آخرین عناوین خبرها
سه‌شنبه ، ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت: ۰:۵۱
فروش خودروی ایرانی در یک کشور دیگر هم ممنوع شد


رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان گفت: یک شرکت ارمنی برای خرید ۱۰۰ نیسان وانت مذاکراتی داشتند اما به دلایلی این قرارداد تقریبا منتفی شد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان با اشاره به میزان تجارت دو کشور گفت: درحال‌حاضر ارمنستان پانزدهمین مقصد صادراتی کشور ما به شمار می‌رود. میزان صادرات کالاهای ما به ارمنستان در طی هفت ماه نخست سال تقریبا چیزی بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته و عمده اقلام صادراتی ما سیمان، رب، انواع میوه، لوله و پروفیل، اوره، انواع مواد پلیمری، کاشی و سرامیک قیر و سایر اقلام بوده است.

این عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: واردات ما هم از ارمنستان در ۷ ماهه نخست سال ۱۵ میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.
صادرات خودرو به ارمنستان متوقف شد

یاری‌جانیان در پاسخ به سوالی در مورد صادرات خودرو بیان کرد: درحال‌حاضر هیچ صادرات خودرویی به ارمنستان نداریم؛ قبلا سمند و پراید به این کشور صادر می‌کردیم ولی بعد از آنکه نتوانستیم LC باز کنیم، با توجه به اینکه بیشتر این خریدها دولتی بود، دیگر صادراتی به ارمنستان نداریم.

وی افزود: سال ۹۹ و ۱۴۰۰ هیچ صادرات خودرویی به ارمنستان نداشتیم. البته یک شرکت ارمنی برای خرید ۱۰۰ نیسان وانت مذاکراتی داشتند اما به علت افزایش قیمت ناگهانی تقریبا منتفی شد. قیمت‌های چینی‌ها الان به مراتب از محصولات ما کمتر است.
کلمات کلیدی: چندثنیه - فروش - خودروی - ایرانی 
Go to TOP