• امروز چهارشنبه ، ۸ بهمن ۱۳۹۹
  • ۱٤ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Wed 27 Jan 2021
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در واکنش به لفاظی‌های نماینده رژیم صهیونیستی با بیان اینکه این رژیم در پنج سال گذشته هیچ فرصتی را برای از بین بردن برجام از دست نداده، گفت: شورای امنیت باید در مورد سوءنیت و دروغ پراکنی رژیم اسرائیل هوشیار باشد. «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، در سخنرانی امروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت درباره مسئله فلسطین، گفت: فلسطینی‌ها سال ۲۰۲۰ را در حالی به پایان رساندند که اشغال این کشور و جنایات وحشیانه نیرو‌های اشغالگر اسرائیل همچنان ادامه داشت. وی افزود: کشتن بیش از ۷۰ فلسطینی از جمله نزدیک به ۲۰ زن و کودک، زخمی کردن بیش از ۶۷۴۰ نفر دیگر شامل تعداد زیادی از زنان و کودکان، تخریب یا تصرف بیش از ۵۹۰ منزل فلسطینی‌ها و همچنین آواره کردن حدود ۶۹۰ نفر تنها...


خسرو کفیلی - تیم ملی حفاری اهواز که برای قهرمانی در فصل جاری لیگ وزنه برداری باشگاه های ایران رقابت نزدیکی با تیم های گهرزمین سیرجان و فولاد خوزستان دارد ، سهراب مرادی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران و یکی از امیدهای کشورمان برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به خدمت گرفت. سهراب مرادی که در آغاز فصل جاری لیگ از عقد قرارداد با سه تیم مدعی عنوان قهرمانی لیگ امتناع کرده است در نیم فصل تصمیم گرفت به تیم ملی حفاری اهواز بپیوندد و این تیم را در دور برگشت لیگ وزنه برداری باشگاه های کشور که اواخر ماه جاری در اهواز برگزار می شود ، همراهی کند. فراز رامهرمزی سرمربی تیم ملی حفاری اهواز با تایید این مطلب گفت : این قهرمان ملی وزنه برداری ایران پس از ابراز تمایل نسبت به زدن وزن در لیگ تصمیم گرفت به تیم ملی حفاری اهواز بپیوندد...


وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر به موضع رئیس جمهور فرانسه درباره بازگشت ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا واکنش نشان داد. ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر به موضع رئیس‌جمهور فرانسه درباره ضرورت بازگشت ایران به برجام پیش از بازگشت آمریکا به آن واکنش نشان داد. ظریف در این پیام توییتری نوشت: «چرا در، ایران – کشوری که محکم ایستاد و 4 سال تروریسم اقتصادی وحشیانه آمریکا را که بر خلاف برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده، ‌شکست داد - باید اول حسن نیت نشان دهد؟ این آمریکا بود که بدون دلیل توافق را نقض کرد. آمریکا باید اشتباه خود را جبران کند پس از آن ایران پاسخ خواهد داد.» دو روز بعد از تماس تلفنی جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و رایزنی آنها درباره مسائل مختلف از...


معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، گزارشی از دیدار امروز خود با وزیر امورخارجه کویت ارائه کرد . سیدعباس عراقچی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت: « امروز دیدار بسیار سودمندی با وزیر امور خارجه کویت داشتم. در این دیدار تاکید کردم جمهوری اسلامی ایران در هیچ موضوعی غیر از نحوه اجرای برجام با کشورهای عضو برجام صحبت نخواهد کرد و در مورد امنیت منطقه خلیج فارس آماده است تنها با کشورهای منطقه و بدون هیچ دخالت خارجی گفتگو نماید.»


سخنگوی دولت با اعلام اینکه مراحل ساخت سه واکسن ایرانی به خوبی پیش می‌رود اعلام کرد: این امید می‌رود که در بهار سال آینده یا تابستان بتوانیم از این واکسن استفاده کنیم. علی ربیعی در ابتدای نشست خبری هفتگی خود با بیان اینکه با رفتن دولت ترامپ جهان نیز از حالت تنش خارج شده و شرایط جدید در فضای بین المللی ایجاد شده است، گفت: فراموش نکرده ایم کانون توجه شرور آمریکایی ایران عزیز ما بود و متحدان منطقه ای او نیز از هیچ توطئه ای فرو نگذاشتند. تحولات اقتصادی حاکی از روند رو به بهبود اقتصاد است وی افزود: ایران در این میان با مقاومت مردم به رغم همه سختی ها و رنج هایی که تحمل می کردند و تلاشهای دولت در بی اثر کردن تحریم، با ثبات و استوار باقی مانده است و به لطف الهی در مسیر رشد و توسعه هم قرار گرفته است. سخنگوی دولت ادامه داد: در حال حاضر با...


سه‌شنبه ، ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۱۴:۵۳
توضیح محسن هاشمی درباره سوال از شهردار تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار شد شهردار به جلسه برنامه و بودجه دعوت شود و اگر افراد قانع نشدند، سوال از شهردار در صحن مطرح شود.
محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین دستورالعمل امروز، سوال ۸ نفر از اعضای شورای شهر درباره سرپرست‌ها از شهردار بود که آن را به جلسه هم‌اندیشی منتقل کردیم.

وی ادامه داد: بر اساس آیین‌نامه، زمانی که تذکر داده می‌شود، می‌توان سوال مطرح کرد و از آن جایی که اعضای شورا، سوال را در دستور کار خود قرار داده بودند، بنده موظف بودم بر اساس آیین‌نامه این موضوع را به شهردار ابلاغ کنم تا او ظرف مدت ۱۰ روز به صحن شورا بیاید.

هاشمی با اشاره به اینکه در جلسه امروز هم‌اندیشی مواردی مطرح شد، اظهار کرد: قرار شد این موضوع ابتدا به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شود و در همین راستا حدود ۶ نفر امضای خود را پس گرفتند و تنها شاید 2 نفر امضاء خود را ارائه دادند. قرار شد شهردار به جلسه برنامه و بودجه دعوت شود و اگر افراد قانع نشدند این موضوع در صحن مطرح شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: شاید تعداد افرادی که حکم سرپرستی دارند به ۸ نفر هم نرسد و انشاالله شهردار پاسخ خود را در این رابطه ارائه می‌کند. البته یکی از مهمترین مواردی که مطرح کردیم، بحث سرپرستی معاونت منابع انسانی بود که شهرداری لایحه آن را ارائه داده است.

وی با اشاره به تغییر در قانون شوراها گفت: این موضوع در کمیسیون‌های مختلف مطرح شده است، اما هنوز وارد صحن نشده و کمیسیون‌ها نظرات خود را در این رابطه اعلام کردند و آقای امینی نظرات را جمع‌بندی کرد، اما قرار شده تا کمیسیون‌ها باز هم این موضوع را کنند.

هاشمی تصریح کرد: مجلس از شورای شهر مستقیما نظر خواسته است و بعد از ارسال نظر حتما در این رابطه به جمع‌بندی خواهیم رسید.

رئیس شورای شهر تهران درباره جلسه ۲۶۴ شورای شهر نیز اظهار کرد: از آنجایی که الحاقیه لایحه بسته محرک اقتصادی ناشی از کرونا، نیمه‌تمام مانده بود، مجبور بودیم تا این موضوع را به سرانجام برسانیم. خوشبختانه با ۳۰ ماده به تصویب رسید و باعث می‌شود تا درآمد شهرداری در دوران کرونا افزایش پیدا کند.

رئیس شورای شهر تهران درباره بسته لایحه محرک اقتصادی در دوره کرونا گفت: این موضوع برای آن است که اختیارات از سمت شهرداری به مناطق داده شود تا بتوانیم درآمد بهتری را کسب کنیم.

وی با اشاره به بخشنامه شهردار تهران درباره اینکه شهرداری نباید در حوزه انتخابات دخالتی داشته باشد، بیان کرد: این از جمله بخشنامه‌هایی است که تمام دستگاه‌ها در زمان انتخابات صادر می‌کنند، اما مطمئن باشید در شهرداری نه هیچ کس در انتخابات دخالتی داشته و نه می‌خواهد که دخالت کند.

وی ادامه داد: همچنین بحث انجام مجمع گردشگری در تهران به امضا اعضا شورای شهر تهران رسید و قرار شد بررسی‌ها انجام شود تا سال آینده این مجمع در تهران برگزار شود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - توضیح - محسن هاشمی - شهردار تهران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP