• امروز جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹
  • ۱۳ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Fri 30 Oct 2020
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد. ، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره اظهارات اخیر مکرون رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت قدسی پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد(ص)، اظهار داشت:در جلسه اخیر کمیسیون و در چارچوب رصد اخبار مربوط به تحولات این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از بحث و بررسی‌ها اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد. نماینده تهران در مجلس مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه را...


وزیر بهداشت گفت: ما مدیریت کرونا را بر مبنای روزهای سخت دفاع مقدس در کشور انجام دادیم و از قبل از ورود ویروس به کشور، خودمان را آماده و سنگرآرایی کردیم و یک بیمار هم پشت درِ هیچ بیمارستانی سرگردان نشد. سعید نمکی وزیر بهداشت در دیدار جمعی از هنرمندان و جانبازان به مناسبت حماسه 9 آبان و سالروز اولین شکست عراق در آبادان و اهدای تندیس شهید «دریاقلی سورانی» اظهار کرد: بخشی از هنرمندان در برج عاج می نشینند و گروهی دیگر نیز توفیق دارند که همواره در کنار مردم باشند و به عبارت دیگر «قطره دریاست، اگر با دریاست/ ور نه او قطره و دریا، دریاست». اینکه عزیزی مانند آقای پرستویی، جاودانه در ذهن مردم می ماند به این دلیل است که همیشه در کنار مردم بوده چه پشت دوربین، چه روبروی دوربین، چه در صحنه سینما و چه در کنار مردم در کارهای بزرگ. وی افزود: شاید چون...


وزیر امور خارجه تاکید کرد همگان باید بدانند که افراط‌گرایی تنها افراط‌گرایی بیشتر را به همراه می‌آورد. محمدجواد ظریف در توییتی با اشاره به حمله تروریستی اخیر در نیس فرانسه نوشت: «ما حمله تروریستی امروز در نیس را به شدت محکوم ‌می‌کنیم. این دور باطل تشدیدی - نفرت‌پراکنی، تحریک و خشونت - باید با منطق و عقلانیت جایگزین شود. همگان باید بدانند که افراط‌گرایی تنها افراط‌گرایی بیشتر به همراه می‌آورد و نمی‌توان از طریق تحریک‌آفرینی‌های زننده به صلح دست یافت.»


وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه اشخاص و شرکت‌های فعال در بخش پتروشیمی ایران خبر داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز اعلام کرد چند شرکت فعال در بخش پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم قرار داده است. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده دفتر کنترل دارایی‌های این وزارتخانه ۸ شرکت را به دلیل نقشی که خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران با واسطه‌گری شرکت پتروشیمی «تریلیانس» داشته‌اند در فهرست تحریم قرار داده است. خزانه‌داری آمریکا شرکت تریلیانس را ژانویه ۲۰۲۰ در فهرست تحریم‌ها قرار داده بود. طبق این بیانیه، شرکت‌هایی که امروز در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند در ایران، چین و سنگاپور مستقرند و به فروش محصولات پتروشیمی ایران کمک کرده‌اند. «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «یک شبکه‌ جهانی از شرکت‌ها...


خسرو کفیلی- رکوردگیری بهمن ماه سال گذشته از ملی پوشان برای عضویت در تیم ملی وزنه برداری ایران توسط کادر فنی تیم ملی محسوب نمی شود. صالح چراغی وزنه بردار دسته ۸۹ کیلوگرم استان البرز که به تازگی از سوی محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای آسیایی ازبکستان به اردوی تیم ملی دعوت شده است ، با بیان این مطلب گفت : کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران بهمن ماه سال گذشته برای انتخاب ملی پوشان کشورمان برای عضویت در تیم ملی ایران به منظور شرکت در رقابتهای آسیایی اقدام به رکوردگیری از ملی پوشان کرد که من در آن رکوردگیری به علت آنکه در شرایط مطلوبی قرار نداشتم به عنوان یکی از دو وزنه بردار ذخیره برگزیده شدم . کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران با گذشت بیش از ۹ ماه بار دیگر ۱۲ وزنه بردار را برای شرکت در اردوی تیم ملی...


پنج‌شنبه ، ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ساعت: ۲۲:۵۴
افت کیفیت آموزش دانشجویان در شرایط کرونایی

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در دوران شیوع کرونا و با توجه به آموزش مجازی به دانشجویان، اکنون با کاهش کیفیت آموزش مواجه شده‌ایم، زیرا امکان تخلف در امتحانات نهایی توسط دانشجویان وجود دارد.
پرویز قزلباش بعد از ظهر امروز (۲۷ شهریورماه) در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان زنجان، در رابطه با افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی استان، اظهار کرد: در حال حاضر نسبت به گذشته شاهد افزایش بیش از ۶۶ درصدی دانشجویانی که از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش می‌شوند، افزایش ۱۷۵ درصدی تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و افزایش ۴۳۶ درصدی دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه علوم‌پزشکی استان هستیم.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در استان و وضعیت خاص به وجود آمده ناشی از آن در دانشگاه علوم‌پزشکی استان، افزود: بخش عمده تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی به صورت عملی در بیمارستان است که بسیاری از کار‌ها توسط دانشجویان انجام می‌شود و اگر دستیار تخصصی در بخش‌های بیمارستان نداشته باشیم، ظرفیت کار به ۵۰ درصد تغییر پیدا می‌کند، گفتنی است آموزش این دانشجویان تعطیل نخواهد شد و مانند یک پزشک و پرستار در بیمارستان خدمت‌رسانی می‌کنند.

این مسئول با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تمرکز بر بیمارستان، ولی عصر (عج) زنجان و تعطیل شدن سایر بخش‌ها، تصریح کرد: همه دانشجویان در ترم تحصیلی گذشته به صورت تمام‌مجازی آموزش دیده‌اند و بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ محتوای درسی در سامانه نوید بارگزاری شد و ۷۴۰ آزمون تست و تشریحی به صورت مجازی با استفاده از نرم‌افزار فراگیر و سامانه نوید انجام شد، گفتنی است یک میلیارد تومان برای سرور‌های سامانه نوید و آزمون مجازی و نیز خرید وسایل مورد نیاز آموزش مجازی هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه این دانشگاه هفتمین دانشگاه کشور در خصوص مشارکت دانشجویان با اساتید و بالعکس در کشور است، ادامه داد: دانشجویانی که به عنوان دستیار‌های تخصصی در بخش بیماری کرونا بیمارستان‌های استان فعالیت می‌کنند، بیمه عمر و حوادث شده و پرداخت دستمزد به این دانشجویان سه برابر شده است، به طوری که دانشگاه علوم‌پزشکی استان ماهیانه حدود یک میلیارد تومان برای این پرداختی‌ها و باقی پرسنل آموزشی در بیمارستان‌ها هزینه می‌کند. گفتی است، وسایل حفاظتی مورد نیاز این افراد نیز تامین می‌شود.

قزلباش در رابطه با نحوه آموزش در ترم تحصیلی ۹۹ - ۱۴۰۰ در دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، اظهار کرد: ۲۵ تا ۵۰ درصد ظرفیت به تناسب رشته دانشجویان پذیرش می‌شوند، برخی از رشته‌هایی که کاملا عملی هستند ۷۰ درصد در استان حضور دارند و باقی رشته‌ها نیز با ۲۵ درصد ظرفیت هستند.

وی با تاکید بر افت شدید کیفیت آموزش به دلیل شرایط کرونایی و آموزش مجازی، خاطرنشان کرد: در دوران شیوع کرونا و با توجه به مجازی شدن آموزش‌ها برای دانشجویان، اکنون با کاهش کیفیت آموزش مواجه شده‌ایم و امکان تخلف در امتحان‌های دانشجویان وجود دارد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - آموزش - دانشجویان 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP