• امروز شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
  • ٢ صفر ۱٤٤٢
  • Sat 19 Sep 2020
سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن همه جا زیر دید ما است و اگر لازم باشد زیر تیر ما نیز قرار خواهد گرفت ، تاکید کرد: آقای ترامپ اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، تمام کرک‌های شما را به باد می‌دهیم؛ این تهدید جدی است و ما همه چیز را در عمل ثابت می کنیم. سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم صبحگاه فرماندهان، مسئولین و کارکنان ستاد فرماندهی کل و حوزه مرکزی سپاه که در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ از امام خمینی (ره) به عنوان بزرگ مردی که مجد و عظمت از دست رفته مسلمانان را احیا و نقشی پیامبرگونه برای بعثت جدید اسلام ایفا کرد، نام برد و اظهار کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی بزرگ مردی بود که کرامت ذبح شده ملت‌های مسلمان به ویژه ایران را بازیابی و احیا کرد و عزّت دفن شده توسط جهانخواران را به...


رییس جمهور گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر در کشور پایین آمده و این نگران کننده است. این میزان از ۸۰ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافته و این خبر بدی است. ما باز هم تاکید می‌کنیم که در همه‌جا اصول بهداشتی را رعایت کنند. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: برخی دوگانه انگاری‌ها در جامعه ما مطرح می‌شود مثل سلامت و معیشت، سلامت و دیانت، سلامت و آموزش؛ این دوگانه ها نادرست است. ما فکر نکنیم اگر نوجوانی به مدرسه رود مبتلا می‌شود اما اگر در کوچه بازی کند نه. این ویروس می‌تواند همه‌جا باشد و در عین حال اگر پروتکل‌ها را رعایت کنیم، هیچ‌جا نباشد. وی افزود: آمار و ارقام نشان می‌دهد آن مشاغلی که کارمند و کارگر زیاد داشتند و مراعات کردند کمتر مبتلا شدند و...


خسرو کفیلی - سرمربی اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران برگزاری طرح کمک مومنانه از سوی فدراسیون وزنه برداری را گامی مهم از سوی جامعه ورزش کشور برای کمک به محرومان و آسیب دیدگان ویروس کرونا در کشور دانست. کوروش باقری که از جمله حامیان اجرای این طرح بود ، با بیان این مطلب گفت : جامعه ورزش کشور به ویزه خانواده وزنه برداری همیشه در امور خیر پیش قدم بوده اند و اجرای طرح کمک مومنانه نیز در این راستا بود. او افزود : در این طرح برخی از ملی پوشان سابق و حال وزنه برداری ایران با فروش مدال های خود و عواید حاصله از فروش این مدال ها در راستای کمک به محرومان گام برداشتند . بی شک دیگر فدراسیون های ورزشی نیز بزودی چنین برنامه هایی را اجرا خواهند کرد. باقری برگزاری اردوهای آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران و راه اندازی دو باره لیگ وزنه برداری باشگاه های...


سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، ضمن ابراز نگرانی از عدم اجرای کامل موافقت‌نامه جامع پادمان توسط عربستان سعودی و سکوت برخی کشور‌های مدعی، به افشای برخی فعالیت‌های هسته‌ای مخفی این رژیم اشاره کرد و از آژانس و شورای حکام خواست تا اطمینان حاصل کنند که ریاض به تعهدات خود ذیل موافقتنامه جامع پادمان پایبند باشد. کاظم غریب آبادی، عصر پنجشنبه با ایراد سخنانی در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: علیرغم درخواست‌های مکرر آژانس، تا زمانی که ریاض "پروتکل مقادیر کوچک" فعلی خود را لغو نکند، ابزار‌های ضروری راستی آزمایی برای اجرای مأموریت آژانس فراهم نمی‌شود. سفیر و نماینده دائم کشورمان با هشدار در این خصوص که عدم اجرای پادمان آژانس در زمانی که عربستان به طور فعال به دنبال برنامه هسته‌ای است،...


خسرو کفیلی - ملی پوش سابق وزنه برداری ایران در حالی که نامش در فهرست چهار ملی پوش کشورمان که شانس حضوردر بازی های المپیک۲۰۲۰ توکیو را دارند، قرار ندارد از شرکتش در رقابتهای انتخابی این بازی ها خبر داد. رضا بیرالوند در حالی که مسوولان فدراسیون وزنه برداری و کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران تنها از شانس علی داودی ، علی هاشمی ، سهراب مرادی و کیانوش رستمی ملی پوشان اوزان به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم ،۱۰۹ کیلوگرم و ۹۶ کیلوگرم کشورمان برای شرکت در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نام برده اند ، گفت : من نمی دانم چرا نام من در بین این ملی پوشان قرار ندارد در حالی که من هنوز هم این شانس را دارم که یکی از ملی پوشان اعزامی کشورمان به توکیو باشم. او گفت : با مشخص شدن زمان و مکان رقابتهای انتخابی بازی های المپیک توکیو از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری مطمئن...


چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت: ۱:۱۸
آموزش و پرورش: سرانه ورزشی هر دانش‌آموز در کشور ۵۰ سانتی متر مربع است


مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: سرانه ورزشی هر دانش‌آموز در کشور ۵۰ سانتی متر مربع است ولی میانگین ورزشی هر دانش‌آموز در شهرستان‌های تهران حدود ۲۰ سانتی متر مربع بوده که خیلی کم تر از میزان کشوری است.

محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران عصر امروز در جلسه‌ای که با حضور معاون فرهنگی اجتماعی معاون رئیس جمهور که در سالن اجتماعات شهید رجایی فرمانداری ورامین برگزار شد، اظهار کرد: آمار دانش‌آموزان اتباع خارجی در کشور ۵۷۰ هزار نفر می‌باشد که از این تعداد نزدیک به ۱۳۰ هزار نفر آن در شهرستان‌های استان تهران تحصیل می‌کنند و این بار سنگینی را برای ما ایجاد کرده است.

وی افزود: تا قبل از سال ۹۳ شهریه‌هایی از این عزیزان گرفته می‌شد اما بنا به دستور مقام معظم رهبری از آن سال این دانش‌آموزان هم همچون سایر دانش‌آموزان ایرانی از تحصیل رایگان نیز برخوردار شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: سالانه قریب به ۳۰ هزار دانش‌آموز جدید به دانش‌آموزان مدارس شهرستان‌های استان تهران اضافه می‌شوند، برای این تعداد دانش آموز امکان اولیه تحصیل را فراهم کنیم و اینکه سالانه به هزار کلاس درس جدید نیاز داریم.

صیدلو بیان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های شهرستان‌های استان تهران این است که تراکم جمعیتی دانش‌آموز در کلاس به طور میانگین حضور دانش‌آموز در کلاس به‌طور تراکم ۲۴ نفر در کشور است در حالی که در شهرستان‌های تهران ۳۲ نفر می‌باشد و در برخی شهرستان‌های پرجمعیت مجبور می‌شویم کلاس هایی با صدای ۴۰ نفر به دانش‌آموزان خدمات دهیم.

وی گفت: برخی از فضاهای آموزشی ما به خاطر نداشتن سند مالکیت منجر به این می‌شوند که امکان آموزشی از ما گرفته شود که تعداد آن رو به افزایش است و باید برای این مسئله چاره ای اندیشید.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در ادامه اظهار کرد: برای ما مهم است که آموزش و پرورش و مدرسه جایی باشد که ارتباط با دانش‌آموز در هر شرایطی وصل باشد حتی اگر دانش‌آموز یک بار در هفته به مدرسه بیاید و فضای آموزشی را تجربه کند.

صیدلو تصریح کرد: سرانه ورزشی هر دانش آموز در کشور ۵۰ سانتی متر مربع است ولی میانگین ورزشی هر دانش‌آموز در شهرستان‌های تهران حدود ۲۰ سانتی متر مربع که خیلی کم‌تر از آن است.

وی افزود: وقتی ما امکانات اولیه برای تولید نشاط و شادی را نمی توانیم فراهم کنیم باید بپذیریم که آموزش و پرورش با کیفیتی را نمی توانیم داشته باشیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: برای ما بسیار مهم است که دانش‌آموز در یک فضای سالمی تحصیل کند و ما تمام تلاش خودمان را در این خصوص انجام می‌دهیم.
کلمات کلیدی: چندثانیه آموزش و پرورش - سرانه ورزشی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP