• امروز جمعه ، ۲ آبان ۱۳۹۹
  • ٦ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Fri 23 Oct 2020
- فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده گفت . دکتر علیرضا زالی تعداد کل بیماران بستری را ۶ هزار و ۶۵ بیمار اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۷۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹هزار و ۷۰۰ بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر ۸۲۰ بیمار جدید بوده است که ۱۶۳ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از ترخیص بالغ بر ۶۰۰ بیمار خبر داد و افزود: در مقابل ۱۵ درصد رشد در میزان مرگ و میر و ۱۸ درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به ۲۴...


رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه احیای بافت‌های فرسوده تا پایان دولت دوازدهم ادامه می‌یابد، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون یک میلیون و ۳۵۵ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و تحویل داده است. حجت الاسلام حسن روحانی روز پنجشنبه یکم آبان در آیین بهره برداری از طرح های وزارت راه و شهرسازی گفت: بخشی از آرامش و سکونت مردم در سایه داشتن مسکن مناسب است. آنهایی که اجاره نشین بودند و سال‌ها و مدت ها دنبال خانه می‌گشتند، باید بهتر لمس کنند و اگر کسی این مراحل را نپیموده باشد و شرایط طوری باشد که از روز اول صاحب خانه باشد احساس نمی کند که مسئله خانه چقدر مهم است و چگونه آرامش برای روح و روان فرد و خانواده ایجاد می‌کند. وی افزود: از آغاز دولت دو کار مهم بر دوش داشتیم؛ یکی بحث ساماندهی بافت‌های فرسوده بود که بسیار اهمیت دارد. در شهرستان های مختلف بافت های...


سخنگوی وزارت خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان، گفت: توصیه ایران به ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی‌های بیهوده بردارد. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار برخی ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارشات ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می‌کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی‌کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود. وی افزود: رژیم آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور که سابقه طولانی در دخالت...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش 5471 تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۸۶۱ تن از ایشان وخیم است. دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۴۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۲۴۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ تن رسید. وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۰۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۳۱ هزار...


در این مقطع، تمهیدات ویژه برای کاهش ابتلا، بستری و مرگ و میر ضروری است و قطع زنجیره ابتلا باید در اولویت باشد و لذا انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند را در سراسر کشور و به ویژه برای گروه‌های در معرض خطر در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد و تمامی مراکز آزمایشگاهی، خصوصی و دولتی موظف به ثبت مشخصات بیمار در سامانه واحد خواهند بود. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از فعالیت مجاهدانه همه دستگاه‌های دخیل در مقابله با کرونا و به ویژه کادر درمانی کشور به عنوان سربازان خط مقدم این مبارزه، گفت: در یک ارزیابی دقیق می‌توانیم بگوییم که هیچ یک از دستگاه‌ها و افراد، در انجام وظایفشان در روند این مبارزه خستگی ناپذیر، اهمال و یا کم کاری نکرده اند. باید همگی تلاش کنیم تا هیچ ناهماهنگی...


جمعه ، ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۴:۱۷
افزایش مصرف نفت در دنیا

شیوع ویروس کرونا و افزایش موارد ابتدا به این ویروس هرچند در ابتدا موجب کاهش جدی مصرف نفت شده بود اما اکنون با گذشت نزدیک به یکسال و همزیستی دنیا با این ویروس میزان مصرف نفت کمی افزایش یافته و همین مساله اوپک پلاس را ترغیب به افزایش تولید کرده است.
تصمیم اوپک پلاس در شرایطی است که آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد که دورنمای نفت به دلیل افت تقاضا در دوران کرونا شکننده مانده و برنامه اوپک پلاس برای افزایش تولید از سال آینده، توازن بازارهای جهانی را در وضعیت حساسی قرار می دهد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد این ریسک وجود دارد که احیای تقاضا به دلیل افزایش اخیر موارد ابتلا به کووید ۱۹ در بسیاری از کشورها متوقف شود. همزمان بازارها هم عرضه بیشتری در ژانویه دریافت خواهند کرد زیرا اوپک و متحدانش قرار است محدودیت عرضه ای که از ماه مه آغاز کرده اند را تسهیل کنند. هنگامی که شیرهای نفت این تولیدکنندگان باز شود، بازار فضای محدودی برای جذب نفت بیشتر خواهد داشت.

تسریع افزایش ابتلا به ویروس کرونا باعث شده بسیاری در بازار این پرسش را مطرح کنند که آیا اوپک و متحدانش از ژانویه تولیدشان را افزایش خواهند داد یا خیر. به گفته نمایندگان اوپک، تولیدکنندگان در داخل این گروه هم تردیدهایی دارند. با این حال، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی روز سه شنبه گفت: فعلا برنامه اوپک پلاس افزایش تولید طبق توافق اولیه است.

تقاضا برای نفت افزایش یافته است

در این رابطه مرتصی بهروزی فر کارشناس ارشد انرژی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه قطعا تا زمانی که درمان قطعی برای کرونا یافت نشود، بازار جهانی نفت به شرایط سابق باز نخواهد گشت، گفت: میلیون ها شغل در کشورهای مختلف از جمله ایرران با رکود مواجه شده است، در بخش گردشگری، حمل و نقل و سایر ئبخش با کاهش تقاضای نفت مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تا بازگشت شرایط به روال عادی شاهد بهبود وضعیت بازار نفت نخواهیم بود، تصریح کرد: این مساله را نیز باید درنظر گرفت که حدود یک سال است که دنیا با کرونا دست و پنجه نرم می کند و یک نوعی هم زیستی با کرونا در دنیا به وجود آمده است.

به گفته این کارشناس حوزه انرژی حتی آمریکا نیز به عنوان بزرگترین اقتصاد دنیا نمی تواند قرنطینه دائمی را ایجاد کند به همین دلیل مردم با کرونا تعامل پیدا کرده اند و پذیرفته اند که این بیماری مدتی همراه دنیا خواهد بود، به نظر می رسد که همین شرایط و توسعه فعالیت های اقتصادی میزان مصرف نفت را افزایش داده است.

بهروزی فر با اشاره تصمیم اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت، اظهار کرد: اوضوع فعلی این استدلال را برای اوپک پلاس به وجود آورده که می تواند بخشی از کاهش را بازگرداند و افزایش تولید داشته باشد این مساله را نیز باید درنظر داشت که محور اوپک پلاس روسیه و عربستان است و این دو کشور به شدت به درآمدهای نفتی وابسته هستند.

وی با بیان اینکه اگر این تصور ایجاد شود که بازار با افزایش تقاضا مواجه خواهد بود نشست دیگری برگزار خواهند کرد و در مورد میزان افزایش تولید مذاکره خواهد شد، گفت: دور از ذهن است که مجدد کاهش تولید به میزان سابق به وجود آید چراکه عربستان و روسیه به شدت نیازمند درآمدهای نفتی هستند.

این کارشناس حوزه انرژی در پاسخ به این سوال که آیا شرایط موجود بازار نفت امکان تغییر رویه مصرف و کاهش تقاضا حتی پس از رفع کامل بحران کرونا در جهان وجود دارد، اظهار کرد: این اتفاق حتما محقق می شود اما نه در طول یک سال و دوسال بلکه پیش بینی می شود طی ۱۰ سال آینده نفت و گاز توسط انرژی های تجدیدپذیر جایگزین شود.

بهروزی فر افزود: این فرایند تا جایی خواهد رفت که استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به شدت اقتصادی خواهد شد و حتی اگر ۱۰ سال گذشته را مشاهده کنید در میابید که استفاده از انرژی خورشیدی بسیار به صرفه تر شده است، این روال نیز ادامه خواهد یافت اما اینکه تصور شود طی یک سال نفت از بازار جهانی حذف خواهد شد امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه اگر یک درمان قطعی برای کرونا به وجود آید قطعا در کوتاه مدت مصرف نفت همچون سابق می شود، گفت: بهبود وضعیت اقتصادی کمی زمان بر خواهد بود اما در طی ۶ ماه میزان مصرف به حالت سابق باز خواهد گشت
کلمات کلیدی: چندثانیه -افزایش - مصرف نفت -دنیا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP