• امروز سه‌شنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • ٦ جمادى الثانية ۱٤٤٢
  • Tue 19 Jan 2021
نماینده دائم ایران در سازمان ملل با طرح این سؤال که آیا بایدن سیاست غیرانسانی «فشار حداکثری» ترامپ را کنار می‌گذارد و با لغو کامل تحریم‌ها به وعده‌های خود پایبند خواهد بود؟ عنوان کرد: برای قضاوت عجله‌ای نداریم. مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک که به تهران سفر کرده بود بعد از بازگشت به نیویورک در توئیتی نوشت: در حال حاضر از تهران به نیویورک رسیدم. علیرغم جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ما، دولت در مهار کرونا ثابت قدم بوده است. ‏ وی با طرح این سؤال که آیا بایدن سیاست غیرانسانی «فشار حداکثری» ترامپ را کنار می‌گذارد و با لغو کامل تحریم‌ها به وعده‌های خود پایبند خواهد بود؟ عنوان کرد: برای قضاوت عجله‌ای نداریم. به گزارش فارس، تخت روانچی پیش از این نیز در کفت و گویی با خبرگزاری ایرنا گفته بود:...


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از ۲ هزار و ۴۶۰ هزار میلیارد تومان مجموع بودجه عمومی کشور، رقمی بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان (بیش از ۶۰ درصد بودجه) به صورت یکجا به عنوان بودجه شرکت‌های دولتی کنار گذاشته شده است؛ خب بگویند این شرکت‌ها چه کسانی هستند؟ محمدباقر قالیباف در نشست هیات های عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی با اشاره به مشکلات شوراهای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در مباحث مفصل تبیین فرمودند که دشمن شماره یک ما آمریکا است و برای مبارزه با این دشمن باید «کار» کنیم، از طرفی آنچه مانع کار ما است، نخست دیوان سالاری و دیگری سوءمدیریت در کشور است. رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ما امروز در مجلس قانون تصویب می کنیم اما به دلایل مختلف نمی توان نظارت دقیقی بر اجرا داشت یا مانع از عدم اجرا شد، زیرا نظام بروکراسی...


بازار ارز پس از یک روز تعطیلی، امروز را با ادامه روند نزولی روز‌های اخیر آغاز کرده است. در این میان شدت ریزش بهای ارز در بازار آزاد مشهود است و خبر‌ها نشان از افزایش عرضه در بازار دارد. بازار ارز پس از یک روز تعطیلی، امروز را با ادامه روند نزولی روز‌های اخیر آغاز کرده است. در میان شدت ریزش بهای ارز در بازار آزاد مشهود است و خبر‌ها نشان از افزایش عرضه در بازار دارد. بر این اساس در معاملات امروز (دوشنبه بیست و نهم دی ماه ۹۹) بازار ارز، در ساعت 12:30 دقیقه، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۲۱۵۰۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل به نرخ ۲۲۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به روز شنبه، ۸۵۰ تومان کاهش یافته است. همچنین در این صرافی ها، هر اسکناس یورو به قیمت ۲۶۱۰۰ تومان از مردم خریداری...


از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۵۸۰۶ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۳۴۸ تن از ایشان وخیم است. پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از یک میلیون و ۳۳۶ هزار تن گذشت. دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۵۸۶ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۱۷ تن رسید. وی در ادامه گفت: در...


خسرو کفیلی - دارنده مدال طلای رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی با انتقاد از روش انتخاب سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران نسبت به مهره سوزی قهرمانان سابق این رشته ورزشی ابراز نگرانی کرد. حسین توکلی سرمربی اسبق تیم های ملی وزنه برداری ایران در رده های گوناگون سنی با بیان این مطلب گفت : انتخاب سعید علی حسینی ملی پوش سابق وزنه برداری ایران که تا یک سال پیش وزنه می زد به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشور با توجه به اینکه او از جنس وزنه برداری است خوب است ولی این نکته را نباید فراموش کرد که مربیگری بسیار سخت تر از ورزشکار بودن است چرا که یک مربی باید به جای چندین ورزشکار فکر کند. او با اشاره به چگونگی حضورش در جرگه مربیان تیم های ملی وزنه برداری کشورمان اظهارداشت : زمانی که من به جرگه مربیان پیوستم نخست...


چهارشنبه ، ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت: ۲۱:۰۳
تلاش عجیب سایت فدراسیون برای تبرئه تاج و رفقا

مسئول امور حقوقی و قرارداد‌های فدراسیون فوتبال برای چندمین‌بار طی هفته های اخیر مصاحبه‌ای مشابه و پیرو یک خط فکری مشخص انجام داده است.
صفی اله فغانپور که نامش با یک جستجوی ساده در یک ماه اخیر بارها با اعلام مواضع نزدیک به منافع گروهی خاص در فوتبال ایران به چشم می‌خورد، بار دیگر همان نقش را ایفا کرد و با جملاتی که شبیه صدور حکم است، اعلام کرده است که پرونده ویلموتس متهمی ندارد!

مشخص است که این جملات به ذائقه چه کسانی خوش خواهد آمد. این در حالی است که طرح این جملات _ که بار حقوقی سنگینی هم برای بیان کننده اش دارد_ مستقیما تلاش های برخی نهادهای نظارتی و قضایی کشور را نشانه رفته است و می‌تواند باعث بروز جنجالی تازه در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال شود و جو نسبتا آرام فعلی را دستخوش تلاطم هایی کند که برخی افراد بیرون رانده شده از فوتبال دنبالش هستند.

فغانپور عنوان کرده که : برخی افراد با اظهارات کاملا غیرقانونی نسبت به اتهام به اعضای هیئت رئیسه فدراسیون اقدام کرده اند. تنها مرجعی که در کشور ما می‌تواند تعیین کند چه کسی متهم است، قوه قضاییه می‌باشد و هر کسی در هر جایگاهی نمی‌تواند به شخص یا اشخاص نسبت اتهام بدهد که در این صورت می‌توان علیه او شکایت کرد.

گویا فغانپور خودش را به ندیدن زده یا فراموش کرده که بخشی از قوه قضاییه ایران پرونده تخلف اعضای هیات رئیسه فدراسیون به سردمداری رییس سابق را به مرجع مربوطه ارجاع داده است.

تلاش عجیب سایت فدراسیون برای تبرئه تاج و رفقا

حالا به نظر می‌رسد افرادی که در رقم خوردن خسارت و غرامت چند میلیون یورویی فوتبال ایران و به تبع آن توقیف ساختمان و دارایی های فوتبال نقش اساسی ایفا کرده‌اند، چگونه در آخرین روزهای مسوولیت خود در حال بال و پر زدن برای فرار از رسیدگی به تخلف و اشتباه بزرگ خود هستند و نمی خواهند مسوولیت آن را بپذیرند.

فغانپور در ادامه گفته: هر انسان عادی و حتی کم سوادی هم می‌داند که صرف تشکیل یک پرونده علیه اشخاص، دلیل بر متهم بودن آن‌ها نیست هر متهمی نیز از حقوق اجتماعی محروم نمی‌باشد و شرکت در انتخابات نیز یکی از حقوق اجتماعی و شهروندی و قانون نیز تکلیف افراد را مشخص کرده است. آن‌هایی که بی دلیل دائما بر طبل اتهام زنی می‌کوبند و اعضای هیات رئیسه فدراسیون را متهم خطاب می‌کنند و خود را در جایگاه قاضی قرار می‌دهند، قطعا باید پاسخگوی اعمال و گفتار خود باشند؛ لذا این جا می‌گوییم که پرونده سرمربی سابق تیم ملی متهمی ندارد.

فغانپور فردی است که طبق شنیده ها در رشته حقوق تحصیل کرده و یک وکیل محسوب می‌شود. عجیب است که هنوز مفهوم متهم را از مجرم تشخیص نمی‌دهد. یک نهاد رسمی قضایی مملکت بعد از تحقیقات وسیع و جامع و تکمیل اطلاعات رسمی و اظهارات، علیه این افراد طرح اتهام کرده و در حال حاضر مهره هایی که درباره شان بحث است، متهم شناخته می‌شوند ولی هنوز مجرم نشده اند.

وی ترجیع بند ثابت اغلب مصاحبه‌ها را تکرار کرده و ادامه داد: فدراسیون فوتبال مطیع تام و تمام قوانین جمهوری اسلامی است؛ اما نگران دخالت غیرقانونی اشخاص در امور فوتبال است و اگر در این شرایط مشکلی پیش بیاید آن‌هایی باید پاسخگو باشند که چنین فضایی را به وجود آورده اند.

تلاش عجیب سایت فدراسیون برای تبرئه تاج و رفقا

به نظر می‌رسد آقایان در فدراسیون فوتبال، توقع اظهارنظر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی را هم ندارند و یک نماینده پارلمان را هم با تاکتیک دفع انتقادات رسانه‌ها به عقب می‌رانند.

فغانپور تصریح کرد: انتخابات فدراسیون فوتبال در حضور مراجع ذی صلاح کشور و با نظارت ناظران فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ۱۰ اسفند برگزار خواهد شد. از همه دوستداران فوتبال و صاحب منصبان تقاضا می‌کنم سعه صدر داشته باشند و اجازه بدهند اعضای مجمع انتخاباتی که همه از چهره‌های باتجربه فوتبال کشور محسوب می‌شوند، در یک فضای آرام انتخابات را برگزار کنند.

فوتبال ایران بیش از یک دهه در سکوت نشست و به تازاندن دارودسته تاج و کفاشیان چشم دوخت و حالا حاصلش یک فدراسیون بدهکار و به عقیده مدیران خبره و کارشناسان، شبیه یک ویرانه است و هیچگاه وضعش بدتر از این نبوده است.
کلمات کلیدی: چندثانیه - تلاش - سایت - فدراسیون - فوتبال 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP