• امروز شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ٢ صفر ۱٤٤٢
  • Sat 19 Sep 2020
خسرو کفیلی - سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران برگزاری طرح کمک مومنانه از سوی فدراسیون وزنه برداری را گامی مهم از سوی جامعه ورزش کشور برای کمک به محرومان و آسیب دیدگان ویروس کرونا در کشور دانست. کوروش باقری که از جمله حامیان اجرای این طرح بود ، با بیان این مطلب گفت : جامعه ورزش کشور به ویزه خانواده وزنه برداری همیشه در امور خیر پیش قدم بوده اند و اجرای طرح کمک مومنانه نیز در این راستا بود. او افزود : در این طرح برخی از ملی پوشان سابق و حال وزنه برداری ایران با فروش مدال های خود و عواید حاصله از فروش این مدال ها در راستای کمک به محرومان گام برداشتند . بی شک دیگر فدراسیون های ورزشی نیز بزودی چنین برنامه هایی را اجرا خواهند کرد. باقری برگزاری اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران و راه اندازی دو باره لیگ وزنه برداری باشگاه های...


سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، ضمن ابراز نگرانی از عدم اجرای کامل موافقت‌نامه جامع پادمان توسط عربستان سعودی و سکوت برخی کشور‌های مدعی، به افشای برخی فعالیت‌های هسته‌ای مخفی این رژیم اشاره کرد و از آژانس و شورای حکام خواست تا اطمینان حاصل کنند که ریاض به تعهدات خود ذیل موافقتنامه جامع پادمان پایبند باشد. کاظم غریب آبادی، عصر پنجشنبه با ایراد سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: علیرغم درخواست‌های مکرر آژانس، تا زمانی که ریاض "پروتکل مقادیر کوچک" فعلی خود را لغو نکند، ابزار‌های ضروری راستی آزمایی برای اجرای مأموریت آژانس فراهم نمی‌شود. سفیر و نماینده دائم کشورمان با هشدار در این خصوص که عدم اجرای پادمان آژانس در زمانی که عربستان به طور فعال به دنبال برنامه هسته‌ای است،...


خسرو کفیلی - ملی پوش سابق وزنه برداری ایران در حالی که نامش در فهرست چهار ملی پوش کشورمان که شانس حضوردر بازی های المپیک۲۰۲۰ توکیو را دارند، قرار ندارد از شرکتش در رقابتهای انتخابی این بازی ها خبر داد. رضا بیرالوند در حالی که مسوولان فدراسیون وزنه برداری و کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران تنها از شانس علی داودی ، علی هاشمی ، سهراب مرادی و کیانوش رستمی ملی پوشان اوزان به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ،۱۰۹ کیلوگرم و ۹۶ کیلوگرم کشورمان برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نام برده اند ، گفت : من نمی دانم چرا نام من در بین این ملی پوشان قرار ندارد در حالی که من هنوز هم این شانس را دارم که یکی از ملی پوشان اعزامی کشورمان به توکیو باشم. او گفت : با مشخص شدن زمان و مکان رقابتهای انتخابی بازی های المپیک توکیو از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری مطمئن...


معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دیگر رنگ‌بندی کرونایی معنایی ندارد، گفت: نارنجی و زرد نداریم، کل کشور در وضعیت قرمز قرار دارد و در صورت ادامه این روند آمار کشته‌های کرونا به ۴۵ هزار نفر هم خواهد رسید. ، ایرج حریرچی پنجشنبه شب در تبریز، طی گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: انفجار کرونایی در برخی شهر‌ها اتفاق افتاده است. در شهر تبریز از زیر ۴۰ بستری روزانه به ۱۶۰ بستری رسیده ایم و در قم نیز از ۱۰ بستری روزانه به ۱۶۰ بستری رسیدیم. معاون‌کل وزارت بهداشت یادآوری کرد: درصورت استفاده ۹۵ درصدی از ماسک و کاهش ۵۰ درصدی تردد‌ها میزان مرگ کاهش خواهد یافت. عباسعلی درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارد. تعداد مبتلایان و فوتی‌ها طی روز‌های اخیر افزایش یافته است. وی ادامه داد:...


ربیعی گفت: جریان سودجویی در شرایطی که دولت دچار شوک شده وجود دارد، و در این جریان سودجویی، افراد ملی فکر نمی‌کنند، به عنوان مثال شخصی مجوز واردات کالایی را با ارز ۴۲۰۰ گرفته یا کالایی که به واسطه مواد اولیه با ارز ۴۲۰۰ کالای تکمیلی شده است تا زمانی برای تغییر قیمت نگه می‌دارد. سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته در نحوه هزینه ارز ۴۲۰۰ تومان گفت: عده‌ای سودجو کالا‌هایی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه کرده‌اند، اما قصد تزریق آن به بازار را ندارند. علی ربیعی سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران اصفهان با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی روانی اظهار داشت: این اقدام دشمن حربه روانی است که دشمنان برای ضربه‌زدن به نظام بهره می‌برند و راه مقابله با آن ایجاد وحدت و همدلی در کشور است. وی افزود: جریان سودجویی در شرایطی که...


یکشنبه ، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۴۶
وزیر آموزش و پرورش: باید زندگی کردن، آموختن و کارکردن کنار کرونا را یاد بگیریم


وزیر آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه ایمنی امتحانات نهایی دانش‌آموزان با رعایت حداکثری موازین بهداشتی رعایت می‌شود، گفت: آزمون‌های دروس عملی هنرستان‌ها حضوری برگزار خواهد شد.
محسن حاجی میرزایی با اشاره به تمهیدات بهداشتی برای برگزاری امتحانات نهایی پایان سال تحصیلی، با بیان اینکه به پایان سال تحصیلی نزدیک می‌شویم و فصل برگزاری امتحانات است، افزود: برای رفع سؤالات و ابهامات دانش آموزان و اولیا و معلمان فرصتی است تا سیاست‌های آموزش‌وپرورش درباره چگونگی پایان سال تحصیلی را به اطلاع و آگاهی عموم برسانم.

وی اظهارکرد: با پدیده غیرمنتظره کرونا نظام آموزشی تحت تاثیر قرار گرفت و سیاست اصلی ما در این شرایط مراقبت از سلامت دانش آموزان بود و به همین دلیل مدارس تعطیل شد.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه دورنمای روشنی از شرایط شیوع کرونا نداشتیم، گفت: لازم بود برای جلوگیری از وقفه آموزشی تدابیری همچون پخش برنامه‌های آموزشی از طریق تلویزیون، طراحی شبکه شاد، تولید بسته‌های خودآموز آموزشی و در انتها تعیین زمان مراجعه حضوری به مدارس فراهم شود تا دانش آموزان امکان طرح سؤال داشته باشند و معلمان به ابهامات آن‌ها پاسخ دهند.

حاجی میرزایی با قدردانی از همکاری اولیا، دانش آموزان و معلمان، تصریح کرد: اکنون آماده برگزاری امتحانات هستیم و باید تلاش کنیم پایان اطمینان‌بخش و ایمنی را برای سال تحصیلی فراهم کنیم تا با بیشترین راندمان و بهره سال تحصیلی به پایان برسد و پس‌ازآن به‌سرعت آمادگی‌های لازم را برای شروع سال تحصیلی کسب کنیم.

باید زندگی کردن، آموختن و کارکردن کنار کرونا را یاد بگیریم

وزیر آموزش و پرورش همچنین اظهارکرد: براساس برآوردهای کارشناسان جهانی سازمان‌های بهداشتی و کارشناسان امر، نمی‌دانیم تا چه زمانی شیوع ویروس کرونا ادامه یابد لذا باید تلاش کنیم زندگی کردن، آموختن و کار کردن کنار کرونا را یاد بگیریم.

حاجی میرزایی بیان کرد: نمی توانیم زندگی، اقتصاد و آموزش را تعطیل کنیم و فرصت تحصیل دانش آموزان را تباه کنیم لذا باید دنبال راه حل‌هایی باشیم که با حفظ سلامت دانش آموزان استمرار آموزش را نیز دنبال کنیم.

وی با تاکید براینکه، باید ظرفیت خود را بالا ببریم، اضافه کرد: دانش آموزان باید بتوانند در مواجه با شرایط مختلف از سلامت خود مراقبت کنند و خانواده‌ها و آموزش‌وپرورش هم از سلامت دانش آموزان مراقبت کنند.

وی بابیان اینکه باوجود واقعیت کرونا باید جریان آموزش را استمرار دهیم، گفت: تلاش می‌کنیم با رعایت حداکثری ایمنی امتحانات را برگزار کنیم.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه با اشاره به اینکه، دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات سرنوشت‌ساز دارند اظهارکرد: تشخیص دادیم که آزمون‌های دو پایه به‌صورت حضوری برگزار شوند، لذا دستورالعمل‌های بهداشتی به مدارس ابلاغ‌ شده است که فاصله بین دانش آموزان رعایت شود و از تراکم دانش آموزان پیشگیری کنند.

تمامی حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان باید ضدعفونی شوند

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه امتحانات پایه نهم از امروز(شنبه) آغاز شد، گفت: آزمون پایه دوازدهم از هفدهم خردادماه آغاز خواهد شد و تمام حوزه‌های برگزاری امتحانات باید ضدعفونی شوند و پس از برگزاری نیز مجدداً ضدعفونی شوند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تاکید کرد: همه دانش آموزان باید با ماسک حضور داشته باشند و اگر دانش آموزان ماسک نداشته باشند، مدرسه ماسک برای آنان تهیه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به مدیران مدارس تاکید شده است که محیط به گونه‌ای آماده شود که دانش آموزان با مشکلی مواجه نشوند.

حاجی میرزایی بیان کرد: همه تمهیدات را به عمل آوردیم تا خطری متوجه دانش آموزان نباشد و اگر این آزمون‌ها حضوری انجام شود برای رعایت مصالح عمومی دانش آموزان مفیدتر است.

وی تأکید کرد: امتحانات سایر پایه‌ها به‌صورت غیرحضوری انجام خواهد شد و براساس ارزیابی‌های معلمان از دانش آموزان صورت می‌گیرد، چراکه از اسفندماه تاکنون معلمان در ارتباط با دانش آموزان بودند و کل محتوای آموزشی از طریق تلویزیون و بستر شاد ارائه‌ شده است.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: در کانال‌های مربوطه به شبکه شاد از پایه اول تا دوازدهم کلیه دروس بارگذاری شده است و فرصت رفع ابهام و اشکال برای برطرف کردن اشکالات بوده است و معلمان از طریق کارهای عملی و ارزیابی عمومی نمرات آنان را در نظر می‌گیرند و اعلام می‌کنند.

حاجی میرزایی با اشاره به دروس فنی و حرفه‌ای و آزمون‌های هنرستان‌ها، اظهار کرد: آزمون‌هایی که الزاماً باید عملی برگزار شود و توانمندی‌های حرفه‌ای و مهارتی دانش آموزان سنجیده شود حتماً حضوری انجام خواهد شد لذا زمان آموزش افزایش پیدا کرده است تا دانش آموزان با مراجعه این آموزش‌ها را در کارگاه‌ها با رعایت پروتکل بهداشتی ببینند.

وی در خصوص نحوه ارزشیابی در دوره ابتدایی نیز گفت: در دوره ابتدایی ارزشیابی توصیفی خواهد بود و در پایه اول ابتدایی اعلام کردیم که معلمان باید مطمئن شوند که دانش‌آموز پایه اول توانایی‌های خواندن و نوشتن و حساب کردن را به طور کامل یاد گرفته باشند.
کلمات کلیدی: چندثانیه- وزیر آموزش و پرورش - کرونا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP