• امروز یکشنبه ، ۹ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٤ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Sun 29 Nov 2020
وزیر بهداشت گفت: امروز همه می‌دانیم که اگر قرار باشد در جایی به مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت توجه اساسی و ویژه شود، باید در مدرسه این اتفاق رخ دهد. سعید نمکی در دیدار وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه به عنوان برش بسیار مهم جامعه که در آنجا دانش آموزان می‌توانند علاوه بر تاثیرپذیری از شعار‌ها و آموزش‌های عرصه سلامت و به خصوص پیشگیری، بر سایر افراد جامعه به ویژه پدران و مادران، تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته باشند. وی افزود: یک روزی ما به عنوان فرزندان جامعه پدرسالار، تحت تاثیر آموزه‌های پدران و مادران خودمان بودیم، اما امروز نوع رستوران، غذا، تفریح، مقصد سفر و خیلی از ابعاد دیگر خانواده را بچه‌ها تعیین می‌کنند این الگو پذیری قوی خانواده‌ها از بچه‌ها را نشان می‌دهد و اگر در مدرسه و برشی که ما آن‌ها را در اختیار داریم، متاثر از آموزش‌های...


گزینه مشاور امنیت ملی «جو بایدن» می‌گوید اگر ایران به تعهداتش بازگردد و با حسن نیت، آماده انجام مذاکرات بعدی باشد بایدن نیز آماده است همان کار را انجام دهد. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به وعده‌های جو بایدن درباره بازگشت به توافق هسته‌ای ایران نوشت، «جیک سالیوان» گزینه تیم بایدن رئیس جمهور احتمالی بعدی آمریکا و کسی که در مذاکرات محرمانه با ایران قبل از آغاز مذاکرات منتهی به برجام نقش داشت در سخنرانی خود در دانشگاه مینه سوتا در روز چهارشنبه گذشته گفته، «این کاملا به ایران بستگی دارد.» وی همچنین گفته، «اگر ایران موافقت کند که به تعهداتی که نقض کرده است بازگردد و آماده پیشبرد مذاکراتِ با حسن نیت برای توافق‌های بعدی باشد، آقای بایدن هم آماده است همان کار را انجام دهد.» سخنان سالیوان در حالی مطرح می‌شود که دولت آمریکا طرفی بوده...


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توئیتی نوشت که شرم آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری می کنند. ظریف در این توئیت افزود: بدون شک حمله تروریستی به دانشمند هسته‌ای ما توسط یک رژیم تروریست طراحی و برنامه‌ریزی و توسط همدستان جنایتکار آن اجرا شده است. او ادامه داد: شرم‌آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری کرده و خود را پشت دعوت به "خویشتنداری" پنهان می‌کنند. وی تاکید کرد: بی‌کیفرگذاشتن، به جسورتر شدن رژیم تروریستی منجر می‌شود که تجاوزگری در ذات آن است. تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت...


در صورت آزادی شرکت بازنشسته ها در انتخابات آتی فوتبال، باید این موضوع را دهن کجی به قوانین رسمی کشور مصوب مجلس شورای اسلامی و تایید شده در شورای نگهبان دانست سرپرست فدراسیون فوتبال به صورت تلویحی اعلام کرد که ممنوعیتی برای حضور بازنشسته‌ها در انتخابات هیات رییسه فدراسیون فوتبال وجود ندارد. ، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال صبح شنبه در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری انتخابات هیات رییسه گفت: فقط اساسنامه معیار و ملاک برگزاری انتخابات است. او ادامه داد: موظفیم براساس اساسنامه انتخابات را برگزار کنیم ولاغیر. امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم و هر کس که انتخاب شد، سکان هدایت فوتبال را پیش ببرد. به نظر می‌رسد این اظهارات بهاروند در پاسخ به شائبه ممنوعیت حضور بازنشستگان در انتخابات هیات رییسه فدراسون فوتبال است. در...


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جناب آقای محسن فخری‌زاده، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند. متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است: بسم‌الله الرحمن الرحیم دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که...


پنج‌شنبه ، ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۲۰:۵۲
چرا برای پرسپولیس مدیرعامل حراستی برگزیده شد؟

این نخستین بار نیست که یک مدیر حراستی و بدون تخصص در حوزه فوتبال حرفه‌ای به عنوان مدیرعامل پرسپولیس یا استقلال منصوب می‌شود. پیش از این در تابستان سال ۹۵ نیز رضا حسنی خو مدیرکل حراست وقت وزارت ورزش ناگهان به مدیرعاملی استقلال رسید! ایرج عرب هم نمونه بعدی بود که سر از تیم سرخ درآورد. آیا حضور آن‌ها فساد را در سرخابی‌ها پاک کرد؟ اگر این راهش است مدیرعامل یک مقام عالی قضایی یا رییس پلیس بهتر نبود؟


مدیرعامل تازه باشگاه پرسپولیس در جلسه امروز تعیین و طبق زمزمه هایی که از دیروز شنیده می شد، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه پرسپولیس انتخاب شد تا روال جلوس مدیران غیرمتخصص در دو باشگاه پرطرفدار ایران ادامه داشته باشد.
در پایان نشست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان، جعفر سمیعی که مدیرکل حراست وزارتخانه نیز هست، در انتخابی عجیب مدیرعامل سرخپوشان تهرانی شد تا شایعات رنگ واقعیت بگیرد. در محافل ورزشی گفته می شود یکی از دلایل انتخاب وی، نظارت بر نحوه واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس در بورس و البته بررسی موشکافانه قرارداد آتیه داده پرداز است که حرف و حدیث های بسیاری را به راه انداخته و گفته می شود امتیازهای خارج قاعده زیادی در قرارداد کارگزار با امضای رسول پناه اعطا شده است.

موج مدیران حراستی در استقلال و پرسپولیس چه می کنند؟

البته این برای نخستین بار نیست که یک مدیر حراستی و بدون تخصص در حوزه فوتبال حرفه ای به عنوان مدیرعامل پرسپولیس یا استقلال منصوب می شود. پیش از این در تابستان سال 95 نیز رضا حسنی خو مدیرکل حراست وقت وزارت ورزش ناگهان به مدیرعاملی استقلال رسیده بود! جالب اینکه از برکناری ایرج عرب مدیرعامل اسبق پرسپولیس هم ماه های زیادی نمی گذرد. آیا انتصاب های قبلی مدیران حراست موجب حذف فساد از این دو تیم شده است که حالا بار دیگر به بهانه برخورد با آن ، سمیعی را از بیرون فوتبال آورده اند؟!

چرا برای پرسپولیس مدیرعامل حراستی منصوب شد؟

آیا برای مبارزه با ناپاکی و مافیای دلالی و فساد در واگذاری امتیازها ، لزوما باید نیروهای حراستی و امنیتی را بر مصدر کار نشاند؟ اگر چنین شیوه ای جواب می دهد پس بهتر این بود که یک مقام عالی قضایی و دادگستری یا نیوری انتظامی را بر صدر پرسپولیس می نشاندند که دیگر خیال مان از بابت رفع فساد در این باشگاه راحت شود!

پیش از این مهدی رسول‌پناه اسفند سال گذشته به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس انتخاب شده بود و ۶ روز پیش بعد از ایجاد حواشی بسیار زیاد و وارد کردن ضربات اعتباری سنگین به این باشگاه پرهوادار، تحت فشار افکار عمومی از سمتش کناره‌گیری کرد. اگر مدیر جدید پرسپولیس در شغل ریاست حراست وزارتخانه کارش را درست و به نحو احسنت انجام می داد، از اساس یک دندانپزشک بخاطر ارتباطات حزبی اینهمه مدت سرپرست باشگاهی چون پرسپولیس نمی ماند که کار به انتشار فایل های روساکننده اش برسد. یا اینکه اینهمه ابهام در عقد قرارداد با کارگزار و اسپانسر باشگاه در رسانه ها و مطبوعات طرح نمی شد. برای انجام وظیفه حراست از قانون و سلامت اداری، حتما باید سمیعی شخصا مدیرعامل پرسپولیس می شد و دهها چهره متخصص فوتبالی از خانواده پرسپولیس، کنج خانه می نشستند؟ به نظر می رسد ایراد کار جای دیگری است و از اساس وزیر ورزش اعتقادی به استفاده از توان نیروهای تحصیلکرده و باتجربه پرسپولیس و استقلال ندارد و از شورای شهر و حراست و آتش نشانی و صنعت و معدن و بازار و ... برای این دو تیم مدیر رو می کند. مدیرانی که اگر درست کار می کردند اکنون وضع استقلال و پرسپولیس این نبود.

هنوز سفرهای مارکوپولویی و آزادانه محمدجواد عباباف رییس سابق حراست وزارتخانه و رفیق صمیمی سلطانی فر همراه تیم ملی فوتبال در اردوهای خارجی و جام جهانی و جام ملتهای آسیا از یادمان نرفته است. مواردی که نشان می دهد وزیر ورزش هم چندان نسبت به ورود مدیران حراستش به فوتبال بی میل نیست و آنها نیز از این علاقه وزیر نهایت بهره را می برند.

سفرهایی که باعث نزدیکی آسیب زننده مدیران حراست به جمع مدیران اجرایی شده و آنها به جای حفظ جایگاه نظارتی و ضدفساد خود، به بدنه حلقه های مدیریتی نزدیک می شوند و حاصل آن می شود که در مورد مهدی تاج و فدراسیونش رخ داد. عکس زیر فقط یکی از تصاویری است که عباباف را در یکی از سفرهای خارجی شانه به شانه مهدی تاج نشان می دهد. او در اردوهای تیم ملی نیز حضور چشمگیر داشت و هیچگاه مشخص نشد به چه دلیل ده ها هزار دلار بابت سفرها و اقامت های طولانی و هزینه زای او به بودجه ورزش کشور هزینه تحمیل شد. مدیری که سالهای آخر خدمتش را در ماموریت های برون مرزی خوب و خوش گذراند و سپس بازنشسته شد. اینها همه از تدابیر همین وزیر ورزش است که حتی به درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر انتخاب مدیران متخصص از خانواده دو باشگاه هیچ ترتیب اثری نداد.

گزارشی از حضور آدم‌های اشتباهی در امارات/ از نماینده مجلس تا ریاست سابق حراست! :: سایت خبری، تحلیلی، ورزشی، بانک ورزش

بیانیه هیات مدیره پرسپولیس؛ سمیعی برای حذف فساد آمد

روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، بعد از پایان نشست امروز به نقل از اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از انتخاب جعفر سمیعی ظفرقندی به عنوان مدیر عامل این باشگاه ،بیانیه‌ای منتشر کرد که متن آن خود گویای بسیاری از مسایل پشت پرده این انتخاب است. در این بیانیه مبارزه با فساد، بعنوان یکی از دلایل اصلی انتخاب مدیرعامل جدید نام برده شده است که خود مهر تاییدی بر وجود فساد شدید در موفق ترین باشگاه ایران چندسال اخیر در رقابت های داخلی و آسیایی است. فسادی که گرچه اشاره ای به جزییات آن نشده و تا امروز هواداران و مردم برای دانستن آن غریبه شناخته شده اند، اما از سوی رسانه ها و خبرنگاران به اطلاع افکارعمومی رسیده است و زوایای تاریک آن برای دوستداران این تیم عیان شده است.

بیانیه اینطور نوشته شده؛ « پرسپولیس عزیز ما روز‌های مهمی را سپری می‌کند و دور نیست زمانی که افتخار بزرگ آسیایی روی سینه پرسپولیس عزیز ما بنشیند و غرور و عزت به ارمغان بیاورد. در چنین شرایطی و با توجه به استعفای مهدی رسول پناه، سرپرست باشگاه که لازم می‌دانیم از زحمات و تلاش‌های وی تشکر کنیم، پس از بررسی برنامه‌های گزینه‌های مطرح، جعفر سمیعی ظفرقندی را به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب کردیم.

ایجاد شرایط لازم برای ادامه مسیر پرسپولیس تا قهرمانی آسیا، تسریع روند خصوصی سازی و مبارزه با فساد مهمترین شاخص‌های مدنظر اعضای هیئت مدیره بود که در برنامه سمیعی به صورت کامل دیده می‌شد. از پیشکسوتان، هواداران، اعضای کادر فنی و بازیکنان می‌خواهیم با وحدت و همدلی مدیرعامل جدید را در رسیدن به این اهداف یاری کنند.»

سمیعی قبل از ورزش، کجا بوده است؟

مدیرعامل جدید پرسپولیس که باز هم فردی ناشناخته برای اغلب هواداران این باشگاه محسوب می شود، مانند ایرج عرب پیش از حضور در باشگاه پرسپولیس مدیرکل حراست ورزش و جوانان بوده است. سمیعی، زمانی به عنوان مشاور شهردار و رئیس کل حراست شهرداری تهران در دوره کوتاه شهردارشدن افشانی منصوب شده بود و سابقه فعالیت در شهرداری پایتخت را نیز دارد. ای حکم به خرداد سال 97 برمی گردد. سمیعی همچنین یکی از اعضای هیات رئیسه کمیته پدافند غیرعامل نیز محسوب می‌شود. آیا این رزومه برای کار در راس باشگاه پرسپولیس با دهها میلیون طرفدار کافی است. گذشت زمان همه چیز را نشان خواهد داد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - پرسپولیس -مدیرعامل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP