• امروز شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ٢ صفر ۱٤٤٢
  • Sat 19 Sep 2020
سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن همه جا زیر دید ما است و اگر لازم باشد زیر تیر ما نیز قرار خواهد گرفت ، تاکید کرد: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، تمام کرک‌های شما را به باد می‌دهیم؛ این تهدید جدی است و ما همه چیز را در عمل ثابت می کنیم. سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم صبحگاه فرماندهان، مسئولین و کارکنان ستاد فرماندهی کل و حوزه مرکزی سپاه که در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ از امام خمینی (ره) به عنوان بزرگ مردی که مجد و عظمت از دست رفته مسلمانان را احیا و نقشی پیامبرگونه برای بعثت جدید اسلام ایفا کرد، نام برد و اظهار کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی بزرگ مردی بود که کرامت ذبح شده ملت‌های مسلمان به ویژه ایران را بازیابی و احیا کرد و عزّت دفن شده توسط جهانخواران را به...


رییس جمهور گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر در کشور پایین آمده و این نگران کننده است. این میزان از ۸۰ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافته و این خبر بدی است. ما باز هم تاکید می‌کنیم که در همه‌جا اصول بهداشتی را رعایت کنند. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: برخی دوگانه انگاری‌ها در جامعه ما مطرح می‌شود مثل سلامت و معیشت، سلامت و دیانت، سلامت و آموزش؛ این دوگانه ها نادرست است. ما فکر نکنیم اگر نوجوانی به مدرسه رود مبتلا می‌شود اما اگر در کوچه بازی کند نه. این ویروس می‌تواند همه‌جا باشد و در عین حال اگر پروتکل‌ها را رعایت کنیم، هیچ‌جا نباشد. وی افزود: آمار و ارقام نشان می‌دهد آن مشاغلی که کارمند و کارگر زیاد داشتند و مراعات کردند کمتر مبتلا شدند و...


خسرو کفیلی - سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران برگزاری طرح کمک مومنانه از سوی فدراسیون وزنه برداری را گامی مهم از سوی جامعه ورزش کشور برای کمک به محرومان و آسیب دیدگان ویروس کرونا در کشور دانست. کوروش باقری که از جمله حامیان اجرای این طرح بود ، با بیان این مطلب گفت : جامعه ورزش کشور به ویزه خانواده وزنه برداری همیشه در امور خیر پیش قدم بوده اند و اجرای طرح کمک مومنانه نیز در این راستا بود. او افزود : در این طرح برخی از ملی پوشان سابق و حال وزنه برداری ایران با فروش مدال های خود و عواید حاصله از فروش این مدال ها در راستای کمک به محرومان گام برداشتند . بی شک دیگر فدراسیون های ورزشی نیز بزودی چنین برنامه هایی را اجرا خواهند کرد. باقری برگزاری اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران و راه اندازی دو باره لیگ وزنه برداری باشگاه های...


سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، ضمن ابراز نگرانی از عدم اجرای کامل موافقت‌نامه جامع پادمان توسط عربستان سعودی و سکوت برخی کشور‌های مدعی، به افشای برخی فعالیت‌های هسته‌ای مخفی این رژیم اشاره کرد و از آژانس و شورای حکام خواست تا اطمینان حاصل کنند که ریاض به تعهدات خود ذیل موافقتنامه جامع پادمان پایبند باشد. کاظم غریب آبادی، عصر پنجشنبه با ایراد سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: علیرغم درخواست‌های مکرر آژانس، تا زمانی که ریاض "پروتکل مقادیر کوچک" فعلی خود را لغو نکند، ابزار‌های ضروری راستی آزمایی برای اجرای مأموریت آژانس فراهم نمی‌شود. سفیر و نماینده دائم کشورمان با هشدار در این خصوص که عدم اجرای پادمان آژانس در زمانی که عربستان به طور فعال به دنبال برنامه هسته‌ای است،...


خسرو کفیلی - ملی پوش سابق وزنه برداری ایران در حالی که نامش در فهرست چهار ملی پوش کشورمان که شانس حضوردر بازی های المپیک۲۰۲۰ توکیو را دارند، قرار ندارد از شرکتش در رقابتهای انتخابی این بازی ها خبر داد. رضا بیرالوند در حالی که مسوولان فدراسیون وزنه برداری و کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران تنها از شانس علی داودی ، علی هاشمی ، سهراب مرادی و کیانوش رستمی ملی پوشان اوزان به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ،۱۰۹ کیلوگرم و ۹۶ کیلوگرم کشورمان برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نام برده اند ، گفت : من نمی دانم چرا نام من در بین این ملی پوشان قرار ندارد در حالی که من هنوز هم این شانس را دارم که یکی از ملی پوشان اعزامی کشورمان به توکیو باشم. او گفت : با مشخص شدن زمان و مکان رقابتهای انتخابی بازی های المپیک توکیو از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری مطمئن...


چهارشنبه ، ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۲۰
وزیر آموزش و پرورش: ممکن است هر لحظه تصمیم دیگری در خصوص مدارس گرفته شود


وزیر آموزش و پرورش: ممکن است هر لحظه تصمیم دیگری در خصوص مدارس گرفته شودوزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نداریم، گفت: ما موظف به ارائه خدمات آموزشی بوده و به علت کارکردهای آموزش حضوری، این نوع آموزش را به آموزش غیر حضوری ترجیح می دهیم.

نهصد وهفتاد و نهمین(۹۷۹ )جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، محسن حاجی میرزایی در این جلسه اظهار کرد: یکی از سیاست های اعمالی این بود که در هیچ جایی نباید در مورد حضور بچه ها در مدارس سخت گیری و اجباری در کار باشد.

وی با اشاره به اینکه اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نداریم، اضافه کرد: ما موظف به ارائه خدمات آموزشی هستیم و به علت کارکردهای آموزش حضوری این نوع آموزش را به آموزش غیر حضوری ترجیح می دهیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر خانواده ها در مورد آموزش حضوری فرزندانشان نگرانی دارند می توانند از طریق آموزش غیر حضوری( شبکه شاد، مدرسه تلویزیونی ایران و...) برای آموزش و یادگیری فرزندان خود اقدام کنند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ظرفیت های مختلفی در شبکه شاد پیش بینی شده است، تصریح کرد: این نرم افزار را گسترش داده ایم و قابلیت های مختلفی در آن پیش بینی شده از جمله امکان ارتباط زنده با دانش آموزان، حضور و غیاب و تکلیف دانش آموزان؛ تمامی مطالب درسی در این شبکه بارگذاری شده است تا دانش آموزان مشکلی نداشته باشند.

وی گفت: هزینه اینترنت دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد با موافقت رئیس جمهور رایگان شده است و خانواده ها از طریق اپراتورها می توانند به رایگان استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امکان استفاده از آموزش معکوس برای معلمان فراهم شده است؛ برای آنهایی که دسترسی به اینترنت و فضای مجازی ندارند مدرسه تلویزیونی ایران و آموزش حضوری پیش بینی شده، چون تراکم دانش آموزان در این مناطق خیلی پائین است.

حاجی میرزایی تاکید کرد: مدرسه دایر است و امسال هیچ مدرسه ای تعطیل نخواهد شد، مدرسه به عنوان کانال اصلی ارتباط بین خانواده ها و دانش آموزان باز بوده و خدمات آموزشی ارائه می کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: موضوع دیگر بحث نظارت است، نظارت امسال با نظارت سال های دیگر متفاوت و فرق دارد چون شرایط محیطی تربیتی دانش آموزان دچار تغییر و تحول شده است.

وی افزود: همه مدیران مدارس موظفند طرح آموزشی خود را برای دانش آموزان مشخص کنند که کدام دانش آموزان در مدرسه حضور داشته باشند و چه کسانی غیرحضوری باشند، همه مدارس باید مسیرهای آموزشی خود را مشخص کنند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: ان شاء الله طی دو هفته ضعف ها را شناسایی و بر طرف می کنیم و برای آموزش نهایی دانش آموزان در اول مهر ماه آماده می شویم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور، گفت: این اجلاس دو روزه از طریق شبکه شاد برگزار شد و تمامی مسائل و موضوعات آموزش و پرورش در این اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: ما تمامی امکاناتی را که در اختیار داشتیم به خدمت گرفتیم که سال تحصیلی خوبی داشته باشیم، توصیه ما به خانواده ها، آموزش حضوری است و البته تاکید می کنم اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست.

حاجی میرزایی اظهارکرد: امروزه کلید واژه کسانی که در سطح جهان در مورد مدیریت جریان آموزش سخن می گویند، عباراتی مانند آموزش حضوری و غیر حضوری(مجازی) اظهار نظر کرده اند، سخن از مدیریت آموزش در شرایط بحران است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در شرایط بحران با عدم قطعیت کامل مواجه هستیم و ممکن است هر لحظه تصمیم دیگری گرفته شود، باید بپذیریم که کرونا شرایط عادی زندگی را دچار تغییر و تحول و تصمیم گیری را سخت کرده است.

وی تصریح کرد: ما در بازگشایی مدارس بر اساس چارچوب و دستورالعمل های وزارت بهداشت و تجربه آنها در ایام محرم عمل کرده ایم و درهمه موارد با وزارت بهداشت هماهنگی لازم داریم.

حاجی میرزایی اظهار کرد: اولویت اصلی ما حضور در مدرسه است چرا که هیچ چیزی جای آموزش حضوری نمی گیرد، ولی اجباری هم برای حضور دانش آموزان در مدرسه نداریم چون دانش آموزان می توانند از امکانات دیگری که اعلام کرده ایم برای آموزش و یادگیری استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ما برای بازگشایی مدارس، تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم. این ستاد یک مرجع قانونی بوده و همه جنبه های آموزشی، اجتماعی، اقتصادی و... را در نظر می گیرد، ما خود را موظف به هماهنگی با این ستاد می دانیم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کسی حق مجبور کردن دانش آموزان را به حضور در مدرسه ندارد ولی ما کار خودمان را که همان آموزش است ادامه می دهیم و اعلام می کنیم تعلیم و تربیت نباید در هیچ شرایطی تعطیل شود.

حاجی میرزایی افزود: در آموزش وپرورش با توجه به گستردگی آن و وجود دیدگاهها و ایده های مختلف تصمیم گیری خیلی سخت و مشکل است.

وزیر آموزش و پرورش با گلایه از برخی از افراد، گفت: برخی از افراد باعث ایجاد تنش و نگرانی در جامعه شدند. این شرایط به قول متخصصان بهداشت و درمان شاید سالها ادامه داشته باشد، آیا ما باید تعلیم و تربیت را تعطیل کنیم؟ ما در شرایط عادی نیستیم که آموزش را به روش گذشته ادامه دهیم، ما ناچاریم با توجه به شرایط موجود حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: همه در این شرایط بحرانی باید به آموزش و پروش کمک کنند تا بتوانیم دغدغه خانواده ها برای تعلیم و تربیت فرزندانشان را برطرف کینم.

حاجی میرزایی با طرح این سئوال که آیا مدارس در دنیا تعطیل شده است؟ اظهار کرد: شما از رسانه ها اخبار آموزش و پرورش کشورهای مختلف را می بینید و می شنوید، همه به نوعی دنبال بازگشایی مدارس هستند چون چاره ای جز این وجود ندارد و نمی توان کار آموزش و پرورش را تعطیل کرد.

وی با اشاره به نیاز جامعه به آرامش فکری و روانی، ادامه داد: هدف ما ایجاد آرامش در جامعه و نظام تعلیم و تربیت است، شاید به نوعی بتوان گفت بچه ها از حیث رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقیدتر از ما بزرگترها هستند، طرح همیار پلیس را که ما تجربه آن را داریم، خیلی به راهنمایی و رانندگی برای بستن کمربند ایمنی کمک کرد چون بچه وقتی با اولیاء سفر می کنند این نکات را به پدر و مادر خود تذکر می دهند، بنابراین اگر در این شرایط درست عمل کنیم و فرهنگ سازی کنیم همین بچه ها الگوی ما در رعایت مسائل بهداشتی خواهند بود.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: به همه مدیران مدارس اعلام کرده ایم اگر راهکار و راه حلی برای تسهیل کار آموزش و یادگیری دانش آموزان دارند به شرط آن که برای خانواده ها مشکلی ایجاد ننماید به آن عمل کنند.

وی افزود: همیشه بر اساس یک روال عادی و از پیش تعیین شده زندگی کرده ایم ولی اکنون باید روش های گذشته را کنار بگذاریم و به روش دیگری زندگی کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در شرایط حاضر هر کاری که بخواهی انجام بدهی یک عده ای سعی می کنند مشکلاتی برای شما ایجاد کنند؛ وقتی گفتیم آموزش غیر حضوری باشد گفتند امکانات نداریم و وقتی گفتیم حضوری باشد به نوعی دیگر مخالفت کردند.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: نمی توان زندگی و تعلیم و تربیت را تعطیل کرد و در خانه نشست، اعتقاد داریم ان شاء الله بدنبال هر سختی و ناراحتی، گشایش و شادی هم خواهد آمد؛ الان انتظار از همه دوستان این است که ما را در این شرایط بحرانی کمک کنند تا چرخه تعلیم و تربیت ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای عالی آموزش و پرورش یادآور می شود، در این جلسه اعضای شورای عالی نگرانی ها، دغدغه ها، دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را درباره بازگشایی مدارس و تداوم آموزش و یادگیری دانش آموزان بیان کردند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - وزیر آموزش و پرورش - مدارس 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP