• امروز یکشنبه ، ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • ۱۱ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Sun 24 Jan 2021
خسرو کفیلی- با قطعی شدن زمان برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری ، به نظر می رسد که علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری بدون توجه به دیگر نامزدهای ایرانی تصدی عضویت در هیات رییسه این فدراسیون خود را نامزد کند. کوروش باقری سرمربی اسبق تیم های ملی وزنه برداری ایران در رده های گوناگون سنی در این باره گفت : نخست امیدوارم که این انتخابات پس از چندین بار تعویق این بار در زمان تعیین شده در فروردین ماه سال آینده برگزار شود چرا که فدراسیون جهانی وزنه برداری باید هر چه زودتر سروسامان یابد ودر خصوص اینکه از ایران چه کسی نامزد شرکت در این انتخابات خواهد شد ، از هم اکنون مشخص است که علی مرادی خود را نامزد خواهد کرد. رییس فدراسیون وزنه برداری پیش از این نیز با وجود داشتن نامزدهای دیگری خود را برای تصدی پست هایی در فدراسیون جهانی وزنه برداری...


خسرو کفیلی - جانشین مرحوم سیامند رحمان یکی از شانس های کسب مدال طلای رقابتهای پاراوزنه برداری بازی های پارالمپیک توکیو بشمار می رود. حسین رضازاده رییس انجمن پاراوزنه برداری فدراسیون جانبازان و معلولان با بیان این مطلب گفت : منصور پورمیرزایی وزنه بردار کرمانی که جانشین سیامند رحمان در ترکیب تیم ایران در بازی های پارالمپیک توکیو خواهد بود ، یکی از شانس های کسب مدال طلای تیم کشورمان در این بازی ها بشمار می رود ولی او به حدنصابهای رحمان نخواهد رسید. او از رحمان به عنوان یکی از اسطوره های پاراوزنه برداری جهان یاد کرد و گفت : شادروان رحمان حدنصابهایی را کسب کرده است که به نظر می رسد که بزودی هیچ وزنه برداری نتواند به آن نزدیک شود. رضازاده به تشکیل اردوی آمادگی تیم ملی پاراوزنه برداری ایران در کیش با دعوت از شش وزنه برداری که جواز...


زالی گفت: وضعیت تهران شکننده و ناپایدار است و اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، وضعیت این شهر دوباره خطرناک می‌شود. علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت تهران شکننده و ناپایدار است و اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک را رعایت نکنند این احتمال وجود دارد که وضعیت تهران دوباره خطرناک شود. او ادامه داد: اعمال محدودیت‌های جدید‌تر بر اساس وقوع شرایط جدید و تغییر در وضعیت تهران از لحاظ رنگ بندی انجام خواهد گرفت. در حال حاضر وضعیت تهران از نظر رنگ بندی در حالت زرد است و تمام محدودیت‌های گذشته کماکان در این شهر اعمال می‌شود. زالی با اشاره به پیش بینی‌ها در خصوص خیز دوباره پیک جدید بیماری...


سخنگوی ستاد ملی ضمن انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی نقاط کشور طی هفته گذشته و مشخص شدن تاثیر این عدم رعایت طی روز‌های آتی گفت: این هفته احتمالا جلسات دیگری در ستاد داریم درباره بازنگری پروتکل‌ها و محدودیت‌ها صحبت می‌کنیم، زیرا با تغییر رنگ شهر‌ها و وضعیت مناسب تر، شاهد افزایش تجمعات و تردد‌ها هستیم. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ شهر قرمز کرونایی در کشور نداریم و شهر‌هایی که در مازندران قرمز بودند نارنجی شدند، اما افزایش ترددها، افزایش موارد ابتلای سرپایی و عادی انگاری مردم در برخی شهر‌ها نگران کننده است. به گزارش «تابناک»؛ علیرضا رئیسی روز شنبه پس از برگزاری جلسه هفتگی ستاد ملی کرونا افزود: هم اکنون از نظر وضعیت کرونا ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی داریم؛ این نشانه آن است که تا حدی وضعیت بهتر شده، از...


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نرخ ارز و سقف فروش نفت را تعیین نمی‌کند بلکه می‌خواهد مانع از تصمیم‌گیری‌های تورم‌زای دولت شود. آقای محمدباقر قالیباف با حضور در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تبریک ولادت باسعادت دخت نبی اکرم صدیقه کبری و آغاز دهه فجر و ولادت باسعادت حضرت امام خمینی (ره)، گفت: از اینکه امروز توفیق پیدا کرده ام تا در جمع شما باشم بسیار خوشحالم، چندماهی است که تلاش دارم چنین فرصتی ایجاد شود تا در خدمت شما باشم چرا که اعتقاد قلبی بنده این است که مرکز پژوهش‌ها اهمیت زیادی برای کشور و تحول در کشور دارد. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماه بهمن فرصتی را برای حضور در جمع کارشناسان مرکز پژوهش‌ها در نظر می‌گیرد، نکاتی را در خصوص دفتر مرکز پژوهش‌ها در قم و مرکز تحقیقات مجلس در این استان بیان کرد و...


چهارشنبه ، ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۱۵:۲۳
بی اعتمادی مردم؛ دلیل اصلی کندی روند واکسیناسیون در اروپا

روند واکسیناسیون در کشورهای اروپایی به دلیل بی اعتماد مردم به واکسن های فایزر و مدرنا با کُندی پیش می رود.
کشور‌های اروپایی که سال نو میلادی را با امید به آغاز فرآیند واکسیناسیون کرونایی از طریق واکسن‌های «فایزر» و «مدرنا» برای غلبه بر بحران بهداشتی روزافزون خود آغاز کرده بودند، با چالش عمده‌ای مواجه شده اند که روند مذکور را بیش از حد انتظار کُند کرده است.

به گزارش «یورو نیوز، لس آنجلس تایمز و فورچون»، در حالی که کارشناسان بهداشتی، ریشه کن شدن بیماری کرونا را در گرو واکسیناسیون ۷۰ درصدی جمعیت می‌دانند، روند واکسیناسیون در کشور‌های اروپایی به کندی پیش می‌رود.

«فرانسه»، سرزمین مادری «لوئی پاستور»، کاشف واکسن، بی میل‌ترین مردم جهان برای دریافت واکسن کرونا را در خود جای داده است.

در ۶ روز نخست واکسیناسیون کرونایی در این کشور، تنها ۵۱۶ نفر حاضر به دریافت واکسن شدند که در مقابل جمعیت ۶۷ میلیون نفری آن، هیچ به حساب می‌آید.

براساس نظرسنجی‌های انجام شده، تنها ۴۰ درصد مردم فرانسه قصد دریافت واکسن را دارند.

اگرچه دو عامل سرعت شرکت‌های فایزر و مدرنا در تولید واکسن کرونا در پی کشف آن که مانع انجام آزمایش‌های بیشتر شد و استفاده از فناوری «RNA» در تولید واکسن ها، سبب شده تا بی اعتمادی به کارآیی و ایمنی آن کاهش یابد، اما دلیل مهم‌تر دیگری نیز از سوی مردم در بی اعتمادی به این واکسن‌ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید:
گزارش فایننشال تایمز از ترس مردم آمریکا و اروپا از دریافت واکسن کرونا
یافته‌هایی درباره عوارض واکسن‌های فایزر و مدرنا

مردم کشور‌های اروپایی بر این باورند که واکسن‌های کشف و تولید شده، نه به خاطر کارآیی بلکه به دلیل سود هنگفت شرکت‌های تولید کننده توسط دولت‌ها تبلیغ می‌شوند.

دلایل دیگر مخالفت‌ها با دریافت واکسن‌های کرونا اعم از «فایزر» و «مدرنا» در کشور‌های غربی عبارتند از «نگرانی از عوارض جانبی احتمالی واکسن کرونا، فقدان استراتژی رسمی واضح برای واکسیناسیون، اطلاعات نادرست دولت‌های غربی در مورد مقابله با کرونا مانند غیرضروری بودن استفاده از ماسک، بی اعتمادی به دولت‌ها در پی عملکرد نامطلوب در برابر بیماری‌های همه گیر مشابه، تجارب ناخوشایند و رسوایی‌های واکسیناسیون‌های قبلی مانند سوءاستفاده دولت از این بیماری‌ها برای سوءاستفاده مالی.»

این عوامل در کنار هم سبب شده اند که بخش عمده‌ای از مردم کشور‌های مختلف اروپایی اعتمادی به دریافت واکسن‌های کرونا نداشته باشند.

یافته‌های نظرسنجی‌های «STEM» و «Palacky Olomouc»، در این مورد قابل توجه است بالاترین نرخ بی اعتمادی در این مورد از کشور جمهوری چک گزارش شده است که رقمی میان ۶۰ تا ۷۰ درصد است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - بی اعتمادی - مردم - واکسیناسیون 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP