• امروز یکشنبه ، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
  • ٢۱ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Sun 12 Jul 2020
رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است. پس از افزایش قیمت نامتعارف ارائه خدمات اپراتورها و بی‌توجهی دو اپراتور اصلی یعنی ایرانسل و همراه اول به اولتیماتوم وزارت ارتباطات و وزارت صمت، اکنون دستور روحانی درباره برخورد با تخلف این دو اپراتور منتشر شده است. واعظی رئیس‌دفتر رئیس جمهور در نامه ای به وزرای دادگستری و صمت، به نقل از حسن روحانی برای برخورد قانونی با گران‌فروشی همراه اول و ایرانسل اولتیماتوم داده است.


در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. کرونا جان ۱۸۸ نفر دیگر را در ایران گرفتسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید. سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۳۹ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹...


اکنون نه زمان جشنواره است و نه زمان سمینار است. حتی نسبت به کنکور هم اگر وزارت بهداشت اشکال داشته باشد، حتماً یک چارچوبی تمهید می‌کنیم که مشکلی نباشد. رییس‌جمهور گفت: وی افزود: راحت‌ترین کار این است که همه‌چیز بسته شود اما بعدش هم مردم از گرسنگی و فقر و بیکاری به خیابان خواهند آمد. حسن روحانی رییس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سخنانی بیان داشت: درخصوص بیماری کرونا دو اشتباه ممکن است وجود داشته باشد، نخست اینکه بیماری عادی‌سازی شود و اشتباه دیگر کروناهراسی، هر دوی این‌ها خطرناک است. اگر مردم فکر کنند که کرونا عادی است و از آن عبور کرده‌ایم، خطرناک است و همچنین اگر اضطراب و استرس ایجاد کنیم و فعالیت‌های ضروری اجتماعی و اقتصادی دچار مشکل شود هم نادرست است و مورد نظر نخواهد بود. همه ما می‌دانیم که در این بیماری تمام کشور‌ها بدون...


رئیس جمهور گفت: برپایی تجمعات اعم از عزا، عروسی، سمینار و جشنواره به طور کلی در شرایط امروز غیر قابل قبول است. آقای روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: نباید در مردم اضطراب و استرس را به گونه‌ای ایجاد کنیم که اقتصاد، فعالیت‌های اجتماعی و ضروری و خدمات دچار مشکل شود. حتما این موضوع نادرست است و مورد نظر نخواهد بود. وی افزود: همه ما می‌دانیم که در این بیماری تمام کشور‌ها، بدون استثناء پس از مدتی ناچار شدند مسیر گشایش کسب و کار‌های خود را باز کنند و هیچ استثنائی هم وجود ندارد. رئیس جمهور گفت: در برخی کشور‌ها در خصوص محدود کردن مواردی همچون کسب و کار تفاوت‌هایی وجود داشت برخی‌ها یک هفته و برخی‌ها دو سه هفته این کار را کردند و دلیل آن این است که تعطیلی کسب و کار برای بلند مدت امکان پذیر نیست. اقای روحانی افزود: هیچ دولتی قادر...


معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه روند آلودگی بیماری در تهران به شدت زیاد شده است،گفت: توصیه می‌کنیم افرادبه جز در موارد اورژانس که تنگی نفس شدید دارند، به بیمارستان مراجعه نکنند و در این شرایط تنها به مطب‌ها و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند. اکنون حدود ۵ ماه از ورود ویروس کرونا به ایران می‌گذرد؛ ویروسی که در طول مدت حضور خود، زندگی مردم در سطوح مختلف را تحت تأثیر قرار داده است و لطمات و خسارات زیادی به سلامت مردم و بخش‌های اقتصادی و اجتماعی وارد کرده است. نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره «وضعیت بیمارستان‌های استان تهران در پذیرش بیماران مبتلا به کرونا»، اظهار داشت: به همه بیمارستان‌های استان تهران ابلاغ کردیم با توجه به افزایش میزان بستری مبتلایان به کرونا در استان تهران بیماران...


سه‌شنبه ، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۲۲:۵۰
قوچانی: اصلاحات اراده‌‌ای برای آینده‌ای متفاوت ندارد

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران معتقد است قاطبه اصلاح‌طلبان هرگز حتی در دوم خرداد اپوزیسیون محمد قوچانی عضو شورای مرکزی و قائم مقام کمیته سیاسی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگویی با نشریه اینترنتی «حق» در پاسخ به این سوال که آینده جریان اصلاحات را با توجه به سرمقاله اخیری که درباره همین موضوع نوشته است، چه طور می‌بیند، گفته است: متاسفانه اراده‌ای برای ساخت آینده‌ای متفاوت نیست. سرمقاله اخیر من نیز وصیت‌نامه‌ای بیش نبود!

وی در پاسخ به این سوال که آیا معتقد به ممنوع التفسیری آقای خاتمی توسط جماعتی از اصلاح‌طلبان بالاتر از ممنوع التصویری ایشان توسط شورای عالی امنیت ملی نیستید؟! تصریح می‌کند: "حتما ممنوع التصویری آقای خاتمی نوعی تقدس به وجود آورده که به ممنوع التفسیری می‌انجامد".

قوچانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به این سوال که آیا با وجود حضورش در چندین و چند انتخابات در قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88، همچنان معتقد است که آن سال تقلب شده بود؟ گفته است: "من هرگز چنین ادعایی نکردم و اگر یک روز دیرتر بازداشت می‌شدم و سرمقاله‌ای که به صورت خودجوش برای روزنامه اعتماد ملی نوشته بودم منتشر می‌شد که گویای مواضع دقیق ترم بود. البته در سال 89 در مهرنامه سرمقاله دیگری نوشتم که عنوانش گویای نقدم به جنبش سبز بود؛ «سیاست مرد به ز دولت اوست» اما وا اسفا که در اوج تندروی راست و چپ جایی برای میانه‌روی نیست".

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان هنوز هم مانند عصر دوم خرداد خود را اپوزیسیون حکومت می‌خوانند؟ و اینکه اساساً نسبت اصلاح طلبان با نظام چیست؟ تأکید می‌کند: "من و قاطبه اصلاح‌طلبان هرگز حتی در دوم خرداد اپوزیسیون جمهوری اسلامی نبوده‌ایم بلکه اپوزیسیون اصولگرایان بوده‌ایم و اپوزیسیون اصولگرایان هم هستیم. من اصلاحات «در حکومت» را دنبال می‌کنم نه «بر حکومت» البته این واژگان نیازمند تعریف دقیق است که باید بیشتر درباره‌شان نوشت اما حتی اصلاح قانون اساسی به عنوان سقف اصلاح‌طلبی در حکومت یک معنا دارد؛ بهبود و توسعه کارآمدی جمهوری اسلامی و برحکومت معنایی دیگر دارد؛ انحلال‌طلبی".

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه می‌دهد: "هدف غایی اصلاح طلبی در حکومت نه جانشینی حکومت که بهبود حکمرانی به سود جامعه و کشور است. من آرمانی جز جمهوریی‌خواهی (نه دموکراسی پوپولیستی)، میهن‌پرستی و دینداری (نه بنیادگرایی) نمی‌شناسم و رویایی جز جمع این 3 آرمان ندارم و با وجود مرزبندی با مدافعان انقلابیگری حرفه‌ای و مخالفت با شورشی‌گری مدام، از یک انقلاب دفاع می‌کنم و آن انقلاب اسلامی ایران در سال 57 است که گفتمان آن همین میهن‌دوستی، جمهوریخواهی و دینداری بود و با همه انتقادات به دولت‌های جمهوری اسلامی آن را بر سلطنت‌طلبان و مارکسیست‌ها و مارکسیست‌های اسلامی و تروریست‌های حرفه‌ای و حتی لائیک‌ها ترجیح می‌دهم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - قوچانی - اصلاحات - آینده 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP