• امروز یکشنبه ، ۹ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٤ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Sun 29 Nov 2020
وزیر بهداشت گفت: امروز همه می‌دانیم که اگر قرار باشد در جایی به مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت توجه اساسی و ویژه شود، باید در مدرسه این اتفاق رخ دهد. سعید نمکی در دیدار وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه به عنوان برش بسیار مهم جامعه که در آنجا دانش آموزان می‌توانند علاوه بر تاثیرپذیری از شعار‌ها و آموزش‌های عرصه سلامت و به خصوص پیشگیری، بر سایر افراد جامعه به ویژه پدران و مادران، تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته باشند. وی افزود: یک روزی ما به عنوان فرزندان جامعه پدرسالار، تحت تاثیر آموزه‌های پدران و مادران خودمان بودیم، اما امروز نوع رستوران، غذا، تفریح، مقصد سفر و خیلی از ابعاد دیگر خانواده را بچه‌ها تعیین می‌کنند این الگو پذیری قوی خانواده‌ها از بچه‌ها را نشان می‌دهد و اگر در مدرسه و برشی که ما آن‌ها را در اختیار داریم، متاثر از آموزش‌های...


گزینه مشاور امنیت ملی «جو بایدن» می‌گوید اگر ایران به تعهداتش بازگردد و با حسن نیت، آماده انجام مذاکرات بعدی باشد بایدن نیز آماده است همان کار را انجام دهد. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به وعده‌های جو بایدن درباره بازگشت به توافق هسته‌ای ایران نوشت، «جیک سالیوان» گزینه تیم بایدن رئیس جمهور احتمالی بعدی آمریکا و کسی که در مذاکرات محرمانه با ایران قبل از آغاز مذاکرات منتهی به برجام نقش داشت در سخنرانی خود در دانشگاه مینه سوتا در روز چهارشنبه گذشته گفته، «این کاملا به ایران بستگی دارد.» وی همچنین گفته، «اگر ایران موافقت کند که به تعهداتی که نقض کرده است بازگردد و آماده پیشبرد مذاکراتِ با حسن نیت برای توافق‌های بعدی باشد، آقای بایدن هم آماده است همان کار را انجام دهد.» سخنان سالیوان در حالی مطرح می‌شود که دولت آمریکا طرفی بوده...


محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توئیتی نوشت که شرم آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری می کنند. ظریف در این توئیت افزود: بدون شک حمله تروریستی به دانشمند هسته‌ای ما توسط یک رژیم تروریست طراحی و برنامه‌ریزی و توسط همدستان جنایتکار آن اجرا شده است. او ادامه داد: شرم‌آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری کرده و خود را پشت دعوت به "خویشتنداری" پنهان می‌کنند. وی تاکید کرد: بی‌کیفرگذاشتن، به جسورتر شدن رژیم تروریستی منجر می‌شود که تجاوزگری در ذات آن است. تروریست‌های مسلح عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت...


در صورت آزادی شرکت بازنشسته ها در انتخابات آتی فوتبال، باید این موضوع را دهن کجی به قوانین رسمی کشور مصوب مجلس شورای اسلامی و تایید شده در شورای نگهبان دانست سرپرست فدراسیون فوتبال به صورت تلویحی اعلام کرد که ممنوعیتی برای حضور بازنشسته‌ها در انتخابات هیات رییسه فدراسیون فوتبال وجود ندارد. ، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال صبح شنبه در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری انتخابات هیات رییسه گفت: فقط اساسنامه معیار و ملاک برگزاری انتخابات است. او ادامه داد: موظفیم براساس اساسنامه انتخابات را برگزار کنیم ولاغیر. امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم و هر کس که انتخاب شد، سکان هدایت فوتبال را پیش ببرد. به نظر می‌رسد این اظهارات بهاروند در پاسخ به شائبه ممنوعیت حضور بازنشستگان در انتخابات هیات رییسه فدراسون فوتبال است. در...


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت و فقدان دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جناب آقای محسن فخری‌زاده، بر مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت و همچنین لزوم پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید تأکید کردند. متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است: بسم‌الله الرحمن الرحیم دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ئی و دفاعی کشور جناب آقای محسن فخری‌زاده به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه به شهادت رسید. این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست. دو موضوع مهم را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که...


جمعه ، ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۵۰
رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات ارتش: در آینده نزدیک شاهد سقوط و افول آمریکا خواهیم بود

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات ارتش گفت: دشمن امروز با دست زدن به تهدیدات تازه و جنگ های ترکیبی یا هیبریدی قصد نا امید کردن جامعه را دارد.
امیر سرتیپ احمد رضا پور دستان در چهارمین سالگرد شهید مدافع حرم محمد اتابه در شهر گوراب زرمیخ اظهار داشت: دشمن به این نتیجه رسید که از جنگ فرسایشی به علت زمانبر بودن باید دست بردارد و جنگ های ترکیبی مختلف سیاسی فرهنگی و نظامی و روانی را همزمان پیش ببرد تا بسرعت بیشتر یک کشور را تصرف نماید.

وی افزود: دشمنان از طریق انواع بدافزارهای رایانه ای نظیر ویروس استاکس‌نت ( Stuxnet) و جنگ های اقتصادی با عنوان مادر تحریم ها و جنگ های ارزی و جنگ روانی مردم را ناامید می کنند.

وی با اشاره به اینکه با تدابیر رهبر انقلاب و اقتصاد مقاومتی تیر دشمن به هدف نخورد تصریح کرد: آمریکایی ها و مراکز مطالعاتیشان هرچه حربه داشته اند بکار گرفته اند اما در آینده نزدیک شاهد سقوط و افول آمریکا خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سرنوشت قطب شرقی برای قطب غربی اتفاق خواهد افتاد خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح دو وظیفه دارند یکی ارتقای عملیاتی توان دفاعی و تهاجمی است که تمام نیروهای ما این توان را دارند و هرگونه حرکتی از سوی دشمنان با پاسخ کوبنده مواجه می شود.

سرتیپ پور دستان وظیفه دوم نیروهای مسلح کشور را رصد تمامی ارضی و خاکی و آبی کشور دانست و افزود: بخاطر اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح دشمنان قدرت نزدیک شدن به کشور ندارند.

این پیشکسوت جبهه و جنگ با اشاره به اینکه افراد با روح های بزرگ سختی های بیشتری می بینند اظهار داشت: شهدای ما درس گرفته از مکتب امام حسین هستند که اقتدار و عزت را مدیون آنها هستیم .

وی به وقایع پشت صحنه جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: پیروزی سال ۵۷ برای آمریکایی ها یک شوک سیاسی بود زیرا دنیا را دوقطبی اداره می کردند اما با پیروزی انقلاب اسلامی تمامی این مزیت ها از آمریکا گرفته شد .

وی با اشاره به اینکه ترور تحریم و ایجاد نا امنی در مناطق مختلف جوابگو نشد پس صدام را تطمیع کردند یادآور شد: ملت ایستادگی کرد و با پشتیبانی از امام و ولایت مانع از نفوذ دشمنان شدند .

وی در ادامه افزود:تئوری پردازان آمریکا برای آنکه جلوی قطب اسلام را بگیرند خودشان پس از حادثه ۱۱سپتامبر وارد منطقه شدند و درسال ۲۰۰۱ قصد حمله به جمهوری اسلامی ایران را داشتند ولی با رهبر هوشمند و مردم پشتیبان و نیروهای دفاعی آماده روبرو شدند و در افغانستان ورود کردند و درسال ۲۰۰۳ بدنبال عراق رفتند اما سرانجام در سال ۲۰۱۱ دست و پا کوتاه رفتند .

سرتیپ پور دستان با اشاره به اینکه سه هدف در ایجاد داعش داشتند افزود: اولین هدف از ایجاد داعش تخریب چهره اسلام بود بخاطر اینکه مسیحیان و ادیان به سمت اسلام می آمدند و دومین هدفشان از بین بردن ظرفیت های کشورهای اسلامی و هدف سوم اجرای طرح خاورمیانه بزرگ بود .

وی با تشریح طرح خاورمیانه اظهار داشت: قسمت اصلی این طرح تکه تکه شدن کشورهای منطقه به علت اینکه دیگر تهدیدی برای اسرائیل نباشند و بعد تغییر فرهنگ و نیازمندی آنها به کشور اروپایی بود . وقتی به ماهیت نقشه شوم دشمنان پی می بریم عظمت کار سردار سلیمانی را بیشتر می فهمیم.

سرتیپ پور دستان خاطرنشان کرد :مدافعان حرم مثل خون تازه در سوریه و عراق جوشیدند و روحیه بسیج را در آن ها برای پیروزی دمیدند.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات ارتش در ادامه افزود: بیش از ۷هزار داعشی هنوز در افغانستان حضور دارند که به عنوان ابزار فشار برای چین روسیه و ایران بکار گرفته شوند.

شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۵۵۰شهید ۱۲۰۰جانباز و ۱۵۰ آزاده و سه شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب نموده است
کلمات کلیدی: چندثانیه - رئیس - مرکز - مطالعات 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP