• امروز یکشنبه ، ۹ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٤ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Sun 29 Nov 2020
وزیر بهداشت گفت: امروز همه می‌دانیم که اگر قرار باشد در جایی به مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت توجه اساسی و ویژه شود، باید در مدرسه این اتفاق رخ دهد. سعید نمکی در دیدار وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه به عنوان برش بسیار مهم جامعه که در آنجا دانش آموزان می‌توانند علاوه بر تاثیرپذیری از شعار‌ها و آموزش‌های عرصه سلامت و به خصوص پیشگیری، بر سایر افراد جامعه به ویژه پدران و مادران، تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته باشند. وی افزود: یک روزی ما به عنوان فرزندان جامعه پدرسالار، تحت تاثیر آموزه‌های پدران و مادران خودمان بودیم، اما امروز نوع رستوران، غذا، تفریح، مقصد سفر و خیلی از ابعاد دیگر خانواده را بچه‌ها تعیین می‌کنند این الگو پذیری قوی خانواده‌ها از بچه‌ها را نشان می‌دهد و اگر در مدرسه و برشی که ما آن‌ها را در اختیار داریم، متاثر از آموزش‌های...


گزینه مشاور امنیت ملی «جو بایدن» می‌گوید اگر ایران به تعهداتش بازگردد و با حسن نیت، آماده انجام مذاکرات بعدی باشد بایدن نیز آماده است همان کار را انجام دهد. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به وعده‌های جو بایدن درباره بازگشت به توافق هسته‌ای ایران نوشت، «جیک سالیوان» گزینه تیم بایدن رئیس جمهور احتمالی بعدی آمریکا و کسی که در مذاکرات محرمانه با ایران قبل از آغاز مذاکرات منتهی به برجام نقش داشت در سخنرانی خود در دانشگاه مینه سوتا در روز چهارشنبه گذشته گفته، «این کاملا به ایران بستگی دارد.» وی همچنین گفته، «اگر ایران موافقت کند که به تعهداتی که نقض کرده است بازگردد و آماده پیشبرد مذاکراتِ با حسن نیت برای توافق‌های بعدی باشد، آقای بایدن هم آماده است همان کار را انجام دهد.» سخنان سالیوان در حالی مطرح می‌شود که دولت آمریکا طرفی بوده...


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توئیتی نوشت که شرم آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری می کنند. ظریف در این توئیت افزود: بدون شک حمله تروریستی به دانشمند هسته‌ای ما توسط یک رژیم تروریست طراحی و برنامه‌ریزی و توسط همدستان جنایتکار آن اجرا شده است. او ادامه داد: شرم‌آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری کرده و خود را پشت دعوت به "خویشتنداری" پنهان می‌کنند. وی تاکید کرد: بی‌کیفرگذاشتن، به جسورتر شدن رژیم تروریستی منجر می‌شود که تجاوزگری در ذات آن است. تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت...


در صورت آزادی شرکت بازنشسته ها در انتخابات آتی فوتبال، باید این موضوع را دهن کجی به قوانین رسمی کشور مصوب مجلس شورای اسلامی و تایید شده در شورای نگهبان دانست سرپرست فدراسیون فوتبال به صورت تلویحی اعلام کرد که ممنوعیتی برای حضور بازنشسته‌ها در انتخابات هیات رییسه فدراسیون فوتبال وجود ندارد. ، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال صبح شنبه در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری انتخابات هیات رییسه گفت: فقط اساسنامه معیار و ملاک برگزاری انتخابات است. او ادامه داد: موظفیم براساس اساسنامه انتخابات را برگزار کنیم ولاغیر. امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم و هر کس که انتخاب شد، سکان هدایت فوتبال را پیش ببرد. به نظر می‌رسد این اظهارات بهاروند در پاسخ به شائبه ممنوعیت حضور بازنشستگان در انتخابات هیات رییسه فدراسون فوتبال است. در...


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جناب آقای محسن فخری‌زاده، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند. متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است: بسم‌الله الرحمن الرحیم دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که...


جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۰۳
اختصاصی - ملی پوش وزنه برداری ایران : رکوردگیری بهمن ماه گذشته محسوب نمی شود
خسرو کفیلی-

رکوردگیری بهمن ماه سال گذشته از ملی پوشان برای عضویت در تیم ملی وزنه برداری ایران توسط کادر فنی تیم ملی محسوب نمی شود.

صالح چراغی وزنه بردار دسته ۸۹ کیلوگرم استان البرز که به تازگی از سوی محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران برای شرکت در رقابتهای آسیایی ازبکستان به اردوی تیم ملی دعوت شده است ، با بیان این مطلب گفت : کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران بهمن ماه سال گذشته برای انتخاب ملی پوشان کشورمان برای عضویت در تیم ملی ایران به منظور شرکت در رقابتهای آسیایی اقدام به رکوردگیری از ملی پوشان کرد که من در آن رکوردگیری به علت آنکه در شرایط مطلوبی قرار نداشتم به عنوان یکی از دو وزنه بردار ذخیره برگزیده شدم .

کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران با گذشت بیش از ۹ ماه بار دیگر ۱۲ وزنه بردار را برای شرکت در اردوی تیم ملی دعوت کرده است که دیگر حدنصابهای کسب شده در آن رکوردگیری محسوب نمی شود و تمامی وزنه برداران دعوت شده به اردو شانس عضویت در تیم کشورمان را دارند.

چراغی با اشاره به زمان برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری ایران به منظور شرکت در رقابتهای آسیایی تاشکند- ازبکستان اظهارداشت : با توجه به شرایط خاص کشور پس از شیوع ویروس کرونا این مرحله از اردو تفاوت بسیاری با اردوهای دیگر دارد. وزنه برداران دعوت شده به اردو این بار با رعایت پروتکل های بهداشتی ، ۴۰ روز در قرنطینه خواهند بود که در نوع خود بی نظیر است.

به دعوت شدگان به اردوی تیم ملی اعلام شده است پس از دادن تست پی سی آر و آزمایش دوپینگ ، دعوت شدگان به اردو ۴۰ روز در قرنطینه خواهند بود و نمی توانند اردو را ترک کنند.

تمامی دعوت شدگان به اردو با توجه به اهدافی که دارند موافقت خود را با شرایط حضور در این اردو اعلام کرده اند.

او که به همراه علی میری و محمد زارع سه وزنه بردار دسته ۸۹ کیلوگرم دعوت شده به اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران هستند ، در خصوص شانسش برای پوشیدن دوبنده تیم ملی گفت : از میان ما سه نفر یک نفرخط خواهد خورد ، با توجه به اینکه وزنه برداری یک رشته ورزشی رکوردی است هر وزنه برداری که به حدنصابهای بهتری دست یابد دوبنده تیم ملی را برتن خواهد کرد.

ملی پوش وزنه برداری ایران در خصوص حضورش در یک دسته بالاتر اظهارداشت : با توجه به ترافیکی که در اوزان ۹۶ کیلوگرم وجود دارد و حضور کیانوش رستمی و سهراب مرادی در این وزن ، اکنون قصد صعود به یک وزن بالاتر را ندارم ولی در آینده به ویزه در سال های آینده این امکان وجود دارد که به یک وزن بالاتر بروم .

او به تمرینات انفرادی اش در ماه های گذشته به علت شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت : شیوع بیماری کرونا و تعویق مسابقات آسیایی باعث شد که اردوهای آمادگی تیم ملی تعطیل شود این تعطیلی موجب شد که ملی پوشان وزنه برداری کشورمان با توجه به شرایط بد اقتصادی حاکم بر کشور تمرینات انفرادی را پی بگیرند و تمامی هزینه ها را خود متقبل شوند اکنون با تشکیل اردوی آمادگی این فرصت ایجاد شده است که ملی پوشان فارغ البال از مباحث اقتصادی تنها در اندیشه انجام تمرینات سخت و تلاش برای عضویت در تیم ملی باشند.

او افزود : در این ماه ها هر وزنه بردار برای تنها آماده نگه داشتن خود ماهانه ۵ میلیون تومنان هزینه کرده است بدون آنکه کمکی از اداره کل و هیات وزنه برداری استانش دریافت کرده باشد.

چراغی در پایان به اعتراض برخی از ملی پوشان وزنه برداری ایران نسبت به مبلغ پاداش کسب مدالشان از رقابتهای آسیایی و جهانی اشاره کرد و گفت : متاسفانه مسوولان ورزش کشور بدون توجه به تورم موجود در کشور پاداشی را برای مدال آوران کشورمان در نظر گرفتند که بسیاراندک بود ، در این خصوص باید بگویم که ملی پوشان رشته های مختلف نگاهشان به این پاداش هاست تا با انگیزه مضاعف در رویدادهای قاره ای و جهانی حضوری پر قدرت داشته باشند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - ملی پوش - وزنه برداری 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP