• امروز دوشنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • ٥ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Mon 18 Jan 2021
خسرو کفیلی - دارنده مدال طلای رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی با انتقاد از روش انتخاب سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران نسبت به مهره سوزی قهرمانان سابق این رشته ورزشی ابراز نگرانی کرد. حسین توکلی سرمربی اسبق تیم های ملی وزنه برداری ایران در رده های گوناگون سنی با بیان این مطلب گفت : انتخاب سعید علی حسینی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران که تا یک سال پیش وزنه می زد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشور با توجه به اینکه او از جنس وزنه برداری است خوب است ولی این نکته را نباید فراموش کرد که مربیگری بسیار سخت تر از ورزشکار بودن است چرا که یک مربی باید به جای چندین ورزشکار فکر کند. او با اشاره به چگونگی حضورش در جرگه مربیان تیم های ملی وزنه برداری کشورمان اظهارداشت : زمانی که من به جرگه مربیان پیوستم نخست...


مشخص است که ایران تنها برای حفظ کانال اروپایی و واردات کالاهایی که قادر است از کانال های دیگر تامین کند، حاضر به جابه جایی منابع مالی خود نیست. بانک مرکزی نسبت به ادعای قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان در خصوص عدم موفقیت کانال اینستکس واکنش نشان داد. قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان اخیرا ادعا کرده بوده که سازو کار مالی اینستکس که دو سال پیش با هدف میسر کردن مبادله تجاری بین اروپا و ایران ایجاد شده بود،موثر نبوده و ایران مسئول عملکرد ناموفق اینستکس است چون با معاملات موافقت نکرده است؛ در همین ارتباط بانک مرکزی در حساب رسمی توئیتری خود ضمن رد این ادعا اعلام کرد: «کانال اینستکس برای نجات برجام طراحی شد اما کار نکرد چون کشورهای اروپایی شجاعت کافی برای اعمال قدرت اقتصادی ملی و مستقل خویش را نداشتند‌. همچنین آنان هیچ راهی برای تامین مالی...


محمدجواد ظریف از مقامات آمریکا خواست تا از حمایت از سعودی ها که از جنگ‌افزارهای آمریکایی برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارند. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر خطاب به مقامات کنونی آمریکا تاکید کرد: این شما هستید که منطقه ما را بی ثبات می کنید. ظریف نوشت: همکار محترم؛ شما دوران کاری‌ات در کابینه را با فروش جنگ‌افزار به جنایتکاران جنگی سعودی آغاز کردی. از بیان حرف‌های پوچ و مهمل در مورد ایران دست بردار. یادآوری واقعیت: این "شما" هستید که منطقه ما را بی‌ثبات می‌کنید. از حفاظت جنایتکارانی که منتقدان خود را با اره تکه تکه می‌کنند و از جنگ‌افزارهای ساخت "شما" برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارید


چهره سیاسی اصولگرا گفت: اگر رئیسی بخواهد وارد انتخابات 1400 شود طبیعتا اصولگرایان باید تلاش بسیاری انجام دهند که رهبری را راضی کنند که منع را از روی رئیسی برای پذیرش مسئولیت دیگر بردارند. -«حمیدرضا ترقی»، چهره سیاسی اصولگرا، درباره برگزاری نشست اخیر شورای ائتلاف گفت: پنجشنبه هفته گذشته، جلسه مسئولان استان‌های شورای ائتلاف برگزار شد. صحبت‌های انتخاباتی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در تهران در حال انجام است. در این جلسه بیشتر مباحث استانی به ویژه در زمینه سازماندهی استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین مطالب کلی در ارتباط با ضوابطی که به دلیل شکل گیری ائتلاف در استان‌ها و شهرستان‌ها مدنظرشان بود، توضیح داده شود که آقایان شبستری، حداد عادل و پرویز سروری نیز در این جلسه صحبت کردند. او با اشاره به حمایت برخی از وزرای سابق دولت...


وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سخنان زیاده‌خواهانه اخیر وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با برجام، گفت رهبران سه کشور اروپایی عضو این توافق هیچ کاری برای حفظ آن انجام نداده‌اند. «محمدجواد ظریف» در توییتی به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام و همچنین سخنان وزیر خارجه فرانسه واکنش نشان داد. وی در این توییت نوشت: رهبران سه کشور اروپایی--که برای انجام تعهدات خود تحت برجام به امضای مقامات دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (از سازمان‌های تحت نظارت وزارت خزانه‌داری آمریکا) نیاز دارند--هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده‌اند. او در ادامه نوشت: ابتکار از آغاز مرده امانوئل ماکرون یا عدم پرداخت بدهی انگلیس طبق دستور دادگاه را به یاد آورید؟


سه‌شنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۴:۱۰
بررسی حادثه ترور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی


سخنگوی دولت گفت: حادثه ترور با همه ابعاد و جزییات آن در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است و ما همه را دعوت می‌کنیم که از قضاوت‌های شتابزده به ویژه درباره عملکرد نهاد‌های امنیتی مسئول خودداری کنند.
بررسی حادثه ترور در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، آقای ربیعی در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه دبیر شورای عالی امنیت ملی گفته‌اند که سیستم اطلاعاتی ترور فخری زاده را پیش بینی کرده بود آیا نامه یا هشداری به نهاد‌ها و مسئولان مرتبط حفاظتی ارسال شده بود؟ گفت: مناسب است مطالب مربوط به اظهارات آقای شمخانی را از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی پیگیری کنید.

وی افزود: بنابر بر گزارش مطرح شده در دولت، در جریان حادثه شهادت شهید گرانقدر فخری زاده، وزارت اطلاعات با اشرافی که داشته از چند ماه قبل و حتی چند روز قبل از حادثه، اطلاعات لازم را در قالب "هشدار انجام عملیات تروریستی" به صورت دقیق، با جزییات و ذکر مکان‌های احتمالی و اهداف عملیات در اختیار سازمان‌ها و نهاد‌های حفاظتی مربوطه قرار داده بود.

اقای ربیعی گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اشاره کردند که، چون در ۲۰سال اخیر به صورت دائمی خبر ترور ایشان آمده بود شاید علت عادی گرفته شدن خبر باشد. رییس جمهور محترم نیز دستور بررسی و پیگیری این موضوع را داده اند و با دلسوزی و دقت همه نهاد‌های اطلاعاتی در کشور این موضوع آسیب شناسی خواهد شد.

سخنگوی دولت در خصوص سوالی مبنی بر اینکه در ترور اخیر یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور برخی درصدد تخریب و زدن دولت برآمدند به گونه‌ای که این ترور را به دیدار شهید فخری زاده با آمانو مرتبط دانستند گفت: ما عادت کرده ایم عده‌ای همیشه از آب گل آلود برای منافع جناحی و سیاسی خود ماهی بگیرند. چه بر سوار شدن بر رنج و درد مردم و چه مصادره از داغ‌های ملی. معلوم نیست به چه قیمتی از مصالح ملی می‌خواهند از این نمد کلاهی برای خود ببافند.

وی افزود: همانطور که پیش از این مسئولان سازمان انرژی اتمی رسما گفته اند، شهید فخری زاده هیچگاه با هیچ مقامی از آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای دیدار و مذاکره نکرده است. شهید فخری زاده از ابتدای دهه ۱۳۸۰ و در جریان مذاکرات هسته‌ای با سه کشور اروپایی به نوعی در مذاکرات شرکت داشت و چهره‌ای شناخته شده بود. سوءاستفاده سیاسی از شهدا و آغشته کردن نام آن‌ها به دروغ و تهمت با انگیزه‌های سیاسی نگران کننده است و نوعی جفا در حق آنهاست.

اقای ربیعی گفت: حادثه ترور با همه ابعاد و جزییات آن توسط دبیرخانه شعام در حال بررسی است و ما همه را دعوت می‌کنیم که از قضاوت‌های شتابزده به ویژه درباره عملکرد نهاد‌های امنیتی مسئول خودداری کنند. متاسفانه برخی انتقاد‌ها از عملکرد این دستگاه‌ها به خصوص در روز‌های اول از وزارت اطلاعات و دولت بدون دانش و آگاهی از جزییات بوده و درست نبودند.

وی افزود: آنچه مسلم است و نیز مسئولان ارشد در جریان قرار گرفته اند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی وظیفه خود را در زمینه اشراف در اصل قضیه ترور و اطلاع رسانی و هشدار قبل از حادثه انجام داده است. ولی این احتمال وجود دارد که برخی جوانب و پروتکل‌های حفاظتی با دقتی که انتظار می‌رود رعایت نشده باشد. اما در هر حال ما اطمینان داریم که دستگاه‌های امنیتی در رفع نواقص و اصلاح و بهبود مداوم عملکردهایشان مصمم و کارآزموده هستند و همچنان با قاطعیت به انجام وظیفه خود ادامه خواهند داد.

سخنگوی دولت در خصوص علت تاخیر در برگزاری جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا و شائبه‌های سیاسی در این خصوص گفت: در مواردی که نیاز به تصمیم‌گیری فراتر از قوه مجریه داشتیم جلسات شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل می‌شد که در دو سال گذشته این شورا هر کجا که لازم بود ۵۰ جلسه برگزار کرده است، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به دلیل شرایط کرونا تعداد جلسات کمتر شد و با توجه دستور کار‌هایی که داریم، جلسه برگزار خواهد شد

وی افزود: جلسات شورای هماهنگی قوا بر حسب فرمان مقام معظم رهبری در موقع ضرورت و برای اخذ تصمیمات فراقوه‌ای و انجام هماهنگی‌های مقتضی بین قوا در حوزه اقتصادی، تشکیل می‌شود و جلسه اخیر آن هم در هفته گذشته در محضر معظم له برگزار شد. اینکه تاخیر در برگزاری جلسات این شورا به شائبه‌های سیاسی ربط داده شود درست نیست.

اقای ربیعی گفت: متاسفانه عده‌ای عادت کرده اند همه پدیده‌های جامعه و کشور را از نگاه سیاسی تحلیل می‌کنند در حالی که اینطور نیست و اگر اختلافی در این جلسات هم بوده، اختلاف نظر کارشناسی بوده و اختلاف سیاسی نیست و دبیرخانه این شورا و جلسات فعال است.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص یکی از اهداف ترور شهید فخری زاده و مانع تراشی برای رابطه بین ایران و دولت جدید آمریکا گفت: می‌دانستیم که با وقوع تغییرات سیاسی در واشنگتن و باز شدن روزنه‌ای به روی تنش زدایی و عادی سازی رفتار آمریکا، افراد، گروه‌ها و رژیم‌هایی هستند که از چنین تغییرات مثبتی برای صلح و امنیت جهانی نگرانند.
ما می‌دانیم که کسانی وجود دارند که می‌خواهند با دامن زدن به خشونت و اقدامات افراطی، به هر قیمتی تنش‌ها را افزایش دهند.

وی اضافه کرد: قطعا ترور با چنین هدفی صورت گرفته است. علاوه بر اینکه آن‌ها را به مجازاتی که سزاوار آن هستند می‌رسانیم بلکه آن‌ها را در رسیدن به این هدف جنگ طلبانه هم ناامید خواهیم کرد. البته مجازات سختی در انتظار تروریست‌ها هست.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست ایران در نشان دادن عکس العمل نسبت به ترور اخیر گفت:
ما در حال بررسی ابعاد موضوع هستیم. به محض آشکار شدن همه جزییاتی که انتظار آن را داریم تصمیم‌های لازم اتخاذ خواهد شد. کسانی که مرتکب این ترور و جنایت شدند، باید مطمئن باشند که تاوان آن را خواهند پرداخت، اما در مکان، زمان و به شیوه‌ای که ما انتخاب می‌کنیم. مطمئنا پاسخ قاطع و مجازات سنگین در انتظار تروریست‌ها هست.

وی درخصوص رویکرد دولت در تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: بودجه از اساس به نحوی طراحی شده است که دارای تعادل باشد. آنچه بر زندگی مردم فشار وارد می‌کند بودجه تورم زا است؛ بنابراین عدم استقراض از بانک مرکزی و انتشار پول برای تامین کسری بودجه از سیاست‌های دولت ما بود که در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

اقای ربیعی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید نمودند نحوه تامین کسری بودجه دولت و روش فروش اوراق و سهام دولت و مولد سازی دارایی‌ها و استفاده از همه ظرفیت‌های مالیاتی به طور منطقی و بدون فشار به کارآفرینان خواهد بود. همچنین برای آرامش موجود در بازار‌ها تعادل در بازار ارز مورد توجه است.

وی افزود: نرخ ارز به طور منطقی و فارغ از افزایش‌های ناشی از تاثیر فضای روانی و قیمت واقعی پیش بینی شده است. حتی ارز مورد نیاز برای تامین کالا‌های اساسی پیش بینی شده است. همچنین بخشی از درآمد‌های احتمالی نفت برای امور زیرساختی و حمایت اجتماعی در نظر گرفته می‌شود که در بحث حمایت اجتماعی کمک به معیشت مردم مدنظر خواهد بود.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص ساخت واکسن داخلی کرونا و ورود به فاز انسانی آن گفت: ورود به فاز انسانی مطالعات نیازمند اخذ مجوز از کمیته اخلاق در پژوهش و کد اخلاق است، تاکنون دو گروه یا دو واکسن ایرانی طرح مطالعه بالینی و فاز انسانی خود را به کمیته اخلاق ارائه نموده اند که یک مورد موافقت کمیته اخلاق را اخذ نموده و بزودی با صدور کد اخلاقی، فاز بالینی را شروع خواهد کرد.

وی افزود: انتظار می‌رود عملا مطالعات انسانی در آذرماه آغاز شود و سایر گروه‌ها نیز بتدریج در هفته‌ها و ماه‌های آتی درصورت تایید نتایج مطالعات پیش بالینی و اخذ مجوز کمیته اخلاق، مطالعات بالینی خود را آغاز کنند.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بررسی - دبیرخانه - شورای عالی 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP