• امروز پنج‌شنبه ، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
  • ۱٦ شعبان ۱٤٤۱
  • Thu 9 Apr 2020
فرمانده ستاد مقاله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: با توجه به امکان تجمع بیش از حد افراد در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و نشستن متراکم تر افراد در کنار یکدیگر، احتمال گسترش و سرایت بیماری کرونا افزایش می یابد بنابراین پیشنهاد ما این است که فعلا طرح ترافیک اعمال نشود. شهید بهشتی، علیرضا زالی در تبیین آخرین مصوبات ستاد مقاله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: ساماندهی معتادان متجاهر و نظارت بر عملکرد سازمانهای دولتی یا خصوصی درخصوص اعمال بخشنامه‌های مربوط به حضور کارکنان از مصوبات نشست امروز این ستاد بود. به گفته وی براساس این مصوبات قرار شد که جمع آوری و جایابی معتادان متجاهر با کمک سازمان بهزیستی و با مشارکت نیروی انتظامی انجام پذیرد. وی ادامه داد: البته این اقدام با رعایت پروتکل بهداشتی ابلاغ شده در این خصوص صورت می گیرد و با توجه...


مجموع بیماران کرونا در کشور به ۶۷۲۸۶ نفر رسید. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۱ بیمار دیگر جان باختند : تاکنون ۶۷ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۱ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۴۰۰۳ نفر رسید. به گزارش ایرنا کیانوش جهانپور روز چهارشنبه (۲۰ فروردین) درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و جان باختگان ناشی از آن بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس گزارش بیش از ۹۰ آزمایشگاه در دانشگاههای علوم پزشکی کشور تعداد ۱۹۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور به طور قطعی شناسایی شد و با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۷ هزار و ۲۸۶ نفر رسید. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت...


دکتر علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که با حضور دکتر کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کوهپایه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، نمایندگانی از سازمان‌های مختلف شهرداری تهران، دادستانی عمومی و انقلاب، سازمان بازرسی تهران، بهشت زهرا (س) و سایر اعضا برگزار شد، به تبیین وضعیت تهران در روزهای اخیر پرداخت. آمار متوفیان کرونا نسبت به میزان مبتلایان وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۹ بیمارستان دانشگاهی در تهران درگیر فرایند خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند، درصد آمار متوفیان کرونایی را نسبت به میزان مبتلایان بستری شده در بیمارستانها ۲,۳ و نسبت به کل مراجعان ۱.۳ درصد در تهران عنوان کرد...


اسدالله عباسی، با اشاره به اختصاص یافتن معادل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای حمایت اقتصادی از مردم در جریان شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: کرونا آسیب‌های اقتصادی زیادی به کسب و کارها و زندگی مردم وارد کرد و دولت باید این منابع را عادلانه توزیع کند. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعمال نظارت دقیق خانه ملت نسبت به اعطای کمک‌های اقتصادی دولت به قشرهای مختلف مردم و نحوه توزیع آن را لازم و ضروری خواند و عنوان کرد: روستائیان از جمله قشرهایی هستند که در جریان بحران کرونا آسیب‌های زیادی دیدند و حتی قادر به عرضه محصولات تولیدی خود در بازارهای محلی هم نیستند. عباسی فعال بودن کمیسیون‌های تخصصی مجلس با توجه به شرایط کنونی و حساسی که کشور با آن مواجه است را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: هرکدام از کمیسیون‌های مجلس رسالت‌ها و اهداف...


، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و طرح قدیم ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. ضمن آنکه قیمت نیم سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۷۵ هزار تومان تعیین شده و به فروش می‌رسد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۶۲۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار ۸۷۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۲ میلیون و ۸۲۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۶۵۰ دلار معامله می‌شود. هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت دلار ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان، یورو ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و درهم امارات ۴ هزار و ۵۲۰ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد. صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این...


پنج‌شنبه ، ۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت: ۱:۰۳
گفت و گو با پزشکی که احساسات مخاطبان را در فضای مجازی برانگیخت

این تصویر متعلق به خانم دکتر نیلوفر نیسی ، متخصص ویروس‌شناسی است. وی متولد ۱۳۵۸ و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز است.

گفت و گو با پزشکی که احساسات مخاطبان را در فضای مجازی برانگیختاین روزها با بروز بحران کرونا ویروس، جامعه پزشکی با ایثار و فداکاری مثال زدنی، در خط مقدم خدمات رسانی به مردم و بیماران قرار دارد؛ این در حالی است که پزشکان و پرستاران به صورت شبانه‌روزی در بیمارستان ها مشغول خدمات‌رسانی هستند.

دراین میان، متخصصین امر ویروس شناسی نیز به صورت مستقیم و مستمر در آزمایشگاه ها با این ویروس خطرناک که میهمان ناخوانده بسیاری از کشورهای دنیا شده، دست و پنجه نرم می کنند. چند روزی است، عکسی از یک بانوی ایرانی که متخصص ویروس شناسی در اهواز است، در فضای مجازی دست به دست می‌شود و توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است .

به دلیل استفاده طولانی مدت از ماسک صورت این پزشک دچار کبودی ها و زخم هایی شده که احساسات هر بیننده ای را برمی‌انگیزد، تا جایی که هر لحظه نظرات کاربران که سرشار از حس همدردی است، در حال افزایش است.

این تصویر متعلق به خانم دکتر نیلوفر نیسی ، متخصص ویروس‌شناسی است. وی متولد ۱۳۵۸ و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز است. او، متأهل و دارای یک فرزند ۱۰ ساله است که این روزها مانند همه پرسنل درمانی کشور دل تنگ فرزندش است .

گفت و گو با پزشکی که احساسات مخاطبان را در فضای مجازی برانگیخت

دکتر نیسی در گفت و گو با «ایران» می گوید: سال نو برای کادر درمان ، بسیار متفاوت تر از سال های گذشته بود . با شروع بیماری کرونا تا کنون به دلیل حجم بالای کار ساعت های زیادی را مشغول خدمات رسانی به مردم هستیم تا جایی که در طول شبانه روز تحمل وجود ماسک ها روی صورت بسیار برایمان سخت می‌شود.

او در ادامه با اشاره به همکاری چند نفر از همکارانش در آزمایشگاه تشخیص کرونای خوزستان می افزاید : ما بخش کوچکی از یک مجموعه هستیم و دلم می خواهد از بقیه همکارانم هم در این مجموعه قدردانی شود. دوست دارم آنها هم به مردم معرفی شوند. دکتر کایدانی، دکتر رشنو، دکتر ارشدی، دکتر پارسا و کارشناسان عزیز آقایان اسماعیلی، رشتی زاده، موحدین و سرکار خانم جبارات همگی روزانه ساعت‌های زیادی مجبورند ، ماسک راروی صورت تحمل کنند.

گفت و گو با پزشکی که احساسات مخاطبان را در فضای مجازی برانگیخت

البته از روز اول تاکنون خوشبختانه مشکلی در خصوص تهیه ماسک و تجهیزات نداشتیم. این روزها حتی در امریکا هم مشکل کمبود کیت تشخیصی وجود دارد و شرایط سایر کشورها دراین زمینه به هیچ عنوان خوب نیست ، اما در این مقطع زمانی ما کمبود کیت نداریم. در حال حاضر برای نمونه گیری از بیماران برنامه‌ریزی‌ها دقیق تر شده و هیچ مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.

گفت و گو با پزشکی که احساسات مخاطبان را در فضای مجازی برانگیخت

دکتر نیسی با تقدیر از ابراز محبت مردم و احساس همدردی آنها نسبت به کادر درمانی کشور می افزاید: استاندار خوزستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی، تلاش های بی وقفه ای را در پیشگیری و کنترل بیماری دارند، اما آنچه که زحمات ما را کم اثر می‌کند، رعایت نکردن موارد ایمنی و خانه نماندن برخی مردم است. می دانم که در شرایط تعطیلات نوروز، در خانه ماندن و کنترل بچه ها واقعاً سخت و کاری حوصله سربر است ، با وجود این نه تنها شخص من، بلکه تمام کادر درمان ، فشار بسیار سنگینی را تحمل می کنیم. تعداد مراجعه بیماران بسیار بالاست و حداقل کاری که می توان کرد این است که جلوی زنجیره انتقال گرفته شود، شاید بتوانیم در زمان کمتری براین ویروس غلبه کنیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - گفتوگو - نپزشک - احساسات 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP