• امروز شنبه ، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
  • ٥ رجب ۱٤٤۱
  • Sat 29 Feb 2020
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاها و تهدیدات یکی از مقامات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر هرگونه تجاوز و یا اقدام احمقانه این رژیم علیه منافع کشورمان در سوریه و منطقه پاسخی کوبنده و پشیمان ‌کننده خواهد داد. به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه، سید عباس موسوی با اشاره به ماهیت تروریستی و اشغالگری رژیم صهیونیستی افزود: شالوده و ماهیت این رژیم در طول ۷۰ سال گذشته بر اشغال سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، کشتار، غارت اموال، ترور و تجاوز بنا شده است. موسوی تأکید کرد: حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه به دعوت و توافق با دولت این کشور و با هدف مبارزه با تروریسم مورد حمایت آمریکا و اسرائیل انجام گرفته و کشورمان در حراست از حضور در سوریه و دفاع از امنیت ملی و منافع منطقه...


خسرو کفیلی - از شانس دو ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو کاسته شده است. هادی پانزوان مربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران با بیان این مطلب افزود : شانس کیانوش رستمی و سهراب مرادی برای شرکت در بازی های المپیک توکیو نسبت به علی هاشمی و علی داودی دو ملی پوش اوزان ۱۰۹ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم کشورمان در برهه کنونی کمتر است. مصدومیت های رستمی و مرادی که مانع از کسب امتیازات لازم این دو وزنه بردار از رقابتهای گزینشی بازی های المپیک شده است ، باعث گردیده که امید هاشمی و داودی برای حضور در این بازی ها بیشتر شود. رستمی و مرادی در دو رویداد گزینشی دیگر باید بیشترین امتیاز را کسب کنند که با توجه به شرایط و میزان آمادگی آنان کسب این امتیازات بسیار سخت است با این وجود باید امید داشت . پانزوان...


وزیر بهداشت از پیک بیماری کرونا در کشور در هفته آینده خبر داد و گفت: از مردم تمنا می‌کنم بیش از پیش با همکارانم در وزارت بهداشت همکاری کنند. سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با تشکر از رهبر معظم انقلاب و همچنین تشکر از تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی گفت: اگر چه در سراسر کشور بخش‌های بیمارستانی را آماده کرده‌ایم و تمامی امکانات را به میدان آورده‌ایم اما باید بگویم که هفته نسبتا سختی را در پیش داریم. وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص اپیدمی این بیماری در دنیا ادامه داد: پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد چراکه با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود...


آمار‌مبتلایان‌به‌کرونا‌بدون‌ملاحظه‌سیاسی‌اعلام‌می‌شود ، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت:امروز شاهد ارائه آماری غیر واقعی و اغراق آمیز از سوی رسانه‌هایی هستیم که نه تنها هیچ خیرخواهی برای جامعه ایران ندارند بلکه سابقه روشنی در عملیات روانی و همسویی با فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران در کارنامه خود دارند. وی گفت: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بدون هیچگونه ملاحظه سیاسی به محض حصول اطمینان از تعداد دقیق مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از این ویروس نسبت به اعلام صادقانه و شفاف آن به افکار عمومی اقدام کرده و حتی در این راه شماتت‌های سیاسی داخلی را نیز به جان خریده است. این در حالی است که اطلاعات واثقی در اختیار است که نشان می‌دهد کشور‌های زیادی، از جمله کشور‌های پیشرفته نسبت به اعلام اطلاعات مربوط به مبتلایان...


سید عباس موسوی جمعه شب در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا برای کمک به ایران در خصوص ویروس کرونا، قبل از آنکه به ایران اعلام شود در رسانه‌ها اعلام شده و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می‌گیرد. این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است. موسوی اضافه کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیاز‌های دارویی و بهداشتی کشور و مقابله با ویروس کرونا در تماس نزدیک با بسیاری از کشور‌ها بوده و تا کنون بخش قابل توجهی از نیاز‌های...


چهارشنبه ، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱:۲۸
جشنواره‌ای که می‌خواست دل همه را به دست بیاورد!


سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با وجود اعطای سیمرغ به تحریم کنندگان و تقسیم جوایز، باز هم نتوانست همه را راضی نگه دارد.
نگاهی به اختتامیه جشنواره فیلم فجر/ جشنواره‌ای که می‌خواست دل همه را به دست بیاورد!
مراسم اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حواشی گوناگونی همراه بود.

بنا بر این گزارش، محمد برادران که سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه را برای «خروج» دریافت کرد، گفت که ای کاش آقای حاتمی‌کیا و استاد قریبیان در سالن حضور داشتند. او تاکید کرد میانگین سن بچه‌های استودیو ما به ۲۵ سال نمی‌رسد. ما سربازان حاج قاسم سلیمانی هستیم و بعد از اتفاقی که برای هواپیمای اوکراینی افتاد، به شدت متأثر شدیم.

در غیبت عوامل «روز صفر»، باز هم کسی برای دریافت دومین جایزه این فیلم (بهترین جلوه‌های ویژه میدانی) روی صحنه نرفت. سومین جایزه روز صفر به امیر ملک پور برای طراحی لباس رسید که باز هم کسی روی صحنه نرفت.

امسال سیمرغ بهترین صدا (صداگذاری و صدابرداری) آرش قاسمی و مهدی صالح کرمانی تعلق گرفت.

شهیدی فرد گفت که معمولا تعداد سیمرغ داران صدابردار و صداگذار در سینمای ایران از دیگر افراد و تخصص‌ها بیشتر است. وی افزود که این سیمرغ ها برای اولین بار در ایران ساخته شده و شامل یک پلاک طلا است.

بامداد افشار که جایزه بهترین موسیقی را برای «پوست» دریافت کرد،گفت با وجود استاد حسین علیزاده فکر می‌کنم اهدای این جایزه به من، حکم تشویق جوانان را دارد.

تورج اصلانی فیلمبردار و عضو هیأت داوران برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را مرتضی نجفی (تومان) دریافت کرد. او پس از دریافت این سیمرغ گفت از هیأت داوران تشکر می‌کنم که جوانگرایی کردند. ای کاش پدرم چندماه بیشتر زنده بود و این لحظه را می‌دید. جایزه را به همسرم تقدیم می‌کنم.

جای جواد عزتی بسیار خالی است و برای او بهترینها را آرزو می‌کنم. این سیمرغ حاصل تلاش جمعی است. او همچنین از دیگر فیلمش یعنی «خورشید» مجیدی یاد کرد. او سیمرغ خود را به پدر و مادرش تقدیم کرد.

امیر آقایی هم پس از دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، مقام معنوی جایزه‌اش را به خانواده خود تقدیم کرد. او سپس از برخی صحبت‌های تفرقه‌افکن در رسانه ملی گلایه کرد.

در ادامه، از نوجوانان فیلم سینمایی خورشید به کارگردانی مجید مجیدی تجلیل به عمل آمد.
شمیلا شیرزاد، بازیگر «خورشید» پس از دریافت لوح تقدیر گفت: من یک دختر افغانی هستم که در کشورم جنگ است و در کشوری دیگر، در مترو دستفروشی می‌کنم. امیدوارم روزی برسد که در جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد.

برادر شمیلا هم هنگام صحبت گریه‌اش گرفت و نتوانست صحبت‌های خود را تکمیل کند.

روح‌الله زمانی بازیگر اصلی خورشید هم گفت: دم آقای مجیدی گرم. من از زندگی ناامید شدم اما این فیلم شرایط مرا تغییر داد. به دوستانم می‌گویم هیچ وقت ناامید نشوند. شهیدی فرد هم ابراز امیداوری کرد این بازیگران نوجوان در سینمای ایران فراموش نشوند.

سعید راد به نمایندگی از هیأت داوران جایزه بهترین بازیگر مرد را اعلام کرد. او پیش از آن گفت: متأسف می‌شوم از دوستانی که باید اینجا باشند و نیستند. تعجب می‌کنم از استادان بزرگی مانند حاتمی‌کیا و کیمیایی که در سالن نیستند.

سعید راد پس از اینکه نسبت به غیبت برخی سینماگران در سالن گلایه کرد، جایزه بهترین بازیگر مرد را پیمان معادی اعلام کرد که او هم در سالن حضور نداشت. ‏

مهدویان (کارگردان درخت گردو) سیمرغ را بجای پیمان معادی دریافت کرد و گفت: او به دلایلی در جشنواره نبود اما از طریق صفحه‌اش فیلم را حمایت کرد. ویدویی هم به فرستاده که الان پخش می‌شود.

مجیدی از شهردار تهران تشکر کرد که به مقوله کودکان کار توجه دارد. کارگردان «خورشید» گفت که از کودکان کار به «نان آوران کوچک» تعبیر و ابراز امیدواری کرد روزی برسد که سر چهارراه‌ها دیگر کودکی نبینیم. مجیدی جایزه خود را به فیلمبردارش هومن بهمنش تقدیم کرد و گفت او «ویتوریو استرارو» ایران است.

پس از اعلام شهیدی فرد گفت: آقای مهدویان سیمرغ زیاد دارند، این یکی را کم داشتند که به همت هیأت داوران برای فیلم موثر درخت گردو دریافت کردند.

مهدویان گفت: باعث افتخار بودم اسمم کنار نام آقای مجیدی بود و همیشه فیلم‌های ایشان را دوست داشته‌ام و اگر به من هم نمی‌دادند، ناراحت نمی‌شدم. پدر من در بستر بیماری است و درخت گردو ادای دین به همه پدران داغدیده ایران است.

مجیدی هم پس از دریافت جایزه بهترین فیلم گفت: امیدوارم سینما بتواند رنجهای در کشور را به امیدواری تبدیل کند.

سپس تهیه‌کننده درخت گردو از همه عوامل فیلم خواست روی صحنه بیایند و عکس یادگاری بگیرند. او همچنین پرسید آیا آقای ملکان همچنان در ترافیک گیر کرده‌اند که نیامده‌اند؟

رسول صدرعاملی پس از دریافت سیمرغ بهترین فیلم از نظر مردم گفت: امسال متفاوت‌ترین جشنواره را داشتیم، همراه با رنج به دلیل مصیبت‌های چندماه اخیر و شادمانی بابت ورود جوانان به سینمای ایران.

محمد کارت کارگردان شنای پروانه گفت: به عنوان مستندساز قول می‌دهم خودم را حذف نکنم و در جهت اصلاح فرهنگ، مستند بسازم. دم دل تک تک بچه‌های جنوب شهر و بالای شهر که در سالنها فیلمم را دوست داشتند، گرم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - حشنواره - دل همه -۰ دست 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP