• امروز شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  • ٥ رجب ۱٤٤۱
  • Sat 29 Feb 2020
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان ‌کننده خواهد داد. به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه، سید عباس موسوی با اشاره به ماهیت تروریستی و اشغالگری رژیم صهیونیستی افزود: شالوده و ماهیت این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته بر اشغال سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، کشتار، غارت اموال، ترور و تجاوز بنا شده است. موسوی تأکید کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور و با هدف مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا و اسرائیل انجام گرفته و کشورمان در حراست از حضور در سوریه و دفاع از امنیت ملی و منافع منطقه...


خسرو کفیلی - از شانس دو ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاسته شده است. هادی پانزوان مربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران با بیان این مطلب افزود : شانس کیانوش رستمی و سهراب مرادی برای شرکت در بازی های المپیک توکیو نسبت به علی هاشمی و علی داودی دو ملی پوش اوزان ۱۰۹ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم کشورمان در برهه کنونی کمتر است. مصدومیت های رستمی و مرادی که مانع از کسب امتیازات لازم این دو وزنه بردار از رقابتهای گزینشی بازی های المپیک شده است ، باعث گردیده که امید هاشمی و داودی برای حضور در این بازی ها بیشتر شود. رستمی و مرادی در دو رویداد گزینشی دیگر باید بیشترین امتیاز را کسب کنند که با توجه به شرایط و میزان آمادگی آنان کسب این امتیازات بسیار سخت است با این وجود باید امید داشت . پانزوان...


وزیر بهداشت از پیک بیماری کرونا در کشور در هفته آینده خبر داد و گفت: از مردم تمنا می‌کنم بیش از پیش با همکارانم در وزارت بهداشت همکاری کنند. سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با تشکر از رهبر معظم انقلاب و همچنین تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی گفت: اگر چه در سراسر کشور بخش‌های بیمارستانی را آماده کرده‌ایم و تمامی امکانات را به میدان آورده‌ایم اما باید بگویم که هفته نسبتا سختی را در پیش داریم. وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص اپیدمی این بیماری در دنیا ادامه داد: پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد چراکه با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود...


آمار‌مبتلایان‌به‌کرونا‌بدون‌ملاحظه‌سیاسی‌اعلام‌می‌شود ، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت:امروز شاهد ارائه آماری غیر واقعی و اغراق آمیز از سوی رسانه‌هایی هستیم که نه تنها هیچ خیرخواهی برای جامعه ایران ندارند بلکه سابقه روشنی در عملیات روانی و همسویی با فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران در کارنامه خود دارند. وی گفت: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بدون هیچگونه ملاحظه سیاسی به محض حصول اطمینان از تعداد دقیق مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از این ویروس نسبت به اعلام صادقانه و شفاف آن به افکار عمومی اقدام کرده و حتی در این راه شماتت‌های سیاسی داخلی را نیز به جان خریده است. این در حالی است که اطلاعات واثقی در اختیار است که نشان می‌دهد کشور‌های زیادی، از جمله کشور‌های پیشرفته نسبت به اعلام اطلاعات مربوط به مبتلایان...


سید عباس موسوی جمعه شب در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا برای کمک به ایران در خصوص ویروس کرونا، قبل از آنکه به ایران اعلام شود در رسانه‌ها اعلام شده و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می‌گیرد. این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است. موسوی اضافه کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیاز‌های دارویی و بهداشتی کشور و مقابله با ویروس کرونا در تماس نزدیک با بسیاری از کشور‌ها بوده و تا کنون بخش قابل توجهی از نیاز‌های...


چهارشنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۲۱
ایران بالاترین رشد ابتلا به سرطان‌ها را دارد

رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به اینکه کشور ما به سرعت درحال سرطانی شدن است، گفت: رشد ابتلا به سرطان‌ها در ایران از متوسط جهانی و حتی از ترکیه و سایر کشورهای غرب آسیا بالاتر بوده و به عبارتی بالاترین رشد ابتلا به سرطان‌ها را دارد.

دکتر اسماعیل اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: در سال ۲۰۴۰ میلادی، سرعت رشد ابتلا به سرطان در ایران چند برابر اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود و به احتمال فراوان، تعداد مبتلایان در کشور به اندازه بیماران فعلی این کشورها خواهد بود.

وی، افزایش سن و وجود ریزفاکتورهای خطر ابتلا را دو عامل مهم سرعت رشد ابتلا سرطان‌ها در ایران اعلام کرد و گفت: چاقی و عدم تحرک کافی از عوامل خطر ابتلا به سرطان ها هستند.

اکبری افزود: علاوه بر افزایش ریزفاکتورهای خطر، سرعت پیر شدن جمعیت ما بیشتر از کشورهای اروپایی و آمریکا است و به همین دلیل سرعت رشد سرطان در کشور ما بالاتر می‌باشد.

وی با طرح این سؤال که آیا مبتلایان به سرطان در ایران در مقابل کشورهای اروپایی و آمریکایی بالاتر است یا نه؟ گفت: ما پایین‌تر از این کشورها هستیم و تقریبا یک پنجم کشورهای اروپایی و آمریکایی مبتلا به سرطان داریم.

رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: در ایران سالانه حدود ۱۵۰ در ۱۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان می‌شوند، در حالیکه این رقم در برخی کشورهای اروپایی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ در هر ۱۰۰ هزار نفر است، پس کل مبتلایان ما پایین‌تر از این کشورها است.

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در ایران

اکبری با اشاره به اینکه سرطان پستان شایع‌ترین سرطان بین مردان و زنان ایرانی است، اظهار داشت: یکی از علت‌های این موضوع چاق شدن زنان ایرانی است.

وی، یکی از دیگر از عوامل افزایش سرطان در ایران را عوامل روانی و خلقی در زنان اعلام کرد و گفت: عدم همراهی همسران در کنترل یا درمان مناسب سرطان، نقش بسیار موثر دارد. این عامل حتی از دخانیات و الکل هم موثرتر است.

رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ادامه داد: افرادی که اضطراب و دلتنگی بیشتری داشته و توکل کمتری دارند و همچنین راضی از زندگی شان نیستند، بیشتر مبتلا به سرطان می‌شوند.

حدود ۷۰ درصد مبتلایان زنده می‌مانند

وی افزود: حدود ۱۰ تا ۱۵ سال پیش حدود ۷۰ درصد مبتلایان به سرطان در ایران فوت می‌کردند و در حال حاضر این روند کاملا برعکس شده و ۷۰ درصد زنده می‌مانند. این درصد زنده ماندن، "پز" کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌باشد که ما هم این شاخص بسیار خوب را به دست آوردیم.

اکبری به پیشرفت‌های کشور در حوزه درمان سرطان اشاره کرد و گفت: در مراکز درمانی خودمان با رعایت شاخص‌های لازم، توانستیم عمر افراد مبتلا به سرطان را پس از درمان افزایش دهیم و در حال حاضر این افراد، معادل آمریکایی ها و اروپایی‌ها عمر می‌کنند.

وی افزود: بیماران سرطانی ایرانی در ۱۵ سال گذشته به قدری خوب معالجه می‌شوند که نسبت مرگ و میر در بروز سرطان در ایران بسیار کاهش یافته و بخش عمده ای از این بیماران زنده می‌مانند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - ایران - بالاترین - سرطان 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP