• امروز چهارشنبه ، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
  • ۱٥ شعبان ۱٤٤۱
  • Wed 8 Apr 2020
خسرو کفیلی - مربی تیم ملی وزنه برداری ایران پیش بینی کرد که مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا در زمان تعیین شده از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری وکنفدراسیون وزنه برداری قاره کهن برگزار نشود. علی جباری با بیان این مطلب گفت : مقامات فدراسیون جهانی وزنه برداری در پی تعویق مسابقات قاره ای به تازگی در نشست ویدئویی خود در سوییس ، خرداد ماه سال جاری را زمان برگزاری مسابقات وزنه برداری قهرمانی قاره های مختلف اعلام کرده بودند که به نظر من پس از تعویق بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو و شیوع سریع ویروس کرونا در جهان این مسابقات به زمان دیگری موکول خواهد شد. وی پیش بینی کرد که فدراسیون جهانی وزنه برداری پیکارهای قاره ای را که حکم گزینشی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز دارد ، تا دی ماه سال جاری برگزار کند. دستیارمحمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه...


اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در نشست هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا تصریح کرد: در کنار کادر پزشکی و درمانی کشور که با جانفشانی برای سلامت کشور مایه گذاشتند بخش‌هایی از جامعه نیز نظیر گمرکات در بحران کرونا پای کار بودند تا نیاز‌های کشور مرتفع شود که باید قدردان همه آن‌ها در مرز‌ها و موادی ورودی کشور باشیم. معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در این ایام و برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، بسیاری از کارمندان دولت در خانه ماندند، اما تولید کنندگانی بودند که نه تنها کنار نرفتند بلکه با انگیزه و علاقمندی ظرفیت خود را برای رفع مشکلات کشور به کار گرفتند که باید قدردان آن‌ها بود. وی گفت: اینکه گفته می‌شود تولیدات محصولات مورد نیاز کادر پزشکی و مردم برای مقابله با کرونا چندین برابر افزایش...


همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران و گسترش سریع آن در تهران، هیئت دولت و رئیس‌جمهور به‌طور موقت محل جلسات و دفتر خود را به ساختمان حافظیه (مجموعه سعدآباد) واقع در شمال تهران انتقال داده بودند. اسباب‌کشی موقت دولتی‌ها به ساختمان حافظیه انتقادهایی را به‌همراه داشت و واکنش برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب را نیز برانگیخته بود، این انتقادها موجب شد رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور به آن واکنش نشان دهد. محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این انتقادها گفته بود که دلیل این اقدام، وجود مکان مناسب برای برگزاری جلسات ستاد ملی مبارزه با کرونا و رعایت اصول بهداشتی است. به گزارش تسنیم، موضوع برگزاری جلسات در سعدآباد در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز از سوی حجت‌الاسلام منتظری دادستان‌کل کشور مطرح شد که روحانی در پاسخ به این مسئله گفت: جلسات...


، علیرضا زالی با حضور در جلسه علنی روز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران با تشکر از فعالیت‌های حمایتی و کمک‌های مستمر و سازنده و مشارکت جویانه شورای شهر تهران و مدیریت شهری پایتخت برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا گفت: اقدامات جهادی و به هنگام مجموعه شهرداری موجب رضایت و آرامش شهروندان تهرانی بود. وی در ادامه وضعیت شهر تهران را پیچیده‌تر و متفاوت‌تر از سایر شهر‌های کشور توصیف کرد و گفت: راهبرد‌ها و برنامه ریزی‌ها به دلیل مختصات فنی خاص تهران و جمعیت قابل توجه پایتخت باید متفاوت باشد. تهران پرجمعیت‌ترین شهر کشور است و به دلیل تراکم و چگالی بالا و حضور افراد در برخی از مناطق به ویژه در مناطق جنوبی و مرکزی باید برنامه ریزی برای آن متفاوت باشد. زالی اضافه کرد: جمعیت شناور تهران برابر با جمعیت ۲ استان است و همچنین ما در برخی مناطق با جمعیت...


«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه و مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه ظهر روز سه شنبه به شکل تلفنی گفت وگو کردند. ظریف در این تماس تلفنی و با توجه به شیوع ویروس کرونا در ترکیه با دولت و مردم ترکیه ابراز همدردی کرد و آمادگی کشورمان برای هرگونه کمک و همکاری در این زمینه را اعلام داشت. همکاری‌های دو کشور در حوزه حمل و نقل و ترانزیت نیز از دیگر موضوعات مورد گفت وگوی وزیران امور خارجه ایران و ترکیه بود. به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام وزارت بهداشت ترکیه، شمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز سه شنبه در این کشور به ۳۰ هزار و ۲۱۷ نفر رسید و سه هزار و ۱۴۸ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است.


سه‌شنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۱۶:۴۵
خانه‌نشینی تاج بخاطر قرارداد ننگین ویلموتس است

رضا جلالی، داوطلب انتخابات فدراسیون فوتبال که موفق به اخذ ۱۰ امضا از مجمع فدراسیون فوتبال برای ورود به مرحله تایید صلاحیت ها نشد، در نشست خبری با موضوع ضرورت مبارزه با فساد سیستماتیک در فوتبال ایران گفت: فوتبال ایران معضلاتی دارد که اگر از آنها رها نشویم بهترین نفرات هم نمی توانند در این فوتبال موفق شوند. باید تحول انفورماتیک و مدیریت یکپارچه در فوتبال ایران شکل بگیرد. باید تمام قراددادها در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و همینطور قرارداد مربیان در تمام رده ها در اختیار خبرنگارها قرار بگیرد.

جلالی با اشاره به قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: مبلغ ۷ میلیون و ۷۷۵ هزار یورو، معادل ۱۸۰ میلیارد تومان در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال امضاء شد. بیش از ۵۰ پرونده حقوقی علیه فوتبال ایران در نهادهای مختلف بین المللی وجود دارد.
داوطلب انتخابات فدراسیون فوتبال به سه قطبی شدن انتخابات فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: جنگ زرگری فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باعث نادیده گرفته شدن منافع عمومی شده است. قطب اول و دوم این جنگ سرد میان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باعث شده نخبگان که حرفی برای گفتن داشتند، نادیده گرفته شوند.

جلالی خاطرنشان کرد: آرای ۳۲ هیات فوتبال توسط فدراسیون فوتبال دپو شده است. باید فدراسیون فوتبال پاسخگوی سوالات باشد. پولی که اخیرا به هیات های فوتبال واریز شده در چه تاریخی و با چه مبلغی بوده است؟ آنها رای های سفید خود را در اتاق ریاست فدراسیون فوتبال دپو کردند. در میان اعضای ۷۵ نفره فدراسیون فوتبال، چند نفر در وزارت صمت رای دارند؟ اعضای هیات های فوتبالی باید به وجدان بیدار خودشان تلنگر بزنند که چرا فدراسیون فوتبال به جای تزریق پول در چهار سال گذشته، در سه ماه پایانی این کار را کرده است؟
وی خاطرنشان کرد: ۳۲ رای توسط فدراسیون فوتبال و ۳۸ رای توسط وزارت ورزش و جوانان دپو شده است. آرای باشگاه های دولتی و صنعتی در اختیار وزارت ورزش است و دموکراسی نیم بند ما را هم از بین برده است. روح دموکراسی با قمار سیاسی بین فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با دپو کردن آرا مرده است و به هیچ عنوان فوتبال به نفع منافع ملی عمل نکرده است.

خانه‌نشینی تاج بخاطر قرارداد ننگین ویلموتس است

جلالی خاطرنشان کرد: گرفتن حق پخش تلویزیونی بزرگترین معضل فوتبال ایران است و باید مجلس و دولت را مجاب به گرفتن این حق کنیم و به چرخه فوتبال بیاوریم و تیم های پایه و باشگاه ها در سطح شهرستان ها و استان ها را تقویت کنیم.

وی درباره اینکه آیا انتخابات فدراسیون فوتبال مهندسی شده است، گفت: همه ما می دانیم که آرا در وزارت ورزش و فوتبال به سمت چه کسی است. مثلث تاج، اسلامیان و ساکت فوتبال را اداره می کنند. سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال بدون سابقه، با سفارش فرزند آقای ساکت در سمت دبیرکلی هستند و فوتبال ما را در گل و مرداب فرو بردند. من حاضر به مناظره هستم و در جای خود مدارک و شواهد را بیان خواهم کرد.
داوطلب انتخابات فدراسیون فوتبال درباره اینکه اظهاراتش بار حقوقی دارد و باید اسناد و مدارکی داشته باشد و آیا امکان انتشار آن را دارد، گفت: من در پس هر جمله ای که گفتم با مشورت های متعدد و توسط منابع مشخصی بوده است. من برخی مدارک لام را به معاون حراست وزارت ورزش عرضه کردم و برای صحبت هایم مدارک دارم.

جلالی تاکید کرد: نیمی از قرارداد حدودا هفت میلیون یورویی ویلموتس پرداخت شده و مطمئن باشید مابقی هم پرداخت خواهد شد. ما باید این پول را در فوتبال پایه و لیگ های مختلف فوتبال ایران هزینه کنیم و بتوانیم پاسخگوی نیازها باشیم. اگر سندی نداشتم این مسائل را بیان نمی‌کردم. این اطلاعات توسط آقایان و با زیرکی در بایگانی و در هاله ای از گرد و غبار قرار گرفته است.

وی درباره استفاده از فساد سیستماتیک در فوتبال گفت: آیا می دانید در چند استان کشور آسیا ویژن فعال شده است. آسیا ویژن ها موظف به تشکیل کمیته استعدادیابی و نخبه های گروه های پایه فوتبال هستند تا به آن ها آموزش بدهند. پولی که هیات های فوتبال از آسیا ویژن ها دریافت می کنند درست نیست. می توانم اسم تیم های آسیا ویژن در تهران را منتشر کنم. این مبالغی که برای شرکت در لیگ آسیا ویژن پرداخت شده، غیر قانونی است و دستگاه نظارتی وزارت ورزش این مبالغ را نادیده گرفته است.
داوطلب انتخابات فدراسیون فوتبال با اشاره به قرارداد تبلیغات محیطی فوتبال گفت: من فکر می کنم امضاء کنندگان، جراید را در دوره امضاء قراردادها دور نگه داشتند و مشخص نیست که چه پولی به هر تیمی می رسد.
او درباره احتمال برگزار نشدن انتخابات فدراسیون فوتبال و موکول شدن این انتخابات به زمان دیگری گفت: تا مادامی که جان در بدن دارم به مبارزه با فساد ادامه خواهم داد. همانند دادگان با فساد مبارزه می کنم و امیدوارم از مشورت های او برای پاکی فوتبال ایران استفاده کنم. الان ضلع سوم فوتبال ایران که خبرنگاران هستند، مفقود است و مطمئن باشید من در صحنه خواهم بود.
جلالی ادامه داد: تنها فدراسیونی که قانون اخذ 10 امضاء از نمایندگان مجمع را دارد، فدراسیون فوتبال ایران است. برای من جالب است که اولین بار از من سوء پیشینه خواسته نشد. خانم شهریاری این بار گفت ما سوء پیشینه نمی‌خواهیم. برخی که این 10 امضاء را اخذ کردند، وارد مرحله تایید صلاحیت شدند. چرا بین 205 فدراسیون عضو فیفا این موضوع در ایران وجود دارد. این به معنای رانت و فساد است. باید از کمند این اساسنامه معیوب رها شویم.
داوطلب انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: افکار عمومی می پرسند که چرا اجازه ندادیم مهدی تاج تا انتها در فوتبال ریاست کند. آیا علت فقط بیماری بود؟ نباید سکوت کنیم. امیدوارم دست به قلم به شورای حکمیت و کمیته استیناف فیفا نبرم. خطر برجامی شدن فوتبال ایران را احساس می کنم. من آمده ام که بمانم و با هیچ سفارشی هم به بیرون نمی روم. من جنگ های داخلی را به نهادهای بین المللی نمی برم اما تنها چیزی که پیگیری خواهم کرد اخذ 10 امضاء است.

او درباره عقد قرارداد ویلموتس توسط فدراسیون فوتبال گفت: این قرارداد ننگین تر از ترکمنچای است. او نیمی از قرارداد حدود هشت میلیونی خود را دریافت کرده و با شکایتی که داشته است، نیم دیگر را هم همانند استراماچونی دریافت خواهد کرد. خیلی ناگفته ها را درباره ویلموتس دارم اما فعلا نمی خواهم مطرح کنم. یکی از دلایلی که باعث شد دستگاه نظارتی، رئیس فدراسیون فوتبال را خانه نشین کند، نقش آقازاده ها در قرارداد ویلموتس است. الان به خاطر اینکه گند کاری ها بیرون نیاید، بیماری را بهانه کردند. آقای ابراهیم شکوری به سفارش فرزند آقای ساکت انتخاب شده است. این راز مگو را در ادامه مطرح خواهم کرد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - خانه نشینی - تاج - ویلموتس 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP