• امروز یکشنبه ، ۳۱ تیر ۱۳۹۷
  • ٩ ذو القعدة ۱٤۳٩
  • Sun 22 Jul 2018چهارشنبه ، ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت: ۱۳:۲۳
آیفون یقه ی شرکت اپل را گرفت!
گزارش ها حاکی از آن است که مقامات فرانسوی عهده دار ''تعقیب (جرم)''، اخیرا تحقیقات خود را در مورد ادعاهای مطرح شده در رابطه با ''منسوخ کردن (عمدی) و برنامه ریزی شده'' ی برخی از مدل های ''آیفون'' توسط شرکت اپل آغاز کرده اند. لازم به ذکر است که تحقیقات مذکور، توسط نهاد حمایت از مصرف کننده در وزارت امور اقتصادی فرانسه در حال انجام است.
یکی از مقامات قضایی دولت فرانسه گفته است که تحقیقات مذکور در نتیجه ی شکایت یک سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده که HOP نام دارد آغاز شده است. در این خصوص، در صورتی که مدیران ارشد شرکت اپل در دادگاه گناهکار شناخته شوند ممکن است که به زندان محکوم شده و این شرکت ۵ درصد از درآمد خود را (به عنوان جریمه یا هزینه ی دادگاه) از دست بدهد. همچنین، باید اشاره گردد که شکایت هایی با ارزش یک تریلیون دلار در کالیفرنیای آمریکا علیه این شرکت طرح شده است.

آیفون یقه ی شرکت اپل را گرفت!

لازم به ذکر است که بر اساس ''قانون هامون'' که سه سال قبل در مجلس فرانسه تصویب شد، از رده خارج کردن (محصولات) به طور عمدی و برنامه ریزی شده غیرقانونی است. این اقدام تولید کنندگان را مجبور می کند که اعلام کنند قطعاتی جایگزین را برای محصولات (یک شرکت خاص) در دسترس خود دارند. ''منسوخ کردن برنامه ریزی شده'' ی محصولات نوعی سنت تجاری است که به موجب آن تولید کنندگان (محصولاتی جدید) را زمانی که تاریخ انقضای سایر محصولاتشان فرا رسیده باشد تولید می کنند تا به این وسیله مصرف کنندگان مجبور شوند برای کالاهای قدیمی جایگزین پیدا کنند.

افزون بر این، باید اشاره گردد که شرکت اپل اخیرا اتهامات مربوط به کند کردن عمدی محصولات آیفون با قدیمی تر شدن آن ها را تایید و در این خصوص عذرخواهی کرده است. این شرکت در بیانیه ای که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر کرده با تاکید بر اینکه برای تعویض باتری برخی دستگاه های خود به مشتریان خود تخفیف می دهد اعلام کرده است که '' می دانیم که برخی از شما احساس می کنید که اپل شما را نا امید کرده است. عذر می خواهیم''. این شرکت افزوده است که ''همیشه خواسته ایم که مشتریان ما قادر باشند که از آیفون های خود تا جایی که ممکن است استفاده کنند''.

علاوه بر این، شرکت اپل ادعا کرده است که در صورتی که آیفون ها باتری قدیمی ای داشته باشند که با نیروی برق مورد نیاز نتواند کار کند، این شرکت در آیفون ها الگوریتمی را طراحی کرده که به موجب آن این دستگاه ها (همچنان) می توانند با نهایت ظرفیت خود فعال باشند. این اقدام شرکت اپل با هدف جلوگیری از خاموشی ناگهانی دستگاه های آیفون و افزایش حداکثری عملکرد این دستگاه ها انجام گرفته است.

کلمات کلیدی: چندثانیه - ایفون - شرکت - اپل0 
نظرات
کد امنیتی را وارد کنید
 

کوتاه ترین خبرها در کوتاه ترین زمان
کاریکاتور
اینم وضعیت یک چهارم ایرانی‌ها!
Go to TOP