• امروز یکشنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
  • ٢۱ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Sun 12 Jul 2020
رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است. پس از افزایش قیمت نامتعارف ارائه خدمات اپراتورها و بی‌توجهی دو اپراتور اصلی یعنی ایرانسل و همراه اول به اولتیماتوم وزارت ارتباطات و وزارت صمت، اکنون دستور روحانی درباره برخورد با تخلف این دو اپراتور منتشر شده است. واعظی رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از حسن روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است.


در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. کرونا جان ۱۸۸ نفر دیگر را در ایران گرفتسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید. سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹...


اکنون نه زمان جشنواره است و نه زمان سمینار است. حتی نسبت به کنکور هم اگر وزارت بهداشت اشکال داشته باشد، حتماً یک چارچوبی تمهید می‌کنیم که مشکلی نباشد. رییس‌جمهور گفت: وی افزود: راحت‌ترین کار این است که همه‌چیز بسته شود اما بعدش هم مردم از گرسنگی و فقر و بیکاری به خیابان خواهند آمد. حسن روحانی رییس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سخنانی بیان داشت: درخصوص بیماری کرونا دو اشتباه ممکن است وجود داشته باشد، نخست اینکه بیماری عادی‌سازی شود و اشتباه دیگر کروناهراسی، هر دوی این‌ها خطرناک است. اگر مردم فکر کنند که کرونا عادی است و از آن عبور کرده‌ایم، خطرناک است و همچنین اگر اضطراب و استرس ایجاد کنیم و فعالیت‌های ضروری اجتماعی و اقتصادی دچار مشکل شود هم نادرست است و مورد نظر نخواهد بود. همه ما می‌دانیم که در این بیماری تمام کشور‌ها بدون...


رئیس جمهور گفت: برپایی تجمعات اعم از عزا، عروسی، سمینار و جشنواره به طور کلی در شرایط امروز غیر قابل قبول است. آقای روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: نباید در مردم اضطراب و استرس را به گونه‌ای ایجاد کنیم که اقتصاد، فعالیت‌های اجتماعی و ضروری و خدمات دچار مشکل شود. حتما این موضوع نادرست است و مورد نظر نخواهد بود. وی افزود: همه ما می‌دانیم که در این بیماری تمام کشور‌ها، بدون استثناء پس از مدتی ناچار شدند مسیر گشایش کسب و کار‌های خود را باز کنند و هیچ استثنائی هم وجود ندارد. رئیس جمهور گفت: در برخی کشور‌ها در خصوص محدود کردن مواردی همچون کسب و کار تفاوت‌هایی وجود داشت برخی‌ها یک هفته و برخی‌ها دو سه هفته این کار را کردند و دلیل آن این است که تعطیلی کسب و کار برای بلند مدت امکان پذیر نیست. اقای روحانی افزود: هیچ دولتی قادر...


معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه روند آلودگی بیماری در تهران به شدت زیاد شده است،گفت: توصیه می‌کنیم افرادبه جز در موارد اورژانس که تنگی نفس شدید دارند، به بیمارستان مراجعه نکنند و در این شرایط تنها به مطب‌ها و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند. اکنون حدود ۵ ماه از ورود ویروس کرونا به ایران می‌گذرد؛ ویروسی که در طول مدت حضور خود، زندگی مردم در سطوح مختلف را تحت تأثیر قرار داده است و لطمات و خسارات زیادی به سلامت مردم و بخش‌های اقتصادی و اجتماعی وارد کرده است. نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره «وضعیت بیمارستان‌های استان تهران در پذیرش بیماران مبتلا به کرونا»، اظهار داشت: به همه بیمارستان‌های استان تهران ابلاغ کردیم با توجه به افزایش میزان بستری مبتلایان به کرونا در استان تهران بیماران...


سه‌شنبه ، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۲۱:۴۹
۷۲ ساعت تا تعلیق فوتبال ایران از سوی فیفا

حال شمارش معکوس شروع شده و تنها سه روز دیگر با یک فاجعه فاصله داریم. نامه ای از فیفا رسیده و مدیران فدراسیون فوتبال آن را از افکارعمومی پنهان نگاه داشته اند؛ نامه ای که تا شانزدهم خرداد به فوتبال ایران برای اتمام اصلاح اساسنامه طبق خواسته فیفا فرصت داده است. بعد از آن پرونده فوتبال کشورمان احتمالا به مسیر کمیته انتقالی خواهد رفت.


مقاومت و مخالفت برخی مقامات ارشد ورزش و فوتبال ایران با اعمال تغییرات مدنظر فیفا در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران، می رود که برای دومین بار فدراسیون کشورمان را به چاه بزرگ تعلیق فرو ببرد.
طی چند روز اخیر، ابعاد تازه ای از نامه جدید فیفا به فدراسیون فوتبال ایران به بیرون درز کرده که حاکی از وخیم بودن اوضاع دارد؛ هرچند سخنگوی فدراسیون فوتبال این موضوع را رد می کند.

در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال از ادامه کار بررسی تغییرات اساسنامه و ارتباط مستمر و سازنده با فیفا خبر می داد و ادعای دبیرکل نیز این بود که طبق روند و زمان بندی اعلام شده با فدراسیون جهانی در حال مکاتبه هستند، ناگهان این موج خبری بین اهالی فوتبال ایجاد شد که فدراسیون فرصت چندانی برای اتمام این کار مهم ندارد و گویا حوصله فیفا از طولانی شدن روند اصلاح اساسنامه سر رفته است.

موضوع تعلیق فوتبال ایران ابتدا با طرح شایعه هشتاد ایراد فیفا به اساسنامه پیشنهادی ایران آغاز و سپس این گزارش امروز منتشر شده که «اگر تا پنجم ژوئن (۱۶ خرداد ماه) اساسنامه اصلاح نشود، فوتبال ایران در مسیر اتفاقات نامطلوبی قرار خواهد گرفت.» این یعنی فوتبال ایران برای فرار از خشم فیفا و اثبات پیروی از دستورهای این نهاد جهانی باید سریع مواد خواسته شده از جمله حذف هرگونه نقش و اختیار دولت در فوتبال را در اساسنامه جدید گنجانده و آن را برای تصویب فوری مجمع آماده و به فیفا ارسال نماید.

جهانگیری و سلطانی فر دوشادوش اینفانتینو :: ورزش سه

در این زمینه به نظر می رسد فرصتی که مهدی نبی و برخی دیگر از مقامات فدراسیون از آن دم می زدند، وجود خارجی ندارد و فیفا به هیچ عنوان چندماه دیگر برای برگزاری انتخابات فوتبال و شناسایی رییس و هیات رییسه جدید در مجمع قانونی، منتظر نخواهد ماند.

نامه ای که فیفا در نهم خرداد بعد از دریافت اساسنامه پیشنهادی ایران صادر کرد، نشان دهنده عدم رضایت این تشکیلات نسبت به مسیر تدوین اساسنامه فدراسیون ایران است و گویا مدیران عمدتا دولتی و بازنشسته در فوتبال ایران نمی خواهند زیر بار دستورهای صریح فیفا بروند. فدراسیون جهانی در نامه‌ای که خطاب به مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون زده، اعلام کرده است که این فدراسیون از مفاد بند ۱ ماده ۱۴ و بند ۱ ماده ۱۹ اساسنامه فیفا مبنی بر اینکه «فدراسیون‌های عضو ملزم هستند تمام امور خود را مستقل و بدون تاثیرپذیری از اشخاص سوم اداره نمایند»، تخطی کرده است.

این بند به روشنی حاکی است، وزارت ورزش ایران هنوز دست از اعمال نفوذ و قدرت در اساسنامه جدید برنداشته است و اگر کفاشیان یک دهه پیش در ارسال اساسنامه فوتبال، تخلفاتی را مرتکب شده بود، هنوز عزمی برای جبران آن تخلفات و اشتباهات وجود ندارد.

فیفا در این نامه آخرش، از فدراسیون خواسته طبق پیش نویسی که در هشتم شهریور ۹۸ در اختیار آن‌ها قرار داده، اساسنامه جدید را تنظیم کنند و اساسنامه فعلی، در مسیر اشتباهی قرار دارد. این نهاد بین المللی در نهایت تا پنجم ژوئن ۲۰۲۰ یعنی تا روز جمعه هفته جاری به فدراسیون فرصت داده تا با اصلاح موارد اشتباه، اساسنامه را برای آن‌ها ارسال کند.

در انتهای نامه اشاره شده که بی توجهی به مفاد دستورالعمل منجر به اقدامات بعدی توسط مبادی ذیربط فیفا خواهد شد. فیفا با این کلمات، واضح اما غیرمستقیم اعلام کرده، در صورتی که فدراسیون اساسنامه را طبق توافق صورت گرفته با آن‌ها پیش نبرد، فوتبال ایران را تعلیق کرده و اداره آن را به کمیته انتقالی خواهد سپرد؛ کاری که در فدراسیون های مختلف کشورهای اطراف از جمله کویت، یمن، آذربایجان، ارمنستان و ... شاهدش بودیم و در فوتبال ایران نیز حدود پانزده سال پیش سابقه دارد.

عجیب اینجاست که افرادی در فدراسیون فوتبال با وجود کتمان چنین تهدیدی، ضمن خلاصه کردن ایرادهای فیفا به کمتر از انگشتان دو دست یعنی ده مورد، وقت کشی هم کرده اند و از جمعه هفته گذشته که با این نامه روبرو شده اند، چهار روز زمان طلایی را از دست داده اند و یا اینکه در این مدت نخواستند شرح اقدامات خود را به اطلاع افکارعمومی برسانند.

حال شمارش معکوس شروع شده و تنها سه روز دیگر با یک فاجعه فاصله داریم؛ فرصتی بسیار حیاتی که دولت پایش را از کفش فوتبال بیرون کشیده و اجازه دهد این ورزش روی پای خود بایستد. در صورتی که اجازه اعمال کلیه تغییرات به کمیته تدوین مقررات فدراسیون داده نشود و اساسنامه طبق نظر فدراسیون جهانی اصلاح نشود، فوتبال ایران در جاده تعلیق تخت گاز خواهد تاخت.

۷۲ساعت تا تعلیق فوتبال ایران از سوی فیفا! / نامه تهدید و شمارش معکوس تا ورود به جهنم کمیته انتقالی
نخستین واکنش فدراسیون به احتمال تعلیق از زبان سخنگو

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد تهدید فدراسیون فوتبال از سوی فیفا و ۸۰ ایراد به پیش نویس اساسنامه اظهار داشت: میزان ایراد‌هایی که به کلیت اساسنامه گرفته شده به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسد. از سوی دیگر مدت زمان چهار ساله فعالیت هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هجدهم اردیبهشت ۱۳۹۹ به پایان می‌رسید، اما فدراسیون ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساز و کار برگزاری انتخابات را ایجاد کرد. هیات رئیسه فدراسیون درباره موضوعات مرتبط با اساسنامه با رعایت قوانین داخلی کشورمان و مراجع بالا دستی فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا وظایف قانونی خود را انجام خواهد داد.
تعلیق فوتبال ایران در آستانه مقدماتی جام جهانی

فدراسیون فوتبال ایران اینک یک خطر بسیار جدی را تجربه می کند و خوب می داند، فیفا به هیچ عنوان شوخی ندارد. گره کار در دست دولت است و بند نخست یعنی تعریف فدراسیون فوتبال به عنوان نهادی غیردولتی بسیار مهم به نظر می رسد. همچنبن نقش وزیر ورزش و معاونین او در مجمع فدراسیون و اینکه فیفا روی بدون رای بودن مقامات دولتی تاکید دارد، خود مشکل و مانع بزرگی بر سر استقلال فدراسیون فوتبال است. نهادی که بدون کمک و پول دولت ورشکسته است، چون نتوانسته حق و حقوق رسمی و طبیعی خود را که در راس آن حق پخش تلویزیونی قرار دارد، از تلویزیون دولتی کشور بگیرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - ساعت - فوتبال - ایران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP