• امروز پنج‌شنبه ، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
  • ٩ شعبان ۱٤٤۱
  • Thu 2 Apr 2020
آمار‌های تجمیعی دولت‌ها در نقاط مختلف جهان حاکی از این است که چهارشنبه شب به‌وقت تهران آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۹۰۰ هزار مورد رسیده است. آمریکا با بیش از ۲۰۵ هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا، بیشترین شمار مبتلایان به کرونا در بین کشور‌های جهان به خود اختصاص داده است. از طرفی بیش از نیمی از ۹۰۰ هزار فردی که ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا به تأیید پزشکان رسیده است، ساکن کشور‌های اروپایی هستند. کشور چین که در رسانه‌های غربی همچنان به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا معرفی می‌شود، اکنون از لحاظ شمار مبتلایان به این ویروس در رتبه چهارم جهان -پس از آمریکا، ایتالیا و اسپانیا- قرار دارد. بر اساس آخرین آمار‌هایی که پایگاه اطلاعاتی worldometers با استناد به گزارش‌های رسمی نهاد‌های دولتی در اقصی نقاط جهان منتشر کرده، تاکنون بیش از...


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به ادعای اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران در صفحه توییترش نوشت: «توسط آتش‌افروزان جنگ گمراه نشو، دوباره، دونالد ترامپ، ایران دوستانی دارد؛ کسی نمی‌تواند میلیون‌ها «حلقه نیابتی» داشته باشد. برخلاف آمریکا که به طور مخفیانه دروغ گفته، تقلب کرده و ترور می‌کند، ایران فقط، آشکارا، اقداماتی دفاعی دارد. ایران هیچ جنگی را آغاز نمی‌کند، اما به آن‌ها که این کار را می‌کنند، درس‌هایی می‌دهد». به گزارش ایسنا، اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در پی این مطرح می‌شود که رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در صفحه توییترش نوشت: بر اساس اطلاعات موجود و باوری که وجود دارد، ایران یا حلقه‌های نیابتی آن در حال برنامه‌ریزی یک حمله مخفیانه علیه نظامیان آمریکا یا دارایی‌های آن در عراق هستند»، گفت: اگر این اتفاق...


فرزاد کفیلی - چنین احوالی در والیبال ایران طی دو دهه اخیر بی‌سابقه است. تیم‌های ملی بدون سرمربی و لایه‌های فدراسیون بدون گردانندگان متخصص آن‌هم در شرایطی که تصور می‌شد با بازگشت داورزنی نوعی اقتدار و آرامش به والیبال بازخواهدگشت. کرونا یک نعمت برای والیبال ایران بود تا با لغو المپیک از شر کولاکوویچ مربی درجه۳ خلاص شود اما با نفت زیر۲۰دلار و یوروی ۱۸هزارتومانی چه می‌توان کرد؟ کرونا زندگی میلیاردها انسان را در سراسر جهان دیگرگون کرده و بر آرزوهای زیادی نقطه پایان گذارده است؛ از جمله با لغو المپیک در تابستان پیش رو که رویاهای نخبه ترین ورزشکاران حال حاضر را برای حداقل یک سال به تاخیر انداخت. شغل‌های زیادی در پهنه زمین از دست رفته است و هزاران کسب‌وکار خانه‌نشین وخاموش شده اند و البته در چنین اوضاعی سرمربی تیم ملی والیبال ایران هم از آخرین...


فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم در روز طبیعت را قابل تقدیر دانست و گفت: فرودهای آماری کرونا نباید ما را فریب دهد. علیرضا زالی، روز چهارشنبه، اظهار کرد: خوشبختانه امروز شاهد تحقق یک رفتار ستودنی و بسیار افتخار آمیز از سوی مردم استان به خصوص شهروندان تهران بودیم. وی ادامه داد: امروز شاهد آن بودیم که مردم شریف تهران با یک نگاه مسئولانه و با مسئولیت پذیری اجتماعی توصیه‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دادند و با توجه ویژه به این توصیه‌ها شاهد حداقل حضور افراد در شهر بودیم. زالی با بیان اینکه مشاهدات میدانی موید عدم حضور و اسکان مردم در شهر به ویژه پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در روز طبیعت بود، گفت: مردم انتخاب کردند روز طبیعت را در منازل در کنار خانواده خود بمانند. وی افزود: این موضوع...


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند پس از ۲۰ فروردین برای آغاز به کار برخی کسبه و بازگشایی برخی مراکز علمی و فرهنگی و مذهبی بر اساس ارزیابی خطر در آن بازه زمانی خبر داد. سعید نمکی روز چهارشنبه درباره اجرای طرح غربالگری و مقابله با کرونا و فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد: امروز آمار ما در غربالگری کرونا از ۶۷ میلیون نفر گذشته که ۵۵ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از طریق تماس تلفنی غربالگری شده و ۱۱ میلیون و ۵۷۰ هزار نفر نیز از طریق سامانه salamat.gov.ir ارزیابی شده‌اند. این رقم بسیار قابل توجه بوده و مورد توجه افکار عمومی و کسانی که اقدامات بهداشتی را بررسی می‌کنند در جهان قرار گرفته است. پایش در این سطح و با توجه به گستردگی سرزمین ما بی نظیر است. این نشان می‌دهد که مردم ما نظام سلامت را به عنوان مطمئن‌ترین نظام ارائه...


سه‌شنبه ، ۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۰۷
فنون وقت کُشی: سریال های «جاسوسی - اکشن» تماشا کنیم!

مهم نیست در چه دورانی زندگی کنیم و کدام کشورها با هم جنگ داشته باشند. مجموعه های جاسوسی همیشه برای تماشا کردن گزینه های مناسبی هستند.
- عید آمده، کرونا را هم گذاشته داخل جیبش و حالا در شهر و کاشانه ماست. ما هم خانه نشینیم و وقت می کشیم و منتظر مانده ایم تا اوضاع مساعد شود که ظاهرا به این آسانی نیست. طول می کشد تا این کرونای لعنتی، برگردد سراغ خانه و کاشانه اش. فعلا من و شما و وقت، بیکار نشسته ایم در خانه و نمی دانیم چه کنیم. گزینه های زیادی در انتظارمان نیست مگر آنکه طوری خودمان را سرگرم کنیم. شما سریال دوست دارید؟

در این دوران می‌توانیم سرمان را با معرفی سریال‌های جاسوسی گرم کنیم. سریال های جاسوسی یکی از جذاب ترین نوع سریال ها برای تماشا کردن هستند. مهم نیست در چه دورانی زندگی کنیم و کدام کشورها با هم جنگ داشته باشند. مجموعه های جاسوسی همیشه برای تماشا کردن گزینه های مناسبی هستند. به معرفی چند مجموعه جذاب و تماشایی می پردازیم:

1 - سرزمین مادری (Homland)

هشت فصل درخشان، 90 قسمت تماشایی و داستان هایی که یکی بعد از دیگری به نمایش می آیند و شما نمی توانید از تماشا کردن آن سیر شوید. یکی از بهترین سریال های ساخته شده در این ژانر که هنوز به پایان نرسیده است.

هوم لند یا سرزمین مادری(میهن)، نمونه کاملی از چیزی است که به آن سریال جاسوسی – سیاسی می گویند. خط کلی داستان در فصل اول این است که در یک عملیات نظامی، یک سرباز آمریکایی بعد از هشت سال اسارت از زندان القاعده نجات پیدا می کند و به عنوان قهرمان به کشورش باز می گردد. این در حالی است که یکی از ماموران سیا براساس اطلاعاتی که کسب کرده، فکر می کند که او خود را به القاعده فروخته تا در آمریکا یک عملیات تروریستی بسیار سنگین را به دستور ابونظیر رهبر القاعده انجام دهد.

سرزمین مادری
خط کلی داستان در فصل اول حول همین محور می گردد. تلاش مامور سیا برای نزدیک شدن به سرباز به خانه برگشته و تحقیق در مورد اینکه آیا او چنین ماموریتی دارد یا نه!

داستان سریال در هشت فصل به پایان می رسد. در تمام این فصل ها، بیشتر درگیری ها با مسلمانان است. ایران، القاعده، پاکستان، افغانستان و برخی از چهره های اسلامی در این سریال به صورت مستقیم یا غیر مستقیم درگیر این سریال هستند. سریال خوش ساخت و بسیار تماشایی است.

سرزمین مادری در یک بازه زمانی 5 ساله از 2013 تا 2018 ساخته شد و بسیاری از تحولات سیاسی خاورمیانه و آمریکا در آن بازنمایی شدند.2 - اسم مستعار (Alias)

اسم مستعار یکی از سریال های پرطرفداری بود که جی جی آبرامز، برنامه ساز و تهیه کننده معروف هالیوودی آن را ساخت. این سریال 5 فصله، داستان یک سرویس مخفی شیطانی را به نمایش می گذارد که داخل سرویس های مخفی کشورهای مختلف دنیا تشکیل شده و اعضای آن مشغول انجام دادن کارهایی چون قاچاق، کودتا و جنایات سازمان یافته هستند.

یک کارمند داخلی این تشکیلات که فکر می کرده برای سیا کار می کند، بعد از مدتی متوجه ماهیت این نهاد می شود و تصمیم می گیرد که با آنها مقابله کند. سریال در کنار وجهه تبلیغاتی خنده دارش برای سیا، اکشن های ناب و داستان بسیار پرکششی دارد. در طول پنج فصل این سریال، زاویه و جبهه آدم ها مدام تغییر می کند. آن کسی که دو ماه قبل می خواستی بکشی، دو ماه بعد هم سنگرت در نبرد با همکار دو ماه قبلت است!

اسم مستعار
اسم مستعار، به خاطر تعدد بازیگران مطرح، لوکیشن های بی شمار و داستان جذابش، سریال بسیار جذابی است اگر چه عین بقیه سریال های مشابه خود، وجهه تبلیغاتی خاصی به نفع سیستم دارد که بعضی وقت ها به سریال های تولیدی داخل کشورمان تنه می زند!

______________________________________________

بیشتر بخوانید:

5 کتاب برای دوران کرونایی به انتخاب نویسندگان تحریریه عصر ایران/ کاوه معین‌فر

10 فیلم برای دیدن، در این روزهایی که خانه هستیم

15 سایت مفید برای سایت‌گردی این روزهای کرونایی

______________________________________________

3 - فهرست سیاه (The Blacklist)

یکی از محبوب ترین سریال های این ژانر که هنوز هم ادامه دارد و هواداران پروپاقرصی را هم در تمام دنیا برای خود دست و پا کرده.

ریموند رد ردینگتون( با بازی مثال زدنی جیمز اسپیدر)، یکی از ده مرد تحت تعقیب اف بی آی، در یک روز بسیار جالب توجه خود را وارد مقر اصلی این سازمان می کند تا به مقامات این سازمان یک پیشنهاد عجیب و غیرمنتظره بدهد. اینکه خودش را تسلیم کند و با آنها قراردادی ببندد که به ازای گرفتن عفو، فهرست ریز و درشتی از جاسوس ها، آدمکش ها، قاچاقچیان موادمخدر و انواع و اقسام چهره ها و عناصر نامطلوب را تحویل بدهد.

اطلاعات او از دنیای قاچاقچیان، آنقدر بالاست که این معامله صورت می گیرد. معامله ای که یک شرط عجیب دیگر هم دارد. اینکه یک افسر زن کارآموز اف بی ای باید رابط او با سازمان باشد.

فهرست سیاه

خیلی زود شما هم عین این افسر بی اطلاع از همه جا، وارد دنیای مرموز ریموند ردینگتون می شوید. دنیایی که در آن، حتی یک حرف راست هم شنیده نمی شود. ردینگتون طی تمام فصل های این مجموعه، شما و مقامات اف بی آی و همچنین نیمی از خلافکاران دنیا را فریب خواهد داد.

سریال هم اکشن است، هم سیاسی و هم جاسوسی. اشاره های واضحی به ایران، سپاه قدس و ... در این مجموعه وجود دارد که در نوع خود برای بیننده ایرانی جذاب است.

توصیه من این است که این مجموعه را با لذت ببینید. بازی جیمز اسپادر، چیزی نیست که فراموش کنید.4 - مدیر شب (The Night Manager)

اگر جان لوکاره، بهترین نویسنده دنیای جاسوسی نباشد، قطعا یکی از بهترین ها هست. مردی که تعدادی از بهترین فیلم ها و سریال های دنیای جاسوسی از آثار او اقتباس شده اند. شاید بتوان او را استفان کینگ دنیای جاسوسی خواند که هر چیزی که می نویسد قابلیت مناسبی برای تبدیل شدن به فیلم و مجموعه تلویزیونی دارد.

مدیر شب یکی از جذابترین کارهایی است که از آثار او اقتباس شده. داستان در 1993 نوشته و منتشر شد اما سازندگان این مجموعه، حوادث را به زمان انقلاب مصر در بهار عربی منتقل کردند تا داستان جذاب تر شود.

مدیر شب
یک کارمند عالی رتبه هتل در مصر، به دلایلی به دنبال یک تاجر انگلیسی بشردوست و خیر می افتد که پشت پرده، یکی از بزرگترین قاچاقچیان اسلحه دنیاست. این کارمند عالی رتبه، عاشق زنی شده بود که به علت اطلاع داشتن از پرونده های انتقال و فروش اسلحه توسط این میلیاردر کشته شده بود. او که قصد انتقام دارد، با کمک یک بخش از سرویس مخفی اطلاعاتی انگلیس برای نفوذ به دنیای این تاجر آماده می شود تا اطلاعات و مدارک لازم را برای برملا کردن هویت او به دست بیاورد.

این مینی سریال 6 قسمتی، یکی از پرستاره ترین سریال هایی است که بی بی سی ساخته است. سوزان بائر، کارگردان اسکاری، ساخت این مجموعه را برعهده گرفت و نیم دو جین از ستاره های فیلم ها و سریال های انگلیسی از جمله تام هیدلستون، هوگو لوری، اولویا کولمن و ... در این مجموعه خوش درخشیدند. کار بسیار تماشایی و جذابی را تماشا خواهید کرد که می توانید در یک روز تمامش کنید. این مجموعه با وجود کوتاه بودنش آنقدر جوایز درخشان کسب کرده که از شمارش خارج است.


5 - آمریکایی‌ها (The Americans)

یک مجموعه بسیار تماشایی اگر از داستان های مربوط به جنگ سرد خوشتان می آید. یک زوج جاسوس روسی، در اواخر دوران جنگ سرد به آمریکا آمده اند و به عنوان یک زوج آمریکایی خود را در این کشور جا انداخته اند اما همزمان با زندگی به عنوان یک زوج، فعالیت های جاسوسی پیچیده خود را نیز انجام می دهند. آنها همسایه ای دارند که یک مامور برجسته اف بی آی است.

این سریال از یک سو، یک سریال جاسوسی است و از سوی دیگر در دل خود داستان ازدواج و زندگی دشوار دو مامور اطلاعاتی در سرزمین دشمن را روایت می کند که باید کودکان خود را با فرهنگ دشمن خود بزرگ کنند.

آمریکایی ها

آمریکایی ها مجموعه فوق العاده نفسگیری است. شما از میزان وفاداری دو مامور روسی و کارهایی که به آن دست می زنند شگفتزده خواهید شد. این مجموعه این توانایی را دارد که بارها و بارها نفس شما را بند بیاورد. این را تضمین می‌کنم.

6 - بیست و چهار (24)

اما الماس مجموعه فیلم های جاسوسی-سیاسی و اکشن مجموعه 24 است که در ایران بسیار پرطرفدار بود. 24 با بازی خیره کننده کیفرساترلند به نقش جک باوئر، داستان یک مامور ضدجاسوسی آمریکایی است که به صورت ناخواسته وارد بزرگترین و شدیدترین توطئه ها علیه آمریکا می شود و با جان فشانی های فراوان و شجاعت خیره کننده، توطئه ها را خنثی می کند. جک باوئر نمونه و نماد مهندسی مدرن رسانه هاست.

او تصویری از یک مامور اطلاعاتی را به نمایش می گذارد که کمک می کند تا میلیون ها مخاطب حتی در کشورهای دشمن، خود را جای او بگذارند. 24 از آن دسته سریال های هالیوودی جذاب است که پشت داستان خود، معانی و پیام های سیاسی و نظامی آشکاری را قرار داده. یک نمونه آن همین قصه شکنجه است.

24

در دورانی که ارتش آمریکا به علت رسوایی سربازانش در شکنجه زندانیان در ابوغریب یا گونتانامو یا دیگر زندان های مخفی یا آشمار خود، زیر فشار شدید رسانه ها بود، 24 نشان دادکه چگونه می توان با شکنجه کردن یک مامور اطلاعاتی کشور دشمن یا یک تروریست، جان میلیون ها نفر را نجات داد! این مجموعه بسیار جذاب در 9 فصل و بیش از دویست قسمت به نمایش گذاشته شد.

از این مجموعه، سریال اسپین آف یا برگرفته ای به نام 24:میراث نیز ساخته شد که تنها یک فصل دوام آورد!

نکته جالب در مورد این سریال تک فصله اینکه قهرمان آن سیاه پوست بود که تلاشی برای به نمایش گذاشتن یک مامور اطلاعاتی سیاه پوست کارکشته به حساب می آمد اما با استقبال مواجه نشد و ادامه ساخت آن منتفی گردید.
کلمات کلیدی: چندثانیه- وقت کشتی - سریال های - خصوصی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP