• امروز یکشنبه ، ۹ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٤ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Sun 29 Nov 2020
وزیر بهداشت گفت: امروز همه می‌دانیم که اگر قرار باشد در جایی به مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت توجه اساسی و ویژه شود، باید در مدرسه این اتفاق رخ دهد. سعید نمکی در دیدار وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه به عنوان برش بسیار مهم جامعه که در آنجا دانش آموزان می‌توانند علاوه بر تاثیرپذیری از شعار‌ها و آموزش‌های عرصه سلامت و به خصوص پیشگیری، بر سایر افراد جامعه به ویژه پدران و مادران، تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته باشند. وی افزود: یک روزی ما به عنوان فرزندان جامعه پدرسالار، تحت تاثیر آموزه‌های پدران و مادران خودمان بودیم، اما امروز نوع رستوران، غذا، تفریح، مقصد سفر و خیلی از ابعاد دیگر خانواده را بچه‌ها تعیین می‌کنند این الگو پذیری قوی خانواده‌ها از بچه‌ها را نشان می‌دهد و اگر در مدرسه و برشی که ما آن‌ها را در اختیار داریم، متاثر از آموزش‌های...


گزینه مشاور امنیت ملی «جو بایدن» می‌گوید اگر ایران به تعهداتش بازگردد و با حسن نیت، آماده انجام مذاکرات بعدی باشد بایدن نیز آماده است همان کار را انجام دهد. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به وعده‌های جو بایدن درباره بازگشت به توافق هسته‌ای ایران نوشت، «جیک سالیوان» گزینه تیم بایدن رئیس جمهور احتمالی بعدی آمریکا و کسی که در مذاکرات محرمانه با ایران قبل از آغاز مذاکرات منتهی به برجام نقش داشت در سخنرانی خود در دانشگاه مینه سوتا در روز چهارشنبه گذشته گفته، «این کاملا به ایران بستگی دارد.» وی همچنین گفته، «اگر ایران موافقت کند که به تعهداتی که نقض کرده است بازگردد و آماده پیشبرد مذاکراتِ با حسن نیت برای توافق‌های بعدی باشد، آقای بایدن هم آماده است همان کار را انجام دهد.» سخنان سالیوان در حالی مطرح می‌شود که دولت آمریکا طرفی بوده...


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توئیتی نوشت که شرم آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری می کنند. ظریف در این توئیت افزود: بدون شک حمله تروریستی به دانشمند هسته‌ای ما توسط یک رژیم تروریست طراحی و برنامه‌ریزی و توسط همدستان جنایتکار آن اجرا شده است. او ادامه داد: شرم‌آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری کرده و خود را پشت دعوت به "خویشتنداری" پنهان می‌کنند. وی تاکید کرد: بی‌کیفرگذاشتن، به جسورتر شدن رژیم تروریستی منجر می‌شود که تجاوزگری در ذات آن است. تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت...


در صورت آزادی شرکت بازنشسته ها در انتخابات آتی فوتبال، باید این موضوع را دهن کجی به قوانین رسمی کشور مصوب مجلس شورای اسلامی و تایید شده در شورای نگهبان دانست سرپرست فدراسیون فوتبال به صورت تلویحی اعلام کرد که ممنوعیتی برای حضور بازنشسته‌ها در انتخابات هیات رییسه فدراسیون فوتبال وجود ندارد. ، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال صبح شنبه در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری انتخابات هیات رییسه گفت: فقط اساسنامه معیار و ملاک برگزاری انتخابات است. او ادامه داد: موظفیم براساس اساسنامه انتخابات را برگزار کنیم ولاغیر. امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم و هر کس که انتخاب شد، سکان هدایت فوتبال را پیش ببرد. به نظر می‌رسد این اظهارات بهاروند در پاسخ به شائبه ممنوعیت حضور بازنشستگان در انتخابات هیات رییسه فدراسون فوتبال است. در...


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جناب آقای محسن فخری‌زاده، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند. متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است: بسم‌الله الرحمن الرحیم دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که...


جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۱۸
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: فقط ایرانی‌ها می‌توانند فشارهای حداکثری را تحمل کنند

تنها یک و نیم درصد از داروهای مورد نیاز کشور نیاز به واردات دارند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ ملتی به جز ایرانیان نمی توانند فشارهای حداکثری تحریم ها را تحمل کنند.

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه 7 آبان با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه ی سعادت آباد رادیو تهران درباره امنیت ملی و شفافیت سازی مواردی را مطرح کرد.

طرح شفافیت، اولین طرح ارائه شده به مجلس یازدهم


عمویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شفافیت در کلیت مباحث حکمرانی چقدر در خدمت امنیت ملی و یا تعارض با آن با توجه به اصل هشتم قانون اساسی دخیل است؟ اظهار داشت: شفافیت در واقع یک امر لاینفک و پیگیری آن جزو شعارهای مجلس یازدهم است. طرح شفافیت جزء اولین طرح های ارائه شده به مجلس و رئیس مجلس از اولین امضا کننده های این طرح بود.

عمویی افزود: شفافیت آثار زیادی دارد. یکی از مهمترین آثار آن رفع تعارض منافع است و به مردم اجازه می دهد تا عملکرد نماینده های منتخب را نظارت کرده و مطالبه‌گر خواسته‌های خود باشند. تمامی این عوامل باعث می شود تا نماینده بتواند عملکرد خود را به صورت دقیق و شفاف به اطلاع مردم برساند و علاوه بر آن تحت تأثیر جریانهای نفوذگر قرار نگیرد. از این جهت شفافیت به طور کلی یک موضوع پذیرفته شده است و ما باید بر روی جزئیات آن تمرکز کنیم؛ اما بعضی از موضوعات به خودی خود حساسیت برانگیز هستند. به طوری که اطلاعاتی رد و بدل می‌شود که منافع ملی کشور را در بردارد و شفاف سازی این موارد و استماع آن توسط کشورهای رقیب می تواند خطرآفرین باشد. ما در کمیسیون امنیت ملی تا جای ممکن تلاش می‌کنیم تا این شفاف‌سازی را به نحو احسن انجام دهیم؛ اما برخی از مسائل شامل ابعاد خاص امنیتی و اطلاعاتی می‌شود و به واسطه ارتباط کمیسیون امنیت ملی با وزارت اطلاعات و نهادهای نظامی، از نظر بیان برخی موضوعات محدودیت داریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تحریم های حداکثری بر مردم ایران به ویژه غذا و دارو و اقدامات مجلس شورای اسلامی گفت: این مساله در چارچوب کمیسیون امنیت ملی دنبال می‌شود و حداقل یک جلسه میزبان رئیس سازمان غذا و دارو و سرپرست وزارت صمت بوده و مسائل مربوط به امنیت غذایی و دارویی مردم را دنبال کرده‌ایم. همچنین در هفته های گذشته میزبان جناب قالیباف، رئیس سازمان بورس بوده ایم و این مسائل را از نگاه امنیتی پیگیری می‌کنیم. گفت و گوهایی در این قالب رد و بدل شده است. ما مطالبات خود را به نمایندگی از مردم مطرح کردیم و درتلاشیم تا نقش نظارتی خود را به نحو احسن ایفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۷ درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود گفت: نیمی از داروهای وارداتی دارای نمونه های تولید داخلی هستند؛ اما برخی بیماران به دلیل تمایلات شخصی و یا تشخیص پزشکی اقدام به تهیه نمونه خارجی می کنند. تنها یک و نیم درصد از داروهای مورد نیاز کشور نیاز به واردات دارند. امروزه امکان دسترسی به فرمولاسیون داروهای جدید فراهم است و شرکت های داخلی در بازه زمانی این داروها را با کیفیت لازم تولید می کنند. ما سعی در تولید این داروها در کشور داریم تا بتوان از طریق تولید داروهای با کیفیت نیازهای کشور را برطرف کنیم،؛ اما واقعیت این است که آمریکایی ها یک فشار حداکثری را برای ایران اعمال کردند که اگر ملتی مانند ایران نبود، نمی‌توانست با این فشارها مقاومت کند.

عمویی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ کشوری در جهان با این فشار تحریمی روبرو نبوده است اظهار داشت: هر مهمان خارجی که به ایران می آید باور نمی کند کشور ما با این تحریمهای سخت روبرو است. ما می دانیم که در شرایط سختی قرار داریم؛ اما با همه اینها حداقل نیازهای مردم تامین می شود و امیدواریم با تلاش بیشتر به اهداف بهتری دست پیدا کنیم.

امیدواریم جزئیات طرح کالابرگ تا قبل از زمستان تصویب شود


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح کالابرگ توسط نمایندگان مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: طرح تامین کالاهای اساسی روزچهارشنبه 7 آبان تصویب شد و امیدواریم جزئیات این طرح نیز تا قبل از فرا رسیدن زمستان به تصویب برسد. بخشی از جامعه در حال حاضر دچار آسیب و ناتوانی و در معیشت خود دچار مشکل شده است و از دولت انتظار می‌رود تا حداقل‌های نیاز زندگی مردم را تضمین کند.

ایران مایل به حفظ روابط دوستانه خود با دو کشور آذربایجان و ارمنستان است


عمویی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه موضع کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مناقشه قره باغ با توجه به امنیت ملی ایران چیست؟ گفت: حدود یک ماه از آغاز درگیری‌ها بین ارمنستان و آذربایجان می‌گذرد و ما از روز اول نسبت به این موضوع حساسیت نشان داده ایم. از طرف کمیسیون به ماموریتی برای بازدید از مناطق مرزی آذربایجان شرقی رفتیم . واقعیت این است که این درگیری ها آثار خاصی را بر مردم استان آذربایجان در مرز ارس داشته است. موارد متعددی از سقوط راکت در مرزهای ایران به دلیل خطای محاسباتی مشاهده شده است. مرز باریک و سهل الوصول ارس بین ایران و جمهوری آذربایجان واقع شده است که بسیاری از مردم در این مناطق در زمین‌های خود به کشاورزی می پردازند و می‌توانند با چشم غیر مسلح مناطق درگیری را مشاهده کنند. این مسائل باعث ایجاد نگرانی شده که البته با اعتراض مرزبانی، وزارت امور خارجه به این مسئله ورود کرده است؛ اما تا به حال مشکلی حل نشده است.

وی افزود: متاسفانه بخشی از بار زراعتی مردم کشاورز به دلیل نیاز به برخی ماشین های کشاورزی و موانع امنیتی بر روی زمین باقی مانده است و حتی برخی کشاورزان به جمع آوری محصول به صورت دستی اقدام کرده اند؛ اما مسائل تنها به اینجا ختم نمی‌شود و ما ارتباطات سیاسی و مردمی نزدیکی با این دو کشور داریم. مردم آذری و اقوام ارمنی ساکن ایران تعلقات خاصی به این دو کشور دارند و ایران مایل به حفظ روابط دوستانه خود با دو کشور است.

ترور سردار سلیمانی توسط وزارت امور خارجه و قوه قضاییه پیگیری می شود


نماینده مجلس یازدهم درباره مطالبه مجلس از اقدامات وزارت امور خارجه در پی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این مسئله طی جلسه ای با دکتر ظریف مطرح شد. دو دستگاه قوه قضاییه از طریق برگزاری دادگاه ها و وزارت امور خارجه از طریق مسائل بین المللی می توانند این مسئله را پیگیری کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه این اتفاق در خاک عراق رخ داده و در این ترور ناجوانمردانه شهید ابومهندس هم به شهادت رسیده است، مسئولان عراقی نیز می توانند خواستار پیگیری این قتل و ترور باشد. کریستین لاگارد گزارشگر سازمان ملل در حوزه قتل های سازمان یافته در گزارش آخرش در ژنو به این مسئله ترور شهید سلیمانی اشاره کرد و قاطعانه از زاویه سازمان ملل این موضوع را محکوم کرده و اعلام داشته آمریکایی‌ها مرتکب جنایت شدند و این مسئله ظرفیت‌های حقوقی خاصی را برای ایران ایجاد می‌کند. ما دائما در حال پیگیری این مسئله و اجرای نقش نظارتی خود هستیم تا بتوانیم شاهد حرکت وزارت‌خارجه در مسیر درست باشیم.

پیگیری اتحاد مجالس کشورهای اسلامی علیه توهین به پیامبر اسلام(ص)

وی در انتها در پاسخ به اینکه واکنش مجلس در هم افزایی با مجالس کشورهای اسلامی در توهین خصمانه دولت فرانسه به ساحت پیامبر اکرم(ص) و موضع مکرون چه بوده است؟ اظهار داشت گفت: واکنش ما در مجلس بسیار جدی بوده و بیانیه ای توسط تمامی نمایندگان مجلس به امضا رسیده است. این مسئله همچنین از جنبه عضویت مجلس شورای اسلامی در اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی نیز این امر پیگیری می شود و امیدواریم این موضع مشترک بین مسلمانان جهان به زودی به نتیجه برسد تا فرانسوی‌ها را از مسیر اشتباهی که می‌روند بازداریم.
کلمات کلیدی: چندثانیه - سخنگوی - امنیت - ملی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP