آخرین عناوین خبرها
دوشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت: ۱۴:۴۴
رشد معنی دار تقاضا برای فروش فوق العاده خودرو


سیزدهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی قرعه کشی شد که تعداد متقاضیان در مقایسه با فروش دوازدهم و فروش های فصل پاییز رشد قابل توجهی داشته است. این رشد که با سیگنال «قیمت» به مصرف کنندگان ایجاد شده است می تواند فرصت رسیدن خودرو به دست مصرف کننده واقعی را کمرنگ کند.

در این مرحله 17 هزار و 700 دستگاه خودرو از سوی ایران خودرو تخصیص داده شد که برای این تعداد خودرو 3 میلیون و 860 هزار و 921 نفر متقاضی ثبت نام کردند.
به این ترتیب در این مرحله به ازای هر دستگاه خودرو 218 نفر متقاضی وجود داشت. حال آنکه در مرحله دوازدهم به ازای هر دستگاه خودرو حدود 156 نفر ثبت نام کرده بودند.

در این دوره نیز تقاضا برای دو خودرو پژو پارس سال و دنا پلاس که اختلاف قیمت بیشتری در بازار و کارخانه دارند به طور معنی داری بیشتر از سایر خودروها بود.

این روند افزایش متقاضیان برای فروش فوق العاده خودرو بی ارتباط با افزایش قیمت خودرو در بازار و فریز قیمت خودرو در کارخانه نیست. در واقع با عدم افزایش قیمت کارخانه خودرو در فصل زمستان این سیگنال به سفته بازان ارسال شد که می توانند با آزمودن بخت خود در قرعه کشی خودرو، سود بیشتری در مقایسه با ماه های گذشته کسب کنند.
کلمات کلیدی: چندثاانیه- رشد - تقاضا - فروش - خودرو 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

Go to TOP