• امروز دوشنبه ، ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • ٥ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Mon 18 Jan 2021
خسرو کفیلی - دارنده مدال طلای رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی با انتقاد از روش انتخاب سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران نسبت به مهره سوزی قهرمانان سابق این رشته ورزشی ابراز نگرانی کرد. حسین توکلی سرمربی اسبق تیم های ملی وزنه برداری ایران در رده های گوناگون سنی با بیان این مطلب گفت : انتخاب سعید علی حسینی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران که تا یک سال پیش وزنه می زد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشور با توجه به اینکه او از جنس وزنه برداری است خوب است ولی این نکته را نباید فراموش کرد که مربیگری بسیار سخت تر از ورزشکار بودن است چرا که یک مربی باید به جای چندین ورزشکار فکر کند. او با اشاره به چگونگی حضورش در جرگه مربیان تیم های ملی وزنه برداری کشورمان اظهارداشت : زمانی که من به جرگه مربیان پیوستم نخست...


مشخص است که ایران تنها برای حفظ کانال اروپایی و واردات کالاهایی که قادر است از کانال های دیگر تامین کند، حاضر به جابه جایی منابع مالی خود نیست. بانک مرکزی نسبت به ادعای قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان در خصوص عدم موفقیت کانال اینستکس واکنش نشان داد. قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان اخیرا ادعا کرده بوده که سازو کار مالی اینستکس که دو سال پیش با هدف میسر کردن مبادله تجاری بین اروپا و ایران ایجاد شده بود،موثر نبوده و ایران مسئول عملکرد ناموفق اینستکس است چون با معاملات موافقت نکرده است؛ در همین ارتباط بانک مرکزی در حساب رسمی توئیتری خود ضمن رد این ادعا اعلام کرد: «کانال اینستکس برای نجات برجام طراحی شد اما کار نکرد چون کشورهای اروپایی شجاعت کافی برای اعمال قدرت اقتصادی ملی و مستقل خویش را نداشتند‌. همچنین آنان هیچ راهی برای تامین مالی...


محمدجواد ظریف از مقامات آمریکا خواست تا از حمایت از سعودی ها که از جنگ‌افزارهای آمریکایی برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارند. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر خطاب به مقامات کنونی آمریکا تاکید کرد: این شما هستید که منطقه ما را بی ثبات می کنید. ظریف نوشت: همکار محترم؛ شما دوران کاری‌ات در کابینه را با فروش جنگ‌افزار به جنایتکاران جنگی سعودی آغاز کردی. از بیان حرف‌های پوچ و مهمل در مورد ایران دست بردار. یادآوری واقعیت: این "شما" هستید که منطقه ما را بی‌ثبات می‌کنید. از حفاظت جنایتکارانی که منتقدان خود را با اره تکه تکه می‌کنند و از جنگ‌افزارهای ساخت "شما" برای سلاخی کودکان در یمن استفاده می‌کنند، دست بردارید


چهره سیاسی اصولگرا گفت: اگر رئیسی بخواهد وارد انتخابات 1400 شود طبیعتا اصولگرایان باید تلاش بسیاری انجام دهند که رهبری را راضی کنند که منع را از روی رئیسی برای پذیرش مسئولیت دیگر بردارند. -«حمیدرضا ترقی»، چهره سیاسی اصولگرا، درباره برگزاری نشست اخیر شورای ائتلاف گفت: پنجشنبه هفته گذشته، جلسه مسئولان استان‌های شورای ائتلاف برگزار شد. صحبت‌های انتخاباتی در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در تهران در حال انجام است. در این جلسه بیشتر مباحث استانی به ویژه در زمینه سازماندهی استان‌ها و شهرستان‌ها و همچنین مطالب کلی در ارتباط با ضوابطی که به دلیل شکل گیری ائتلاف در استان‌ها و شهرستان‌ها مدنظرشان بود، توضیح داده شود که آقایان شبستری، حداد عادل و پرویز سروری نیز در این جلسه صحبت کردند. او با اشاره به حمایت برخی از وزرای سابق دولت...


وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سخنان زیاده‌خواهانه اخیر وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با برجام، گفت رهبران سه کشور اروپایی عضو این توافق هیچ کاری برای حفظ آن انجام نداده‌اند. «محمدجواد ظریف» در توییتی به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام و همچنین سخنان وزیر خارجه فرانسه واکنش نشان داد. وی در این توییت نوشت: رهبران سه کشور اروپایی--که برای انجام تعهدات خود تحت برجام به امضای مقامات دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (از سازمان‌های تحت نظارت وزارت خزانه‌داری آمریکا) نیاز دارند--هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده‌اند. او در ادامه نوشت: ابتکار از آغاز مرده امانوئل ماکرون یا عدم پرداخت بدهی انگلیس طبق دستور دادگاه را به یاد آورید؟


سه‌شنبه ، ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت: ۱۵:۴۵
ارتش آمریکا انبارهای تسلیحاتش را برای چیزی بیش از جنگ آماده می کند


به گفته، فرمانده جدید مسئول انبارهای تسلیحاتی آمریکا، این کشور در حال اتخاذ گامهایی با هدف اطمینان پیدا کردن از اندازه مناسب این انبارها در عرصه‌های اروپا و آسیا-اقیانوسیه نه فقط برای درگیری بلکه برای رقابت راهبردی با روسیه و چین است.
واحد انبارهای تسلیحاتی از پیش آماده آمریکا (Army pre-positioned stockیا APS) چند سال پیش یک استراتژی تنظیم این انبارها با هدف مدرنیزه و متناسب سازی آنها برای جنگ منتشر کرد.

انبارهای APS آمریکا معمولا برای آنکه سربازان از آنها سریعا تجهیزات کسب کرده تا به یک درگیری منطقه‌ای پاسخ دهند طراحی شده‌اند. اما ژنرال ادوارد دالی، فرمانده تجهیزات جنگی ارتش آمریکا در مصاحبه‌ای در ماه نوامبر به دیفنس نیوز گفت، از زمان انتشار این استراتژی، ارتش دریافته که "ما نیاز داریم این انبارها را به سطح دیگری ببریم".

دالی در ماه ژوئیه بعد از آنکه قبلا به عنوان معاون فرمانده تدارکات جنگی ارتش خدمت کرد، پذیرای این فرماندهی شد.

او گفت: ما نیاز به بازبینی در هدف انبارهای APS داریم زیرا در گذشته، این انبارها برای درگیری قدرتهای بزرگ ضروری و کلیدی بودند. وی خاطر نشان کرد: حالا طبق خواسته رهبران ارشد ارتش، ما خواستار متمرکز کردن آن به همان اندازه بر رقابت قدرتهای بزرگ، استفاده از این انبارها در رقابت قدرتهای بزرگ به همان اندازه که ما برای استفاده از آنها در جنگ قدرتهای بزرگ برنامه ریزی کرده بودیم هستیم.

به گفته دالی، این به این معنی است که ارتش بیشتر انبارهای APS خود را اجرایی کرده و به بررسی مساله تغییر مکان و ترکیب این انبارها در صحنه‌ها خواهد پرداخت.

وی بدون پرداختن به جزئیات گفت: ما احساس راحتی زیادی داریم. ما در مسیر حرکت خوبی برای درک اینکه این الزامها در طی پنج یا 10 سال آینده چه هستند، هستیم.

برخی جزئیات انبارهای APS محرمانه هستند.

دالی همچنین گفت، ارتش در حای برنامه‌ریزی بودجه خود است تا اطمینان حاصل کند انبارهای APS برای فاز رقابت عملیاتها در طرح بودجه پنج ساله بعدی مربوط به سال مالی 2023 تا سال مالی 2027 اندازه درستی داشته باشند.

دالی اظهار کرد: در جبهه اروپایی، ارتش " نگاه درون‌نگر را اتخاذ می‌کند".

وی افزود: ما قطعا می‌دانیم که داریم چیزهایی را به اروپا اضافه می‌کنیم. یک مثال آن دومین تیم رزمی تیپ زرهی همراه با برخی قابلیتها در پوزنان لهستان است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - ارتش - امریکا- تسلیحات - جنگ 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP