• امروز جمعه ، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٩ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Fri 4 Dec 2020
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که بالاترین سطح بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در مناطقی است که وضعیت اقتصادی در آنجا ضعیف‌تر است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نتایج مطالعات نشان می‌دهد که بالاترین سطح بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در مناطقی است که وضعیت اقتصادی در آنجا ضعیف‌تر است. علیرضا زالی، در وبینار بین‌المللی سواد، آموزش و سلامت در کشورهای فارسی زبان، با اظهار امیدواری نسبت به اشتراک گذاری تجربیات کشورها در حوزه سلامت، برای میزبانی از پژوهش‌های مشترک کشورهای فارسی زبان در این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام آمادگی کرد. وی با بیان اینکه اشتراکات فرهنگی و زبانی کشورهای فارسی زبان می‌تواند اثر مرزهای جغرافیایی را کمرنگ کند، گفت: شرایط بهداشتی و درمانی کشورهای فارسی زبان مشابهت زیادی با یکدیگر دارد. زالی با تاکید...


خسرو کفیلی- تاشکند پایتخت ازبکستان در حالی اوایل فروردین سال آینده میزبان مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا خواهد بود که شاید این شهر محل خداحافظی یک و یا دو ملی پوش وزنه برداری ایران باشد. این رقابتها که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز دارد ، محل تلاقی دو ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم ایران خواهد بود که شاید آخرین سال دوران قهرمانی شان را طی می کنند. سهراب مرادی و کیانوش رستمی دو ملی پوش با تجربه کشورمان با کوله باری از تجربه و داشتن مدال های رنگارنگ از رقابتهای قاره ای ، جهانی و المپیک که حضورشان از هم اکنون در ترکیب تیم ملی وزنه برداری ایران اعزامی به ازبکستان مسجل است ، رقابتهای تاشکند آخرین فرصتشان برای کسب امتیازات لازم به منظور حضور در بازی های المپیک توکیو و یا اینکه این شهر محل خداحافظی یک و یا هر دو وزنه بردار از...


محمدباقر قالیباف رئیس مجلس درباره قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت: آقای روحانی گفته اند مجلس هول شده، کسی هول نشده است. رئیس مجلس با بیان اینکه به عنوان نمایندگان مردم نباید دغدغه‌ای به جز دغدغه مردم داشته باشیم گفت: در بودجه ۱۴۰۰ دچار کسری هستیم. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای در گفت‌وگوی زنده با مردم از شبکه یک سیما ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان گفت: در این شب‌ها مردم در سیل خوزستان به خصوص اهواز و آبادان هستند، به آن‌ها خداقوت می‌گویم و امیدواریم نیرو‌های دولتی و مردمی کمک کنند تا آن‌ها از این شرایط سخت بگذرند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی وی افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم بدون شک نباید دغدغه‌ای به جز دغدغه مردم داشته باشیم و طبیعتاً با گرانی‌ها آشنا هستیم و در فرصت‌هایی که پیدا می‌شود...


رییس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم برخورد قاطع دادگستری‌ها با زمین خواری‌ها گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مسئول صیانت از ذخایر ملی باید با جدیت وارد میدان شود و اجازه ندهد سودجویان کاربری اراضی کشاورزی را برای احداث ویلا و مراکز تفریحی تغییر دهند. آیت‎الله سید ابراهیم رییسی در جلسه پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی خود به البرز و یزد، بر اجرای کامل طرح پایش زندانیان در سراسر کشور تأکید کرد و گفت: باید وضعیت تک‎تک زندانیان به دقت بازنگری شود تا کسی بدون دلیل در زندان نماند و حتی یک مورد هم نباید از قلم بیفتد. رییس قوه قضاییه تأکید کرد: اگر طرح غربالگری زندانیان به طور دقیق و همه‎جانبه اجرا شود، اتفاق مبارکی خواهد افتاد و آثار فراوانی در کاهش جمعیت کیفری کشور و باز اجتماعی شدن زندانیان خواهد داشت. آیت الله رییسی همچنین با تقدیر...


روحانی با اشاره به روند همکاری های دو کشور ایران و ترکیه گفت: اراده دو کشور بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری بوده ولی متاسفانه تحریم آمریکا مانع این شده بود که ما بتوانیم به راحتی به تجارت و همکاری های اقتصادی و بانکی بین خود ادامه دهیم. روحانی در تماس با اردوغان: اگر طرف های مقابل ما در برجام به تعهدات خود عمل کنند ، ایران هم به تعهدات خود عمل خواهد کرد حجت اسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنج شنبه در گفت و گوی تلفنی با رئیس جمهور ترکیه، با قدردانی از ابراز همدردی این کشور با مردم ایران و همچنین محکومیت این ترور توسط آنکارا، خاطرنشان کرد: برای ما شیوه ای که در این ترور استفاده شده و اینکه توسط چه کسانی انجام گرفته است، کاملا مشخص است. روحانی با بیان اینکه این دانشمند ایرانی در ماه های اخیر زندگی اش بیشتر وقت خود را صرف مبارزه با کرونا...


چهارشنبه ، ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۲۳:۵۴
بانک‌ها خبر دارند کرونا آمده؟!

باور کرونا تنها به این نیست که بانک‌ها زودتر تعطیل کنند، مشتری را در پیاده رو نگاه دارند و بین متصدیان باجه ها و مراجعان با نوار فاصله ایجاد کنند. به این است که در زمانه کرونا ملاحظه مشتری را داشته باشند و دست کم ادبیات پیامک های تهدید را تغییر دهند.
کرونا بد دردی است. جان و مال را با هم به خطر می‌اندازد. مردمان هم باید نگران جان‌شان باشند و هم دغدغه شغل‌ و کارشان را داشته باشند تا مبادا در این روزهای سخت بیکار شوند و نانی نداشته باشند که سر سفره خانواده خود ببرند.

معاون اشتغال وزارت کار گفت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری در دوران کرونا بیکار شدند که حدود ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر از اسفند تا کنون نتوانسته اند دوباره شاغل شوند. این خبر دردناک است و البته جبر کرونایی و تحریمی.

برخی مشاغل مجبور هستند که به خاطر نبود کار، کارگر خود را اخراج کنند. درآمدی نیست تا حقوقی باشد. اگر تا دیروز با 10 نفر کار پیش می‌رفت حالا با 2 نفر انجام می‌شود که یکی از آنها احتمالا خود صاحب کار است.

بانک‌ها خبر دارند کرونا آمده؟!

بله شرایط سخت شده است و در این شرایط سخت و جانکاه، برخی بلای جان کم رمق مردم شده‌اند. مثلا بانک‌ها. برای بانک‌هایی که ادعای اسلامی بودن‌شان گوش فلک را کر کرده است، فرقی نمی‌کند شرایط کرونایی است یا نه. وام داده‌اند و سفت و سخت پای آن ایستاده‌اند که آن را پس بگیرند.

کافی است یک یا دو ماه قسط فرد وام گیرنده عقب بیفتد. به زمین و زمان زنگ می‌زنند که آی آقا یا خانم، قسطت عقب افتاده و اگر پرداخت نکنی، ال و بل می‌کنیم.

این قشر بیکار شده از کجا بیاورد، قسط‌های میلیونی شما را پرداخت کند؟ شاید بگویید چشمش کور و دندش نرم، می‌خواست وام نگیرد! خوش انصاف با شرایطی که ایجاد شده است برخی از مردم برای خرید وسایل اولیه و ساده زندگی احتیاج به وام دارند چه برسد به خانه و ماشین.

امروز شاید بتوان گفت بانک‌ها برای مردم خطرناک‌تر از کرونا هستند. واقعا برای بانکداری اسلامی که قرض الحسنه در آن تعریف شده است، زشت است که مردم باید حدود یک سال یا بیشتر فقط سود وام را پرداخت کنند تا بعد به اصل وام برسند.

بگذارید مثال‌هایی از بانکداری در کشورهای دیگر بزنم که ادعایی هم در بانک‌داری ندارند. دوستی دارم که در کشور دانمارک زندگی می‌کند. برای خرید خانه وام 120 درصدی گرفته است بدون سود. یعنی هم می‌تواند خانه بخرد و هم وسایل خانه. رفیق دیگر که در ایتالیا زندگی می‌کند و در کار تولید است، بعد از کرونا وامی گرفته که سود ندارد و دو سال بعد تازه قسط‌های آن شروع می‌شود.

باور کرونا تنها به این نیست که بانک‌ها زودتر تعطیل کنند، مشتری را در پیاده رو نگاه دارند و بین متصدیان باجه ها و مراجعان با نوار فاصله ایجاد کنند. به این است که در زمانه کرونا ملاحظه مشتری را داشته باشند و دست کم ادبیات پیامک های تهدید را تغییر دهند.

لطفا در این عصر کرونا «یار شاطر، نه بار خاطر» باشید. بخشی از مردم به صورت جدی احتیاج برای ادامه زندگی احتیاج به کمک دارند. باید هرچه زودتر به وضع آنها رسیدگی شود.

شرایط اقتصادی کشور با توجه به تحریم‌ها سخت است و ما این را می‌دانیم اما مردم هم گناه نکرده‌اند و باید دست آنها را در شرایط سخت گرفت تا کمرشان بیش از این زیر فشار خم نشود. مردم کرونا زده، مثل زلزله زدگان هستند. اگر به آنها دیر کمک شود معلوم نیست بتوانند زیر آوار تحمل کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بانکها - خبر - کرونا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP