• امروز چهارشنبه ، ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • ۱٤ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Wed 27 Jan 2021
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در واکنش به لفاظی‌های نماینده رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این رژیم در پنج سال گذشته هیچ فرصتی را برای از بین بردن برجام از دست نداده، گفت: شورای امنیت باید در مورد سوءنیت و دروغ پراکنی رژیم اسرائیل هوشیار باشد. «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در سخنرانی امروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت درباره مسئله فلسطین، گفت: فلسطینی‌ها سال ۲۰۲۰ را در حالی به پایان رساندند که اشغال این کشور و جنایات وحشیانه نیرو‌های اشغالگر اسرائیل همچنان ادامه داشت. وی افزود: کشتن بیش از ۷۰ فلسطینی از جمله نزدیک به ۲۰ زن و کودک، زخمی کردن بیش از ۶۷۴۰ نفر دیگر شامل تعداد زیادی از زنان و کودکان، تخریب یا تصرف بیش از ۵۹۰ منزل فلسطینی‌ها و همچنین آواره کردن حدود ۶۹۰ نفر تنها...


خسرو کفیلی - تیم ملی حفاری اهواز که برای قهرمانی در فصل جاری لیگ وزنه برداری باشگاه های ایران رقابت نزدیکی با تیم های گهرزمین سیرجان و فولاد خوزستان دارد ، سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران و یکی از امیدهای کشورمان برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به خدمت گرفت. سهراب مرادی که در آغاز فصل جاری لیگ از عقد قرارداد با سه تیم مدعی عنوان قهرمانی لیگ امتناع کرده است در نیم فصل تصمیم گرفت به تیم ملی حفاری اهواز بپیوندد و این تیم را در دور برگشت لیگ وزنه برداری باشگاه های کشور که اواخر ماه جاری در اهواز برگزار می شود ، همراهی کند. فراز رامهرمزی سرمربی تیم ملی حفاری اهواز با تایید این مطلب گفت : این قهرمان ملی وزنه برداری ایران پس از ابراز تمایل نسبت به زدن وزن در لیگ تصمیم گرفت به تیم ملی حفاری اهواز بپیوندد...


وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر به موضع رئیس جمهور فرانسه درباره بازگشت ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا واکنش نشان داد. ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر به موضع رئیس‌جمهور فرانسه درباره ضرورت بازگشت ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا به آن واکنش نشان داد. ظریف در این پیام توییتری نوشت: «چرا در، ایران – کشوری که محکم ایستاد و 4 سال تروریسم اقتصادی وحشیانه آمریکا را که بر خلاف برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده، ‌شکست داد - باید اول حسن نیت نشان دهد؟ این آمریکا بود که بدون دلیل توافق را نقض کرد. آمریکا باید اشتباه خود را جبران کند پس از آن ایران پاسخ خواهد داد.» دو روز بعد از تماس تلفنی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و رایزنی آنها درباره مسائل مختلف از...


معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، گزارشی از دیدار امروز خود با وزیر امورخارجه کویت ارائه کرد . سیدعباس عراقچی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: « امروز دیدار بسیار سودمندی با وزیر امور خارجه کویت داشتم. در این دیدار تاکید کردم جمهوری اسلامی ایران در هیچ موضوعی غیر از نحوه اجرای برجام با کشورهای عضو برجام صحبت نخواهد کرد و در مورد امنیت منطقه خلیج فارس آماده است تنها با کشورهای منطقه و بدون هیچ دخالت خارجی گفتگو نماید.»


سخنگوی دولت با اعلام اینکه مراحل ساخت سه واکسن ایرانی به خوبی پیش می‌رود اعلام کرد: این امید می‌رود که در بهار سال آینده یا تابستان بتوانیم از این واکسن استفاده کنیم. علی ربیعی در ابتدای نشست خبری هفتگی خود با بیان اینکه با رفتن دولت ترامپ جهان نیز از حالت تنش خارج شده و شرایط جدید در فضای بین المللی ایجاد شده است، گفت: فراموش نکرده ایم کانون توجه شرور آمریکایی ایران عزیز ما بود و متحدان منطقه ای او نیز از هیچ توطئه ای فرو نگذاشتند. تحولات اقتصادی حاکی از روند رو به بهبود اقتصاد است وی افزود: ایران در این میان با مقاومت مردم به رغم همه سختی ها و رنج هایی که تحمل می کردند و تلاشهای دولت در بی اثر کردن تحریم، با ثبات و استوار باقی مانده است و به لطف الهی در مسیر رشد و توسعه هم قرار گرفته است. سخنگوی دولت ادامه داد: در حال حاضر با...


سه‌شنبه ، ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۰:۳۹
برنده نامشخص سریال آقازاده‌ و شکستن خط قرمزها

آنچه که در آقازاده وجود داشت عبور فراوان و بدون مرز از خط قرمزها بود. خطی که شاید هر کارگردانی نتواند به آن دست بزنند چون بوی توقیف و سانسور به مشام خواهد رسید.
- سریال آقازاده پس از ۲۹ قسمت به خط پایان خود رسید. سریالی که در پایان تکلیفش را با خودش و مخاطبانش مشخص نکرد! نفهمیدیم که «آقازاده» مستندی است که می‌شود به آن اعتنا کرد و یا داستانی است که بر اساس رؤیاهای نویسنده ساخته و پرداخته شده است.

آنچه که در آقازاده وجود داشت عبور فراوان و بدون مرز از خط قرمزها بود. خطی که شاید هر کارگردانی نتواند به آن دست بزنند چون بوی توقیف و سانسور به مشام خواهد رسید؛ همانند بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌هایی که هنوز پشت خط قرمز توقیف مانده‌اند مثل فیلم سیاسی «دیدن این فیلم جرم است!» که به تازگی قاچاق شد.

اما باید دید آقازاده چگونه مثل اخراجی‌ها توانست خط قرمزها را بیان کند اما مجوز انتشار بگیرد؟!

سریال آقازاده

در این سریال، آقازاده‌های خوب و بد به جان هم افتاده بودند و مردم تماشاچی جنگ آنان شدند! جنگی که کردارشان و گفتارشان برای مردم چندان ملموس نبود از خودروهای آنچنانی، تابلوهای هنری که به قیمت‌های نجومی خریداری می‌شد تا زندگی از هم گسیخته آقازاده‌هایی که در آن امید رنگ و معنایی نداشت و شاید همین باشد که هنوز هم سریالی مثل «پایتخت» با تمام ضعف‌هایش، بیننده دارد و مخاطبانش حاضرند بارها و بارها تکرار آن را ببینند. مسئله‌ای که بعید به نظر می‌رسد برای سریالهایی مثل «آقازاده» و «دل» اتفاق بیفتد.

در سریال آقازاده شخصیت‌های فیلم را می‌شد در دنیای این روزهای ایران جستجو نمود.

مهدی سلطانی سروستانی، در نقش دکتر بحری، محمد علی نجفی را به یادها می‌آورد.

حسن با نقش آفرینی جمشید هاشم‌پور، شبیه اکبر طبری بود. مردمی پشت پرده تمام خلاف‌ها!

سینا مهراد در نقش حامد شبیه رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران بود!

دیبا زاهد در سریال آقازاده که نقش سارا را بازی می‌کرد به خوبی میترا استاد همسر دوم دکتر نجفی شهردار سابق تهران را تداعی می‌نمود.

مهدی کوشکی در نقش الکس، پرونده باند قاچاق دختران و الکس واقعی را معرفی کرد که در مالزی دستگیر شد.

آقازاده فیلمی بی‌طرف نبود! به گونه‌ای که مو به مو و لوکیشن به لوکیشن بنا داشت داستان شهرداری را که اقدام به قتل همسر خود کرد، بیان کند و کاملاً بیننده را به یاد صحنه‌هایی بیندازد که در تلویزیون پخش شد اما صداقتی در کار نبود بلکه نویسنده‌ی این سریال، شهردار واقعی و وزیر فیلم را یک مفسد اقتصادی معرفی کرد مسئله‌ای که هرگز در عالم واقعیت بیان نشد!

سریال

تا پیش از قسمت بیست و ششم نیما بحری مفسد اقتصادی و پدرش که حالا وزیری قاتل شده و پشت پرده ماجرای پسر قرار داشت با اقدام عجیب نویسنده مظلوم، بی‌گناه و قربانی نشان داده شدند اما در 3 قسمت پایانی نویسنده انگشت اتهام را به کاراکتر دیگری به نام «حسن» نشانه گرفت؛ کسی که زندانی به اندازه و قد و قواره خود نمی‌دید.

دسیسه و توطئه، صیغه‌‌های ساعتی، پرورش پرستو و قربانی کردن آنها، دست زدن به صورت جنس مخالف با دستکش و کشتن شدن افراد با متدهای هالیوودی از جمله مُردن در وان حمام، پرس شدن در خودروی آنچنانی، تیراندازی با تفنگ دوربین‌دار از فاصله دور و حذف کاراکتری تأثیرگذار در فیلم همه نکاتی بود که آقازاده را متفاوت کرد.

به لحاظ فنی آقازاده باز هم همچون سریال «دل» که اخیراً پخشش در نمایش خانگی پایان یافت به ورطه تکرار افتاده بود. تکرار و تکرار از صحنه‌هایی که در هر 29 قسمت آمد و بیننده را خسته کرد.

اما یک نکته مثبت آن است که آقازاده خط قرمزها را جابجا نمود و باید دید در ادامه دیگر کارگردانان مستقل اجازه بازی با آن را دارند که اگر این چنین شود آقازاده می‌تواند شروعی برای تأثیرگذاری در سینما و سریالهای سیاسی ایران قلمداد گردد...
بیشتر بخوانید:
کلمات کلیدی: چندثانیه - برنده - نامشص - اقازاده 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP