• امروز جمعه ، ۲ آبان ۱۳۹۹
  • ٦ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Fri 23 Oct 2020
- فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده گفت . دکتر علیرضا زالی تعداد کل بیماران بستری را ۶ هزار و ۶۵ بیمار اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۷۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹هزار و ۷۰۰ بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر ۸۲۰ بیمار جدید بوده است که ۱۶۳ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از ترخیص بالغ بر ۶۰۰ بیمار خبر داد و افزود: در مقابل ۱۵ درصد رشد در میزان مرگ و میر و ۱۸ درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به ۲۴...


رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه احیای بافت‌های فرسوده تا پایان دولت دوازدهم ادامه می‌یابد، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون یک میلیون و ۳۵۵ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و تحویل داده است. حجت الاسلام حسن روحانی روز پنجشنبه یکم آبان در آیین بهره برداری از طرح های وزارت راه و شهرسازی گفت: بخشی از آرامش و سکونت مردم در سایه داشتن مسکن مناسب است. آنهایی که اجاره نشین بودند و سال‌ها و مدت ها دنبال خانه می‌گشتند، باید بهتر لمس کنند و اگر کسی این مراحل را نپیموده باشد و شرایط طوری باشد که از روز اول صاحب خانه باشد احساس نمی کند که مسئله خانه چقدر مهم است و چگونه آرامش برای روح و روان فرد و خانواده ایجاد می‌کند. وی افزود: از آغاز دولت دو کار مهم بر دوش داشتیم؛ یکی بحث ساماندهی بافت‌های فرسوده بود که بسیار اهمیت دارد. در شهرستان های مختلف بافت های...


سخنگوی وزارت خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان، گفت: توصیه ایران به ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی‌های بیهوده بردارد. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار برخی ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارشات ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می‌کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی‌کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود. وی افزود: رژیم آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور که سابقه طولانی در دخالت...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش 5471 تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۸۶۱ تن از ایشان وخیم است. دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۴۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۲۴۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ تن رسید. وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۰۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۳۱ هزار...


در این مقطع، تمهیدات ویژه برای کاهش ابتلا، بستری و مرگ و میر ضروری است و قطع زنجیره ابتلا باید در اولویت باشد و لذا انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند را در سراسر کشور و به ویژه برای گروه‌های در معرض خطر در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد و تمامی مراکز آزمایشگاهی، خصوصی و دولتی موظف به ثبت مشخصات بیمار در سامانه واحد خواهند بود. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از فعالیت مجاهدانه همه دستگاه‌های دخیل در مقابله با کرونا و به ویژه کادر درمانی کشور به عنوان سربازان خط مقدم این مبارزه، گفت: در یک ارزیابی دقیق می‌توانیم بگوییم که هیچ یک از دستگاه‌ها و افراد، در انجام وظایفشان در روند این مبارزه خستگی ناپذیر، اهمال و یا کم کاری نکرده اند. باید همگی تلاش کنیم تا هیچ ناهماهنگی...


دوشنبه ، ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۶:۵۵
آقای وزیر! شلاق بر تنِ معلم راضی‌تان می‌کند؟!

برای نشستن بر جای رجایی و باهنر در سال‌های پس از انقلاب و پرویز ناتل خانلری در سال های دور و قبل‌تر به ظرفیت ‌هایی فراتر و آدم‌هایی بسا بزرگ‌تر نیاز است.

خبر محکومیت یک معلم به 45 ضربه شلاق و در پی شکایت وزیر آموزش و پرورش و معاون او موجی از اعتراض و هم‌‌دردی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته تا جایی که یک یا دو ضربه یا بیشتر را می‌خواهند خود تقبل کنند.

این یادداشت البته دربارۀ رأی صادره نیست و چه بسا بر اساس قوانین موجود قاضی رأیی جز این نمی‌توانسته صادر کند و کاریکاتور یا طرح ترسیمی مصداق اهانت علنی یا تحقیر دانسته شده که مجازات آن هم در قانون مشخص است.

بحث بر سر کم‌تحملی آقای وزیر آموزش و پرورش و معاون اوست که به خاطر یک کاریکاتور شکایت کرده و حالا با موجی از انتقادات رو به رو شده‌اند.

ساختار عقب افتادۀ آموزش ما به قدر کافی با جهان توسعه‌یافته فاصله دارد و رفتارهایی از این دست تنها آن را چند برابر بیشتر می‌کند و می‌توان به آقای حاجی میرزایی یادآور شد از این شکایت چه به دست آورده‌اید و اگر حکم در مراحل بعدی هم تأیید شود چه به دست می‌آورید؟

آقای وزیر! شلاق بر تنِ معلم راضی‌تان می‌کند؟!
بعید نیست که می‌خواسته به مرحلۀ صدور رأی برساند تا بعد ببخشاید ولی فضای منفی قابل ترمیم نیست. همچنین محتمل است که رییس جمهوری به عنوان مقام بالادست از او بخواهد و در واقع دستور دهد اعلام گذشت کند اما در هر صورت این اتفاق مثبتی نیست.

شاید انتقاد اصلی متوجه رییس جمهوری باشد که در انتخاب وزیر پس از کناره‌گیری آقای بطحایی به معیارهای حداقلی رضایت داد و رییس سابق نهضت سواد آموزی تهران را تنها به سبب همکاری با او در هیأت دولت برای این مسؤولیت خطیر برگزید در حالی که در جمهوری اسلامی این جایگاه خُرد نبوده چندان که دو نخست وزیر، قبل از آن وزیر آموزش و پرورش بوده‌اند.

نگاه نکنید که وزیر آموزش و پرورش دولت روحانی به سودای نمایندگی استعفا می‌کند و بعد هم تازه کاندیدای مجلس نمی‌شود و به معاونت دانشگاه آزاد رضایت می‌دهد. چهل سال قبل و در سال های 59 و60 محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر از وزارت آموزش و پرورش به نخست‌وزیری رسیدند و وزیران بعدی گاه سودای ریاست جمهوری داشتند یا در این قد و قواره تعریف می‌شدند. حالا آیا اندازه‌ها در حدی شده که وزیر یک کارتون یا کاریکاتور را برنمی‌تابد و شکایت می‌کند؟!

طرح را ندیده‌ام ولی نمی‌توان طرح شکایت را پذیرفت مگر این که به شکل غیر قابل تحملی سخیف و مستهجن بوده باشدکه از یک معلم بعید است.

این یادداشت نه دربارۀ مضمون آن طرح است نه دربارۀ رأی. بلکه در تقبیح تحمل اندک وزیر و معاون اوست. آن هم در حالی که یکی از پایگاه‌های مهم رأی به روحانی چه در سال 92 و چه 96 جامعۀ فرهنگیان بودند.

مشکلات مالی و معیشتی و اقتصادی یا تأخیر در وعده‌ها را می توان به تحریم‌ها و سازمان برنامه و بودجه نسبت داد ولی شکایت و شلاق، جای توجیه باقی نمی‌گذارد و ربطی به بودجه ندارد و راهی باقی نمی‌گذارد جز آن که به این نتیجه برسیم که برای نشستن بر جای رجایی و باهنر در سال‌های پس از انقلاب و پرویز ناتل خانلری در سال‌های دور و قبل‌تر به ظرفیت هایی فراتر و آدم‌هایی بسا بزرگ‌تر نیاز است.

وزیر فرهنگ و بعدتر آموزش و پرورش وزن و وقاری مثال‌زدنی داشته و من هنوز داستان‌هایی از دایی پدرم - مرحوم رضا مزیّنی- می‌شنوم که در مقام معاون فرهنگ تهران در آغاز دهۀ 30 به دکتر مصدق مشورت می‌داده و مورد وثوق او بوده و دغدغه‌های کلان ملی داشته‌اند و محبوب و منتخب فرهنگیان بوده‌اند.

اگر وزارت، جز خدمت‌گزاری به مجموعه نیست پس چرا تصور کرده‌اند ارباب معلمان‌اند؟ هر چند اربابان هم درگذر زمان دریافتند با رعیت باید مهربان بود و با شلاق بر گردۀ او کارشان بسامان نمی‌شود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - آقای وزیر - شلاق 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP