• امروز یکشنبه ، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
  • ۱٤ ذو القعدة ۱٤٤۱
  • Sun 5 Jul 2020
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس توضیحاتی درباره آخرین وضعیت ساخت واکسن ایرانی برای مقابله با کرونا ارائه کرد. حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که کمیسیون بهداشت از هر اقدامی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا در دستور کار قرار دهد، حمایت می کند. وی گفت: کمیسیون بهداشت مجلس در جریان ساخت واکسن ایرانی قرار دارد و طبق اطلاعات ما، این واکسن مراحل موفقیت آمیزی را طی کرده اما با رسیدن به مراحل نهایی فعلا فاصله داریم اما امیدواریم که بتوانیم شاهد نهایی شدن مراحل ساخت این واکسن باشیم. شهریاری افزود: البته ما در حوزه درمان نیز در حال استفاده از داروهای جدید هستیم و امیدواریم که بتوانیم به یک درمان قطعی برسیم اما در شرایط کنونی، بهترین دارو، پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی است. رئیس کمیسیون بهداشت مجلس...


خسرو کفیلی - مدرس فدراسیون جهانی ، خداحافظی زودهنگام ملی پوش سابق وزنه برداری ایران از دنیای قهرمانی را به مدیریت ضعیف فدراسیون وزنه برداری مرتبط دانست. داود ملکی رییس سابق کمیته مربیان فدراسیون وزنه برداری و عضو سابق شورای عالی فنی این فدراسیون با بیان این مطلب گفت : وزنه بردارانی همچون بهداد سلیمی ، سعید علی حسینی ، سعید محمدپور ، نواب نصیرشلال و ... با داشتن مدال های جهانی و المپیک در حالی مجبور به ترک دنیای قهرمانی شدند که سال ها می توانستند برای میهن اسلامی از میادین مختلف افتخار کسب کنند. او افزود : مدیریت ضعیف حاکم بر فدراسیون وزنه برداری مانع از حفظ سرمایه های این رشته ورزشی که میلیاردها تومان برای آنان سرمایه گذاری شده بود ، گردید . افزون بر آن این فدراسیون از داشته های خود نیز به خوبی استفاده نکرده است. مدرس فدراسیون...


وزیر امور خارجه ایران روز شنبه در پیامی توییتری درباره سابقه به جریان انداختن مکانیزم حل اختلافات در برجام نوشت: به زودی همه نامه‌هایم را منتشر خواهم کرد. محمد جواد ظریف در صفحه توییتر خود نوشت: جنجال تبلیغاتی را باور نکنید: با توجه به نقض برجام توسط ایالات متحده و سه کشور اروپایی (تروئیکا)، ایران دست‌کم در ۶ نوبت مکانیسم حل اختلاف را به جریان انداخته است: ظریف در ادامه به تلاش ایران در به جریان انداختن شش نوبت مکانیسم حل اختلاف اشاره کرد: - در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده - در دهم می ۲۰۱۸ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده - در هفدهم ژوئن ۲۰۱۸ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده - در ششم نوامبر ۲۰۱۸ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده و سه کشور اروپایی - در هشتم می ۲۰۱۹ به دلیل نقض برجام توسط ایالات متحده...


معاون کل وزارت بهداشت، گفت: ماسک N۹۵ به هیچ وجه توصیه نمی شود، چون احتمال آلوده کردن دیگران را افزایش می دهد. ایرج حریرچی، با حضور در بخش خبری ۲۱ شنبه شب شبکه یک سیما، افزود: ویروس کرونا در جهان به شدت در حال گسترش است و ۶۰ درصد موارد ابتلاء در دنیا در یک ماه اخیر بوده است و پیش بینی می‌شود در همه کشورها به ویژه پاکستان و عربستان شیوع گسترده‌ای داشته باشد و آمریکا نیز در روز گذشته ۵۵ هزار مورد ابتلای جدید داشته است. وی گفت: بهترین، مؤثرترین و کم هزینه ترین راه پیشگیری در شرایط فعلی، استفاده عمومی از ماسک است و اگر مردم از ماسک استفاده کنند حدود ۸۵ درصد ابتلاء به این ویروس کم می‌شود. حریرچی درباره استفاده از ماسک‌های طبی و N۹۵ افزود: این نوع ماسک به دلیل اینکه هوا را به داخل وارد و با فشار به بیرون منتقل می‌کند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود،...


روحانی: مبتلا شدن به کرونا ننگ و عار نیست رئیس جمهور گفت: از روز اول در بازگشایی مراکز تعطیل شده به خاطر ویروس کرونا با مردم قرار گذاشتیم گشایش ها به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی است. مهمترین بخش های سخنان حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا این گونه است: - کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند - کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند. این یک بیماری است و وظیفه شرعی ماست که به اطرافیان بگوییم که من به این بیماری مبتلا هستم. - ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمات ارائه دهند، مردم باید از ماسک استفاده کنند و اگر کسی از ماسک استفاده نکرد خدمت ارائه ندهند، این قانون باید ابلاغ شود. اگر کارمندی در سر کار ماسک نزد باید برای او غیبت زد و او را بازگرداند. - از روز اول خدمت مردم عزیز گفتیم این ویروس مهمان...


چهارشنبه ، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۱۴
دوست پوتین به دنبال سیطره بر رسانه‌های روسیه

روزنامه نگاران یک روزنامه در روسیه از افزایش نظارت‌ها و منع برخی سوژه‌ها خبر دادند مثل باقی ماندن قدرت در دست ولادیمیر پوتین یا کاهش محبوبیت پوتین.

غول نفتی "روسنفت" روسیه تلاش می‌کند کنترل رسانه‌های مهم و مستقل این کشور را در دست بگیرد.
خبرگزاری فرانسه در گزارشی با عنوان "شبح غول نفتی "روسنفت" بر سر رسانه‌های مستقل روسی" نوشت: شبح غول نفتی روسی "روسنفت" بر تعدادی از رسانه‌های معروف روسیه سایه افکنده است. روسنفت توسط دوست "ولادیمیر پوتین" رئیس فدراسیون روسیه اداره می‌شود.

رسانه‌های مستقل روسیه با وجود تلاش‌های 20 ساله اخیر دولت برای سیطره بر آنها، تاکنون استقلال خود را حفظ کرده بودند.

دوست پوتین به دنبال سیطره بر رسانه های روسیه

خبرگزاری فرانسه اضافه کرد: در مارس گذشته، "دمیان کودریافتسیف" مالک مهمترین روزنامه اقتصادی روسیه "فیدوموستی" طرح فروش این روزنامه را اعلام کرد و جمعه گذشته، مدیر خبرگزاری غیرمعروف به نام "فیدیرال برس" مالک جدید این روزنامه شد.

به دنبال اعلام فروش این روزنامه و حتی قبل از پایان اقدامات انتقال مالکیت،"اندریه شماروف" به عنوان مدیر جدید تحریریه روزنامه منصوب شد.

از آن زمان، روزنامه‌نگاران این روزنامه از افزایش نظارت‌ها و منع برخی سوژه‌ها مانند باقی ماندن قدرت در دست ولادیمیر پوتین یا کاهش محبوبیت او خبر دادند.

مقالات مرتبط به شرکت روسنفت نیز از دیگر سوژه‌های ممنوعه این روزنامه شد.

به سرعت هیات تحریریه روزنامه واقعیت را متوجه شد: "روسنفت" تلاش می‌کند این روزنامه را در اختیار خود بگیرد.

در ماه می گذشته، تحقیقات انجام شده توسط چند رسانه به نام‌های "ویدوموستی، میدوزا، فوربز روسیه و بل" نشان داد که شرکت روسنفت کنترل این روزنامه اقتصادی را در دست دارد و توانسته مدیران جدید آن را انتخاب کند زیرا مالک سابق آن به بانک "آر آر بی دی" بدهی داشته است. این بانک زیرمجموعه روسنفت است.

اما کودریافتسیف (مالک قبلی روزنامه) این ادعاها را نفی می‌کند و روسنفت هم واکنش نشان نداده است.

از سوی دیگر، "ماکسیم ترودولیبوف" یکی از اعضای موسس روزنامه در سال 1999 و نویسنده افتخاری این روزنامه می‌گوید درباره این ادعاها قانع شده است.

دوست پوتین به دنبال سیطره بر رسانه های روسیه / افزایش نظارت ها و ممنوعیت سوژه ها

وی افزود: سردبیر جدید روزنامه، انتخاب شد تا روزنامه را در راستای منافع مالک جدیدش اداره کند.

او گفت: مدیر تاثیرگذار روسنفت یعنی "ایگور ستیشن" یک قاتل مزدبگیر است. او بازی پیچیده‌ای برای باقی ماندن در قدرت دارد تا امپراتوری خود را بسازد.

در ماه "می" روزنامه "آر بی کی" یکی دیگر از روزنامه‌های معروف اقتصادی روسیه با شکایت عجیبی از سوی روسنفت روبه رو شد.

شکایت درباره مقاله‌ای با موضوع منابع مالی روسنفت بود. روسنفت به خاطر این مقاله خواهان دریافت 550 میلیون یورو غرامت از روزنامه است.

سردبیر این روزنامه (پیتر کاناییف) به خبرگزاری فرانسه گفته است شکایت روسنفت ناگهانی بود. مقاله‌ای را مستند به اطلاعات عمومی منتشر کردیم. منبع مقاله، ما نبودیم. چون ما روزنامه مستقلی هستیم و در خدمت منافع افراد نیستیم و تنها در راستای منافع خوانندگان خود می‌نویسیم.

اگر این روزنامه، در این شکایت محکوم شود خود را در شرایط سخت و دشوار مالی خواهد دید.

در 20 سال اخیر، یعنی از زمان به قدرت رسیدن ولادیمیر پوتین تاکنون همه شبکه‌های تلویزیونی روسیه دولتی شده‌ و تعدادی از شبکه‌های رادیویی و روزنامه‌ها به دست افراد نزدیک به کرملین افتاده‌اند.‌ برخی از روزنامه‌ها نیز تعطیل شده‌اند.

در راستای این استراتژی طولانی مدت، شاخه رسانه‌ای غول گازی روسی "گازپروم" در سال 2001 شبکه تلویزیونی "ان تی وی" را مالک شد. این شبکه نمادی از رمز آزادی بیان در دهه 90 میلادی بود.

در حالی که تعداد رسانه‌های سنتی مستقل در روسیه کم می‌شوند و در معرض تهدید قرار دارند اما درباره رسانه‌های الکترونیک وضعیت متفاوت است.

سایت‌های خبری "میدوزا" و "بل" و برخی کانال‌های یوتیوبی مانند کانال "الکسی ناوالنی" (مخالف پوتین) نشان می‌دهد طرح‌های رسانه‌ای در اینترنت در سال‌های اخیر متنوع شده‌اند و به همین نسبت نیز مخاطبان آنها افزایش یافته است.

ماکسیم ترودولیوبوف (روزنامه‌نگار پیشکسونت روسی) می‌گوید: رسانه‌های مستقل روسیه همچنان کار می‌کنند و بیش از هر زمان دیگر موفقیت کسب می‌کنند. رسانه‌های جدیدی ظهور می‌کنند. این اتفاق امیدوارکننده‌ای است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - دوست - پوتین - سیطره 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP