آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۱۵:۲۴
آخرین آمار کرونا در ایران

از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۵۹۴۵ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۴۰۹۰ تن از ایشان وخیم است.
پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از یک میلیون و ۳۷۲ هزار تن گذشت.

آخرین آمار کرونا در ایران تا ۵ بهمن ۹۹/ جان باختن ۸۹ بیمار کووید19 در شبانه روز گذشته
برای دیدن آخرین آمار، کلیک کنید

به گزارش «تابناک»؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۹۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۴۳۷ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۹۷۷ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۸۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۷ هزار و ۳۸۳ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۹۴ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۴۰۹۰ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۸ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۹۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۴.۷ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۵.۳ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۲.۹ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - آخرین - آمار - کرونا 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

Go to TOP