• امروز دوشنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • ٥ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Mon 18 Jan 2021
خسرو کفیلی - دارنده مدال طلای رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی با انتقاد از روش انتخاب سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران نسبت به مهره سوزی قهرمانان سابق این رشته ورزشی ابراز نگرانی کرد. حسین توکلی سرمربی اسبق تیم های ملی وزنه برداری ایران در رده های گوناگون سنی با بیان این مطلب گفت : انتخاب سعید علی حسینی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران که تا یک سال پیش وزنه می زد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشور با توجه به اینکه او از جنس وزنه برداری است خوب است ولی این نکته را نباید فراموش کرد که مربیگری بسیار سخت تر از ورزشکار بودن است چرا که یک مربی باید به جای چندین ورزشکار فکر کند. او با اشاره به چگونگی حضورش در جرگه مربیان تیم های ملی وزنه برداری کشورمان اظهارداشت : زمانی که من به جرگه مربیان پیوستم نخست...


مشخص است که ایران تنها برای حفظ کانال اروپایی و واردات کالاهایی که قادر است از کانال های دیگر تامین کند، حاضر به جابه جایی منابع مالی خود نیست. بانک مرکزی نسبت به ادعای قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان در خصوص عدم موفقیت کانال اینستکس واکنش نشان داد. قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان اخیرا ادعا کرده بوده که سازو کار مالی اینستکس که دو سال پیش با هدف میسر کردن مبادله تجاری بین اروپا و ایران ایجاد شده بود،موثر نبوده و ایران مسئول عملکرد ناموفق اینستکس است چون با معاملات موافقت نکرده است؛ در همین ارتباط بانک مرکزی در حساب رسمی توئیتری خود ضمن رد این ادعا اعلام کرد: «کانال اینستکس برای نجات برجام طراحی شد اما کار نکرد چون کشورهای اروپایی شجاعت کافی برای اعمال قدرت اقتصادی ملی و مستقل خویش را نداشتند‌. همچنین آنان هیچ راهی برای تامین مالی...


محمدجواد ظریف از مقامات آمریکا خواست تا از حمایت از سعودی ها که از جنگ‌افزارهای آمریکایی برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارند. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر خطاب به مقامات کنونی آمریکا تاکید کرد: این شما هستید که منطقه ما را بی ثبات می کنید. ظریف نوشت: همکار محترم؛ شما دوران کاری‌ات در کابینه را با فروش جنگ‌افزار به جنایتکاران جنگی سعودی آغاز کردی. از بیان حرف‌های پوچ و مهمل در مورد ایران دست بردار. یادآوری واقعیت: این "شما" هستید که منطقه ما را بی‌ثبات می‌کنید. از حفاظت جنایتکارانی که منتقدان خود را با اره تکه تکه می‌کنند و از جنگ‌افزارهای ساخت "شما" برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارید


چهره سیاسی اصولگرا گفت: اگر رئیسی بخواهد وارد انتخابات 1400 شود طبیعتا اصولگرایان باید تلاش بسیاری انجام دهند که رهبری را راضی کنند که منع را از روی رئیسی برای پذیرش مسئولیت دیگر بردارند. -«حمیدرضا ترقی»، چهره سیاسی اصولگرا، درباره برگزاری نشست اخیر شورای ائتلاف گفت: پنجشنبه هفته گذشته، جلسه مسئولان استان‌های شورای ائتلاف برگزار شد. صحبت‌های انتخاباتی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در تهران در حال انجام است. در این جلسه بیشتر مباحث استانی به ویژه در زمینه سازماندهی استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین مطالب کلی در ارتباط با ضوابطی که به دلیل شکل گیری ائتلاف در استان‌ها و شهرستان‌ها مدنظرشان بود، توضیح داده شود که آقایان شبستری، حداد عادل و پرویز سروری نیز در این جلسه صحبت کردند. او با اشاره به حمایت برخی از وزرای سابق دولت...


وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سخنان زیاده‌خواهانه اخیر وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با برجام، گفت رهبران سه کشور اروپایی عضو این توافق هیچ کاری برای حفظ آن انجام نداده‌اند. «محمدجواد ظریف» در توییتی به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام و همچنین سخنان وزیر خارجه فرانسه واکنش نشان داد. وی در این توییت نوشت: رهبران سه کشور اروپایی--که برای انجام تعهدات خود تحت برجام به امضای مقامات دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (از سازمان‌های تحت نظارت وزارت خزانه‌داری آمریکا) نیاز دارند--هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده‌اند. او در ادامه نوشت: ابتکار از آغاز مرده امانوئل ماکرون یا عدم پرداخت بدهی انگلیس طبق دستور دادگاه را به یاد آورید؟


سه‌شنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۴:۵۳
اذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در ترور

با توجه به پیامد‌های ترور شهید محسن فخری زاده، اذعان رژیم صهیونیستی به دست داشتن در این حادثه، تنها نشان دهنده افسار گسیختگی تل‌اویو است.
با وجود محکومیت ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ایرانی در جهان حتی از جانب مجامع بین المللی و متحدان غربی و منطقه‌ای رژیم صهیونیستی؛ یک مقام رژیم صهیونیستی بر دست داشتن این رژیم در این عملیات تروریستی اذعان کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، در نخستین اذعان رژیم صهیونیستی به جنایت ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ایرانی, یک مسئول اطلاعاتی این رژیم به روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت: کشورهای جهان باید از تل آویو به خاطر ترور فخری زاده تشکر و قدردانی کنند. اسرائیل در صورت لزوم تدابیر و اقدامات بیشتری را علیه برنامه هسته ای ایران اتخاذ خواهد کرد.

این روزنامه آمریکایی همچنین به نقل از "بروس ریدل" از مسئولان سابق سازمان جاسوسی آمریکا گزارش داد: اسرائیل از روابط قوی خود با کشورهای همسایه ایران مانند جمهوری آذربایجان برای نظارت و به خدمت گرفتن مزدوران استفاده کرده است.

الجزیره گزارش داد: "مایک مولن" رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام بی سی آمریکا به نقش اسرائیل در ترور فخری زاده اذعان و پیش بینی کرد تنش ها در منطقه در پی ترور فخری زاده افزایش یابد.

همزمان حساب کاربری مهدی مجید نویسنده و روزنامه نگار عضو مجمع جهانی صهیونیسم ضمن انتشار ویدئویی در توضیح آن نوشت: ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل از مرزهای سوریه و اسرائیل(فلسطین اشغالی) بازدید کرد و به سربازان گفت: رسالت ما مشخص است. ما با قدرت مناسب علیه استقرار نیروی های ایرانی در سوریه و هدف قرار دادن ایران در خاک این کشور (سوریه) و نیز هدف قرار دادن شبه نظامیان وابسته به آن در کشورهای عربی -هر وقت که لازم باشد- ادامه می دهیم.

اذعان به این جنایت و ادامه آن در اینده در حالی صورت می‌گیرد که حتی سازمان ملل و متحدان غربی و منطقه‌ای این رژیم این عملیات تروریستی را محکوم کرده اند.

استفان دوژاریک سخنگوی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد ملل در واکنش دوباره به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور گفت : ما هرگونه ترور را محکوم می کنیم.

حتی امارات متحده عربی پیش گام در سناریو خیانت به آرمان فلسطین با عنوان "عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی" هم ترور محسن فخری زاده دانشمند برتر هسته ای ایران را جنایتی بی شرمانه خواند و آن را محکوم کرد.

اما به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه های رژیم صهیونیستی از ترس و هراس نهادهای امنیتی این رژیم از واکنش احتمالی ایران به ترور شهید محسن فخری زاده و هدف قرار گرفتن صهیونیست هایی که به بحرین و امارات سفر می کنند، پرده برداشت.
روزنامه یدیعوت آحارانوت در این خصوص گزارش داد بیش از 50 هزار نفر از ساکنان سرزمین های اشغالی برای گذراندن عید "حنوکا" در دبی روادید سفر به امارات رزرو کرده اند, ولی برخی آنها در پیام به شرکت های گردشگری درباره خطرات این سفر ابراز نگرانی کرده اند. این روزنامه افزود احتمال توقف سفر از سرزمین های اشغالی به امارات در حال افزایش است.

همانطور که ملاحظه میگردد جهان و منطقه از سویی شاهد اذعان مقامات صهیونیستی به دست داشتن این رژیم در ترور شهید محسن فخری زاده است از سوی دیگر شاهد محکومت این عملیات تروریستی از جانب متحدان تل‌اویو و هراس و وحشت مقامات رژیم صهیونیستی از واکنش‌های جمهوری اسلامی ایران به این اقدام تروریستی. آیا این تحولات نشانه رفتار جنون آمیز مقامات رژیم صهیونیستی نیست؟ آیا زمان آن فرا نرسیده است که جهان فکری برای این رژیم افسار گسیخته کند؟

هر چه هست این افسار گسیختگی احتمالا ریشه تنها در یک چیز دارد و آن اوضاع بحرانی دولت نتانیاهو در اراضی اشغالی و یا شکنندگی بیش از بیش اوضاع این رژیم در منطقه و جهان.
کلمات کلیدی: چندثانیه - رزیم - صهیونیستی - ترور 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP