• امروز شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ٢ صفر ۱٤٤٢
  • Sat 19 Sep 2020
خسرو کفیلی - سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران برگزاری طرح کمک مومنانه از سوی فدراسیون وزنه برداری را گامی مهم از سوی جامعه ورزش کشور برای کمک به محرومان و آسیب دیدگان ویروس کرونا در کشور دانست. کوروش باقری که از جمله حامیان اجرای این طرح بود ، با بیان این مطلب گفت : جامعه ورزش کشور به ویزه خانواده وزنه برداری همیشه در امور خیر پیش قدم بوده اند و اجرای طرح کمک مومنانه نیز در این راستا بود. او افزود : در این طرح برخی از ملی پوشان سابق و حال وزنه برداری ایران با فروش مدال های خود و عواید حاصله از فروش این مدال ها در راستای کمک به محرومان گام برداشتند . بی شک دیگر فدراسیون های ورزشی نیز بزودی چنین برنامه هایی را اجرا خواهند کرد. باقری برگزاری اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران و راه اندازی دو باره لیگ وزنه برداری باشگاه های...


سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، ضمن ابراز نگرانی از عدم اجرای کامل موافقت‌نامه جامع پادمان توسط عربستان سعودی و سکوت برخی کشور‌های مدعی، به افشای برخی فعالیت‌های هسته‌ای مخفی این رژیم اشاره کرد و از آژانس و شورای حکام خواست تا اطمینان حاصل کنند که ریاض به تعهدات خود ذیل موافقتنامه جامع پادمان پایبند باشد. کاظم غریب آبادی، عصر پنجشنبه با ایراد سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: علیرغم درخواست‌های مکرر آژانس، تا زمانی که ریاض "پروتکل مقادیر کوچک" فعلی خود را لغو نکند، ابزار‌های ضروری راستی آزمایی برای اجرای مأموریت آژانس فراهم نمی‌شود. سفیر و نماینده دائم کشورمان با هشدار در این خصوص که عدم اجرای پادمان آژانس در زمانی که عربستان به طور فعال به دنبال برنامه هسته‌ای است،...


خسرو کفیلی - ملی پوش سابق وزنه برداری ایران در حالی که نامش در فهرست چهار ملی پوش کشورمان که شانس حضوردر بازی های المپیک۲۰۲۰ توکیو را دارند، قرار ندارد از شرکتش در رقابتهای انتخابی این بازی ها خبر داد. رضا بیرالوند در حالی که مسوولان فدراسیون وزنه برداری و کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران تنها از شانس علی داودی ، علی هاشمی ، سهراب مرادی و کیانوش رستمی ملی پوشان اوزان به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ،۱۰۹ کیلوگرم و ۹۶ کیلوگرم کشورمان برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نام برده اند ، گفت : من نمی دانم چرا نام من در بین این ملی پوشان قرار ندارد در حالی که من هنوز هم این شانس را دارم که یکی از ملی پوشان اعزامی کشورمان به توکیو باشم. او گفت : با مشخص شدن زمان و مکان رقابتهای انتخابی بازی های المپیک توکیو از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری مطمئن...


معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دیگر رنگ‌بندی کرونایی معنایی ندارد، گفت: نارنجی و زرد نداریم، کل کشور در وضعیت قرمز قرار دارد و در صورت ادامه این روند آمار کشته‌های کرونا به ۴۵ هزار نفر هم خواهد رسید. ، ایرج حریرچی پنجشنبه شب در تبریز، طی گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: انفجار کرونایی در برخی شهر‌ها اتفاق افتاده است. در شهر تبریز از زیر ۴۰ بستری روزانه به ۱۶۰ بستری رسیده ایم و در قم نیز از ۱۰ بستری روزانه به ۱۶۰ بستری رسیدیم. معاون‌کل وزارت بهداشت یادآوری کرد: درصورت استفاده ۹۵ درصدی از ماسک و کاهش ۵۰ درصدی تردد‌ها میزان مرگ کاهش خواهد یافت. عباسعلی درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز گفت: ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارد. تعداد مبتلایان و فوتی‌ها طی روز‌های اخیر افزایش یافته است. وی ادامه داد:...


ربیعی گفت: جریان سودجویی در شرایطی که دولت دچار شوک شده وجود دارد، و در این جریان سودجویی، افراد ملی فکر نمی‌کنند، به عنوان مثال شخصی مجوز واردات کالایی را با ارز ۴۲۰۰ گرفته یا کالایی که به واسطه مواد اولیه با ارز ۴۲۰۰ کالای تکمیلی شده است تا زمانی برای تغییر قیمت نگه می‌دارد. سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته در نحوه هزینه ارز ۴۲۰۰ تومان گفت: عده‌ای سودجو کالا‌هایی را با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه کرده‌اند، اما قصد تزریق آن به بازار را ندارند. علی ربیعی سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران اصفهان با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی روانی اظهار داشت: این اقدام دشمن حربه روانی است که دشمنان برای ضربه‌زدن به نظام بهره می‌برند و راه مقابله با آن ایجاد وحدت و همدلی در کشور است. وی افزود: جریان سودجویی در شرایطی که...


دوشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۴۶
ورود 112 محموله بین المللی در زمینه کرونا به ایران در دو ماه اخیر


رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در نشست کارگروه ارزیابی فرصتهای مدیریت کرونا در وزارت کشور، از کمک ۸۸۰ میلیارد ریالی مردم برای خرید تجهیزات و اقلام موردنیاز بیمارستانها و مراکز درمانی در حوزه کرونا خبر داد و گفت که در دو ماه اخیر ۱۱۲ محموله کمک بین المللی نیز در این زمینه دریافت شده است.

«کریم همتی» امروز یکشنبه در هشتمین نشست اکارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت بیماری کرونا که در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد، افزود:جمعیت هلال احمر از همان روز های نخست شیوع کرونا در کشور برای مدیریت این بیماری فراگیر فعالانه تلاش کرده و در این زمینه پیشگام است.

وی افزود: در حال حاضر ما نیازمند حمایت های جدی از سوی دولت و نهادهای مردمی جهت خدمات رسانی بهتر و آمادگی بیشتر در مقابله با بلایا و حوادث هستیم.

همتی در این زمینه از تلاشهای جمعیت هلال احمر برای آموزش همگانی مردم خبر داد و اظهارداشت: : هلال احمر از اولین روزهایی که کرونا در کشور شیوع یافت، آموزش همگانی را به صورت جدی شروع کرد به گونه ای که تا امروز حدود ۷۰ میلیون نفر از آموزشهای مجازی این نهاد در کشور استفاده کرده اند.

وی افزود: با همکاری سازمان نظام پزشکی کشور تاکنون برای بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر نیز گواهی آموزشهای آنلاین صادر کرده ایم.

همتی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در کنار وزارت بهداشت و سایر ارکان ستاد مدیریت بحران، بحث غربالگری ورود و خروجی شهر را انجام داد، گفت: در این فرایند حدود ۲۱ میلیون نفر و بیش از ۷ میلیون خودرو مورد غربالگری قرار گرفته و از این تعداد ۱۴ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی معرفی شدند.

رییس جمعیت هلال احمر یکی از اقدامات مهم این نهاد را در حوزه کرونا ایجاد نقاهتگاهها عنوان کرد و گفت که این نهاد حدود ۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی را راه اندازی کرد که دراین میان، بیش از ۱۶۰۰ تخت را در استان ها فعال کردیم.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر همچنین توانست برای ۴۴ موسسه خیریه به عنوان واسط بین جمعیت و مردم نیازمند مجوز فعالیت صادر کند و با این مجوزها کمک های مردمی جمع آوری شده در اختیار افراد نیازمند قرار گرفت.

همتی خاطرنشان کرد: در مجموع تاکنون بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال کمک های غیر نقدی و حدود ۳۵۰ میلیارد ریال کمک های نقدی افراد خیر و نیکوکار در حوزه کرونا توسط هلال احمر جمع آوری شد.ه است.

رئیس سازمان جمعیت هلال و احمر در خصوص حمایت های بین المللی هم گفت: با رایزنی در سطح بین المللی، توانستیم۱۱۲ محموله خارجی را وارد کشور کنیم که ۷۰ محموله از مقصد چین بود و همه اقلام و تجهیزات یادشده با سازوکار ستاد مرکزی کرونا در میان مراکز درمانی توزیع شد.

وی افزود: ۳۰۰ هزار بسته غذایی نیز در اختیار افراد نیازمند که تحت پوشش هیچ نهادی نبودند؛ قرار داده شد و برای بیماران خاص مثل سرطانی هم ۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار دادیم.

رئیس سازمان جمعیت هلال و احمر تهیه و توزیع بیش از ۵۰ هزار ماسک، بیش از چهار هزار شیلد محافظ صورت و بیش از ۱۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده را از دیگر اقدامات این نهاد در زمینه کنترل بیماری کرونا بیان کرد.

وضعیت انبارهای امدادی از دیگر موضوعاتی بود که رئیس سازمان جمعیت هلال احمر به آن اشاره کرد. همتی گفت: بروز حوادث پی در پی در کشور باعث خالی شدن انبارهایمان شده است.

وی افزود: موجودی انبارهایی که از حیث ۱۶ قلم امدادی برای هر بحرانی نیاز است باید معادل مصرف دو درصد جمعیت آن منطقه باشد اما در برخی مناطق کشور این عدد کمتر از یک دهم درصد است.

رئیس جمعیت هلال و احمر تصریح کرد: در نشستی که امروز با سازمان برنامه و بودجه داشتیم قرار شد در اولین فرصت، کمک اضطراری در اختیار این جمعیت قرار گیرد.

وی گفت: برای شارژ انبارها و تجهیزات هلال احمر به مبلغی حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

همتی در باره راه اندازی خانه های هلال در شهرها و روستاها گفت: به منظور هدایت و بهره گیری از کمکهای مردمی در حوادث و بحرانها، حدودا در ۴۰ هزار نقطه روستایی نیاز به برپایی خانه های هلال داریم.

وی افزود: تاکنون اقدامات اولیه برای راه اندازی حدود ۱۳۰۰ خانه هلال در سطح کشور انجام شده است.

رییس جمعیت هلال احمر یادآور شد: برنامه این است که خانه های هلال را با محوریت داوطلبان جمعیت هلال احمر و امدادگران پیگیری کنیم تا از ظرفیتهای مردمی برای حل بحرانها در مناطق مختلف استفاده کنند.

آقامحمدی: کشور در شرایط جهش اقتصادی قرار گرفته است.

علی آقا محمدی رئیس کارگروه ارزیابی فرصتهای مدیریت بیماری کرونا و دبیر هیات عالی نظارت بر سیاستهای کلی نظام تاکید کرد: هلال احمر باید همواره فعال باشد و بتواند در زمان حادثه از افراد و مردم آسیب دیده حمایت کند.

آقا محمدی در این زمینه بر اهمیت آموزش عمومی مردم تاکید کرد و اظهار داشت: هلال احمر باید از طریق شبکه‌های آنلاین، نسبت به ارایه آموزش‌ها به مردم در زمینه امدادرسانی در مواقع بحران اقدام کند تا از این ظرفیت گسترده بتوان در شرایط مناسب استفاده کرد.

موضوع افزایش سالمندان در کشور از دیگر مسائلی بود که دکتر آقا محمدی به آن اشاره کرد. وی گفت: آمار سالمندان در کشور رو به رشد است و باید همه نهادها از جمله هلال احمر برای این جمعیت برنامه ریزی های مناسبی داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به نقش حساس رسانه ها در اطلاع رسانی عمومی گفت: هلال احمر باید برای استفاده از ظرفیت رسانه ها در امر آموزش عمومی برنامه ریزی کند.

آقامحمدی با تاکید بر اینکه امروز دیگر نمی توان مساله سلامت را جدا از معیشت دید، گفت: کرونا این درس را به ما داد که سلامت و اقتصاد باید در کنار هم دیگر دیده شود.

آقا محمدی در بخش دیگری از سخنانش، بهره برداری از پنجره واحد کسب وکار ، ورود بیش از ۵۰ میلیون دارندگان سهام عدالت به بورس و تاسیس دادگاههای تجاری را در روزهای اخیر از اقدامات ارزشمندی دانست که بر رونق و توسعه اقتصادی کشور نقش موثری خواهد گذاشت.

آقا محمدی همچنین به جهش های صورت گرفته در حوزه پتروشیمی، آی تی و حتی خودروسازی در دوران پساکرونا در ایران اشاره کرد و گفت: هدف گذاری جدید خودروسازها بر تولید یک میلیون و دویست هزار خودرو در سال جاری است که نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه افزایش نشان می دهد.

​وی ابراز امیدواری کرد: بهره گیری از فرصتهای مدیریت کرونا به بهبود شرایط اقتصادی و توسعه کشور در ابعاد مختلف کمک کند و موجب تسهیل و تسریع در فعالیتهای اقتصادی در جامعه شود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - ورود - محموله کرونا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP