• امروز جمعه ، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • ۱٩ ربيع الثاني ۱٤٤٢
  • Fri 4 Dec 2020
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که بالاترین سطح بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در مناطقی است که وضعیت اقتصادی در آنجا ضعیف‌تر است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نتایج مطالعات نشان می‌دهد که بالاترین سطح بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در مناطقی است که وضعیت اقتصادی در آنجا ضعیف‌تر است. علیرضا زالی، در وبینار بین‌المللی سواد، آموزش و سلامت در کشورهای فارسی زبان، با اظهار امیدواری نسبت به اشتراک گذاری تجربیات کشورها در حوزه سلامت، برای میزبانی از پژوهش‌های مشترک کشورهای فارسی زبان در این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام آمادگی کرد. وی با بیان اینکه اشتراکات فرهنگی و زبانی کشورهای فارسی زبان می‌تواند اثر مرزهای جغرافیایی را کمرنگ کند، گفت: شرایط بهداشتی و درمانی کشورهای فارسی زبان مشابهت زیادی با یکدیگر دارد. زالی با تاکید...


خسرو کفیلی- تاشکند پایتخت ازبکستان در حالی اوایل فروردین سال آینده میزبان مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا خواهد بود که شاید این شهر محل خداحافظی یک و یا دو ملی پوش وزنه برداری ایران باشد. این رقابتها که حکم انتخابی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز دارد ، محل تلاقی دو ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم ایران خواهد بود که شاید آخرین سال دوران قهرمانی شان را طی می کنند. سهراب مرادی و کیانوش رستمی دو ملی پوش با تجربه کشورمان با کوله باری از تجربه و داشتن مدال های رنگارنگ از رقابتهای قاره ای ، جهانی و المپیک که حضورشان از هم اکنون در ترکیب تیم ملی وزنه برداری ایران اعزامی به ازبکستان مسجل است ، رقابتهای تاشکند آخرین فرصتشان برای کسب امتیازات لازم به منظور حضور در بازی های المپیک توکیو و یا اینکه این شهر محل خداحافظی یک و یا هر دو وزنه بردار از...


محمدباقر قالیباف رئیس مجلس درباره قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها گفت: آقای روحانی گفته اند مجلس هول شده، کسی هول نشده است. رئیس مجلس با بیان اینکه به عنوان نمایندگان مردم نباید دغدغه‌ای به جز دغدغه مردم داشته باشیم گفت: در بودجه ۱۴۰۰ دچار کسری هستیم. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای در گفت‌وگوی زنده با مردم از شبکه یک سیما ضمن تبریک و تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان گفت: در این شب‌ها مردم در سیل خوزستان به خصوص اهواز و آبادان هستند، به آن‌ها خداقوت می‌گویم و امیدواریم نیرو‌های دولتی و مردمی کمک کنند تا آن‌ها از این شرایط سخت بگذرند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی وی افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم بدون شک نباید دغدغه‌ای به جز دغدغه مردم داشته باشیم و طبیعتاً با گرانی‌ها آشنا هستیم و در فرصت‌هایی که پیدا می‌شود...


رییس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم برخورد قاطع دادگستری‌ها با زمین خواری‌ها گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مسئول صیانت از ذخایر ملی باید با جدیت وارد میدان شود و اجازه ندهد سودجویان کاربری اراضی کشاورزی را برای احداث ویلا و مراکز تفریحی تغییر دهند. آیت‎الله سید ابراهیم رییسی در جلسه پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی خود به البرز و یزد، بر اجرای کامل طرح پایش زندانیان در سراسر کشور تأکید کرد و گفت: باید وضعیت تک‎تک زندانیان به دقت بازنگری شود تا کسی بدون دلیل در زندان نماند و حتی یک مورد هم نباید از قلم بیفتد. رییس قوه قضاییه تأکید کرد: اگر طرح غربالگری زندانیان به طور دقیق و همه‎جانبه اجرا شود، اتفاق مبارکی خواهد افتاد و آثار فراوانی در کاهش جمعیت کیفری کشور و باز اجتماعی شدن زندانیان خواهد داشت. آیت الله رییسی همچنین با تقدیر...


روحانی با اشاره به روند همکاری های دو کشور ایران و ترکیه گفت: اراده دو کشور بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری بوده ولی متاسفانه تحریم آمریکا مانع این شده بود که ما بتوانیم به راحتی به تجارت و همکاری های اقتصادی و بانکی بین خود ادامه دهیم. روحانی در تماس با اردوغان: اگر طرف های مقابل ما در برجام به تعهدات خود عمل کنند ، ایران هم به تعهدات خود عمل خواهد کرد حجت اسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنج شنبه در گفت و گوی تلفنی با رئیس جمهور ترکیه، با قدردانی از ابراز همدردی این کشور با مردم ایران و همچنین محکومیت این ترور توسط آنکارا، خاطرنشان کرد: برای ما شیوه ای که در این ترور استفاده شده و اینکه توسط چه کسانی انجام گرفته است، کاملا مشخص است. روحانی با بیان اینکه این دانشمند ایرانی در ماه های اخیر زندگی اش بیشتر وقت خود را صرف مبارزه با کرونا...


چهارشنبه ، ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت: ۱:۰۰
کمبود 300 هزار معلم در کشور


وزیر اسبق آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، 300 هزار معلم در کشور کم داریم گفت: هرچه قدر برای آموزش و پرورش هزینه کنیم همانقدر دریافت می کنیم. معلم گران‌قیمت و گرانسنگ، دانش آموز گران‌قیمت و گرانسنگ تربیت می کند.
حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه "به وقت ایران" شبکه آموزش سیما درباره وضعیت بودجه آموزش و پرورش و میزان اثرگذاری آن بر آینده جامعه گفت: آموزش و پرورش بزرگترین، مهمترین و تاثیرگذارترین نهاد اجتماعی است و در سیاست های کلی نظام به آن اشاره شده و مولد سرمایه اجتماعی است. آموزش و پرورش یک امر حاکمیتی است یعنی نظام باید برای آموزش و پرورش خرج کند.

وی افزود: در کشور نهادی مهمتر از نظام تعلیم و تربیت نداریم و میزان قدرت یک کشور به اندازه قدرت آموزش و پرورش آن است. هرکشوری در دنیا رشد کرد از طریق آموزش و پرورش اش رشد کرد. هرچه قدر برای آموزش و پرورش هزینه کنیم همانقدر دریافت می کنیم. معلم گران قیمت و گران سنگ، دانش آموز گران قیمت و گران سنگ تربیت می کند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر بخواهیم به صورت ریشه ای به مقوله بودجه ریزی در آموزش و پرورش بنگریم باید بگوییم که نگاه به آموزش و پرورش در نظر مسئولان متفاوت است و تفکرات گوناگونی وجود دارد گفت: گروهی معتقدند باید آموزش و پرورش را خصوصی کرد و دولت فعلی هم به آن معتقد است. در اصل 30 قانون اساسی به این جمع بندی رسیده ایم که باید از محل منابع عمومی برای مدرسه و امر تربیت خرج کنیم که سیاست نظام است و رهبری نیز همین گونه می اندیشند.

حاجی بابایی افزود: در سال 91 وزیر آموزش و پرورش بودم و بودجه وزارتخانه 15.18 درصد بودجه عملیاتی دولت بود. سال 1397 این رقم به 11.82 درصد رسیده است. همه وزرا از سال 91 به بعد معتقد به واگذاری مدرسه و خصوصی سازی بودند. این نگاه وجود دارد. چند سال قبل در شهر تهران مدرسه ای با 500 دانش آموز در 15 شهریور به یک فرد اجاره داده شد و معلمانش را به مدارس دیگر فرستادند. همه نوع معلمی در این مدرسه جمع شدند و این نگاه وجود داشت که بار این مدرسه را از دوش دولت برداشته اند.

وی با اشاره به اینکه واگذاری 10 درصد مدارس به بخش خصوصی در لایحه بودجه سال گذشته آمده بود که در مجلس با آن مخالفت شد اظهار کرد: این تفکر و نگاه درباره مهمترین نهاد اجتماعی وجود دارد.اکنون 50 هزار معلم خرید خدماتی داریم که با حقوق پایین کار می کنند. اسم این کار را خصوصی سازی گذاشتند. همین ها اکنون چندسال است سرکار هستند و مطالبه استخدام دارند و هرروز می آیند جلوی مجلس تجمع می کنند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: نگاه دیگر که بنده نیز به ان معتقدم این است که باید دانشگاه فرهنگیان با قدرت دانشجو جذب کند و بهترین معدل ها را گزینش و آن را در دوره های تخصصی مانند دوره ابتدایی تربیت کند. معلم نباید سرش را کج کند تا استخدامش کنند. این معلم باید از روز اول استخدام شود. هفت سال درگیر این موضوع بودیم که باید به دانشجو از روز اول حقوق داده شود و استخدامش قطعی باشد.

حاجی بابایی با بیان اینکه میانگین دنیا یک معلم به ازای هر 19 دانش آموز است اظهار کرد: 300 هزار کمبود معلم داریم. شورای عالی آموزش و پرورش می گوید 200 هزار کمبود داریم. کلا 640 هزار معلم داریم که سرکلاس درس می روند. وزیر بعد از بنده اعلام کرد که معلم مازاد داریم؛ این نوع نگاه به معلم ذلت بار است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - کمبود - معلم - کشور 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP