• امروز سه‌شنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٦ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Tue 1 Dec 2020
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به ردیابی هوشمند موارد کرونا در طرح بسیج محله محور گفت: در شروع هفته گذشته بر اساس ردیابی تلفن همراه بیمارانی که کرونا مثبت بودند نشان داد که تنها ۲۰ درصد این افراد قرنطینه را رعایت می‌کنند و ۷۳ درصد نقض قرنطینه می‌کنند. این به منزله یک بمب ساعتی در تهران قلمداد می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد. ، دکتر علیرضا زالی در جلسه فرمانداران استان تهران ویژه اجرای طرح شهید سلیمانی که با حضور استاندار تهران و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد ضمن تقدیر از استاندار تهران و مسئولین محلی، سپاه، نیروی انتظامی، شبکه‌های بهداشت و درمان و هماهنگی میان همه دستگاه‌های مربوطه که دستاورد‌های مهمی در مقابله با بیماری کرونا را رقم زده است، گفت: امروز فرصت تاریخی تکرار ناپذیری برای استان تهران فراهم شده...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۱۳۸۸۱ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۵۸۴۰ تن از ایشان وخیم است. س از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۹۷۵ هزار تن گذشت. آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۱ آذر/ بهبودی بیش از ۶۷۷ هزار نفر از بیماران برای دیدن آخرین آمار، کلیک کنید به گزارش «تابناک»؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سیزده هزار و ۸۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۲۳۷ مورد...


عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه یکی از داوطلبان اصلی واکسن کرونا در داخل مراحل آزمایش روی حیوان را به اتمام رسانده است و به زودی وارد آزمایش انسانی و با این روند واکسن خرداد ۱۴۰۰ وارد بازار می‌شود. دکتر مینو محرز افزود: اگر مرحله مطالعه انسانی این واکسن به‌سرعت و با موفقیت طی شود، درنهایت ما واکسن کرونای ایرانی را در اردیبهشت یا نهایت خرداد ۱۴۰۰ خواهیم داشت.» دکتر محرز با اشاره به روند طی شده در تولید واکسن کرونای داخلی، اظهار داشت: «خوشبختانه اقدامات لازم برای تولید واکسن کرونا در داخل با دقت و سرعت در حال انجام است و دو واکسن از واکسن‌های در حال تولید فاز‌های حیوانی را طی کرده‌اند و اگر بتوانند مجوز کمیته اخلاق را دریافت کنند، می‌توانند فاز انسانی کارآزمایی‎های بالینی را هم آغاز کنند که این اتفاق در آینده نزدیک...


برای ادامه تعطیلی های کرونایی در شهرهای قرمز، شنبه تصمیم گیری می شود. «علیرضا رئیسی»، در گفت‌وگو با «تیتر امشب» شبکه خبر، با بیان اینکه محدودیت سراسری از یکم آذر ماه شروع شد، افزود: با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت و رعایت مردمی میزان پروتکل‌ها به بالای ۹۰ درصد رسید. معاون بهداشت وزارت بهداشت، تأکید کرد: در یکم آذر ۱۶۰ شهر در وضع قرمز (هشدار سه) قرار داشتند و اکنون ۳۸ شهر قرمز هستند. وی ادامه داد: متأسفانه در ۲۳ شهرستان با رعایت نکردن صحیح پروتکل‌های بهداشتی شاهد صعود ابتلاء به ویروس کرونا هستیم. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: همه محدودیت‌ها تا صبح شنبه آینده قابل اجرا است مگر اینکه تصمیمات جدید زودتر اطلاع رسانی شود. رئیسی با بیان اینکه سیر نزولی ورود به بیمارستان‌ها را شاهد هستیم، ادامه داد: چنانچه رعایت پروتکل‌های...


مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه‌ای بوده است. علی ربیعی، سخنگوی دولت درباره طرح نمایندگان مبنی بر اقدام فوری برای لغو تحریم‌ها اظهار داشت که به نظر دولت، موضوع از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است و مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه‌ای بوده است. هیچ نهاد و قوه‌ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند و به نظر می‌رسد مجلس هم نمی‌تواند در این موضوعات وارد شود و قطعا شورای نگهبان در مورد این طرح به این موارد توجه خواهد کرد و به محدودیت‌های قانونی، ملاحظات و مصلحت‌های ملی توجه خواهد شد. آنچه در عنوان طرح نمایندگان محترم آمده، برداشت تحریم‌ها است. انباشت اورانیوم با غنای ۲۰ درصد و همینطور عدم اجرای پروتکل الحاقی...


جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۱۴
مرحله دوم مذاکرات مرزی لبنان و اسرائیل

مذاکرات لبنان و اسرائیل، غیرمستقیم با میانجیگری و حضور مقامات امریکا برگزار می شود.

دولت لبنان مرحله دوم مذاکرات غیرمسقیم با اسرائیل درباره تعیین مرزهای دریایی را از دیروز چهارشنبه آغاز کرد. این مذاکرات دو روزه است و امروز پنجشنبه ادامه می یابد.

، حزب الله لبنان به عنوان یکی از قدرتمندترین بخش های نظامی سیاسی این کشور، تاکنون با این مذاکرات، مخالفتی نداشته بلکه به صورت تلویحی با برگزاری این مذاکرات موافقت کرده است.

با این حال حزب الله و امل دو گروه شیعه در لبنان نسبت به ترکیب هیات مذاکره کننده لبنان با اسرائیل انتقاد کرده اند. این دو گروه همچنین تاکید دارند مذاکرات صرفا فنی و در چارچوب مسئله تعیین مرزهای مشترک دریایی انجام می شود.

مرحله دوم مذاکرات مرزی لبنان و اسرائیل / حزب الله موافق است

علاوه بر این فراکسیون حزب الله لبنان در پارلمان این کشور در بیانیه ای گفته است این مذاکرات به معنی عادی سازی روابط با اسرائیل نیست.

حزب الله لبنان، اسرائیل را دشمن می داند و بارها با ارتش اسرائیل وارد جنگ شده است.

در این مذاکرات، لبنان و اسرائیل برای تعیین مرزهای دریایی خود گفتگوی غیرمستقیم می کنند. اسرائیل می گوید مذاکرات مستقیم است اما لبنان این موضوع را رد و آن را غیرمستقیم توصیف می کند.

این مذاکرات با میانجیگری آمریکا و در مقر نیروهای صلح بان سازمان ملل متحد در مرز دو طرف (معروف به خط آبی) در منطقه ناقوره برگزار می شود.

مذاکرات بدون حضور خبرنگاران یا انتشار عکس یا فیلم انجام می شود.

در مرزهای اسرائیل و لبنان (جنوب لبنان و شمال اسرائیل) نیروهای صلح بان سازمان ملل متحد حضور دارند.

مذاکرات در یک اتاق انجام می شود اما دو طرف با فرمانده نیروهای صلح بان سازمان ملل گفتگو خواهند کرد و او گفته های هیات های اسرائیلی و لبنانی را به یکدیگر منتقل می کند. همچنین دستیار وزیر خارجه آمریکا و سفیر امریکا در بیروت در این مذاکرات حضور دارند.

گفته می شود این مذاکرات میان اسرائیل و لبنان، ابتکار دولت امریکا بوده است.

اسرائیل و لبنان رابطه رسمی و دیپلماتیک ندارند و دو طرف یکدیگر را به رسمیت نمی شناسند. اسرائیل و لبنان در وضعیت غیررسمی جنگی هستند.

برخی تحلیلگران و رسانه ها این احتمال را مطرح کردند که این اتفاق، نشانه ای از عزم اسرائیل و لبنان برای عادی سازی روابط است اما مقامات لبنانی این موضوع را رد کرده اند.

خبر آغاز مذاکرات مرزی میان اسرائیل و لبنان برای اولین بار از سوی نبیه بری رئیس شیعه پارلمان لبنان اعلام شد. بری رهبری جنبش شیعه امل را برعهده دارد.

دلیل اصلی اقدام لبنان برای تعیین مرزهای دریایی خود با اسرائیل، کشف منابع نفت و گاز در شرق دریای مدیترانه است. لبنان قصد دارد برنامه های اکتشاف و بهره برداری از منابع گاز و نفت در دریای خود را آغاز کند اما اختلاف با اسرائیل بر سر مرزهای دریایی، این برنامه ها را متوقف کرده است.

دولت امریکا، این مذاکرات را "تاریخی" توصیف کرده است.

تیم لبنان شامل 4 نفر (2 نظامی و 2 غیرنظامی) و تیم اسرائیلی شامل 6 نفر از جمله مدیرکل وزارت انرژی، مشاور دیپلماتیک نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و رئیس امور استراتژیک ارتش اسرائیل هستند.

مذاکره بر سر 860 کیلومتر مربع مساحت دریایی در مرز اسرائیل و لبنان است.

اسرائیل و لبنان قبل از این هم بر سرموضوعات متعددی از جمله تعیین خط آبی (مرزهای موقت زمینی) مذاکره داشته اند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - مرحله-دوم - لبنان - اسرائیل 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP