آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت: ۱۷:۴۷
سکه طلا از پاداش مدال المپیک حذف شد


مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در مجمع کمیته ملی المپیک گفت: امیدوارم این اقدامات که با تلاش اصحاب رسانه برای عموم منتشر می‌شود منجر بانشاط عمومی شود. خدا را شاکرم در سالهای اخیر در کنار موفقیت‌هایی که در عرصه ورزش همگانی و قهرمانی داشتیم به هدف جدی و عمیق رسیدیم.

وی افزود: جامعه ورزش لذت شیرین شرایط خاص را چشید. در این سالها در رویدادهای بین‌المللی (داخل سالن، کشورهای اسلامی، مقدماتی جام جهانی، بازی‌های آسیایی، لیگ قهرمانان آسیا) موفقیت‌هایی داشتیم. در مجموع دستاوردها ارزشمند بوده و در مقایسه با قبل نتایج کسب شده در سالهای اخیر، ارزنده است.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: به جامعه ورزش تعامل شیرین هماهنگی، اتحاد، همبستگی و ... را چشاندیم. ما در فضای مساعد کار را پیش می‌بریم. اگرچه بازی‌های المپیک با یکسال تاخیر برگزار خواهد شد، امیدوارم با کاروان سربلند حضوری عزت‌مندانه داشته باشیم.

سلطانی‌فر با اشاره به برگزاری لیگ‌ها، خاطرنشان کرد: محدودیت‌هایی که در جهان وجود داشت، خوشبختانه ما تلاش کردیم از حداقل زمان استفاده کنیم. در این مدت برای اینکه فضای شادی را در کشور توسعه دهیم، لیگ‌های مختلف برگزار شد. تلاش مدیران ورزش این بود فضای تحرک و همدلی را در جامعه زنده نگه دارند.

وی بااشاره به حمایت از فدراسیون‌ها، گفت: تحت شدیدترین تحریم‌ها، جنگ اقتصادی وجود دارد که امیدواریم با تغییر سیاسی تعدیل یابد. با رویکردی که دولت دارد، تلاش ما این بوده تخصیص‌های بیشتری بگیریم. کمک‌های ما از رشد خوبی برخوردار بوده و فدراسیون‌های المپیکی مورد حمایت زیادی قرار گرفتند که ادامه خواهد داشت تا هیچ گونه نقصی برای آماده سازی تیم‌ها وجود نداشته باشد.

وزیر ورزش درباره پاداش قهرمانان، عنوان کرد: سال گذشته که قرار بود المپیک برگزار شود، در فاصله یکسال مانده با المپیک برای آرامش روانی ورزشکاران، علاوه بر مستمری فدراسیون‌ها، ماهیانه ۵ میلیون تومان به ورزشکارانی که سهمیه گرفتند پرداخت کردیم. با تاخیر المپیک، دو هفته قبل قرار شد در ۶ ماه آینده هم این حمایت ادامه داشته باشد.

وی افزود: بحث دیگر مربوط به پاداش کسب مدال است. برای پاداش مدال‌ها قبلا سکه پرداخت می‌شد و نوسان قیمت برای ما نگران کننده نبود اما با تحریم‌های ناعادلانه اگر پاداش بر روی سکه متمرکز می‌شد ممکن بود از عهده آن برنیاییم. با تغییر آیین نامه، پاداش را به امتیاز تغییر دادیم.

وزیر ورزش ادامه داد: پاداش سال ۹۸ را قرار است پرداخت کنیم. با همه فشارها، بخش اعظمی از این پاداش پرداخت خواهد شد که متناسب با امتیازها خواهد بود. تلاش می‌کنیم پاداش مدال طلای المپیک را ویژه ببینیم البته برای نقره و برنز هم پاداش مناسبی در نظر می‌گیریم. رقم نزدیک بازی‌ها اعلام خواهد شد.
کلمات کلیدی: چندثانیه - سکه - طلا - مدال - المپیک 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

Go to TOP