید.

علی‌اکبر حیدری در ادامه بیان کرد: ما سعی کردیم فیلمی بسازیم که قصه همه ما و افرادی باشد که با سینما خاطره دارند و به همین دلیل فکر می‌کنم فیلم همدلانه‌ای را تولید کردیم.

علیمحمدی درباره اکران این فیلم اظهار داشت: من امیدوارم در اکران مشکلی نداشته باشیم. امیدوارم این پختگی به وجود آمده باشد و این خط‌کشی که سینما از سال ۵۷ شروع شده را برداریم. افراد مهمی همچون تقوایی، مهرجویی و شهید ثالث قبل از انقلاب در این سینما زحمت کشیده‌اند. فیلم ما ستایشی از سینما و عشق به سینما بوده و امیدوارم فیلم به سلامت به اکران برسد.

حامد کمیلی درباره این فیلم گفت: روزی که فیلمنامه را خواندم، مطمئن بودم که آن را بازی می‌کنم اما فیلم ریسک بزرگی بود؛ یا فیلم خیلی خوبی می‌شد یا خیلی بد. به همین دلیل کمی نگران بودم اما امروز باید بگویم که از بازی در این فیلم خیلی خوشحالم. به طور کل اهل تجربه‌های تازه هستم و از این جهت بازی در ژانرهای مختلف را می‌پذیرم.

علی اوجی درباره بازی در این فیلم توضیح داد: این فیلم را خیلی دوست دارم و چندین بار آن را دیدم و هربار با آن گریه کردم. به طور کل اهل وجب کردن نقش نیستم و نقش‌های تاثیرگذار در فیلم‌ها برایم جذاب است.

آناهیتا درگاهی نیز درباره این فیلم بیان کرد: نقشی که در این فیلم بازی کردم، متفاوت از کارهای قبلی‌ام بود و از این جهت آن را دوست داشتم و از بازی در آن خوشحالم.

سیاوش مفیدی نیز درباره بازی در این فیلم اظهار داشت: جنس دوستی‌ام با کیوان علی‌محمدی از جنس رفاقت‌های چندین ساله بوده که قبل از سینما آغاز شده است. از بابت بازی در این فیلم خوشحالم و امیدوارم مخاطبان نیز آن را دوست داشته باشند.

مرتضی پورصمدی (مدیر فیلمبرداری) درباره این فیلم گفت: ما اصولا اهل حرف زدن نیستیم و در پرده حرف‌هایمان را می‌زنیم. اما باید بگویم این کار محصول جنون خوش‌خیم یک تیم است که سال‌ها باهم کار می‌کنند و از اینکه این کار مرتکب شدم، واقعا خوشحالم.

علیمحمدی درباره اینکه چرا اسم آقای مصباح هم در رسانه‌ها به عنوان تهیه‌کننده عنوان شده است، گفت: در روزهای سخت گیلدا از طریق سیاوش با آقای مصباح آشنا شدم و ایشان بسیار به من کمک کردند و در جذب سرمایه این فیلم نیز کمک کردند و قید اسم ایشان ادای دین به آدمی است که در روزهای سخت ما را تنها نگذاشت.

وی همچنین درباره میزان تحقیق و دیدن فیلم‌های قدیمی برای ساخت این فیلم گفت: ابتدا تنها خاطراتمان را مرور می‌کردیم اما بعد که قضیه جدی شد یک هارد که ۳۵۰ فیلم در آن بود را دیدیم. روزی که از آقای مشایخی برای بازی در فیلم دعوت کردیم، بیمار بود و روز چندین قرص می‌خورد اما به عشق سینما جلوی دوربین آمد. تو رو خدا برگردیم و بازی فرامرز صدیقی در دندان مار را ببینیم که چطور بازی می‌کند. امیدوارم از بزرگانی که امروز در سینما فعالیتی ندارند، یاد شود.

حامد کمیلی در پایان این نشست گفت: این فیلم ادای احترام به تمام زنان و مردانی است که در سینما کار کردند و ما امروز مدیون آنها هستیم. به نمایندگی از گروه فیلم سینما شهر قصه فیلم را به بهروز وثوقی تقدیم می‌کنیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - نویسنده - فیلمنامه - سینما 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP