• امروز جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹
  • ۱۳ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Fri 30 Oct 2020
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد. ، ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره اظهارات اخیر مکرون رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت قدسی پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد(ص)، اظهار داشت:در جلسه اخیر کمیسیون و در چارچوب رصد اخبار مربوط به تحولات این موضوع مورد بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از بحث و بررسی‌ها اعضای کمیسیون نامه‌ای را به وزارت امور خارجه واصل داشتند و در آن نامه خواسته شد که دستگاه دیپلماسی واکنش جدی به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه نشان دهد. نماینده تهران در مجلس مواضع اخیر رئیس جمهور فرانسه را...


وزیر بهداشت گفت: ما مدیریت کرونا را بر مبنای روزهای سخت دفاع مقدس در کشور انجام دادیم و از قبل از ورود ویروس به کشور، خودمان را آماده و سنگرآرایی کردیم و یک بیمار هم پشت درِ هیچ بیمارستانی سرگردان نشد. سعید نمکی وزیر بهداشت در دیدار جمعی از هنرمندان و جانبازان به مناسبت حماسه 9 آبان و سالروز اولین شکست عراق در آبادان و اهدای تندیس شهید «دریاقلی سورانی» اظهار کرد: بخشی از هنرمندان در برج عاج می نشینند و گروهی دیگر نیز توفیق دارند که همواره در کنار مردم باشند و به عبارت دیگر «قطره دریاست، اگر با دریاست/ ور نه او قطره و دریا، دریاست». اینکه عزیزی مانند آقای پرستویی، جاودانه در ذهن مردم می ماند به این دلیل است که همیشه در کنار مردم بوده چه پشت دوربین، چه روبروی دوربین، چه در صحنه سینما و چه در کنار مردم در کارهای بزرگ. وی افزود: شاید چون...


وزیر امور خارجه تاکید کرد همگان باید بدانند که افراط‌گرایی تنها افراط‌گرایی بیشتر را به همراه می‌آورد. محمدجواد ظریف در توییتی با اشاره به حمله تروریستی اخیر در نیس فرانسه نوشت: «ما حمله تروریستی امروز در نیس را به شدت محکوم ‌می‌کنیم. این دور باطل تشدیدی - نفرت‌پراکنی، تحریک و خشونت - باید با منطق و عقلانیت جایگزین شود. همگان باید بدانند که افراط‌گرایی تنها افراط‌گرایی بیشتر به همراه می‌آورد و نمی‌توان از طریق تحریک‌آفرینی‌های زننده به صلح دست یافت.»


وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه اشخاص و شرکت‌های فعال در بخش پتروشیمی ایران خبر داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز اعلام کرد چند شرکت فعال در بخش پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم قرار داده است. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده دفتر کنترل دارایی‌های این وزارتخانه ۸ شرکت را به دلیل نقشی که خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران با واسطه‌گری شرکت پتروشیمی «تریلیانس» داشته‌اند در فهرست تحریم قرار داده است. خزانه‌داری آمریکا شرکت تریلیانس را ژانویه ۲۰۲۰ در فهرست تحریم‌ها قرار داده بود. طبق این بیانیه، شرکت‌هایی که امروز در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند در ایران، چین و سنگاپور مستقرند و به فروش محصولات پتروشیمی ایران کمک کرده‌اند. «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «یک شبکه‌ جهانی از شرکت‌ها...


خسرو کفیلی- رکوردگیری بهمن ماه سال گذشته از ملی پوشان برای عضویت در تیم ملی وزنه برداری ایران توسط کادر فنی تیم ملی محسوب نمی شود. صالح چراغی وزنه بردار دسته ۸۹ کیلوگرم استان البرز که به تازگی از سوی محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای آسیایی ازبکستان به اردوی تیم ملی دعوت شده است ، با بیان این مطلب گفت : کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران بهمن ماه سال گذشته برای انتخاب ملی پوشان کشورمان برای عضویت در تیم ملی ایران به منظور شرکت در رقابتهای آسیایی اقدام به رکوردگیری از ملی پوشان کرد که من در آن رکوردگیری به علت آنکه در شرایط مطلوبی قرار نداشتم به عنوان یکی از دو وزنه بردار ذخیره برگزیده شدم . کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران با گذشت بیش از ۹ ماه بار دیگر ۱۲ وزنه بردار را برای شرکت در اردوی تیم ملی...


جمعه ، ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۵۳
خراسان جنوبی، کمترین بیکاری در ایرانخراسان جنوبی پنج فصل متوالی کمترین نرخ بیکاری را کسب کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های اشتغالزایی سبب شد، خراسان جنوبی طی پنج فصل پیاپی از تابستان ۹۸ تا پایان تابستان ۹۹ پایین‌ترین نرخ بیکاری را بین استان‌های کشور کسب کند. مشیرالحق عابدی در نشست کارگروه اشتغال استان که با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، به تبیین طرح‌های اشتغالزای استان پرداخت و گفت: ادامه پروژه‌های عمرانی و طرح‌های اقتصادی در دست اقدام استان، می‌تواند این موفقیت را تکرار کند.

وی اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) در اشتغالزایی را شایسته و قابل تحسین دانست و افزود: این برنامه‌ها که در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان این نهاد صورت گرفته، خودکفایی محرومان را به همراه داشته است.

معاون استاندار خراسان جنوبی با تشریح عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه اشتغالزایی محرومان استان تصریح کرد: این نهاد در بحث فرش دستباف اقدامات ارزنده و خوبی انجام داده است.

عابدی گفت: نظارت‌های دقیق بر روند اجرای کار از لحظه تهیه مواد اولیه تا اتمام کار، کیفیت فرش دستباف تولیدی مددجویان کمیته امداد استان را ارتقا بخشیده است.

وی افزود: ما نیز به واسطه این اقدامات در خور توجه از این نهاد مقدس حمایت خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با پیگیری‌های شخص استاندار و حمایت دولت، اقدامات خوبی در زمینه ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق محروم استان انجام شده که پیامدهای مطلوبی هم به همراه داشته است.

وی گفت: یکی از این اقدامات، واگذاری نیروگاه‌ خورشیدی خانگی به خانواده‌های نیازمند، اقشار آسیب‌پذیر و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای ایجاد اشتغال پایدار است و با حمایت دولت و پیگیری‌های استاندار، در قالب این طرح هفت هزار و ۵۰۰ پنل خورشیدی نصب و راه‌اندازی می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این نشست گفت: مقام معظم رهبری همواره بر توانمندسازی و ایجاد درآمد ثابت برای خانوارهای نیازمند در عین رعایت کرامت و حرمت کمک شوندگان، در صدر اقدامات این نهاد تأکید دارند.

حجت الله عبدالملکی افزود: کمیته امداد خراسان جنوبی با همراهی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل کارنامه خوب و موفقی در ایجاد اشتغال داشته است.

وی بیان کرد: چنانچه به اقتصاد مقاومتی اهمیت داده شود، گشایش‌های زیادی در سطح جامعه ایجاد خواهد شد و این نهاد از بدو تأسیس برای ۷۰۰ هزار خانوار شغل ایجاد کرده و این خانوارها به خودکفایی رسیده اند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بسیج سازندگی در زمینه توسعه اشتغال و توانمندسازی گروه‌های جهادی در استان خراسان جنوبی تفاهم‌نامه امضا کردند.

براساس این تفاهم‌نامه که دیروز (چهارشنبه) با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور و رییس سازمان بسیج سازندگی در بیرجند امضا شد، با هزینه‌کرد ۳۲ میلیارد تومان و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بسیج سازندگی برای هزار و ۵۰۰ مددجو در خراسان جنوبی تا پایان امسال اشتغال ایجاد می‌شود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - خراسان جنوبی - بیکاری ایران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP