آخرین عناوین خبرها
یکشنبه ، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت: ۱۶:۵۷
اختصاصی - دبیرکل کنار گذاشتن قشقایی را تایید کرد

خسرو کفیلی -


دبیرکل فدراسیون وزنه برداری کنار گذاشتن حافظ قشقایی از تیم ملی وزنه برداری ایران اعزامی به رقابتهای آسیایی ازبکستان را تایید کرد.

محسن بیرانوند با بیان این مطلب گفت : متاسفانه قشقایی در روزهای پایانی اردوی امادگی تیم ملی وزنه برداری کشورمان از ناحیه کمر دچار اسپاسم شدید شد که این مصدومیت باعث شد که او نتواند تیم ایران را در رقابتهای اسیایی همراهی کند.

او افزود : با کنار گذاشتن قشقایی تیم ملی وزنه برداری ایران با ۹ وزنه بردار عازم تاشکند خواهد شد.

بیرانوند در پاسخ به این سووال که چرا از عارف خاکی به عنوان جانشین قشقایی در ترکیب تیم ایران استفاده نشد ، گفت : خاکی نیز دچار مصدومیت شده بود . آسیب دیدگی این وزنه بردار به حدی بود که او در رکوردگیری از ملی پوشان نیز نتوانست به روی تخته برود به همین خاطر کادر فنی تیم ملی وزنه برداری ایران ترجیح با تیم ناقص به تاشکند برود.

دبیر کل فدراسیون وزنه برداری بار دیگر از عدم حضور علی هاشمی ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران در مرحله پایانی اردوی آمادگی تیم ملی ابراز بی اطلاعی کرد و گفت با اینکه مسابقات اسیایی ازبکستان حکم انتخابی بازی های المپیک را دارد و هاشمی یکی از چهار وزنه بردار کشورمان است که شانس حضور در این بازی ها را دارد هنوز دلیل عدم شرکت هاشمی در مرحله پایانی اردوی آمادگی و شرکت نکردن این وزنه بردار در رقابتهای اسیایی مشخص نیست.

او متذکر شد : رییس هیات وزنه برداری ایلام به دفعات از سوی فدراسیون وزنه برداری برای اگاهی از چرایی عدم حضور این وزنه بردار در اردوی آمادگی تیم ملی به منزل ایشان مراجعه ولی متاسفانه نتوانسته است با او دیدار کند. ضمن انکه هاشمی به تماس های کادر فنی تیم ملی و مسوولان فدراسیون وزنه برداری نیز پاسخ نداده است.

بیرانوند تصریح کرد : هاشمی می بایست در یک رویداد گزینشی دیگر بازی های المپیک توکیو شرکت کند با اینکه رقابتهای اسیایی نیز حکم انتخابی این بازی ها را داشت برای ما مشخص نیست که این وزنه بردار چرا در این رویداد مهم قاره ای شرکت نمی کند.

وی در باره وضعیت پنج ملی پوش وزنه برداری دختر کشورمان اعزامی به رقابتهای اسیایی نیز گفت : حضور ممتد در اردوی آمادگی تیم ملی باعث شده است که دعوت شدگان به اردو بر حدنصاب های خود بیفزایند و ما پیش بینی می کنیم که وزنه برداران دختر اعزامی به تاشکند در این مسابقات رکوردهای ایران و خود را بهبود بخشند و از سوی نیم نگاهی نیز به کسب مدال از این مسابقات توسط وزنه بردارن دختر کشورمان داریم .

بیرانوند در باره شمار اندک دعوت شدگان به اردوی آمادگی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران اعزامی به رقابتهای جهانی ازبکستان نیز گفت : با توجه به مشکلات مالی که فدراسیون وزنه برداری با آن مواجه است این بار قصد داریم تیمی را روانه مسابقات جهانی کنیم که شانس کسب مدال از این رویداد مهم را دارند.

به همین خاطر سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران از شش وزنه بردار برای شرکت در این اردو دعوت کرده است که از میان آنان پنج نفر می توانند به ازبکستان اعزام شوند.

او به حضورش در مشهد و شرکت در مراسمی که با حضور تولیت استان قدس رضوی برگزار شد اشاره کرد و گفت : استان قدس رضوی به علت فروش مدال هایم برای کمک به مستمندان در مراسمی از من و برخی دیگر از ورزشکاران تقدیر به عمل آورد.
کلمات کلیدی: چندثانیه -دبیرکل - قشقایی - تایید 
Go to TOP