آخرین عناوین خبرها
شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت: ۱۵:۳۲
موج تحریم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشور‌های اروپا

ماه گذشته میلادی روزنامه گاردین انگلیس با انتشار گزارشی از مرگ حداقل ۶۵۰۰ کارگر مهاجر در پروژه‌های مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داده بود. اینفانتینو رییس فیفا اما می گوید: از سال ۲۰۱۴ تاکنون فقط ۳ نفر به طور مستقیم در ساختمان‌های مربوط به این رقابت‌ها کشته شدند.
۶ باشگاه نروژی از اتحادیه فوتبال و دولت این کشور خواستند تا بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را به دلیل انتشار گزارش‌هایی در مورد کشته شدن ۶۵۰۰ کارگر خارجی در قطر تحریم کنند.

جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در این مورد گفت: تا زمانی که گفتگو را شروع نکنید، نمی‌توانید چیزی را تغییر دهید. همیشه این‌گونه بوده است. قطر در سال‌های اخیر گام‌های بلندی حقوق بشری برداشته است. شاید فوتبال و جام جهانی در این روند سهم داشتند. بی‌صبرانه منتظر یک جام جهانی عالی در قطر هستم.

موج تحریم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشور‌های اروپا

وی در واکنش به تعداد کارگران خارجی کشته شده در دوران ساخت‌وساز‌های جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: از سال ۲۰۱۴ تاکنون فقط ۳ نفر به طور مستقیم در ساختمان‌های مربوط به این رقابت‌ها کشته شدند. مرگ ۳۴ نفر دیگر را نمی‌توانیم به طور مستقیم با کارشان در قطر مرتبط کنیم.

ماه گذشته میلادی روزنامه گاردین انگلیس با انتشار گزارشی از مرگ حداقل ۶۵۰۰ کارگر مهاجر در پروژه‌های مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داده بود.
کلمات کلیدی: چندثانیه- موج تحریم - جام جهانی قطر 
Go to TOP