• امروز جمعه ، ۲ آبان ۱۳۹۹
  • ٦ ربيع الأول ۱٤٤٢
  • Fri 23 Oct 2020
- فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تعداد موارد مراجعه سرپایی و بستری بیماران در استان تهران، از اعمال محدودیت های بیشتر از هفته آینده گفت . دکتر علیرضا زالی تعداد کل بیماران بستری را ۶ هزار و ۶۵ بیمار اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۷۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹هزار و ۷۰۰ بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و سهم بستری از مجموع مراجعین بالغ بر ۸۲۰ بیمار جدید بوده است که ۱۶۳ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند. فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از ترخیص بالغ بر ۶۰۰ بیمار خبر داد و افزود: در مقابل ۱۵ درصد رشد در میزان مرگ و میر و ۱۸ درصد رشد در تعداد افرادی که نسبت به هفته قبل تست مثبت داشته اند، نسبت به ۲۴...


رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه احیای بافت‌های فرسوده تا پایان دولت دوازدهم ادامه می‌یابد، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون یک میلیون و ۳۵۵ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و تحویل داده است. حجت الاسلام حسن روحانی روز پنجشنبه یکم آبان در آیین بهره برداری از طرح های وزارت راه و شهرسازی گفت: بخشی از آرامش و سکونت مردم در سایه داشتن مسکن مناسب است. آنهایی که اجاره نشین بودند و سال‌ها و مدت ها دنبال خانه می‌گشتند، باید بهتر لمس کنند و اگر کسی این مراحل را نپیموده باشد و شرایط طوری باشد که از روز اول صاحب خانه باشد احساس نمی کند که مسئله خانه چقدر مهم است و چگونه آرامش برای روح و روان فرد و خانواده ایجاد می‌کند. وی افزود: از آغاز دولت دو کار مهم بر دوش داشتیم؛ یکی بحث ساماندهی بافت‌های فرسوده بود که بسیار اهمیت دارد. در شهرستان های مختلف بافت های...


سخنگوی وزارت خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان، گفت: توصیه ایران به ایالات متحده آن است که دست از فرافکنی‌های بیهوده بردارد. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام احضار صبح امروز سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار برخی ادعاهای بی‌اساس مقامات رژیم آمریکا در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارشات ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می‌کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی‌کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود. وی افزود: رژیم آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور که سابقه طولانی در دخالت...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش 5471 تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۸۶۱ تن از ایشان وخیم است. دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۴۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۲۴۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ تن رسید. وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۰۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۳۱ هزار...


در این مقطع، تمهیدات ویژه برای کاهش ابتلا، بستری و مرگ و میر ضروری است و قطع زنجیره ابتلا باید در اولویت باشد و لذا انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند را در سراسر کشور و به ویژه برای گروه‌های در معرض خطر در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد و تمامی مراکز آزمایشگاهی، خصوصی و دولتی موظف به ثبت مشخصات بیمار در سامانه واحد خواهند بود. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از فعالیت مجاهدانه همه دستگاه‌های دخیل در مقابله با کرونا و به ویژه کادر درمانی کشور به عنوان سربازان خط مقدم این مبارزه، گفت: در یک ارزیابی دقیق می‌توانیم بگوییم که هیچ یک از دستگاه‌ها و افراد، در انجام وظایفشان در روند این مبارزه خستگی ناپذیر، اهمال و یا کم کاری نکرده اند. باید همگی تلاش کنیم تا هیچ ناهماهنگی...


یکشنبه ، ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۱۴
هشدار دیزنی به تماشاگران

برچسب جدید قبل از نمایش انیمیشین‌هایی مانند "دامبو"، روی صفحه نمایش ظاهر شده و به مخاطب اعلام می‌کند که این انمیشین دارای مفاهیم نژادپرستانه است.

کمپانی انیمیشن و فیلم‌سازی "دیزنی" در مورد نژادپرستانه بودن برخی از آثار قدیمی خود به مشترکانش هشدار می‌دهد.
این کمپانی در سرویس نمایش ویدئویی خود موسوم به "دیزنی پلاس" با هشدار "نژادپرستانه بودن" برخی از مفاهیم و تصاویر خود را به اطلاع مشترکان می‌رساند. دیزنی پلاس شبکه نمایش خانگی انحصاری شرکت دیزنی و سرویسی مانند "فیلیمو" یا "نماوا" محسوب می‌شود.

این شرکت با برچسب جدید خود در مورد مفاهیم نژادپرستی یا رفتارهای نامناسب در برخی از انیمیشن‌های قدیمی به کاربرانش هشدار می‌دهد.

برچسب جدید قبل از نمایش انیمیشین‌هایی مانند "پیتر پَن"، "دامبو"، "فانتازیا" و "بانو و ولگرد" به مدت 10 ثانیه روی صفحه نمایش ظاهر شده و به مخاطب اعلام می‌کند که این انمیشین یا کارتن دارای مفاهیم نژادپرستانه یا نامناسب است.

انیمیشن "بانو و ولگرد" به دلیل نمایش کاراکتر دو گربه با کلیشه‌های ضدآسیایی مورد انتقاد قرار گرفت

بانو و ولگرد دیزنی

در سال گذشته این شبکه پخش کننده آثار کمپانی دیزنی، پیام هشدار خود را کوتاه و با حروف ریز روی برخی از انیمیشن‌هایش قرار داد، اما نسخه ارتقا یافته پیام هشدار به شکلی جدیدتر عرضه می‌شود تا توجه مخاطبان را جلب کند.

اگر مشترک سرویس دیزنی پلاس روی فیلمی با محتوای نژادپرستانه کلیک کند، قبل از تماشای انیمیشن به مدت 10 ثانیه شاهد پیام دیزنی خواهد بود.

در برچسب جدید دیزنی پلاس می‌خوانیم:

"این برنامه حاوی تصاویر یا بدرفتاری با مردم یا فرهنگ‌هاست".

"این کلیشه‌ها در زمان ساخت اشتباه بوده‌اند و هنوز هم اشتباه هستند. ما به جای حذف تصاویر یا آثار، زیان‌بخشی آنها را می‌پذیریم، از آنها می‌آموزیم و برای خلق آینده‌ای فراگیر در کنار هم گفت‌و‌گو خواهیم کرد".

"دیزنی متعهد به خلق داستان‌هایی الهام‌بخش و آرمان‌گرایانه برای بازتاب تنوع غنی و ارزشمند تجربیات بشری در سراسر جهان است".

کارتن "پیتر پن" به دلیل اهانت به بومیان اصلی آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت

پیترپن دیزنی

بی‌بی‌سی در این باره نوشت: یکی دیگر از فیلم‌های دیزنی که این پیام روی آنها قرار می‌گیرد، گربه‌های اشرافی محصول سال 1970 است. در این فیلم یک گربه با صورت زرد با "چاپ‌استیک" (چوب مخصوص غذاخوری در شرق آسیا) پیانو می‌نوازد.

در انیمیشن "پیتر پن" محصول سال 1953 نیز بومیان آمریکا با کلمه اهانت‌آمیز و نژادپرستانه "رد اسکین" یا "سرخ پوست" خطاب می‌شوند. در این فیلم "پیتر" و پسران گم شده با سرپوش پردار مخصوص سرخ‌پوستان می‌رقصند. دیزنی می‌گوید نمایش این تصاویر نوعی از "تمسخر و تصرف فرهنگ بومیان آمریکا" است. موسیقی "چه چیزی یک مرد قرمز را قرمز می‌کند" نیز نژادپرستانه توصیف شده است. این موسیقی بعدها به "چه چیزی مرد شجاع را شجاع می‌کند" تغییر نام داد.

این هشدار روی فیلم "بانو و ولگرد" که حاوی چندین مورد نژادپرستانه و کلیشه‌های نامناسب فرهنگی است، نیز قرار داده شده است. در این انیمیشن دو گربه کلیشه‌های ضدآسیایی را نشان می‌دهند.

در انیمیشن "دامبو" محصول سال 1968 گروهی از کلاغ‌ها که برای پرواز به دامبو کمک می‌کنند، صدا و لهجه‌ای شبیه صداهای مرسوم و کلیشه‌ای سیاه‌پوستان دارند. نام رهبر کلاغ‌ها نیز "جیم کرو" است. "جیم کرو" نام قوانین نژادپرستانه و جداکننده سیاهان و سفیدان بین سال‌های 1876 تا 1965 در جنوب آمریکاست. "کلیف ادواردز" یک هنرپیشه سفید پوست به جای این شخصیت کارتونی صداپیشگی کرده است.

بسیاری شخصیت "کینگ لویی" گوریل انیمیشن "کتاب جنگل" را نماد آفریقایی-آمریکایی‌ها می‌دانند

کتاب جنگل دیزنی گوریل

انیمیشن "کتاب جنگل" ساخته سال 1968 نیز به دلیل نمایش "کینگ لویی" به عنوان یک گوریل با مهارت‌های زبانی ضعیف و با شخصیتی تنبل مورد انتقادهای فراوان قرار گرفته است. بسیاری این میمون را نماد آفریقایی-آمریکایی‌ها می‌دانند.

انیمیشن‌ "آواز جنوب" ساخته سال 1946 هرگز به دلیل نمایش مفاهیم نژادپرستانه اجازه نمایش در شبکه ویدئویی دیزنی پلاس یا انتشار روی "دی‌وی دی" در آمریکا را نیافت. این کارتن نشان می‌دهد که بردگان آمریکایی از زندگی در مزارع پنبه خوشحال بودند.

در هشدار شرکت دیزنی آمده است: "در حالیکه که این کارتن و انیمیشن‌‌ها نمایانگر جامعه امروز نیستند، به همان شکل اولیه ارائه خواهند شد. در این غیر این صورت ادعا خواهد شد که چنین تعصباتی هرگز وجود نداشته‌اند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - هشدار دینزلی - تماشاگران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP