آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۱۴:۴۱
سامانه بارشی پایان هفته می رسد


معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر امروز پنجم بهمن تا اواخر وقت چهارشنبه هشتم بهمن افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های جوی در اراک، ارومیه، اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، کرج و قم خواهیم داشت.
هشدار آلودگی هوا تا شاخص «ناسالم برای همه گروه های سنی»/سامانه بارشی پایان هفته می رسد

محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: از امروز تا چهارشنبه هشتم بهمن آسمانی صاف در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت که همین امر موجب افزایش غلظت آلاینده‌های جدی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود.

وی توضیح داد: از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت چهارشنبه افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها در اراک، ارومیه، اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، کرج و قم خواهیم داشت که اثر آن پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، در برخی مناطق در کلان شهرهای بالا امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها وجود دارد

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: در این راستا توصیه می شود از ترددهای غیر ضروری سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی، در سطح شهر جلوگیری شود همچنین احتیاط در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت نوع سوخت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها در دستور کار باشد.

* دما در اغلب نقاط کشور افزایش می یابد/هشدار وقوع بهمن در البرز

اصغری افزود: همچنین تا روز پنج‌شنبه روند تدریجی افزایش دما در اغلب نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود که بیشترین میزان افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود و در این راستا در دامنه رشته کوه البرز ذوب برف و وقوع پدیده بهمن پیش‌بینی می‌شود.

* ورود سامانه بارشی تازه از روز پنجشنبه نهم بهمن

وی ادامه داد: از روز پنجشنبه نهم بهمن سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و سبب با بارش برف و باران و وزش باد در برخی نقاط شمال غرب و غرب کشور خواهد شد این سامانه روز جمعه ۱۰ بهمن تقویت شده و علاوه بر شمال غرب و غرب کشور در جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی سبب بارش خواهد شد.

* یخبندان در ۲۵ مرکز استان/ آسمانی صاف در تهران

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۰ درجه و یک درجه زیر صفر خواهد بود.

اصغری افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده در ۲۵ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - سامانه - بارشی - هفته 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

Go to TOP