• امروز جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹
  • ۱۳ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Fri 30 Oct 2020
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد. ، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره اظهارات اخیر مکرون رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت قدسی پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد(ص)، اظهار داشت:در جلسه اخیر کمیسیون و در چارچوب رصد اخبار مربوط به تحولات این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از بحث و بررسی‌ها اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد. نماینده تهران در مجلس مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه را...


وزیر بهداشت گفت: ما مدیریت کرونا را بر مبنای روزهای سخت دفاع مقدس در کشور انجام دادیم و از قبل از ورود ویروس به کشور، خودمان را آماده و سنگرآرایی کردیم و یک بیمار هم پشت درِ هیچ بیمارستانی سرگردان نشد. سعید نمکی وزیر بهداشت در دیدار جمعی از هنرمندان و جانبازان به مناسبت حماسه 9 آبان و سالروز اولین شکست عراق در آبادان و اهدای تندیس شهید «دریاقلی سورانی» اظهار کرد: بخشی از هنرمندان در برج عاج می نشینند و گروهی دیگر نیز توفیق دارند که همواره در کنار مردم باشند و به عبارت دیگر «قطره دریاست، اگر با دریاست/ ور نه او قطره و دریا، دریاست». اینکه عزیزی مانند آقای پرستویی، جاودانه در ذهن مردم می ماند به این دلیل است که همیشه در کنار مردم بوده چه پشت دوربین، چه روبروی دوربین، چه در صحنه سینما و چه در کنار مردم در کارهای بزرگ. وی افزود: شاید چون...


وزیر امور خارجه تاکید کرد همگان باید بدانند که افراط‌گرایی تنها افراط‌گرایی بیشتر را به همراه می‌آورد. محمدجواد ظریف در توییتی با اشاره به حمله تروریستی اخیر در نیس فرانسه نوشت: «ما حمله تروریستی امروز در نیس را به شدت محکوم ‌می‌کنیم. این دور باطل تشدیدی - نفرت‌پراکنی، تحریک و خشونت - باید با منطق و عقلانیت جایگزین شود. همگان باید بدانند که افراط‌گرایی تنها افراط‌گرایی بیشتر به همراه می‌آورد و نمی‌توان از طریق تحریک‌آفرینی‌های زننده به صلح دست یافت.»


وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه اشخاص و شرکت‌های فعال در بخش پتروشیمی ایران خبر داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز اعلام کرد چند شرکت فعال در بخش پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم قرار داده است. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده دفتر کنترل دارایی‌های این وزارتخانه ۸ شرکت را به دلیل نقشی که خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران با واسطه‌گری شرکت پتروشیمی «تریلیانس» داشته‌اند در فهرست تحریم قرار داده است. خزانه‌داری آمریکا شرکت تریلیانس را ژانویه ۲۰۲۰ در فهرست تحریم‌ها قرار داده بود. طبق این بیانیه، شرکت‌هایی که امروز در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند در ایران، چین و سنگاپور مستقرند و به فروش محصولات پتروشیمی ایران کمک کرده‌اند. «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «یک شبکه‌ جهانی از شرکت‌ها...


خسرو کفیلی- رکوردگیری بهمن ماه سال گذشته از ملی پوشان برای عضویت در تیم ملی وزنه برداری ایران توسط کادر فنی تیم ملی محسوب نمی شود. صالح چراغی وزنه بردار دسته ۸۹ کیلوگرم استان البرز که به تازگی از سوی محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای آسیایی ازبکستان به اردوی تیم ملی دعوت شده است ، با بیان این مطلب گفت : کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران بهمن ماه سال گذشته برای انتخاب ملی پوشان کشورمان برای عضویت در تیم ملی ایران به منظور شرکت در رقابتهای آسیایی اقدام به رکوردگیری از ملی پوشان کرد که من در آن رکوردگیری به علت آنکه در شرایط مطلوبی قرار نداشتم به عنوان یکی از دو وزنه بردار ذخیره برگزیده شدم . کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران با گذشت بیش از ۹ ماه بار دیگر ۱۲ وزنه بردار را برای شرکت در اردوی تیم ملی...


دوشنبه ، ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۰۴
یک روز متفاوت در بازار عامری اهواز

زمین پر از شیشه و سنگ بود. انگار موشکی کنار بازار افتاده بود. کسی در همان لحظه نمی دانست چه اتفاقی افتاده، عده ای فکر می کردند موشک است.
؛ بازاری که همیشه از اول صبح شلوغ است و تا انتهای ظهر این شلوغی ادامه دارد. اما امروز از اول صبح کامل تعطیل بود. نزدیک ساعت 9 صبح چشم‌ اهالی منطقه قدیمی عامری اهواز مات و مبهوت شد. تن‌ آنهایی که حادثه را از نزدیک دیدند از شدت فشار انفجار می‌لرزید. زمین پر از شیشه و سنگ بود. انگار موشکی کنار بازار افتاده بود. کسی در همان لحظه نمی دانست چه اتفاقی افتاده، عده ای فکر می کردند موشک است. همه هاج و واج بودند.

وقتی به محل حادثه رسیدیم مشخص شد که این انفجار گاز است. انفجاری در یک منازل مسکونی دو طبقه نزدیک بازار قدیمی اهواز رخ داد. موج انفجار به حدی زیاد بود که یک خودروی سبزی فروش را زیر رو کرد؛ مرد سبزی فروش کنار ماشین خود افتاد و جان سپرد. صحنه دلخراشی بود. تعدادی از منازل مجاور و مغازه های اطراف خسارت دیدند. برخی از کسبه بازار که کمی دورتر حادثه بودند بر اثر شدت موج انفجار روی زمین افتاده و زخمی شده بودند. زنان اهالی محل از شدت ترس روی سر خود می زدند، جیغ می زدند و گریه می کردند.


ماشین آتش نشانی بعد از چند دقیقه به محل حادثه رسید. نیروها فورا خود را به منزلی رساندند که انفجار آنجا رخ داده بود. آهن و آوار را کنار می زدند تا حادثه دیدگان را نجات دهند. همه مشغول جستجوی افراد حادثه دیده بودند. جمعیت زیادی آنجا بود و نیروهای امدادی مدام از مردم می خواستند مکان را خلوت کنند. مردم نگران همسایه های خود بودند که ببینند چه اتفاقی برای آنها افتاده. به گفته یکی از مسئولان سازمان آتش نشانی 5 نفر کشته شدند اما برخی خبرها از کشته شدن 6 و یا 7 نفر خبر داده بودند.

رئیس سازمان آتش نشانی اهواز به خبرنگار ایسنا گفته بود: «حادثه در یک منزل دو طبقه سه واحدی رخ داد که منجر به تخریب کامل هر سه واحد شد و بخشی از منزل مجاور نیز آسیب دید. شش مغازه، تعدادی خودرو و غرفه‌های میوه‌فروشی اطراف نیز دچار آسیب شدند.» ابراهیم قنبری اما گفت «میزان دقیق خسارت واردشده به بازار و بافت مسکونی و تجاری، مشخص نیست.» رئیس سازمان آتش نشانی این آمار را داد اما اهالی محل می گفتند که بیش از 15 مغازه خسارت دیده اند.


مردمی که دور از حادثه بودند کار را رها کرده و به کمک مغازه ها و منازل خسارت دیده رفته بودند. بر اثر انفجار سنگ های بزرگ پرتاب شده بود و درب خانه روبروی منزل حادثه دیده از جا کنده بود. یکی از اهالی محل جلوی درب منزل خود نشسته بود و با چهره ای پریشان به حال و روزشان نگاه می کرد و گویا به آن فکر می کرد که چگونه از پس این همه مشکلات بر بیاید.
اهالی محل کمر همت را بسته بودند، یک قسمتی از مردم با سنگ جت جا کولر مغازه ای را می بریدند و عده ای وسایل های سالم مغازه را در ماشین می گذاشتند. آنچه که حضوری دیدم تلاشِ اهالی برای یاری رسانی به یکدیگر بود. نه مسئولِ ایمنی حضور داشت و نه امدادرسانی برای کمک به مغازه‌دارهای آسیب دیده. مسئولان امداد فقط در ساعت‌های اولیه برای یافتنِ کشته و مجروحان حضور داشتند. آنچه بود، خرابی و بدبختی بود و بس.

کلمات کلیدی: چندثانیه -متفاوت - بازار عامری اهواز 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP