• امروز یکشنبه ، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
  • ۱٢ شعبان ۱٤٤۱
  • Sun 5 Apr 2020
قیمت دلار و یورو امروز یکشنبه 17 فروردین 99/ دلار در صرافی های بانکی تکان نخوردبازار ارز در دومین روز هفته با عدم تغییر نرخ از سوی صرافی های بانکی مواجه شده است. این در حالی است که روز گذشته، شاهد رشد 900 تومانی قیمت دلار در صرافی ملی بودیم. به نظر می رسد بازارساز همسو با روند نرخ آزاد ارز، به دنبال قیمت گذاری است. در معاملات امروز (یکشنبه هفدهم فروردین ماه 99) بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ 15700 تومان از مردم خریداری می شود و به قیمت 15800 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به روز شنبه، تغییری ندارد. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها به نرخ 17100 تومان از مردم خریداری می شود و به قیمت 17200 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز قبل، بدون تغییر می باشد. نرخ...


یرئیس‌جمهور با بیان اینکه هم فعالیت اقتصادی و هم پروتکل‌های بهداشتی با هم قابل اجرا و پیاده کردن است، گفت: فعالیت کسب و کار‌های پرریسک فعلا تا پایان فروردین ممنوع است. »، پس از آنکه خبر رسید وزیر بهداشت با تصمیم برخی دولت مردان برای بازگشت به کار مخالفت کرده و به این منظور طی نامه ای به رئیس جمهور، تمدید محدودیت ها را خواستار شده، شب گذشته نامه ای منتشر شد که نشان از تصمیم روحانی برای بازگشت به کار داشت. نامه‌ای که برخی آن را به مخالفت با وزیر بهداشت تعبیر کردند و از این رو، نشست امروز ستاد ملی مقابله با کرونا با بحث در این باره آغاز شد. تعطیلی کسب و کار‌های پرریسک تا پایان فروردین و آغاز کسب و کار‌های کم‌خطر از ۲۳ فروردین/ شروع در تهران با یک هفته تاخیر/ تداوم تعطیلی مراکز آموزشی تا ۳۰ فروردین/ برنامه بازگشت به کار در ادارات؛ از افزایش...


رئیس پلیس تهران گفت: در حال تصمیم‌گیری هستیم که با رعایت پروتکلهای ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت بهداشت معتادان متجاهر را جمع‌آوری کنیم. سردار حسین رحیمی در برنامه تلویزیونی درباره انتشار فیلمهایی از حضور و تجمع معتادان در تهران، اظهار کرد: بر اساس تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا بخشی از افرادی که در حبس بودند، باید آزاد می‌شدند لذا بخشی از زندانیان و معتادان متجاهر آزاد شدند. رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه معتاد متجاهر به معتادی اطلاق می‌شود که چندین بار دستگیر شده و مکانی برای زندگی ندارد، افزود: متأسفانه خانواده‌های تعدادی زیادی از این معتادان نیز به دنبال آنها نمی‌آیند تا نزد خانواده زندگی کنند. وی با بیان اینکه در تهران حدود هفت هزار معتاد متجاهر پیش از عید نوروز آزاد شدند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا پذیرش...


، حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» روز شنبه در این جلسه با تاکید بر اینکه رؤسای کمیته‌های گوناگون ستاد ملی مبارزه با کرونا موظفند ارزیابی دقیقی از میزان تاثیر تشدید برنامه فاصله‌گذاری اجتماعی انجام بدهند، گفت: باید برای دوره بازگشایی پس از اطمینان از ایجاد وضعیت تثبیت شده در مدیریت مقابله با کرونا پروتکل‌های متنوع و مختلف با دقت نظر در تمامی حوزه‌ها طراحی و متناسب با هر کسب و کار اجرا شود. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با تبدیل به فاصله‌گذاری هوشمند ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: ما مرحله اول و دوم آن را اجرا کرده‌ و موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم و الان در مرحله سوم آن که اجرای فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی است، قرار داریم و مختصات آن باید مشخص و مدون باشد. روحانی ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی باید به گونه‌ای طراحی شود که...


: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به اظهارت مایک پامپئو واکنش نشان داد که مدعی شده بود دیپلمات های ایرانی در قتل یک مخالف نظام در ترکیه دست دارند. موسوی در صفحه توئیتر خود نوشت: « واقعیت غیرقابل انکار: "دیپلماتهای" آمریکایی مدتهاست که در کودتا ، مسلح کردن تروریستها ، تقویت خشونتهای فرقه ای ، حمایت از کارتل های مواد مخدر ، زورگیری از دولتها و شرکت ها، جاسوسی حتی از متحدان ایالات متحده ، معاشرت با دیکتاتورها، قصابها و تروریست ها و غیره… دست دارند.» سخنگوی وزارت خارجه در ادامه آورده است: «اما پامئپو (معروف به آقای سیا و وزیر خارجه نفرت) کار را کاملاً به یک سطح جدید برده اند: تروریسم پزشکی. به همین دلیل است که او باطنی مملو از گناه دارد و به تصور روانی متوسل می شود.»


پنج‌شنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۴۰
رتبه بالای یزد در شیوع انواع سرطان‌


رتبه بالای یزد در شیوع انواع سرطان‌عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی استان یزد با بیان اینکه شیوع برخی بیماری ها شدت گرفته و زنگ خطر محسوب می شود، گفت: یزد در شیوع برخی سرطان ها رتبه بالایی دارد و در ردیف 3 استان اول کشور است.
احمدحائریان در بیست و یکمین نشست شب یزد با عنوان سلامت نظام سلامت اظهار داشت: نظام سلامت برای حفظ سلامت شکل گرفته و سلامت حالتی از آرامش و آسایش است که دو بعد روانی و اجتماعی دارد اما دقیقا این دو بعد مغفول مانده است.

عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی استان یزد با بیان اینکه عواملی از محیط بر روی سلامت اثرگذار است ادامه داد: ملموس ترین عنصر موثر بر سلامت بهداشت محیط است و سلامت در حال حاضر ابعاد مختلفی از زندگی را در بر گرفته است و منبعی برای زندگی به شمار می رود که برای فرد و جامعه نوعی سرمایه است.

وی با بیان اینکه سلامت جامعه در خطر است، افزود: 21 درصد از بالغین جامعه دچار بیمار دیابت هستند و شیوع بیماری هایی چون دیابت، چاقی، کم تحرکی، مصرف فست فودها، بی توجهی به گوشت سفید مثل ماهی و ... در حال گسترش است که این موارد را نگران کننده می دانیم.

عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی استان یزد نیز در خصوص سرطان ها با بیان اینکه ظرف 10 سال آینده مرگ و میر در اثر سرطان ها در کشورهای در حال توسعه به شدت افزایش خواهد یافت، اضافه کرد: علل مرگ و میر در کشورهای مختلف در شرایط اقتصادی متفاوت نیز متفاوت خواهد بود اما برخی سرطان ها شدیدا در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه یزد در شیوع برخی سرطان ها در ردیف 3 استان اول کشور است، افزود: سرطان های زنان و مردان متاسفانه در حال شیوع است و حتی در برخی از این سرطان ها رتبه اول را داریم که در هر 100 هزار نفر یک نفر به سرطان مبتلا می شود.

حائریان در بررسی علل مرگ و میر در استان یزد در بین یزدی ها را از سال 96 ناشی از بیماری های قلب و عروق خواند و گفت: 36 درصد مرگ و میرها بر اثر این بیماری بوده و در سال 97 یک درصد کاهش داشته و در سال جاری این رقم به 34 درصد رسیده است که روند کاهشی در این زمینه به خود گرفته است.

وی با بیان اینکه این موارد در سطح جهانی نیز مطرح است اما برای سلامت عامه برخی اقدامات انجام می‌شود که سلامت اجتماعی توسعه یابد اظهار داشت: نظام هایی هستند که خدمات سلامت را با هدف ارتقای سلامت عمومی جامعه ارائه می دهند با رویکرد پیشگیری از ابتلا به بیماری ها و افزایش امید به زندگی دنبال می کند.

عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی استان یزد با تاکید بر اینکه در نظام سلامت، مواردی دارای اهمیت است که زیرساخت محسوب می شود و لازمه توسعه سلامت و درمان است ادامه داد: در دوره های مختلف تمدن بشری، مرگ و میرها نیز متفاوت بوده و با تغییر زندگی و رشد جمعیت نیز علل عمده مرگ و میرها به سمت بیماری های واگیردار تغییر کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط به شکلی تغییر کرده که 300 تخت مراقبت ویژه نیز پاسخگوی نیاز بیماران نیست و گاهی با کمبود تخت در این موارد نیز مواجه می شویم اظهار داشت: دوره صنعتی و مهاجرت به شهرها و رشد جمعیت و در نتیجه تغییر سبک زندگی باعث بروز بیماری های دیگری شد که با واکسن قابل درمان نیست.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیماری و مرگ و میرها دلایل مختلف و گوناگونی دارد که حتی آب نیز می تواند منشا و منبع آن باشد اضافه کرد: سوء تغذیه و بهداشت و بیماری‌های عفونی نیز در زمانی شیوع داشت و از عوامل مرگ و میر به شمار رفت که با مداخلاتی در این خصوص، سلامت تقویت شد.

وی با اشاره به تناسب ظرف و مظروف در نظام سلامت خاطرنشان کرد: ارائه خدمات سلامت به ظرف مناسب نیاز دارد و شبکه های بهداشتی و درمانی که شکل گرفت برای تامین سلامت بود که کوچکترین این ظرف در روستاها با حضور بهورزان ارائه خدمات می داد که نگاه مردم را نیز تغییر دادند.

حائریان با تاکید بر اینکه متاسفانه مردم جامعه در نظام سلامت برای توسعه سلامت مشارکت مطلوبی ندارند و اهمیت چندانی نمی دهند، اظهار داشت: صنعتی شدن جامعه منجر به رشد برخی بیماری‌ها شده و برخی بیماری ها نیز شیوع یافته که برای بهبود وضعیت سلامت جامعه به مشارکت شهروندان نیز نیاز است و باید توانمندی های فردی را در این زمینه افزایش داد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - رتبه بالای ۰ یزد 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP