آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۱۷:۱۲
حناچی ؛شهرداری تهران در دوران کرونا ریالی از دولت دریافت نکرده


شهردار تهران خواستار کمک‌های بلاعوض دولت به شهرداری شد.


پیروز حناچی شهردار تهران در صحن امروز شورای شهر درباره لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اظهار داشت: شهرداری تهران در دوران کرونا ریالی از دولت دریافت نکرده است و امیدواریم به جای وام کمک بلاعوض به شهرداری ارائه شود.

وی افزود: امیدواریم در جلسه فردا که در حوزه اقتصادی تشکیل می‌شود همانطور که به دستگاه‌های دولتی کمک خواهد شد به شهرداری تهران نیز کمک شود.

شهردار تهران ادامه داد: از دوم اسفند سال گذشته به طور رسمی در شرایط کرونایی قرار گرفته‌ایم و از اولین دستگاه‌هایی بوده‌ایم که بعد از وزارت بهداشت درگیر مسائل کرونا بوده‌ایم همچنین از محدود دستگاه‌هایی هستیم که بیشترین آسیب را ناشی از کووید ـ ۱۹ داشته‌ایم.

حناچی خاطرنشان کرد: بسیاری از درآمد‌های عمومی شهرداری تهران در دوران کرونا دچار اختلال شده و در حال حاضر حمل و نقل عمومی با ۳۰ درصد ظرفیت در حال خدمت‌رسانی است.

وی تأکید کرد: بسیاری از مجموعه‌های سازمان ورزش شهرداری بر اساس پروتکل‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل است و بسیاری از مجموعه‌های گردشگری نیز به همین علت تعطیل و نیمه‌تعطیل شده‌اند.

شهردار تهران تصریح کرد: وام دولت مشکل ما را حل نخواهد کرد بلکه خواستار کمک‌های بلاعوض به شهرداری تهران هستیم.

گفتنی است، رقم کلی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری ۴۹ هزار و ۹۶۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که از این میان ۳۶ هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان بودجه اصلی ردیف‌هاست و ۱۱ هزار و ۳۵۴ میلیارد تومان نیز بودجه انتقالی از تبصره‌ها است.

همچنین ۲۲۷۴ میلیارد تومان هم بودجه تکمیلی ویژه ۳۲ پروژه در راستای توسعه شهری در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران در نظر گرفته شده است.


کلمات کلیدی: چندثانیه - حناچی - شهرداری - تهران 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

Go to TOP