آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت: ۰:۲۸
اختصاصی - محمد پور قصد بازگشت به دنیای قهرمانی را دارد

خسرو کفیلی -


دارنده مدال طلای رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن پس از چند سال دوری از میادین ورزشی قصد بازگشت به میادین این رشته ورزشی را دارد.

سعید محمد پور ملی پوش سابق وزنه برداری ایران که به علت مصدومیت از ناحیه کتف بیش از سه سال است که از دنیای قهرمانی این رشته ورزشی کناره گیری کرده است چندی است که تمریناتش را آغاز کرده است و در صورتی که این مصدومیت اجازه دهد قصد دارد یک بار دیگر شانس خود را برای پوشیدن دوبنده تیم ملی بیازماید.

محمدپور در این باره گفت : چند روزی است که تمرینات بدنسازی خود را آغاز کرده ام که پس از آن نوبت به تمرینات تخصصی خواهد بود اگر خدا بخواهد و در حرکت یک ضرب و زیر وزنه های سنگین کتفم اجازه دهد قصد دارد بار دیگر به دنیای قهرمانی بازگردم و شانس خود را برای پوشیدن دو باره دوبنده تیم ملی وزنه برداری ایران ازمایش کنم .

او افزود : هدف من عضویت در تیم ملی در وزن ۱۰۹ کیلوگرم است به خوبی می دانم که در این وزن وزنه برداران بسیاری خوبی وجود دارند و وزن بسیار شلوغی است در ایران نیز وزنه برداران بسیار خوبی همچون علی هاشمی و علی کیا در این وزن فعالیت می کنند . با این وجود من قصد دارم شانس خود را دوباره بیازمایم و اگر فرصتی ایجاد شود دو باره بتوانم برای تیم کشورم در میادین مختلف افتخار کسب کنم .

این وزنه بردار اردبیلی در باره حمایت هیات وزنه برداری استان اردبیل که ریاست ان را سعید علی حسینی بر عهده دارد از خود اظهارداشت : انتظاری از هیات وزنه برداری استان اردبیل ندارم چرا که سعید به تازگی به عنوان رییس این هیات انتخاب شده است ، او اگر بتواند زمینه حضور مستعدان این رشته ورزشی را در سالن های وزنه برداری فراهم کند و آنان را حمایت و پشتیبانی کند به نظر من کار خود را انجام داده است ولی من انتظار دارم که مسوولان اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل از من حمایت کند.

در این مدتی که فعالیت خود را آغاز کرده ام تاکنون هیچ یک از مسوولان استان از من پشتیبانی نکرده اند وتمامی هزینه های تمرین از جمله خرید مکمل های این رشته ورزشی را که بسیار گران هستند خود متقبل شده ام .

او که یکی از دوستان سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران نیز هست با آرزوی موفقیت برای او اظهارداشت : با اینکه سعید برای نخستین بار است که در عرصه مربیگری فعالیت می کند ولی من معتقد هستم که او می تواند دانش خود را در اختیار وزنه برداران جوان قرار دهد سعید یکی از بهترین های وزنه برداری ایران در اوزان سنگین بوده است که تجربیات خوبی در اختیار دارد که می تواند در اختیاران وزنه برداران تیم های پایه قرار دهد.

ملی پوش سابق تیم ملی وزنه برداری ایران با ارزوی توفیق برای ملی پوشان کشورمان که قرار است به رقابتهای آسیایی ازبکستان اعزام شوند گفت : با نگاهی به حدنصابهای کسب شده در رقابتهای وزنه برداری قهرمانی اروپا که به تازگی در مسکو برگزار شد و رکوردهای کسب شده از سوی ملی پوشان کشورمان در اردوی آمادگی تیم ملی می توان عنوان کرد که تیم ایران با آمادگی کامل در رقابتهای اسیایی ازبکستان گام می گذارد و امیدوارم ملی پوشان کشورمان بتوانند به نتایج خوبی در این مسابقات دست یابند.

او از لاشاتالاخادزه وزنه بردار گرجستانی و رکورددار دسته فوق سنگین جهان اشاره کرد و گفت : به نظر من علی داودی در سال های اینده یکی از رقبای سرسخت تالاخادزه بود ، داودی در طول چند سال اخیر به خوبی بر حدنصابهای خود افزوده است و می تواند یکی از بهترین های این دسته در جهان شود.
کلمات کلیدی: چندثانیه - محمد پور - بازگشت - قهرمانی 
Go to TOP