• امروز چهارشنبه ، ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • ۱٤ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Wed 27 Jan 2021












سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در واکنش به لفاظی‌های نماینده رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این رژیم در پنج سال گذشته هیچ فرصتی را برای از بین بردن برجام از دست نداده، گفت: شورای امنیت باید در مورد سوءنیت و دروغ پراکنی رژیم اسرائیل هوشیار باشد. «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در سخنرانی امروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت درباره مسئله فلسطین، گفت: فلسطینی‌ها سال ۲۰۲۰ را در حالی به پایان رساندند که اشغال این کشور و جنایات وحشیانه نیرو‌های اشغالگر اسرائیل همچنان ادامه داشت. وی افزود: کشتن بیش از ۷۰ فلسطینی از جمله نزدیک به ۲۰ زن و کودک، زخمی کردن بیش از ۶۷۴۰ نفر دیگر شامل تعداد زیادی از زنان و کودکان، تخریب یا تصرف بیش از ۵۹۰ منزل فلسطینی‌ها و همچنین آواره کردن حدود ۶۹۰ نفر تنها...


خسرو کفیلی - تیم ملی حفاری اهواز که برای قهرمانی در فصل جاری لیگ وزنه برداری باشگاه های ایران رقابت نزدیکی با تیم های گهرزمین سیرجان و فولاد خوزستان دارد ، سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران و یکی از امیدهای کشورمان برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به خدمت گرفت. سهراب مرادی که در آغاز فصل جاری لیگ از عقد قرارداد با سه تیم مدعی عنوان قهرمانی لیگ امتناع کرده است در نیم فصل تصمیم گرفت به تیم ملی حفاری اهواز بپیوندد و این تیم را در دور برگشت لیگ وزنه برداری باشگاه های کشور که اواخر ماه جاری در اهواز برگزار می شود ، همراهی کند. فراز رامهرمزی سرمربی تیم ملی حفاری اهواز با تایید این مطلب گفت : این قهرمان ملی وزنه برداری ایران پس از ابراز تمایل نسبت به زدن وزن در لیگ تصمیم گرفت به تیم ملی حفاری اهواز بپیوندد...


وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر به موضع رئیس جمهور فرانسه درباره بازگشت ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا واکنش نشان داد. ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر به موضع رئیس‌جمهور فرانسه درباره ضرورت بازگشت ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا به آن واکنش نشان داد. ظریف در این پیام توییتری نوشت: «چرا در، ایران – کشوری که محکم ایستاد و 4 سال تروریسم اقتصادی وحشیانه آمریکا را که بر خلاف برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده، ‌شکست داد - باید اول حسن نیت نشان دهد؟ این آمریکا بود که بدون دلیل توافق را نقض کرد. آمریکا باید اشتباه خود را جبران کند پس از آن ایران پاسخ خواهد داد.» دو روز بعد از تماس تلفنی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و رایزنی آنها درباره مسائل مختلف از...


معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، گزارشی از دیدار امروز خود با وزیر امورخارجه کویت ارائه کرد . سیدعباس عراقچی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: « امروز دیدار بسیار سودمندی با وزیر امور خارجه کویت داشتم. در این دیدار تاکید کردم جمهوری اسلامی ایران در هیچ موضوعی غیر از نحوه اجرای برجام با کشورهای عضو برجام صحبت نخواهد کرد و در مورد امنیت منطقه خلیج فارس آماده است تنها با کشورهای منطقه و بدون هیچ دخالت خارجی گفتگو نماید.»


سخنگوی دولت با اعلام اینکه مراحل ساخت سه واکسن ایرانی به خوبی پیش می‌رود اعلام کرد: این امید می‌رود که در بهار سال آینده یا تابستان بتوانیم از این واکسن استفاده کنیم. علی ربیعی در ابتدای نشست خبری هفتگی خود با بیان اینکه با رفتن دولت ترامپ جهان نیز از حالت تنش خارج شده و شرایط جدید در فضای بین المللی ایجاد شده است، گفت: فراموش نکرده ایم کانون توجه شرور آمریکایی ایران عزیز ما بود و متحدان منطقه ای او نیز از هیچ توطئه ای فرو نگذاشتند. تحولات اقتصادی حاکی از روند رو به بهبود اقتصاد است وی افزود: ایران در این میان با مقاومت مردم به رغم همه سختی ها و رنج هایی که تحمل می کردند و تلاشهای دولت در بی اثر کردن تحریم، با ثبات و استوار باقی مانده است و به لطف الهی در مسیر رشد و توسعه هم قرار گرفته است. سخنگوی دولت ادامه داد: در حال حاضر با...


یکشنبه ، ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۲۲
ساعت پخش برنامه سینمایی هفت: 1 و نیم نصف شب تا 5 صبح! نوش جونتون؟

برنامه‌ای که با بودجه بیت المال تولید می‌شود باید هدف آن مخاطب باشد ولی گویا شبکه 3 و در صدر آنها آقای فروغی (مدیر شبکه) حتی دلیل بدیهی تولید یک برنامه را هم نمی‌دانند یا می‌دانند و ...
برنامه هفت شب گذشته ساعت 1 و 30 دقیقه بامداد بر روی آنتن رفت و تقریبا ساعت 4 و 50 دقیقه صبح تمام شد. پرسش این است که این برنامه تخصصی سینما در ساعت 1 و 30 دقیقه بامداد (تقریبا کم بیننده ترین زمان تلویزیون) اصلا قرار است برای چه پخش شود؟ بود و نبود چنین برنامه ای اصلا چه فرقی دارد؟!

حال شاید گفته شود شب گذشته به دلیل طولانی شدن برنامه‌های مربوط به بزرگداشت شهید سردار سلیمانی چنین اتفاقی رخ داده است ولی واقعیت این است که مرور زمان پخش برنامه هفت نشان می‌دهد که این اتفاق محدود فقط به آخرین برنامه نیست :

6 دی ماه (هفته قبل) ساعت شروع پخش 12 نیمه شب

29 آذر ( 2 هفته قبل) ساعت شروع پخش 1 و 10 دقیقه بامداد

22 آذر ( 3 هفته قبل) ساعت شروع پخش 12 و 5 دقیقه بامداد

15 آذر ( 4 هفته قبل)ساعت شروع پخش 12 و 28 دقیقه بامداد و ...

هفت

برنامه 7 از ابتدای شروع به کارش تا به امروز چند بار دچار تغییر شده است ابتدا با فریدون جیرانی شروع بکار کرد و بعد از او محمود گبرلو سکان آن را در دست گرفت و بعد از گبرلو، بهروز افخمی عهده دار آن شد و در سال 96 فقط 10 روز همزمان با جشنواره فجر پخش شد که رضا رشیدپور آنرا اجرا کرد و بعد از آن از سال 97 برنامه 7 به تهیه کنندگی مجتبی امینی و اجرای محمد حسین لطیفی پخش شد و البته میز نقد هم به مسعود فراستی سپرده شد تا هر بار همراه با 2 منتقد دیگر به نقد فیلم می‌پردازند. (آیتم نقد برنامه هفت شب گذشته حدود ساعت 4 صبح تازه شروع شد!)

برنامه هفت برنامه‌ای تخصصی درباره هنر هفتم است و بهترین اتفاق آنست که یک مجله تصویری متنوع باشد با شیوه درست خبررسانی مستقیم و شنیدنی و تحلیل‌های بی‌طرفانه، و برنامه‌ای مرجع باشد برای ارائه نظریات متفاوت سینمایی بدون اینکه از زاویه نگاه خاصی برخوردار باشد.

حال اینکه سری جدید برنامه هفت با اجرای محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی مجتبی امینی تولید می‌شود و دیگر برنامه زنده نیست و ضبط شده است بماند اما باید یادآوری کرد که تولید برنامه 7 با بودجه بیت المال به جهت آگاهی رساندن و تاثیر گذاری بر مخاطب است نه این که فقط در لیست پخش اسمی از آن وجود داشته باشد.

برنامه‌ای که با بودجه بیت المال تولید می‌شود باید هدف آ مخاطب و دیده شدن باشد ولی گویا دوستان شبکه 3 و در صدر آنها آقای فروغی (مدیر شبکه) اساسا حتی دلیل بدیهی تولید یک برنامه را هم نمی‌دانند و یا می‌داند و از این شیوه جدید برای دیده نشدن بهره می‌گیرند.

فقط هفت وجود دارد چون از قبل بوده یا باید باشد، ساعت1 و نیم نصف شب تا 5 صبح!

فراستی

این اقدام از منظر آنها شاید بی احترامی به سینما یا لجبازی با سینماست ولی از منظر واقعی فقط نشانگر بی‌سوادی، بی دغدغه و بی برنامه بودن است و البته در نهایت هدر دادن پول بیت المال است.

آیا شان یک برنامه برای برنامه سازان هیچ اهمیتی ندارد؟ تولید کنندگان برنامه هفت از پخش برنامه در چنین ساعتی راضی هستند؟ قطعا راضی هستند که با این رویه هر هفته در برنامه هم حضور دارند.

آنها احتمالا می‌گویند چه کار به ما دارید ما این گوشه نشسته‌ایم و داریم نان و ماست خودمان را می‌خوریم ولی واقعیت این است که شان و جایگاه هر برنامه‌ای را عوامل آن مشخص می‌کند از کیفیت تولید تا تن دادن به انواع و اقسام بازی‎ها و ...

تنها توصیه‌ای که می‌توان کرد این است که برنامه 7 را متوقف کنید چون با این رویه فقط یک پول بیخودی دارید خرج می‌کنید.

دیگر سخن ازکیفیت و یا محتوای برنامه، شکل اجرا مجری، سینمایی بودن آیتم‌ها، اهمیت موضوعات مطرح شده در برنامه نیست، حرف از این است که با این تفاسیر بهتراست که تولید نکنید.

آقای فروغی و دوستان خوشحال باشید که خوب توانستید یک برنامه در مورد سینما را خنثی و بی‌خاصیت کنید! برنامه‌ هفت بود یا نبودش هیچ فرقی به حال سینمای ایران، تلویزیون و مخاطب ندارد.

فقط یک پولی به برخی از دوستان می‌رسد، حق داریم بگوییم نوش جانشان یا خیر؟
کلمات کلیدی: چندثانیه - ساعت خش - سینمایی هفت 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP